Obniżenie /wypadanie macicy

Dziewczyny, które macie obniżenie /wypadanie macicy jak sobie radzicie? Ćwiczycie czy operujecie czy pessar, leki? Jak u Was z wyproznieniem? Ja pomimo mojego dość młodego wieku, 3 porodów, chyba coraz bardziej skłaniam się ku operacji. Ćwiczenia mięśni nie pomagają. Kto Was leczy? Podzielcie się doświadczeniami? Z góry dziękuję
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 13

Anyzowka, ja mam pessar pierścieniowy. Noszę go cały czas, wyjmuję raz na miesiąc w trakcie miesiączki, żeby umyć. Chodzę z nim, wypróżniam się, uprawiam seks, stosuję tampony itd. Używam od 2 lat i tylko 2 razy miałam sytuację, że przy dużym zaparciu mi się wysunął przy wypróżnianiu i musiałam potem poprawiać. Jak nie chcesz wracać do swojego lekarza, to mi pessar dobierała dr Anna Pawlaczyk.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kornelia dzięki za link, przyda się. Sama konsultacja za 120zł u mnie to za mało, potrzebuję badania, a to USG super bo nie trzeba urodynamicznego ale ponad 4stówki z konsultacją, po prostu mnie obecnie a to nie stać i ryzykować koljnego olania, zwłaszcza że ostatnio straciłam kompletnie zaufanie do lekarzy facetów, ich porady są tak przykre że płakać się chce, ciekawe jakie rady dałby swojej żonie w takiej sytuacji i ciekawe czy było by mu dobrze we współżyciu przy takim problemie żony, wątpię, robiłby wszystko aby to naprawić i nie pessarem.
Zastanawiam się jeszcze nad babeczką z Invicty, ginka pracująca na urologii w UCK choć opinie ma różne. Nie interesują mnie "protezki", chcę żyć normalnie a nie czekać aż z wiekiem się pogorszy, wtedy nie będzie już czego naprawiać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Właśnie na wizycie lekarz również proponował. Dał mi żebym z 15 minut go sobie potrzymala i w sumie spoko był. Był to pessar Kostkowy. Chyba rozmiar 36 ale nie pamiętam... Ale jestem taka nie dojda że zapomniałam rozmiar... Kurde a nie pójdę do niego już za te jego porady.
Czy ten pessar przy wyproznianiu można mieć czy trzeba wyciągać?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Anyżówka, a próbowałaś pessara?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy ten Glodek rzeczywiście jest dobry? Miałam z nim styczność w szpitalu w Kartuzach przed porodem i po (z resztą po 2 z 3)i kurcze mam niefajnie zdanie na jego temat. Być może byłam w szoku, bo z kolei ten drugi z którym też miałam wtedy styczność to super wrażenie na mnie zrobił a polecił wyproznienia z palcem w pochwie więc mogę być nieobiektywna.. Porody w Kartuzach. Też niby świetny ginekolog, z podejściem i chyba też nawet uroginek. Ech szkoda gadać. Mam taki problem jak koleżanka z góry. W poziomie świetnie a w pionie tragedia i przy wyproznieniu już w ogóle dramat. Ale niestety zrozumienia u Pana doktora nie otrzymałam. Dlatego zanim jakiemukolwiek lekarzowi zaufam i opowiem o moim problemie, chciałabym być pewna że pomoże,ze okaże zrozumienie.
Jestem młodą kobieta, mam 36 lat a dół gorszy iż moja babcia prawie 90 lat... No tragedia. A co będzie później?
Ja spotykałam się z urofizjoterapeutka ale głównym problemem wtedy było rozejscie mięśni prostych brzucha. Tutaj również ćwiczy się dno macicy i mięśnie także trochę to pomogło na nietrzymanie moczu, ale kompletnie nic na odbyt. Miałam szczęście i spotykałam się z nią za darmo w ramach jej przygotowywanie się do obrony magistra. Za kasę mnie nie stać niestety już teraz. Nie wiem do kogo pójść żeby zrobić ten porządek z dołem. Jeśli ten Glodek rzeczywiście może pomóc to pomyślę nad nim jeszcze
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kornelia, "Smutek" to rzeczywiście znane nazwisko w Trójmieście, ale bynajmniej niepolecane. Nawet inni ginekolodzy i fizjoterapeuci wręcz go odradzają.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

https://medicapark.pl/uroginekologia,22,pl U Glodka placilam 120 zl za wizyte. On tez robi zabiegi urogin w szpitalu w Kartuzach, wiec tym batdziwj powinien umiec zdiagnozowac. Powodzenia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzięki Kornelia. Smutka sobie daruję, Nie widzę aby któryś z nich był uroginekologiem. Do Maciejewskiego chciałam się umówić ale terminy odległe, pomijam ceny. Nie wiem skąd brać kasę na wizyty a gdzie badania? Rehabilitacja odpada, po prostu nie stać mnie na to. Chyba najpierw uzbieram kasę na konsultacje u biegłego sądowego na drugim końcu Polski, zobaczę co powie, moje wszystkie problemy zaczęły się po zabiegu, jeśli potwierdzi, zacznę walczyć o odszkodowanie, nie mam z czego się leczyć itd.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ćwiczenia wg zaleceń fizjoterapeuty to jedno, druga sprawą, o wiele bardziej istotną jest praca jaką fizjoterapeuta wykonuje na powięziach itp.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sluchaj nazwiska krążą dwa - dr głodek (Kartuzy i invicta w Gdańsku) i dr Smutek - o nim są różne opinie, ale myśle ze zarówno jeden jak i drugi przynajmniej dobrze Cie zdiagnozuje. Będziesz mięc "konkret" i wiedzieć dokładnie co z tobą jest i co można z tym zrobić. O NFZ i bezsensie tego systemu pisać nie będę bo szkoda czasu i życia. Ćwiczenie z ulotką to zupełnie coś innego niż z fizjoterapeutą uroginekologicznym. uważam, że nawet jak finansowo nie możesz sobie pozwolić na chodzenie raz w tygodniu, to warto pójść chociaż raz żeby nauczyła Cię o co z tym chodzi, powiedziała o profilaktyce, jak nie pogarszać. Takie fizjoterapeutki badają też przezpochwowo, więc taka wizyta też coś ci powiem. Chociaż wedługo mojego doświadczenia to najlepiej wizyta u urogin + u fizjo urogin.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kornelia tylko gdzie takiego uroginekologa godnego polecenia znaleźć w Trójmieście? Ćwiczę wg ulotki otrzymanej od gina i nic nie pomaga, żadnej poprawy. U mnie nie ma problemu ze zbyt twardą konsystencją podczas wypróżniania, problem jest "pionem" ścian odbytu przez to że ściany pochwy szlak trafił i sobie latają, szyjka także spada w pionie w dół, a tego w poziomie nie widać, tu trzeba badania na stojąco a nie leżąco. Co z tego że ew ustalą stopień, skoro na operacje w ramach NFZ czeka się długo, do tego w moim przypadku wszelkie siatki czy taśmy odpadają, pessary także, został by mi zabieg z wykorzystaniem tkanek własnych, a problemy z WNTM także leczą taśmami :(
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sprobujcie pojsc do uroginekologa co was zbada podwojnym wziernikiem i oceni dokladnie jaki jest stopien obnizenia i co mozna z tym zrobic. wiekszosc ginekologow sie na tym nie zna albo bagatelizuje. Ja juz chodze na fizjoterapie tylko co 2 tyg, miesnie caly czas cwicze, ale nie mam zadnego uczucia ciezkosci, zapowietrzania itp. Na problemy proktologiczne sprobujcie babke jajowata - 1 lyzeczka na szklanke cieplej wody, robi sie z tego glut, i to zapija sie druga szklanka wody. babke mozna kupic w aptece. nie uzaleznia, ale rozmiekcza co trzeba. no i pilnujcie spozycia wody.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tylko ja nie wiem gdzie szukać tej pomocy, i żeby mnie ktoś naprawił, chcę żyć normalnie a nie jak kaleka
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja Wam powiem, że to jest straszne to podejście lekarzy. Brak słów. Brak jakiegokolwiek komentarza. Tragedia. Kpina. Żart. Ale to się dzieje i to jak widać w wielu przypadkach.. Obyśmy trafiły na lekarza, który nam w końcu pomoże.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam ten sam problem z popuszczaniem i wypróżnianiem, do tego nie mogę stosować tamponów - szyjka jest tak nisko że tampon nie wejdzie, współżycie także niemożliwe. Odpowiedź gina - że skoro okres mam tak obfity że podpaski nie wystarczają a tampony nie wchodzą to mam nosić pampersy a seks to tylko analny. Wyć się chce jak się słyszy takie rady od lekarza na kwalifikacji do ew zabiegu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moja znajoma miała ten sam problem, ale mieszka w UK. Też usłyszała, że skoro po włożeniu palca do pochwy i podtrzymaniu macicy "jakoś idzie", to o co jej w ogóle chodzi? :(
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziewczyny, byłam u ginekologa, którego uważałam za super specjaliste. Nie prowadzilam u niego żadnej z ciąży, ale akurat miał dyżur przy moich 2 z 3 porodów. Robił mi lyeczkowanie pi jednym porodzie, a po tych 2 szyl. No super wrażenie na mnie zrobił, zwłaszcza po ostatnim porodzie. Postanowiłam chodzić do i ego na wizyty, a zwłaszcza, że był tańszy niż mój lekarz, do którego chodziłam ponad 10 lat. Kurcze no i zawiodłam się na maksa na nim. Nie dość, że zignorowal moje popuszczanie moczu przy wysiłku, mój dyskomfort, mam mega problemy proktokogiczne, problemy z wyproznieniem, no ie wiem jak to będzie za parę lat a mam 36 to na moje pytanie jak się wyprozniac? Usłyszałam, że mogę spróbować sobie włożyć palec do pochwy i ja przytrzymać gdy będzie taka potrzeba... Szok, po prostu szok. Wybuchnelam śmiechem chociaż do śmiechu mi nie było, a on zdziwiony oburzony że go wysmiewam. Zapytałam tylko czy siebie usłyszał i na wszelki wypadek mu powtórzyłam co ja usłyszałam. A on ze tak że kobiety z tym problemem tak robią.... Podziękowałam za wizytę i więcej do niego nie pójdę. Co się dzieje z tymi lekarzami??
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Greta czy miałaś na myśli dr Jarosława D.? Szukam kogoś, kto potrafiłby chociaż określić problem, i zależy mi na ew lekarzu pracującym w UCK
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzięki Kornelia za odp. Umówić się na konsultację warto.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

To koniecznie idz na konsultacje, taka dyplomowana fizjoterapeutja urogin zbada Cie tez palpacyjnie, zbierze wywiad i powie dokkadnie co robic. Cwiczenia mnie nie bola, normalne napinanie miesni, ale moze u Ciebie jest np jakas blizna? Zrost? I to boli? Nad bliznami fizjo tez pracuje, bo one cxesto daja dolegkiwosci. Ja tez mialam mobilizscje blizny po nscieciu i jest cieniutka i elastyczna, noe czuje ze ja mam. Ja chodze raz w tyg, za to cwicze wcdomu 2 x dziennie. Na wizycie tez cwiczycie, co wizyte zmieniamy zestaw cwiczen do domu. Ua pkace z gory za 4 wizyty to wtedy 100 zl za wizyte, tak to 120. Jak nie masz mozliwosci finasowych/czasiwych to sie umaeuaj np co 2 tyg. Uwazam ze nawet jedna wizyta cos wniesie i pomoze, wiec warto.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Ręczniki... Gdzie warto kupić aby nie zbankrutować? (22 odpowiedzi)

Witam, czeka mnie wymiana ręczników... no dobre z 10 sztuk. Poprzednie były z ikea i polskiej...

Dziecko nie mówi (2 ,2 lat) (71 odpowiedzi)

Witam mam synka 2 lata i 2 miesiące i niestety nie mówi czy już pora do logopedy? A jak było u...

Pomocy! Usypianie niemowlaka. (17 odpowiedzi)

WItam Panie, mam problem z moim miesięcznym dzieckiem. W żaden sposób nie umiem go usypiać....