Obniżenie /wypadanie macicy

Dziewczyny, które macie obniżenie /wypadanie macicy jak sobie radzicie? Ćwiczycie czy operujecie czy pessar, leki? Jak u Was z wyproznieniem? Ja pomimo mojego dość młodego wieku, 3 porodów, chyba coraz bardziej skłaniam się ku operacji. Ćwiczenia mięśni nie pomagają. Kto Was leczy? Podzielcie się doświadczeniami? Z góry dziękuję
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 13

Też nie potrafię utrzymać napięcia mięśni, a napinanie ich powoduje silny ból. Jaki jest koszt takich ćwiczeń itd i ile to powinno trwać? I czy to boli, pytam, ponieważ od tego zabiegu mam bardzo tkliwą szyjkę, ściany pochwy i krocze, współżycie stało się niemożliwe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

przy uzyciu stymulatora widac,ze sa lepsze parametry, miesnie lepiej sie napinaja i co wazne, lepiej rozluzniaja - a na poczatku slabo z tym u mnie bylo. co do cwiczen ktore robie w domu, to jestem w stanie dluzej przytrzymac napiecie, na poczatku bylo tak, ze napinalam i od razu "puszczaly". co do roznicy takiej objawoej to np nie ma tego uczucia ciezkosci w pochwie czy ciala obecego,"nie zapowietrza "mi sie tez pochwa jak na poczatku. Tylko tak jak mowilam, u mnie ostatecznie fizjoterapia jest po to zeby wrocic do formy po porodzie. ale wierze, ze niezaleznie od stanu jaki sie ma, fizjoterapia w jakims stopniu pomoze i poprawi wam funkcjonowanie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

ale na czym polega ta widoczna różnica?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dr Smutek jest raczej krytykowany i nie polecany przez urofizjoterapeutów. Podobno strasznie naciąga pacjentki i nawet jeśli zdiagnozuje, to nie poleca żadnego sensownego leczenia. Ja kiedyś też zastanawiałam się, czy do niego nie pójść, ale 2 fizjoterapeutki mi to odradziły.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam tylko z jedna doswiadczenie i jestem zadowolona - Pelvismed, Adrianna Grobelna. Chodze od ponad miesiaca i widze roznice, cwiczectez przy uzyciu stymulator w gabinecie i na nim tez widAx efekty w trakcie cwiczen. Kolezanka tez chodzi do hakies babki przy jaskowej dolinie i tez zadowolona. Na pewno w Gdyni w Osteosport jest tez p. Michalina ktirs sie tym zajmuje. Na pewno o efektach wiecej wam powiem w dluzszej perspektywie.
W Gdansku jedybym kto sie zajmuje uroginekologia i tak sie reklamuje jest dr smutek. Natomiar mnie nie przekonuje mowienie przez rejestracje, ze nie wiadomo ile bedzie kosztowaa wizyta, bo to zalezy. Ponoc srednio 350zl. Ponoc chetnie zaleca lasery, co mnie tez nie przeoonuje. Ale ja ostatwcznie bylam u dr głodka w kartuzach. Wazne zeby was lekarz zbadal z uzyciem podwojnej lyzki- wziernika. Wtedy jwst w stanie okreslic stopien przepukliny/uchylka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wiem dlatego na samą myśl o operacji mnie skręca, tak samo jak czytałam ostatnio o powikłaniach po zabiegach ginekologicznych, urolodzy biją na alarm a ginekolodzy olewają.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Greta bardzo Ci dziękuję,. Biorę sobie Twoje rady do serca, bo jak czytam sporo przeszłaś, dziękuje jeszcze raz :*, dzięki Tobie wiem gdzie zacząć szukać pomocy. Umówię się na jesień na konsultacje i badania, między czasie ogarnę inne problemy zdrowotne i odłożę trochę kasy na ten cel.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

ja robiłam urodynamiczne badanie w Poznaniu, oczywiście prywatnie bo na NFZ zrobią byle jak. Koszt badania 450zl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

40+ a 20+ to przeskok o dwie dekady. Operacja wcale nie jest skuteczna jak wszyscy zachwalają, czytałam statystyki, dużo jest lekkich powikłań a po każdej reoperacji zwiększają się skutki uboczne
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kornelia, ja przed podjęciem decyzji o zabiegu też przekopałam Internet. Prawda jest taka, że od razu po zabiegu jest ok, problem zaczyna się po miesiącu - dwóch, kiedy wszystko (w najlepszym wypadku) wraca do stanu sprzed operacji. Ludzie często wystawiają opinie od razu po operacji, myśląc, że problem jest rozwiązany, niestety często kończy się to zupełnie inaczej.
U mnie nie było konsultacji z kilkoma specjalistami. Była tylko wizyta (bez badania usg), gdzie dr mnie zbadał i stwierdził, że po operacji będzie jak przed porodem. Kolejne spotkanie było już na bloku operacyjnym. Konsultacje z innymi lekarzami? Nie ma czegoś takiego. Chciałam skonsultować się jeszcze z dr przed samą operacją - nie było takiej możliwości. W sumie u dr zostawiłam kilkanaście tys. zł, nie licząc kosztów dojazdów i późniejszych wizyt kontrolnych. Jestem w zasadzie w punkcie wyjścia. Uwierzcie, nie ja jedna...
W szpitalu spędza się 2 doby, jest to wliczone w cenę zabiegu. Żadnego badania usg nie miałam przed operacją.
Kornelia, możesz polecić jakąś dobrą fizjoterapeutkę od problemów z dnem miednicy?
Anonim - warto zrobić specjalistyczne usg dna miednicy. W Trójmieście niestety nie polecę nikogo, nie ma tutaj żadnych specjalistów. W Łodzi przeprowadza takie dokładne badanie dr Surkont i dr Wlaźlak. W Warszawie jest dr Gardocki. Jeśli chodzi o konsultacje lekarskie specjalistów, którzy nie oleją tematu to Warszawa - dr. Stec oraz prof. Baranowski. Lublin - prof. Rechberger (operacje przeprowadza na NFZ - jest znakomitym specjalistą w tej dziedzinie). Tu, w okolicy nie ma czego szukać. Strata czasu i pieniędzy.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kornelia wydaje mi się że to są jednak większe koszty. Na stronie wyszukałam że kwalifikacja do zabiegu to 250zł, a do tego oni konsultują z kilkoma specjalistami : urolog, ginekolog, chirurg, neurolog, chyba jeszcze fizjoterapeuta, więc do tego dochodzą koszty wizyty u nich. Badania obrazowe mają podane cenniki, a wiadomo że bez badań nic nie ruszą. Sam pobyt w szpitalu 1-2 dniowy też kosztuje a za zabieg to mają indywidualną wycenę, jednym wystarczy plastyka ścian innym podwieszenie macicy, a innym pęcherza, a jeszcze innym trzeba wszystko,, do tego ew materiał który użyją, tj taśmy, siatki, czy tkanki własne pacjentki. Narkoza ma swój cennik. Jeśli kobieta ogólnie jest zdrowa to jej pobyt będzie tam szybki, ale jeśli jest obciążona jakimiś problemami to musi zostać dłużej w szpitalu oraz dodatkowo mieć inne konsultacje. Obawiam się że taki zabieg nie schodzi poniżej 8 tys, a im więcej trzeba zrobić to pewnie i więcej.
Jak chciałam się prywatnie operować z powodu problemów gin, to zabieg wynosił od 15 tys w górę, dlatego nie miałam wyboru i wybrałam NFZ, dla mnie to dramat, bo mam nie tylko problem z nietrzymaniem moczu ale i z jelitami oraz przewlekłym bólem, ale nie ma problemu ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzięki Greta, właśnie tego się obawiałam że "spec" wcale nie musi być specem, do tego kosztowym. Uważam że prywatne operacje powinny być objęte jakąś formą gwarancji, jak nie pomogło a tym bardziej jak spieprzyli to powinni poprawiać na ich koszt.

U mnie problem polega na tym, że nie wiem gdzie szukać specjalisty, który zdiagnozuje problem. Gdy zgłaszam się z problemem to słyszę że "trudno stało się, ale to jest tylko drobiazg", albo po bad niektórzy pytają czy ja rodziłam, a w opisie bad wszystko ok ;), kpina jakaś. Szukam jak głupia, latam od jednego do drugiego (NFZ i pryw) i nie ma problemu ;). Zaczynam szukanie uroginekologa, który może coś wymyśli, ale bez badań inwazyjnych. Macie jakieś namiary, reklamujących się jest pełno, dobre opinie w necie to też nie świadczą o wiarygodności, znane są sytuacje, gdy lekarz "prosi" o kasowanie negatywnych opinii, widziałam jak znikały negatywne opinie u pewnych lekarzy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja ostatecznie nie mialam nic, mialam podjerzenie, wykryte w trakcie poporodowej wizyty u fizjoterapeutko uroginekologicznej. Bylam pozniej u uroginekologa i nie potwierdzil tego, u mnie to efekt problemow gastrologicznych/proktologicznych. Ale tak sie zestresowalam tym wczesniejszym podejrzeniem, ze zglebialam temat. Moja fizjo mowila, ze jakby sie to potwierdzilo, to ona swoje pacjentki wysyla tylko do krakowa, bo jedynie tak jest w stanie polecic z czystym sumieniem lekarza. Mowila ze u nas posucha na pomorzu, ze jak trafiaja do niej pacjentki tutaj operowane, to wlasnie znpowiklaniami. Ze to generalnie trudna i niewdzieczna dzialka, ze malo specjalistow, ze o powodzeniu zabiegu decyduja doswiadczenie lekarza, roznirodnosc technik operacyjnych ktorymi dysponuje operator, i oczywiscie to wszystko nie da gearancji ze bedzie na pewno dobrze, ze powiklnia sie zdarzaja, ale im ktos wiecej zabiegow robi, tym wiadomo ze procentowo ma mniej pacjentek powoklanych, niz ktos kto operuje raz na miesiac...
Sama przekopywalam internet i tez nie znalazlam nikogo lepszego. Wiec rozwazalam konsultacje tam jakby wyszlo ze sie kwalifikuje do leczenia. Do krakowa mozna zlapac pendolino w promce za 99 zl a rayanair lata nawer za 39 zl. Takze mozna to ogarnac w jeden dzien. Wiem ze kosZty duze, ale ja bylam tak zdeterminowana ze trudno, wzielabym nawet kredyt zeby moc normalnie funkcjonowac. W necie czytalam, ze takie zabiegi ok 4 tys zl, moja fizjo mowila, ze wydaje jej sie ze blizej 6-7 tys. Zawsze mozna zadzwonic do tej poradni gyneka ske nazywa jak dobrze pamietam i podpytac.mowila mi tez ze te lasery proponowane przes ginekologow to pic na wode, wiec zastanowilabym sie dwa razy -
Jezelk ktoras z was o czyms takim mysli.
Nikogo na nic nie namawiam, chcialam sie podzieic swoja wiedza. tez uwazam ze poinno to byc normalnie refundowane i na dobrym poziomie wykonywane zabiegi. Ale jest jak jest. Nie ma u nas opieki poporodowej jak np we Francji czy w Niemczech. Czy wlasnie po powiklanych zabiegach ginekologicznych. U nas trzeba radzic sobie samemu.
Zycze wszystkim, zeby udalo sie wam naprawic wszystkie problemy i znowu zyc pelnia zycia.
Ps. Pamietajcie zeby nie kichac/kaszlec bez napinani miesni dna miednicy, bo tk jeszcze bardziej wypycha narzady. Tak samo jak najmniej dzwigac, zadnego biegania czy tym bardziej trampolin. I dobrze jest cwiczyc miesnie dna miednicy, ale tez zadnymi kulkamk gejszy, bo one forsuja miesnie bo jest tylkk napiecie bez rozluznienia. Powodzenia
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Operowałam się u tego lekarza dwukrotnie. Po pierwszej operacji zrobił się kolejny defekt i było jeszcze gorzej. Po drugiej dalej nie jest dobrze. Dr rozłożył ręce i kazał czekać na cud. Swoje pacjentki wysyła od razu na stół. Odradza fizjoterapię, mówiąc, że to tylko pogorszy sprawę, co jest oczywiście bzdurą. Koszty takich zabiegów są bardzo duże i nie ma żadnej gwarancji, że to pomoże. Dr operuje w zasadzie tylko metodą laparoskopową i większości pacjentek proponuje te same metody na różne dolegliwości. Znam kilka dziewczyn również zoperowanych przez tego doktora, żadna z nich nie jest zadowolona i "poprawiają się" u innych lekarzy (w Warszawie czy Lublinie). Dziewczyny, zastanówcie się zanim tam pojedziecie. Ja nie polecam. Zostałam na lodzie ze znacznie szczuplejszym portfelem i z brakiem rezultatów. Konsultowałam się później u kilku innych (znających temat) lekarzy i wszyscy podważali zastosowane metody. Konsultujcie się u innych i nie wierzcie w jedną opinię!!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Właśnie sprawdziłam ofertę szpitala w Krakowie, niestety uroginekologia tylko prywatnie. Nie ma podanych konkretnych cen zabiegu, jedynie konsultacji i badań.
Rozważałam jeszcze Centrum Zdrowia Matki Polki, ale opinie ma różne, tyle że jak tam się dostać, skoro ginekolodzy nie widzą problemu

Kornelia ile mniej więcej to kosztuje, i co miałaś naprawiane?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To nie tak że tylko starszym osobom,, znam osoby, które miały tasiemki zakładane po 40+ czy 50+, i żyją, z tym że niektóre z nich miały 3 razy poprawiane w ciągu roku, Nie u każdej było idealnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Słyszałam o tym lekarzu dużo dobrych opinii, tyle że koszty zabiegu dla mnie są nieosiągalne, Sama wizyta prywatnie kosztuje, dojazd też, Musiałabym przenocować, nie dam rady tak "na wariata" w dwie strony. Wiem że w szpitalu Św Rafała w Krakowie można się operować na NFZ, tylko nie wiem czy wszystkie rodzaje zabiegów.
Dramat właśnie polega na tym, że wiedza lekarzy jest tak niska, a wg NFZ wypadanie narządów czy nietrzymanie moczu to nie problem a jedynie dyskomfort. Dopiero gdy dochodzi do uchyłków, stanów zapalnych pęcherza i szyjki macicy, która jest na zew, to łaskawie pozwolą operować, i to jeszcze na dwie oddzielne operacje, narażając kobietę na dwa znieczulenia, cierpienie z bólu i ew komplikacje. Operują dopiero III i IV stopień i tylko wtedy gdy już pessar nie pomaga. To jakaś kpina.
Najgorsze jest to, że ja mam problem po zabiegu ginekologicznym a nie po porodzie, gdzie tego typu powikłań nie było wymienionych w informacji/zgodzie na zabieg, a ginekolodzy twierdzą że to niemożliwe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Hej P.
Mi to sie przytrafiło po pierwszym porodzie SN z vacuum, dziecko wagowo normalne 3500g. W wieku 24 lat zostałam okaleczona na cale zycie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

no właśnie dziwne to, po tasiemkę zakłada sie zazwyczaj osobom starszym z które po 10latach po operacji najczęściej juz nie żyją...
Rok temu ten sam lekarz mówił że operacja to ostateczność, że mogę mieć skutki uboczne jak woreczek na wierzchu, lub stomie...
Po roku od razu co to proponuje operacje... Nie wiem co się zmieniło, czy malo ma pieniędzy, czy nie lubi takich złożonych operacji, ale zrazil mnie do siebie...

Czy wszystkie operacje sa w znieczuleniu ogólnym? W niektórych artykułach jest napisane ze zabieg trwa pol godziny, w znieczuleniu miejscowym... Tylko ze po operacji nie można dźwigać...

i jak tu żyć?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy te dolegliwości, które opisujecie w tym wątku to, po wielu porodach SN ? Po bardzo dużych dzieciach ? Będę wdzięczna za odpowiedz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Jaki wozek wybrac? (77 odpowiedzi)

Dziewczyny jaki wozek wybrac? 2w1, 3w1? Jakiej firmy polecacie? Rodze w wrzesniu :)

moj 4 latek jest nie do wytrzymania (154 odpowiedzi)

Witam, czy ktoras z mam miala moze problem z krzyczacym I bardzo jeczacym dzieckiem? Synek...

Jakie zabawki edukacyjne polecacie? (31 odpowiedzi)

Chcę kupić jakieś zabaweczki Amelce ale nie mogę się zdecydować co jej kupić, za dużo tego...