Obniżenie /wypadanie macicy

Dziewczyny, które macie obniżenie /wypadanie macicy jak sobie radzicie? Ćwiczycie czy operujecie czy pessar, leki? Jak u Was z wyproznieniem? Ja pomimo mojego dość młodego wieku, 3 porodów, chyba coraz bardziej skłaniam się ku operacji. Ćwiczenia mięśni nie pomagają. Kto Was leczy? Podzielcie się doświadczeniami? Z góry dziękuję
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 13

M, w tym całym wątku są powtarzane te zasady, ale niekoniecznie do tego potrzebne są wizyty u fizjo, sprawdzają się ćwiczenia i zalecenia z których ja korzystałam polecane tu przez..., no właśnie zapomniałam, ale tu je znajdziesz. Są to darmowe sesje na ytubie.

Nie wiem na ile by Ci pomogły przy 3 st, ale warto, chociaż spróbować, te 5 tygodniowych sesji.

Nie znam nikogo, kto by był pomocny w tej kwestii.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Poporodowa właśnie wstyd niektórych kobiet powoduje że lekarze bagatelizuje problem. Nie przykladaja się do porodu i później są takie skutki albo wmawiają kobietom że tak ma być po porodzie i kobiety myślą że tak i zostawiają sprawę w spokoju aż dochodzi do całkowitego wypadania. A to nie prawda że tak ma być trzeba się ratować.
M mi też po porodzie zalecono pesar też nie umiałam się przekonać do tego. Ale teraz myślę że mogłam chociaż spróbować.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wiekowa , ćwiczenia, które dostałam nie są tradycyjnymi , były dopasowane do tego co mam obniżone plus oczywiście dostałam informację , że nie mogę nosić i wskazówki jak już muszę to jak mam podnosić , postawa podczas chodzenia Itd. Wcale się nie dziwię , że jest gorzej bo jak ma być lepiej skoro mam życie przy małym dziecku na pełnych obrotach a nie stać mnie na sprzątaczkę i opiekunkę . Ja się pogodziłam z tym , że czeka mnie operacja , od razu mi powiedziano , że nic się nie wchłonie . M. są chwile kiedy nie ma guli , Np po spoczynku nocnym , kiedy mam lżejszy dzień i nie muszę tyle chodzić i ogarniać, natomiast ta sciana jest wtedy cały czas na wejściu do pochwy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wiekowa a jakie to zasady?? Może Pani kogos w Trójmieście polecić???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Poporodowa, nie wiem jakie masz ćwiczenia, ale na pewno nie pomagają tradycyjne ćwiczenia mięśni kegla, wręcz odwrotnie.
Jeśli nosisz dziecko, schylasz się, nie stosujesz się do zasad przy wypadaniu, to nie dziw się, że się pogarsza.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Poporodowa bo z tego co wiem to trzeba ćwiczyć nawrt jeśli miałaby być operacja bo to pomoze po.... A czy Ty cały czas masz gule ze wychodzi? Czy są dni że nie wychodzi wcale? Jadę 21.07 do Olsztyna i boję się co usłyszę :( gdybym widziała ze takie mogą być efekty uboczne porodu sn to bym nawet auto sprzedała by mieć cesarkę :( mój gin do mnie dzisiaj dzwonił i znowu mówiło tym pessar ale ja nie jestem do niego przekonana :(
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Anonim napisałaś że Twoje zmiany cofnęły się a masz 5 dzieci a co było nie tak? Czy też wychodziła gula? Moze to był poprostu słabsze stadium? A Pesser kostkowy jakiej wielkości nosiłaś!?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja byłam u niej trzy razy. Dostałam dużo ćwiczeń do domu . Ale jak wróciłam trzecim razem z jeszcze większym obniżeniem to już nie było złudzeń , że poszły powięzi u mnie . I powiem szczerze , że grałyśmy w otwarte karty - prosiłam P. Karolinę żeby jasno oceniła czy ćwiczenia coś dadzą w moim przypadku czy tylko to strata czasu - wiec się okazało , że tylko operacja wchodzi w grę . Dodam , że od czasu do czasu ćwiczę dalej w domu ale w sumie to nie wiem po co , i tak wszystko przesadzone . M, nie jestem znawcą ale wydaje mi się , ze taki stopień wypadania to się nie cofnie. JI , ja nie milam pojęcia , że takie rzeczy mogą dziać się po porodzie . Albo kobiety boja się i wstydzą o tym mówić albo to jest tak rzadkie , ze jestem szczęściarą ze mi się to przytrafiło.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie poporodowa ja też bym tak chciała albo cofnąć czas i zapłacić sobie za cc. Jakby ktoś mnie uświadomił że takie coś po porodzie może się zdażyc.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Poporodowa więc to co mówili że może być jeszcze lepiej można między książki wsadzić :( jak długo do niej chodzilas? :( ja się ciągle łudze że to przejdzie, wciągnie się, znikinie ale pewnie to moje tylko marzenia... Uśmiecham się ale we wnętrznie jestem załamana :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

M. Ja byłam u P . Karoliny z Intimiterapia . Ale odpuściłam bo u mnie nie było żadnej poprawy . Jestem rok po porodzie i jest gorzej niż było bo zaczęła ta szyjka się obsuwać . JI , mimo wszystko jeśli zdecydowalabym się na druga ciąże to wole zoperować się już po tym bardziej , że pierwsze dziecko trafiło mi się takie , ze przez pierwsze 6 Msc było ciagle na rękach . Chciałabym się kiedyś obudzić i żeby tego cholerstwa nie było :/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Poporodowa ja po tych naprawach co jestem gdyby okazało się że zaszłabym w ciąży to lekarz powiedział mi że w takim wypadku żaden lekarz nie może mnie zmusić do porodu sn tu wskazanie jest tylko i wyłącznie cc. Cc musiało by być zaplanowane przed terminem porodu.
Sama myśl o tym że przy obniżeniach zmuszają do porodu to napawa mnie strachem bo niewiadomo co po porodzie będzie, czy będzie później co zbierać.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Poporodowa gdzie chodzisz do fizjo?? Ja rozmawiałam wczoraj z Pania Kasia i wyprowadziła 3 stopień.. Szkoda że jest w ciąży :( I że nie mogę do niej iść... A ile jesteś po porodzie??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

M. U mnie przednia sciana i szyjka jest cały czas u wejścia pochwy , ale zazwyczaj już w połowie dnia wychodzi na zewnątrz czyli widać te gulę , jajo :/ mi fizjoterapeutka powiedziała , ze wg niej to już mam pozrywane powięzi , chociażby ma o tym świadczyć to , ze na tej guli są jakieś marszczki. Z wielka chęcią sama bym zrobiła jakieś badania żeby to potwierdzić , tutaj dziewczyny pisały , ze w Łodzi robią takie badania aczkolwiek ja już się z tym pogodziłam i nie sadze żeby w moim przypadku było inaczej . Fizjo powiedziała , ze u mnie tylko operacja . Ja mimo wszystko wolałabym się operować po ewentualnie drugiej ciąży , wiem jak to jest z cc u nas , jeszcze trafie na kogoś kto by mi odmówił i wszystko co mi naprawia znowu pójdzie .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szkoda ze ta Pani Kasia urofizjoterapeutka polecana tutaj i która polecała dr Grzybowska nie przyjmuje klientów bo jest w ciąży :( rozmawiałam z nią dzisiaj i mówiła że z 3 stopnia wyciągnęła klientkę ze mozna podziałać póki wszystko jest świeże plus laktacja... Znacie kogoś również dobrego w Trójmieście?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Poporodowa ile jesteś po porodzie? Ale gula Ci nie wychodzi? To moze u Ciebie nie jest tak źle jak u mnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jl poleciła mi urofizjoterapeutka firmy Elsie 399 zl dałam plus wysyłka.. Poporodowa ja też nosze dziecko ale chce wiedzieć konkretnie co mi jest I czy to zerwane powięzi czy inne badziewia czy mogę liczyć na to że jak jestem teraz 9 tyg po porodzie ze to się wciągnie, poprawi... Bo tak mi gin mówił że jest na to szansa jak przyjdzie miesiączka itd... Nie chcę czekać nie wiadomo ile chce wiedzieć teraz by się nastawić co mnie czeka... Jeśli jakimiś cudem nie jest tak źle to zapytam o laser bo z chęcią bym zmniejszyła pochwe... Nie jest taka jak przed porodem :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziewczyny mi dwóch lekarzy powiedziało że operacja nie wyklucza ciąży nie powinno się zerwać. Jakieś ryzyko jest ale niewielkie. A po co się męczyć. Pytałam się też czy ja po takiej operacji jak ja ma mogę mieć dzieci to powiedzieli że owszem rozwiązanie ciąży tylko cc. A jeżeli chodzi o operację to niby nie zmieniają anatomii więc w ciąży można być. Niemożliwe jest to tylko wtedy gdy macica jest na sztywno zaczepiona. Ruchomości tego narządu musi być zachowana. Właśnie oni się boją tego że po ciąży obniżenie może powrócić i trzeba będzie jeszcze raz operować. Ale tak i siak nawet gdy ciąży nie będzie to grawitacja swoje robi po pewnym czasie albo po menopauzie zaś będzie potrzebna operacja. Mi lekarz powiedział że W przyszłości 30% znów na stół bo to powraca. Widzę że pesary
też nie zdają egzaminu A niektórzy je wciskają.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

M , ja byłam u Grzybowskiej . Tez odradzała operację , ze niby za młoda na to jestem ( 31 lat) i że teraz mówię , ze nie chcę drugiego dziecka a później mi się to zmieni i będzie klops jak się zoperuję. Daj znać jak wrócisz od Jóźwika bo ja się do niego tez wybieram ale w przyszłym roku bo teraz to i tak noszę dziecko . Ciekawa jestem jak podejdzie do Ciebie skoro jesteś tylko 8 tygodni po porodzie . Mi zwykli ginekolodzy jak byłam po połogu na wizycie wciskali kit , ze to za wcześniej po porodzie , ze się unormuje wszystko a jajo wchłonie ... u mnie poszła przednia ściana plus od jakiegoś czasu szyjka macicy Jest już na wejściu do pochwy . Kupiłam pessar , raz w nim chodziłam maskara .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja też miałam elektrostymulator ale miałam od tego infekcje i przestałam używać na jakiś czas. Teraz chciałam znów zacząć ale się popsół więc klops. Jaki zamówiłaś?
Może się jeszcze podniesie ta ścianka. Jak już wychodziła na zewnątrz to napewno 3 stopień u mnie było na wejściu ale przeszkadzało jak diabli. Masakra co oni robią z nami przy porodach.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

nie chcę nosić rękawiczek- co zrobić (22 odpowiedzi)

dziewczyny, moja córka uparła się i nie chce nosić rekawiczek. Na dworzu mróz, rączki czerwone,...

dr Włodzimierz Sieg-opinie prowadzenie ciąży (21 odpowiedzi)

Jak w temacie proszę o opinie o tym lekarzu, zmieniam ginekologa w połowie ciąży i jestem...

Ginekolog - Głodek Piotr - proszę o opinie (60 odpowiedzi)

W medicoverze pracuje lekarz jak w temacie. Czy którać z Was korzystała z Jego usług? Co o Nim...