Obniżenie /wypadanie macicy

Dziewczyny, które macie obniżenie /wypadanie macicy jak sobie radzicie? Ćwiczycie czy operujecie czy pessar, leki? Jak u Was z wyproznieniem? Ja pomimo mojego dość młodego wieku, 3 porodów, chyba coraz bardziej skłaniam się ku operacji. Ćwiczenia mięśni nie pomagają. Kto Was leczy? Podzielcie się doświadczeniami? Z góry dziękuję
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 13

A plastykę ścian pochwy też ci zaproponował?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moim zdaniem dobrze wybrałaś ja jestem tą pierwszą operowana metodą. Na kiedy masz termin w razie czego. Jego zdaniem którą metodą jest lepsza jeżeli ci powiedział.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej, czy ktoś mi, powie, czy dobrze wybrałam? Zaproponowano mi dwie, metody na tasiemkach do powlok brzusznych lub do kości krzyżowej... Wybrałam ta druga, metodę a, stopień mam POP 2
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wzmacniamy te mięśnie najlepiej ruchem, to mamy w pakiecie życiowym oraz ćwiczeniami.

A elektrostymulator jak by miał tak pomagać to praktycznie też by trzeba było z niego korzystać regularnie przez całe życie, nie mówię, że w ogóle nie pomaga, ale jak zaleca się łączyć z ćwiczeniami, to nie jesteś w stanie sprawdzić na ile pomaga.
Mięśnie przyzwyczają się do stymulacji, jak przestaniesz, będą słabły.

Anonim, dobrze myślę?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dr Pawlaczyk, pokazywałam mi na przykładzie sondy do usg, pod po sondą też sprawdzała napięcie mięśni. Z fizjo nie polecę bo nigdzie nie dotarłam jeszcze.
Jeśli poszły więzadła to nic to nie zmieni w sensie stopnia, ale mięśnie muszą być sprawne i silne a nie wiotkie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Anonim jaka doktor?? Nie wiem do kogo iść by zobaczył jak głeboko umieścić?? Polecisz kogos?? Nie wiem Dr Grzybowska mówiła że można z 3 stopnia mozna wyprowadzić na 2,1... To nie wiem co o tym myśleć... Skoro szyjka spada i wypycha pęcherz a ona uważa ze można wyprowadzic na 2, a nawet 1
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Elektrostymulator odpowiednio umieszczony wzmacnia całe mięśnie dna miednicy, zobaczcie jak one są ułożone, do tego wzmacnia od dołu mięsień przepony. Nie wyleczy 3 stopnia, może pomóc w 2, Też miałam zalecony nie do wyleczenia ale do wzmocnienia mięśni, właśnie po to aby macica miała od dołu sprawne rusztowanie bo same podwieszenie i tak siądzie jeśli nie będzie podparcia od dołu. Dr pokazała mi na jakiej wysokości mam umieścić aby działało na całe mięśnie. Warto wybrać się do fizjo i zaleci na jaką głębokość umieścić i jakie parametry ustawić i czy nie ma przeciwskazań. Ja się nie zdecydowałam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ciekawe co ten profesor sądzi o tej elektrostymulacji i jej efektach. Bo jakoś nigdzie nie czytałam o rezultatatach takich zabiegów, jeśli chodzi o obniżenia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zostały 3dni do wizyty to mogę zapytać chociaż dr Grzybowska zalecila elektrostymulacje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Elektrostymulator działa miejscowo w pochwie, a ćwiczysz wszystkie mięśnie. Na pewno nie pomoże przy wypadaniu macicy czy pęcherza, powinien wzmocnić mięśnie pochwy, ale jaki będzie efekt sama zobaczysz jak będziesz stosowała, ale przed tym zapytaj tego profesora czy nie ma u Ciebie przeciwwskazań.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wiekowa no z tego, co wiem to jeśli miałabym mieć operację to i tak, trzeba wzmocnić mięsnie, dna, macicy.. A elektrostymulator działa ponoc lepiej już jak sami ćwiczymy... Ehhh, ciągle mam nadzieję że nie jest to 3 mega się boję za pare dni, usłyszeć diagnozę:( bo wolałabym uniknąć operacji....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

M, przy 3 st. nie ma sensu, przy 1 to może jakiś niewielki efekt by był, ale ja nie bardzo w to wierzę. Laser niby trochę obkurcza pochwę, ale też nie na długo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dam znac wszystko opisze:) a czy ktoś używać może elektrostymulatora??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

M. daj znać koniecznie jak będziesz po wizycie .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wiekowa dziękuję zapytam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Organizm lepiej powie jakie ćwiczenia pasują niż gin czy fizjo, nie mówię tu o ćwiczeniach po operacjach, to tak z autopsji.

M, dopytaj jeszcze o stan tkanek, czy mogłabyś mieć operację na własnych tkankach, np.skrócenie więzadeł macicy i pęcherza, czy podwieszenie na taśmę, chodzi o to jakie zaleca metody operacji.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wiekowa ok dziękuję o to zapytam, Anonim chodziło mi o ta, kobietę co urodziła 5 dzieci, Twoją historię czytałam.. . Strasznie Cię załatwili ale jak, nie wiem.... Ja miałam 2 poranienia ale jedno lyzeczkowanie plus przy tym porodzie też lyzeczkowanie to może lekarz który mnie tak super zszyl że miałam ropę 6 tyg i chirurg mi 2 razy to czyścił to może on coś uszkodził przy lyzeczkowaniu.. . Ktoś pisał o dr Piskulak że komuś pomógł? Byłam u niego chyba 6 tyg po, porodzie powiedział że mam lekkie obniżenie i że, to wróci.. . Że po 6m od porodu można mówić wogole że, jest obniżenie.. . Nie zalecił nic w sumie na, to. . . A teraz mam pęcherz przy wyjściu.. . Fajnie.. Ja myślę że u mnie zadziałała grawitacja bo 03.07 byłam u fizjo i dzięki niej nie bolała mnie blizna poszłam na spacer a 04.07 spacer a 05.07 parlam na Toalecie nie dużo ale jednak i pojawił się balonik na zewnątrz.. . A wcześniej 6 tyg więcej leżałam niż chodziłam.. .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

M zależy którego Anonima pytasz, tu kilka pisało bez nicka - jedynie po IP można odróżnić.
Ja nigdy nie byłam w ciąży, u mnie to efekt powikłań po zabiegu ginekologicznym, do tego mam szereg innych powikłań po tym samym zabiegu. Wyglądam jak po porodzie SN i takie mam problemy, właściwie niemal jak po porodzie kleszczowym.

Wiekowa bez fizjo nie warto próbować ćwiczyć, przykład mój, ćwiczenia nasiliły inne problemy, to muszą być przeprowadzone badania u fizjo i dobrane ćwiczenia indywidualnie bo naprawdę można sobie pogorszyć sprawę, zwłaszcza gdy podczas porodu mogło dojść do uszkodzenia mięśni czy nerwów.

Ćwiczyć warto nawet jeśli to nic nie naprawi bo potrzebne są silne mięśnie aby po operacji wszystko nie siadło, same taśmy/siatki nie pomogą gdy mięśnie będą wiotkie, ale pamiętajcie najpierw badanie u specjalisty co jest walnięte i u fizjo koniecznie dobrane indywidualnie, ćwiczenia w domu modyfikowane po każdej kontroli u fizjo, nie inaczej. Po operacji też często są zalecane ćwiczenia i także pod kątem fachowców.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

M, zapytaj co dokładnie wypada i czy jest w stanie stwierdzić naderwanie lub rozciągnięcie więzadeł, który to wg stopień i w jakiej skali, czy kwalifikujesz się teraz na operację podwieszenia, czy za ileś m-cy, czy powinnaś ćwiczyć i jakie on by miał dla ciebie zalecenia. Gdzie by radził wykonać operację.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Poporodowa u mnie to samo ale, gula jest cały czas przy wyjściu... Jadę niedługo do Profesora ciekawe czy jeśli będę musiała mieć operacje czy ona może poczekac z 2 lata czy, do, tej pory nie wypadnie wszystko... Zapytam się o to.. O co powinnam jeszcze się zapytać?? Możecie mi podpowiedzieć??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

hiv przed porodem (33 odpowiedzi)

Czy któraś z was robiła to badanie przed porodem? bo widzę, że z reguły lekarze zlecają na...

jakie perfumy polecacie? (63 odpowiedzi)

Chcialabym sprobowac czegos nowego, bardzo lubie zapachy cytrusowe, swieze, ale i konwalie....

jaki blender czy inny rozdrabniacz? (29 odpowiedzi)

Kochane, zastanawiam się nad zakupem czegoś co pozwoli mi zmiksować warzywka dla synka,...