Obniżenie /wypadanie macicy

Dziewczyny, które macie obniżenie /wypadanie macicy jak sobie radzicie? Ćwiczycie czy operujecie czy pessar, leki? Jak u Was z wyproznieniem? Ja pomimo mojego dość młodego wieku, 3 porodów, chyba coraz bardziej skłaniam się ku operacji. Ćwiczenia mięśni nie pomagają. Kto Was leczy? Podzielcie się doświadczeniami? Z góry dziękuję
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 13

M znalazłam:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mi wyskakuje tylko : Problemy kobiece po porodzie /bez wstydu to jest to czy nie. Bo nic innego nie znajduje. Kurczę niewiem co źle robię.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wiekowa nie rozumiem... Z tego co ja zrozumiałam szyjka leci bo macica straciła wiązanie jak naprawi wiązanie to wszystko pójdzie na swoje miejsce? Ja tak to zrozumiałam....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie umiem znaleźć . Dokładnie im nas więcej będzie mówić na ten temat tym lepiej. Jak mam szukać tej grupy. Albo ja coś źle robię.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Anonim ale na fb mogę wkleić np okrojona treść co dostałam poza tym uważam że trzeba o tym mówić a nie że robią temat tabu... Ustawiłam grupę prywatna ze inni ludzie nie widza kto tam jest a potem można nawet ukryć grupe
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Troche mnie uspokoilaś. I z tym masz rację że brzuch sie rusza i są po tej operacji odczowalne dolegliwości bólowe dlatego pojechałam do profesora ale dziwił się że mnie to boli A nie powinno. Ciesz się że mogłaś sobie wybrać metodę operacji bo ja takiej nie miałam postawiono mnie przed faktem dokonanym już po operacji. Napewno jak by mi ten typ operacji przedstawiono to bym się na nią nie zgodziła A tak niewiem co mam dalej robić. Miało być do kości i napewno dzisiaj już nic bym nie odczówała. Dałam tyle kasy i teraz cierpię ból.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie : Problemy kobiet po porodzie...
Wiekowa usiądę to przepisze dokladnie.. jl tak powiedział ze, można przy powłokach też ale tylko cc, ale ja nie chce do powłok ponieważ brzuch się, rusza...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

M : jak dokładnie nazywa się grupa fb. Powiedz czy prof coś napomniał czy po operacji do powłok brzusznych można w ciąży zachodzić czy jest jakieś niebezpieczeństwo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

M to to wg jednego masz 2st i do operacji a wg innego 1st i nie do naprawy? zgłupiałam co kto ocenił. Długie te terminy, ćwicz między czasie. Nie lubię grup na FB, wolę fora.

Wiekowa te elektrostymulatory mają różne warianty ćwiczeń, można je modyfikować, pomagają też uczyć się rozpoznawać odpowiednie mięśnie, i są idealne dla osób które nie mogą wykonywać ćwiczeń samodzielnie np ze względów zdrowotnych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

M, na leżąco to nie wiem jakie by musiało być obniżnie, żeby nie wróciło na miejsce.

Jeśli to q oznacza stopień obniżenia, a tak wygląda, to byś miała cystocele 2st, rectocele 1st, szyjka obniżona1st, to co wypada, ściana macicy omijając szyjkę?

Jst nadzieja, że z czasem i po rehabilitacji pochwa Ci się skurczy i wzmocni, ale jak się ma położenie szyjki do wypadania kwalifikującego do operacji, to nie wiem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jest napisane ze jak docisnal szyjke macicy doglowowo to nastąpiła elewacja problemu.. Badał doktor takimi jakby łyzkami plus USG robił , kazał przec i kaszleć... Mam napisane szyjka macicy pop q1, nie podejrzana, Recoctele pop q1 nie, wymaga naprawy, tyle.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

M, to akurat czy macica naciska na pęcherz, to Ci powiedział na oko, wg mnie będziesz miała podobnie jak Ji.

Na NFZ i tak razem z macicą nie zrobi Ci cystocele, więc tak powiedział. Jesteś krótko po porodzie, to jest szansa, że cystocele za rok poprawią się, ale pewnie nie minie Cię plastyka przedniej ściany pochwy.
Ale jak będziesz dźwigała dziecko, to na za dużą poprawę, nie możesz liczyć.

Ja akurat po porodach jestem dawno, ale na fb raczej nie będzie za dużo chętnych, przydało by się takie forum jak tu, tylko z prawdziwego zdarzenia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Utworzyłam grupę problemy kobiet po porodzie, jesli ktoś ma, chęć to zapraszam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam napisane cystocele pop q 2 z defektem szczytowym i w niewielkim stopniu bocznym. Ale przy dgn czyli diagnozie jak mniemam to napisane Cytocele pop q2 z defektem szczytowym i że konieczna operacja zawieszenie macicy do kości krzyżowej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przed operacją mam, schudnąć 15kg kazał się, udać do urofizjoterapeutki by wzmocnić miesnie dna macicy... Ale o samym elektostymulatorze nie odp albo ja z nerwow nie usłyszałam... Mam napisane pop 2, i ze po wciśnięciu szyjki macicy na miejsce wszystko inne idzie na swoje miejsce... Ze u mnie pęcherz wychodzi bo go szyjka pcha... Jak będę miała chwile to przepisze ważniejsze rzeczy:) co, Wy na, to by zrobić grupę na fb?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

M, i dopisz co mówił o skuteczności elektrostymulacji?

Właśnie, jaki stopień obniżenia stwierdził i co oprócz obniżenia macicy? Jak pęcherz?

Co mówił o więzadłach?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

M. a jakie badania wykonał Ci profesor ? Bo zastanawiam się na jakiej podstawie od razu stwierdził rodzaj operacji . Tobie obniżyła się przednia ściana ? Macica ? Operacja rozumiem , ze w Olsztynie? Już się zapisałaś ? Skoro tyle się czeka to może i ja się do niego wybiorę teraz . Prywatna wizyta 400 zł tak?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja miałam plastykę tylniej ściany rozerwana powięź trzeba było ją naprawić i Na nowo zaszyć. Przednia ściana nie ruszana. Naprawa krocza i to wygląda super jakbym nigdy nie rodziła. U mnie problem jest jeszcze z tą przednią ścianą bo nadal opada do 1 stopnia. Powiedz mi a mówił co dr czy tą pierwszą metodą też można zachodzić w ciążę bo mi mówiono że tak ale niewiem. U mnie niby lekarz który mnie operował stwierdził że nie umiał tego podłączyć pod krzyż że względu na zrosty w tym rejonie i dlatego odstąpił do wykonania hysy i dlatego podciagnoł do powłok brzusznych. Po operacji w schudłam 10 kg. Ja też jestem umówiona do prof na laparoskopie za rok że względu na bóle w miednicy. Tak żałuję że wcześniej nie znalazłam tego prof przynajmniej operację miałabym za darmo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Plastyki mi nie zaproponował... Pytałam o to ale stwierdził że potem jest problem ze współżyciem.. Zaproponował to co napisałam i naprawę uszkodzonego krocza w ograniczonym stopniu... Nie wiem czy z moją pochwa jest ok czy nie? Ale, dopiero 11 tyg minęło od, porodu..Jl miałaś plastyke? Dlaczego? Co gin Powiedzial? Procesor powiedzial ze obie, metody są dobre, lepsze niz siatka która, powinno, się robic starszym osobom... Przy tej drugiej metodzie można zajasc w ciążę.. Ale operacja tym hyco dr Mówił ze jest dluzsza i bardziej skomplikowana w porownaniu do powłok brzusznych bo przy hyco musi przedzierac się przez jelita... Mam schudnac 15kg by było łatwiej... Ten lekarz moim zdaniem super i profesjonalny... Ale na operację czeka sie okolo roku przez koronogowno...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

M. opowiedz coś więcej o wizycie i operacji .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

przedszkole na ul. Pólnicy - Jasien (12 odpowiedzi)

Czy może któraś z Was ma tam swoje dziecko i przedstawi opinię na temat tego przedszkola? I jakie...

Sprawdzone sposoby na odchudzanie:) (68 odpowiedzi)

Cześć Dziewczyny! Podzielcie się swoimi sposobami na skuteczne odchudzanie:) Ja muszę zrzucić aż...

Niegrzeczny 5 -latek (11 odpowiedzi)

Jak sądzicie sobie z "niegrzecznymi" dziećmi? Syn ma młodsze rodzeństwo przez co cały czas walczy...