Po pierwsze rozkręć go na części pierwsze. Dzięki temu będzie Ci się wygodniej pracowało i dotrzesz do wszystkich zakamarków. Do usunięcia starej powłoki lakieru, o ile oczywiście jest to lakier, powinna wystarczyć ostra cyklina. Używamy jej przesuwając krawędzią wzdłuż włókien drzewnych, tak aby usunąć starą powłokę lakieru. Jeżeli cyklina się stępi, trzeba ją na nowo naostrzyć.
Jak nie posiadasz cykliny, lub cyklinowanie będzie zbyt ciężkie , możesz użyć preparatu do usuwania starych powłok, dostępnych chociażby w marketach budowlanych. Jak postępować z takimi preparatami, przeczytasz na etykiecie.
Po wstępnym usunięciu powłoki lakieru poprzez cyklinowanie lub przez zastosowanie preparatu do usuwania powłok lakierniczych, należy przystąpić do szlifowania drewna.
Szlifowanie drewna można wykonywać poprzez użycie elektronarzędzi lub ręcznie. Zaczynamy od użycia papieru ściernego o grubym ziarnie a kończymy na ziarnie drobnym. Ilość szlifów pośrednich jak i końcowa gradacja papieru, zależy od tego, jaka jakość końcowa i gładkość drewna chcesz uzyskać.
Po szlifowaniu i odkurzeniu drewna możesz przystąpić do olejowania.
https://sklep.klingspor.pl/content/16-jaki-papier-scierny-do-szlifowania-drewna
Na stronie jest opisane jak wybrać odpowiedni papier ścierny do szlifowania drewna.