Obniżenie /wypadanie macicy

Dziewczyny, które macie obniżenie /wypadanie macicy jak sobie radzicie? Ćwiczycie czy operujecie czy pessar, leki? Jak u Was z wyproznieniem? Ja pomimo mojego dość młodego wieku, 3 porodów, chyba coraz bardziej skłaniam się ku operacji. Ćwiczenia mięśni nie pomagają. Kto Was leczy? Podzielcie się doświadczeniami? Z góry dziękuję
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 13

Hej anonim, badania urodynamicznego nikt ci nie zrobi bez zgody i odpowiedniego przygotowania, takze spokojnie ;) ja zaplacilam 200zl wlasciwie za badanie wylacznie na fotelu, bez usg, nie mialam takiej potrzeby- jestem pod stala opieka gin, i fizjoterapeutki wiec wiem gdzie mi dzialaja miesnie, a gdzie nie. Z reszta to zalezy z jakim problemem przychodzisz. Moja mama miala nietrzymanie moczu, macice usuneli jej lata temu, teraz Pan dr zrobil jej plastyke przod i tyl, ale na nietrzymanie nie pomoglo (mama nie zagladala, wiec nie wiedziala jakie ma obnizenie scian, chyba nie zglebila tematu za bardzo), dopiero tasma na pecherz pomogla, ale nie minal jeszcze rok od operacji. U mnie problem jest innej natury, podobno.. jezeli chodzi o macice to podobno podwiesza jakas nowa metoda bez siatek i tasm, ale mlodym kobietom nie proponuje ze wzgledu na mozliwosc przyszlej ciazy, nie wiem jakie sa zalecenia po zabiegu, to tez pewnie zalezy co jest robione i z jakiego powodu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzięki za odpowiedź :), Kitka a ile kosztuje taka wizyta z pakietem badań? i czy konieczne jest badanie urodynamiczne?, bo ja tego badania nie zrobię, usg owszem ale nie to :(. I ile czasu Twoja mama jest po zabiegu i czy ma z tkanek własnych czy siatki i taśmy? Jak długo się leży w szpitalu i jakie zalecenia po zabiegu, oprócz zakazu dźwigania?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No i wizyta do najtańszych nie należy, ale badanie było bez pośpiechu, zadałam milion pytań, na wszystkie dostałam odpowiedź i byłam w gabinecie prawie godzinę. Wrażenia miałam całkiem pozytywne, chociaż lekko mieszane, bo dr stwierdził, że w moim przypadku ćwiczenia fizjo nic nie pomogą, jedynie operacja.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej, mi ocenił przednią i tylną ścianę na 2 stopień (chociaż według fizjo przednia jest na 1, a tylna już taki 2/3), do tego macica 1 stopień, ocenia zaburzenia. Dr jest uroginekologiem, osobiście operuje, więc na pewno ma większą wiedzę i doświadczenie niż zwykły ginekolog.U siebie w gabinecie ma program, w którym po wprowadzeniu danych wizualizuje jak wygląda twój "dół", wtedy to dopiero można się zdołować! Jeżeli chodzi o dokładność i estetykę w operacjach to jest petarda -moja mama się operowała i podobno zrobił z niej dziewicę;), tylko że mama jest dwa razy starsza i już nie współżyje, a ja osobiście nie spotkałam żadnej młodej dziewczyny po operacji.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kitka a Ty jaki masz stopień, czy on te ocenia zaburzenia itd?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Żeby ćwiczyć z kulkami trzeba je umiejętnie użyć. Kulki są formą biofeedbacku tzn mają one sens jeżeli ćwiczysz w nich antygrawitacyjnie, czyli np leżąc na plecach i masz wprowadzona kulkę. Wyobraź sobie że trzymasz w reku ciężarek 1 kg i masz zgięta rękę, jak szybko zmęczy ci się biceps?? tak samo się tyczy to kulek jeżeli wsadzisz je w staniesz to twoje mięśnie dna miednicy nie są tak wydolne by utrzymać je długo, wręcz zmęczą się. Mięsień zmęczony to mięsień słaby.
http://rehafemina.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Cześć Luiza! Ile czasu po zabiegu jesteś? Mi dr Puchalski również zalecił dokładnie taki sam zestaw, na pewno będę rozważać za jakiś, jeżeli ćwiczenia nic nie pomogą. Jaki miałaś stopień obniżeń? I w jakim wieku jesteś? :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Luzia
2019-05-29 19:07:42
Jestem po operacji w Szczecinie u dr Puchalskiego polecam robi cuda ... ja bez taśmy siatki z własnych tkanek przednia tylna ściana pochwy i plastyka . Zastanawiałam się bałam ale wiele kobiet ze Szczecina leczy się u niego jak maja problemy tego typu . Może wart spróbować wizyta prywatna i potem na NFZ mualam operacje .powodzenia
Luiza z tkanek własnych, tj skąd one brane, jak wygląda taki zabieg i który stopień miałaś? Ile czasu spędziałaś w szpitalu, jakie zalecenia po?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jestem po operacji w Szczecinie u dr Puchalskiego polecam robi cuda ... ja bez taśmy siatki z własnych tkanek przednia tylna ściana pochwy i plastyka . Zastanawiałam się bałam ale wiele kobiet ze Szczecina leczy się u niego jak maja problemy tego typu . Może wart spróbować wizyta prywatna i potem na NFZ mualam operacje .powodzenia
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najlepszy lekarz to ordynator w szpitalu w Szczecinie ul. Jagiellońskiej dr Puchalski miałam operacje na NFZ plastykę i przednia i tylna ścianę pochwy . Bez użycia taśm czy tez siatki . Zdaje sobie sprawę ze kiedyś mnie to czeka, bo jednak są moje tkanki u szwy .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

byłam u Dr, A.P., konkretna babeczka do tego sympatyczna, powiedziałam z czym przychodzę, potwierdziła że to po zabiegowe, niestety. Co prawda nie bawiła się w badanie ścian czy szyjki w różnych pozycjach, tylko od razu mnie odchyliła do tyłu, niemal d*pskiem go góry ;), zaczęła od cytologii i już w trakcie czuła że szyjka jest za nisko, tak samo gdy robiła usg, próbowała dopchać szyjkę, ale szyjka i macica tak źle się ułożyły że bolało jak diabli, zwijałam się z bólu mimo że starała się robić bardzo delikatnie, innych badań nie było . Szkoda że nie oceniła stopnia zaburzeń, ale podczas usg pokazała jak ćwiczyć mięśnie, bo mam w fatalnym stanie, kontrola za rok, ew szybciej jak będę czuła potrzebę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A mogłabyś polecić kogoś w Warszawie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Głodka nie polecam, byłam u niego w LuxMedzie w 41 tyg ciąży i nie dał nawet skierowania do szpitala twierdził, że dziecko ma jeszcze czas, a mała by się zatruła wodami
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

założyć to on sobie może, nogę na nogę ;). Ćwicz w fizjo i sprawdź za 2-3 mce, ale cwicz, jest szansa ze u ciebie wszystko wróci na swoje miejce
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zapłaciłam 120zl jak za zwykłą wizytę. Mnie też to bardzo rozczarowało. Ogólnie miałam wrażenie że bardzo się spieszy i nie ma czasu ze mną dyskutować. Rozumiem że dużo rzeczy jeszcze może wrócić ale to tak jakby z góry założył że nic nie jest uszkodzone.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przykro mi i współczuje. Umawiasz się na wizytę z usg i go nie ma? Mam nadzieję że chociaż nie musiałaś zapłacić za rzekomą wizytę z usg. To że jest to krótki czas od porodu, to nie oznacza że nie warto zrobić badania, łatwej ocenić co już nie działa jak powinno i do tego dostosować ćwiczenia itd. Ćwicz w fizjoterapeutką, warto zwłaszcza jeśli masz na to środki finansowe.
Rozczarowało mnie to, że nie wykonał tego usg, to nie szkodliwe badanie, jeśli tak podchodzi do pacjentek, to ja sobie go daruję, szkoda kasy na takiego specjalistę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jestem po wizycie u Głodka. Stwierdził że 2 miesiące po porodzie to jeszcze trochę za szybko na ocenę bo jest szansa na poprawę. Nawet nie zrobił tego USG, chociaż na to nalegałam. Ogólnie nie jestem do końca zadowolona z wizyty. Powiedziałam że jak chodzę to czuję jakbym miała coś w pochwie, stwierdził że tak może być,że to normalne. Fizjoterapeutka mówi co innego, on też co innego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

krwawienie i tak by wydostało się nawet przez małe ujście, chyba że gdzieś skrzepy ci się robią. wydaje mi się że to wina hormonów, stad inne krwawienie. Będziesz u lekarza to zapytaj przy okazji
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dorka, u mnie obniżenie nie przeszkadzało w wypływie krwi. Skoro jesteś niecałe 2 miesiące po porodzie, to możliwe że nie dostałaś jeszcze prawdziwej miesiączki, tylko masz jakieś wahania hormonalne i stąd to lekkie krwawienie - miałam tak po drugim pporodzie, dokładnie 2 miesiące po. Miesiączka przyszła ponad pół roku później.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dodam że u mnie ujście pochwy jest praktycznie całkowicie zamknięte przez przednią ścianę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Ginekolog - Głodek Piotr - proszę o opinie (60 odpowiedzi)

W medicoverze pracuje lekarz jak w temacie. Czy którać z Was korzystała z Jego usług? Co o Nim...

Dziecko nie mówi (2 ,2 lat) (71 odpowiedzi)

Witam mam synka 2 lata i 2 miesiące i niestety nie mówi czy już pora do logopedy? A jak było u...

Dobry ortodonta (27 odpowiedzi)

dla osoby dorosłej, wada zgryzu, znacie kogoś?