O jakim zaburzeniu może świadyczyć takie zachowanie?

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko
Dziewczyny mam 6 letnią córkę, która przejawia dziwne zachowania. Był z nią problem wychowawczy od zawsze, ale uważam że teraz nasiliło się to jeszcze bardziej i zastanawiam się, co to może być. Agnieszka chodzi do przedszkola, sporadycznie bawi się zabawkami, ma swojego jednego ulubionego kolegę w grupie, razem wymyślają sobie różne zabawy podczas których mocno pracuje im wyobraźnia (tj. przenoszą się w baśniowy świat, oboje mają swój świat, z innymi dziećmi w ogóle się nie bawią ). Do tego od roku czasu Aga przestała załatwiać się w toalecie. Notorycznie robi kupę i siku w majtki. Panie w przedszkolu ciągle się skarżą, że od dłuższego czasu w ogóle nie zgłasza swoich potrzeb:( Do tego wszystkiego pojawiły się u niej tiki nerwowe (mocno podgryza wargi, czasem aż do krwi). Dziewczyny co to może być, naprowadźcie mnie proszę chociaż trochę, była obserwowana przez psychologa szkolnego, ale babeczka nie bardzo wie, jak to ugryźć:( O czym może świadczyć takie zachowanie?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: O jakim zaburzeniu może świadyczyć takie zachowanie?

tu na forum nikt Ci diagnozy nie wystawi i nawet jeśli ktoś się w to zabawi, to w ogóle odpuść, bo jak sama piszesz, nawet psycholog szkolny rozkłada ręce, co dopiero forumki, które maturę robią w wieku 30 lat...naprawdę odpuść wywody, które tutaj zapadną. najlepiej poszukaj psychologów/psychiatrów którzy zajmują się diagnozowaniem zaburzeń behawioralnych u dzieci (nie pań po pedagogice, które dorobiły kursik psychologiczny, a podejrzeawm, że ta "psycholog" która rozłożyła ręce, się do takich "ewenementów" kwalifikuje). poszukaj sprawdzonych terapeutów, psychologów z wykształcenia z superwizją, i psychiatrów i nie po to by znaleźć jakąś jednostkę chorobową u Twej córy, ale przede wszystkim, by wszelkie psychiczne zaburzenia wykluczyć. zrób też rachunek sumienia czy atmosfera w domu, jakieś zdarzenia, nie mają wpływu na zachowanie córki.
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 8

Re: O jakim zaburzeniu może świadyczyć takie zachowanie?

Tutaj pytasz?
Weź się w garść kobieto i najpierw idź do pediatry.
Tutaj możesz dostać sto porad, a każda będzie inna i tylko dziecku krzywdę zrobisz.
Jeśli masz jakiekolwiek podejrzenie, że coś z twoim dzieckiem jest nie tak, to idź z tym do lekarza.
Czy jak będzie ci córka gorączkować, to też będziesz na forum pytać, co robić i czekać parę dni na odpowiedź.

Ręce opadają, jak się czyta takie posty ;/
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 18

Re: O jakim zaburzeniu może świadyczyć takie zachowanie?

i to jak najszybciej wio do specjalisty. Sama jej nie wyleczysz.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: O jakim zaburzeniu może świadyczyć takie zachowanie?

Aśka nie wymądrzaj się, bo nadciśnienia dostaniesz. Konsultowałam to z 3 pediatrami i nie wiedzą dlaczego tak się dzieje, pochodzimy z małej miejscowości, nie ma tu dostępu do jakiś super specjalistów, więc spytałam na forum po to, żeby może ktoś mi polecił jakiegoś konkretnego specjalistę, bo mam już dość ciągłych poszukiwać i tylko z kwitkiem mnie puszczają.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: O jakim zaburzeniu może świadyczyć takie zachowanie?

Dlaczego tak najezdzacie na ta matke??
Przeciez tylko spytala. Nie trzeba miec " dr.n.med" orzed nazwiskiem, zeby zauwazyc, ze cos z ta mala jest nie tak. Autorce nie chodzi o postawienie diagnozy medycznej, tylko o to, czy ktores z rodzicow mialo ten problem ze swoim dzieckiem, czy ktos zna dobra poradnie dla dzieci, specjaliste z prawdziwego zdarzenia, a moze poprostu przedyskutowac problem, czy uzyskac pocieszenie.
Forum jest po to by zakladac watki i zadawac pytania.
Nie dziwie sie, ze wiekszosc osob zaklada " problemowe watki"pod innym nickiem, miedzy innymi dlatego, by nikt go nie zjechal
popieram tę opinię 38 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: O jakim zaburzeniu może świadyczyć takie zachowanie?

Gdybym miała taki problem to też bym spytała na forum czy jakikolwiek rodzic ma podobny problem!
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: O jakim zaburzeniu może świadyczyć takie zachowanie?

jesli w gre wchodzi rowniez prywatna wizyta moge polecic fajna psycholog dziecieca.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: O jakim zaburzeniu może świadyczyć takie zachowanie?

możesz mieć to co ja, diagnozuję już 2 lata i jest zabawa pt "co mu dolega", wykluczanie kolejno. Ale mi to wygląda na tle nerwowym na pierwszy rzut. Rozumiem twoje pytania, to normalne,że się szuka.Sama też szukałam swego czasu. najpierw powinnaś udać się do psychologa w poradni, pogadać co cie niepokoi,potem małą powinni przebadać ped, psych, może integrację sensoryczną, ewentualnie psychiatra dziecięcy(w zależności co jest potrzebne) Jesteś na początku drogi, wiele mam właśnie na poziomie przedszkola zauważa,że coś jest nie halo.
Też myślałam,że mam po prostu trudniejsze w obsłudze dziecko.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: O jakim zaburzeniu może świadyczyć takie zachowanie?

Ale czy jest roznica w zachowaniu w domu a w przedszkolu? Czy dotyczy to tylko przeszkola? Czasami jest tak, ze inne dziecko z przedszkola może mieć zly wpływ na twoja corke. A może popros na pismie o opisanie zaburzen, które zauwazyly przedszkolanki, żeby pokazac opis komus kompetentnemu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: O jakim zaburzeniu może świadyczyć takie zachowanie?

Mogę Ci tylko podpowiedzieć, że ja mając wątpliwości co do zachowania mojego synka, zwróciłam się do poradni psch - ped współpracującej z przedszkolem. Trochę czekałam na termin,ale potem wszystko szybko poszło - pani psycholog i pedagog najpierw rozmawiały ze mną i wychowawczynią, potem przeprowadziły bardzo szczegółową obserwację dziecka w przedszkolu (ok 3 godziny, panie zlały się ze ścianą tzn synek nie wiedział, że jest obserwowany), potem było omówienie tej obserwacji, wszystko mi odczytały i omówiłyśmy, potem skierowanie dalej... polecam tą drogę. Jesli przedszkole jest publiczne albo ma uprawnienia takiej placówki (czyli nie jest punktem przedszkolnym) to podlega pod poradnię (jesli to mała miejscowość pewnie gdzieś w okolicy, musisz zapytać w przedszkolu). Jeszcze jedno - a rozmawiałaś z córką? ma 6 lat więc kontakt już jest. Mój synek ma 4 lata i dużo swoich zachowań sam mi tłumaczył, mozna z nim było porozmawiać i na tej podstawie wyciagać wnioski.
Życzę powodzenia, trzymaj się!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: O jakim zaburzeniu może świadyczyć takie zachowanie?

Koniecznie musisz udać się do poradni pscyhologiczno pedagogicznej.Trochę dziwię się,że pediatra nie skierował Was do takiej poradni.
Twoja córka jest już duża,takie zachowania na pewno świadczą o jakiś problemach.Nie możesz tego zostawić pediatrom,którzy jak widać nie pomogą.
Powodzenia :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: O jakim zaburzeniu może świadyczyć takie zachowanie?

Ja nic nowego poza tym co napisała fiolka nie dodam ,przede wszystkim konsultacja psychologiczna ,pedagogiczna ,psychiatryczna mi jako matce intuicja podpowiada żeby przyjrzeć się najbliższemu otoczeniu dziecka i to nie tylko temu przedszkolnemu ale też temu domowemu,z kim i jak dziecko spędza czas ,kto się nim zajmuje na co dzień i podczas nieobecności rodziców,dziwię się też paniom w przedszkolu ,że nie skierowały cię,nie podpowiedziały gdzie masz się udać po pomoc to o czym napisała fiolka poradnia psycholog.-pedagogiczna pod którą podlega przedszkole.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: O jakim zaburzeniu może świadyczyć takie zachowanie?

może ktoś robi krzywdę Twojej córce, dotyka ja tam gdzie nie powinien..ppgadaj z córką, przyjrzyj się otoczeniu, może się coś wyjaśni..hmm
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: O jakim zaburzeniu może świadyczyć takie zachowanie?

Jeśli chodzi o nie informowanie o potrzebach przez córkę to może warto też udać się do nefrologa na konsultację. Moja córka (4lata) ma problemy z układem moczowym i też często sika w majtki, ale powiedziano mi że to "nie jej wina", ona nie do końca czuję że ma przepełniony pęcherz. Może warto sprawdzić czy Twoja córka nie ma jakiś zaburzeń układu moczowego.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: O jakim zaburzeniu może świadyczyć takie zachowanie?

no tak, moczenie to jedno ale jeżeli problem z tym drugim to nie tak, tu jest podłoże w psychice. To żaden psycholog nie pomoże, a jedynie rodzice muszą znaleźć sposób na. Kulałam się z tym długo, kontaktowałam się z mamami z tym problemem, psycholodzy problem zbywali, nawet psychiatra na innych rzeczach się skupiał, nie jest to problem rzadko spotykany wbrew pozorom jak się okazało. To się da wyeliminować ale trzeba dużo pracy i pomysłowości rodziców.No i trafia to najczęściej nerwusów, lub dzieci,które gdzieś wewnętrznie przeżywają, bardziej wrażliwych, niekoniecznie na zewnątrz to bardzo widać. Dziecko może udawać,że nic się nie dzieje lub obracać to w żart, a to poważny problem przeszkadzający mu w funkcjonowaniu
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: O jakim zaburzeniu może świadyczyć takie zachowanie?

napisałaś, że od 6-ściu lat coś jest nie tak ("problemy wychowawcze") czyli od początku coś przegapiłaś (???)
Jest coś czego nie wiesz o swoim dziecku i z tego co piszesz trudno wnioskować jak dużo czasu spędzasz na próbach dowiedzenia się tego i naprawienia.
Czy jesteś dopuszczana przez córkę do tego "baśniowego, innego świata"?
Nie piszesz nic o tym "roku", w trakcie którego dziecko przestało załatwiać się w toalecie. Co córka o tym mówi? Jakie sa odp na twoje pytania? Jakie wnioski "specjalisty/ów"?
Od roku napewno coś próbujesz z tym zrobić.
Co znaczy "przejawia dziwne zachowania"?
Córka coś komunikuje. Jako mam masz największe szanse na to by jej pomóc.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: O jakim zaburzeniu może świadyczyć takie zachowanie?

randall już w gr. 3 latków panie mówiły, że Aga jest inna niż reszta dzieci. Była (jak to oceniały) wyalienowana. Do tej pory nie bawi się z innymi dziećmi (ma tylko tego jednego kolegę), jak nie ma go w p-lu to córka siedzi sama i z nikim się nie bawi. Panie mówią, że jest bardzo inteligentna, potrafi sama czytać, zna odp. na trudne pytania itp., ale sama się nie zgłasza z odp. Córka mówi że załatwia się w majtki, ponieważ zapomina. Specjaliści (1 psycholog plus 2 pediatrów) nie wiedzą dlaczego tak się dzieje. Przejawia dziwne zachowania w tym sensie, że panie twierdzą że ich nie słucha, zachowuje się czasem jakby była po prostu głucha (laryngolog wykluczył niedosłuch i przerost 3 migdałka), jeśli nie ma Karola w p-lu(tego jej przyjaciela), to siedzi sama i w ogóle nie nawiązuje kontaktu z innymi dziećmi, mogłyby dla niej w ogóle nie istnieć. Rzadko uczestniczy w zajęciach dydaktycznych, tzn. niby siedzi, ale zachowuje się jakby była jakaś nieobecna, w swoim świecie. Ma dziwne tiki (podgryza wargi i wykrzywia usta w jedną stronę). I do tego ta kupa w majtki, która ostatnio pojawia się praktycznie codziennie:( Nefrolog także wykluczył jakiekolwiek zaburzenia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: O jakim zaburzeniu może świadyczyć takie zachowanie?

a u psychiatry byłaś? żadnych zaburzeń ze spektrum autyzmu nikt nie podejrzewa?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: O jakim zaburzeniu może świadyczyć takie zachowanie?

autyzm? zespol aspergera?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: O jakim zaburzeniu może świadyczyć takie zachowanie?

Dwie najbardziej znane choroby, ktore sie wszystkim kojarzą.

Jakbyto było tak łatwo ocenić problem to by lekarze, psychiatrzy nie musieli 5 lat studiować albo i dłużej :p
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: O jakim zaburzeniu może świadyczyć takie zachowanie?

Ja też pomyślałam o autyzmie lub zespole Aspergera, ale tu potrzebna jest diagnoza dobrego psychologa. Mam koleżankę, która może mieć dobre kontakty, ale trochę za późno na telefon. Napiszę jutro, zajrzyj tu...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: O jakim zaburzeniu może świadyczyć takie zachowanie?

A rozmawiała Pani z córką o tym co się dzieje z nią i dlaczego tak robi?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: O jakim zaburzeniu może świadyczyć takie zachowanie?

A mi to nasuwa Zaburzenia Integracji Sensorycznej w połączeniu z Mutyzmem Wybiórczym. Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna będzie tu dobrym startem w diagnozie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: O jakim zaburzeniu może świadyczyć takie zachowanie?

A epilepsja?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: O jakim zaburzeniu może świadyczyć takie zachowanie?

A ja stanę w Twojej obronie. Nie dziwie się, że chcesz tutaj się czegoś dowiedzieć.U mnie w rodzinie była sytuacja, gdzie dziewczyna dziwnie się zachowywała. Najpierw wszyscy zwalaliśmy, że rozpieszczona córeczka. Ciotka zaczęła chodzić z młodą do specjalistów-pediatry, neurologa, psychologa, psychiatry- nikt nie pomógł, dopiero oglądając program w tv o człowieku który zachowywał się identycznie okazało się, że młoda cierpi na zespół Aspergera( nie wiem jak się pisze). Reasumując, 3 lata chodzenia po lekarzach specjalistach i nikt nic nie zdiagnozował tylko kazał obserwować. Teraz wiedząc na co cierpi, psycholog potwierdziła i chodzi z nią na terapie. Dlatego pytaj gdzie się da i kogo tylko można, może akurat zbieg okoliczności Ci pomoże. Trzymam kciuki
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: O jakim zaburzeniu może świadyczyć takie zachowanie?

tak, ja też szukam podobieństw u innych dzieci, zwłaszcza,że mam dziecko nadal nie zdiagnozowane. Na zespół aspergera jest obecnie swego rodzaju moda. U nas nawet był na to wstępnie zdiagnozowany przez psychiatrę, po wnikliwszych badaniach jednak to wykluczono, ale szlak człowieka trafia jak tak błądzi po omacku, no i chce się dziecku pomóc, bo jemu też nie jest z tym fajnie. Wszyscy się męczą dziecko, otoczenie, słyszymy wiele "mądrych" rad od specjalistów i pseudospecjalistów ale tak naprawdę to jesteśmy z tym same i największa rola w nas żeby dziecku pomóc.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: O jakim zaburzeniu może świadyczyć takie zachowanie?

Załamana mamo! Koleżanka, która jest neurologopedą, poleca:
Poradnia Zdrowia Psychicznego dla Dzieci, Oddział Dzienny Psychiatryczny dla Dzieci (58 342-33-21), Gdańsk, ul. Oliwska 62. Podobno świetni fachowcy. Powodzenia :).
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: O jakim zaburzeniu może świadyczyć takie zachowanie?

Droga autorko wątku. Jestem psychologiem. Nie jestem w stanie zdiagnozować twojej córki na odległość, bez obserwacji i kontaktu, dlatego powtórzę to, co powiedziało kilka osób powyżej: koniecznie idź z córką do specjalisty. Może być to droga przez poradnię psychologoczno-pedagogiczną, może być psychiatra dziecięcy, może być jedno i drugie równolegle. Natomiast to jedyny sposób, aby dowiedzieć się, co dolega twojej małej.

Od siebie ostrożnie zasugeruję tylko, że opisywane przez ciebie tiki (gryzienie ust, wykrzywianie) i cofnięcie się do wcześniejszego etapu rozwojowego (kupa i siusiu w majtki) może świadczyć o tle nerwicowym problemów twojego dziecka.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: O jakim zaburzeniu może świadyczyć takie zachowanie?

bambosz ale jaka może być przyczyna tej nerwicy, skoro w domu nic złego się nie dzieje?:( Jesteśmy szczęśliwym małżeństwem, mamy jeszcze jedno młodsze dziecko, nie ma nerwowej atmosfery w domu itp. :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: O jakim zaburzeniu może świadyczyć takie zachowanie?

Młodsze dziecko ile ma? Problemy nie zaczęły się po jego przyjściu na świat?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: O jakim zaburzeniu może świadyczyć takie zachowanie?

załamana mama... proszę Cię, nie oceniaj sytuacji na podstawie własnych odczuć i zanim oddasz sprawę w tzw. "lepsze ręce specjalistów" wsłuchaj się w dziecko
"w domu" budujemy jedynie bazę norm i zachowań, która ma służyć dzieciom kiedy już z niego wyjdą
Wiem po sobie jak trudno jest być rodzicem jakim chcielibyśmy być dla własnych dzieci ale kurcze... komu jak nie tobie córka pozwoli dotrzeć do siebie(???)
Życzę mądrości, wytrwałości i powodzenia
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: O jakim zaburzeniu może świadyczyć takie zachowanie?

Randall, masz rację, ale i nie masz. Nikt nie jest bliżej dziecka, niż matka, ale jednocześnie matka jest tak bardzo w środku całej sytuacji i tak subiektywnie ją odbiera i ocenia, że nie będzie w stanie spojrzeć na wszystko z dystansu i poddać analizie na chłodno.

Autorko wątku, przyczyną problemów twojej córki może być absolutnie wszystko i sama nie dojdziesz, co się stało. To mogła być jakaś sytuacja w domu, o której już nawet nie pamiętacie, to mogło być coś w przedszkolu, na podwórku, gdziekolwiek. Oczywiście, problem może być też poważniejszy, niż nerwica - ale to już musi zdiagnozować psychiatra dziecięcy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: O jakim zaburzeniu może świadyczyć takie zachowanie?

Jeszcze odnośnie fantazji i zabaw z jednym przyjacielem. Nierealny świat, wymyśleni przyjaciele, niestworzone historie snute na jawie - to wszystko jest normalne i o niczym złym nie świadczy. Co najwyżej pokazuje, że twoja córka jest bardzo wrażliwa i prawdopodobnie twórcza. Odsuwanie się od grupy i zabawa tylko z jednym przyjacielem też sama w sobie o niczym złym nie świadczy - twoja córka może być introwertyczką, czyli być trochę / bardzo wycofaną, zamkniętą w sobie, przeżywającą wszystko głęboko i po cichu (na to zwróć uwagę!).
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: O jakim zaburzeniu może świadyczyć takie zachowanie?

bambosz, lubię mieć do "pisania" z rozsądnymi, zachowującymi umiar ludżmi
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: O jakim zaburzeniu może świadyczyć takie zachowanie?

Może to jakaś próba zwrócenia na siebie uwagi? W ten sposób wyraża zazdrość o młodsze rodzeństwo?
Tak jak ktoś wyżej napisał - przenoszenie się w 'swój świat' może być przejawem dużej wrażliwości. Może ktoś coś powiedział, zrobił co tak 'dotknęło' córkę że przestała zgłaszać swoje potrzeby?
Czasem błaha dla nas rzecz dla dziecka jest wielkim problemem :(
Objawy zazdrości o młodsze nie zawsze pojawiają się od razu po urodzeniu - sama przerabiałam to już dwa razy :P
Powodzenia! i dużo cierpliwości!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: O jakim zaburzeniu może świadyczyć takie zachowanie?

A mała ma jakas lalke itp. z która rozmawia? Może "pobawcie" się ta lalka, odgrywając jakas zwykla rozmowe w której bardzo delikatnie pojawia się pytania? Dziecko zazwyczaj nie odpowie wprost, ale z kilku wypowiedzi można wyrobić sobie ogolny pogląd na sytuacje.
Popytac o rzeczy czy sytuacje których nie lubi itp... Ja czasami wyciagne cos od swojego w ten sposób.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: O jakim zaburzeniu może świadyczyć takie zachowanie?

mi to wyglada na autyzm, idz do poradni psychologiczno-pedagogicznej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 9

Re: O jakim zaburzeniu może świadyczyć takie zachowanie?

o litości, jaki autyzm. nic co autorka podaje nie świadczy o autyzmie ani o żadnym zaburzeniu z jego spektrum
proponuję przed wszystkim się nie załamywać bo takie dziwaczne zachownia u dzieci często nie są niczym nadzwyczajnym
jak koleżanka psycholog już pisała bajkowy świat to w tym wieku coś w co dzieci wchodzą bardzo często. im bardziej wrażliwe i zamknięte w sobie tym częsciej. Oddawania potrzeb fizjologicznych w majtki też dla mnie nie jest niczym szokującym i faktycznie szukałabym tutaj przyczyny na tle nerwowym, może po prostu z jakiś powodów nie chce korzystać z toalety (wstydzi się, brzydzi, brzydko tam dla niej pachnie, deska jest za zimna) coś co określasz jako tiki to chyba raczej nawyki, tak jak obgryzanie paznokci, nie słuchanie Pań to też nic szokującego, jak przychodzę do przedszkoli to mniej więcej połowa dzieci nie słucha. oczywiście wskazana jest konsultacja specjalistyczna ale nie podchodź do tego, że szukacie autyzmu czy innych poważnych chorób (autyzm prawidłowo diagnozuje się w 1 roku życia). ze swojej strony nie na NFZ polecam Monika Zielińska, lub prof. Małgorzata Lipowska
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: O jakim zaburzeniu może świadyczyć takie zachowanie?

Randall, dziękuję za miłe słowo. :) Staram się.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: O jakim zaburzeniu może świadyczyć takie zachowanie?

bambosz czy mogłabyś polecić mi jakieś ciekawe książki dot. psychologii dziecka, jego zaburzeń zachowania i procedur ich redukcji, psychologii rozwojowej itp.? Jest sporo pozycji książkowych na rynku, ale zastanawiam się, które są naprawdę godne polecenia i warte przeczytania, tak żeby zgłębić temat różnych zaburzeń zachowania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: O jakim zaburzeniu może świadyczyć takie zachowanie?

Problem trudny,też uwazam ze trzeba dalej szukać specjalisty który całościowo spojrzy na sprawe,ja moge tylko powiedziec,ze moje dziecko od stycznia dostalo strasznych tikow,mruganie oczami i otwieranie szeroko buzia,neurolog polecila nam kropelki lehting l-72 są to krople homeopatyczne na wyciszenie dziecka,szczególnie jak mowila lekarka leczy mimi dzieci z tikow,po 2miesiacach nie ma po nich śladu,kazala brać je jeszcze 3miesiace po ich calkowitym wyciszeniu,bo maja tendencje do nawracania..wiadomo,to leczenie objawowe,nie rozwiąże problemu,u nas bylo wiadomo dlaczego-stres wynikający z syt.rodzinnej;ale z tikami tez dziecku gorzej sie funkcjonuje wiec moze chociaz ten aspekt odpadnie,kropelki bez recepty..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: O jakim zaburzeniu może świadyczyć takie zachowanie?

Czy otrzymała już Pani pomoc?

robert_turek@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Okulary dla dziecka w kolejnych krokach - prośba o instruktaż. (6 odpowiedzi)

Moje dziecko przeszło dwa kolejne badania wzroku i teraz mam jakąś receptę okulary (czy jak to...

Wyrwanie zęba 8 dolna- gdzie najlepiej? (7 odpowiedzi)

Witam. Gdzie w Gdańsku lub okolicach wyrwać 8 dolną. Niestety nie opłaca się jej leczyć. Jestem...

Co na parapetówkę ... (57 odpowiedzi)

gdy ludzie mają już wyposażenie z poprzedniego mieszkania :( do 150zł bubububbb