Ogródek na balkonie - pomoc

Temat dostępny też na forum: Zaspa Dom i mieszkanie
Cześć,
Od jakiegoś czasu myślę o tym, aby zrobić sobie na balkonie mały ogródek. To znaczy wypełnić z dwie skrzynki i kilka doniczek i posadzić coś, co później mógłbym zjeść. Niestety mam wątpliwości, czy jeśli zrobię to tak na "hurra" czyli posadzę po prostu nasiona w doniczkach i będę podlewał to mi się uda ? Dlatego może jest ktoś na forum doświadczony w tym temacie i mógłby ze mną drogą mailową podyskutować trochę na ten temat. Zależy mi przede wszystkim, żeby posadzić te małe pomidorki, gdyż często je jem i fajnie by było mieć kilka krzaczków takich pod ręką.

Jeśli ktoś miałby chwilę aby porozmawiać/popisać to proszę odzywać się na maila drozdzu88@gmail.com

Pozdrawiam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ogródek na balkonie - pomoc

Na wysiew pomidorów do gruntu (a szczególnie do skrzynek balkonowych) jest ciut za wcześnie.
ZIma co prawda była łaskawa, ale gwarancji braku przymrozków nie ma.
Zdecydowanie lepiej poczekac kilka tygodni i kupić gotowe sadzonki. Innych warzyw też to dotyczy.

Ależ ja Ci balkonu zazdroszczę.. :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ogródek na balkonie - pomoc

"...coś, co później mógłbym zjeść." pietruszka, tymianek, cząber..., albo mlecz ;D))
a tak serio zasiej pomidory w pojemniczkach na oknie w domu, a potem przeflancuj do skrzynek na balkon :) powodzenia! i smacznego! :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ogródek na balkonie - pomoc

Łukasz, ode mnie masz poradę w mailu :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ogródek na balkonie - pomoc

No dobrze a gdybym chciał kupić nasiona/sadzonki, ziemię i doniczki to jechać gdzieś do ogrodniczego czy może wybrać się do jakiegoś super marketu i tam kupować spokojnie ?
Chyba zdecydowałbym się na sadzonki pomidorów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ogródek na balkonie - pomoc

na rynku będą na pewno, albo na giełdzie w Renku koło Selgrosa,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ogródek na balkonie - pomoc

W Okazie też.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Ogródek na balkonie - pomoc

Nie ma już Okazu zlikwidowali, nie mogę go odżałować. Na rynku we Wrzeszczu będzie można kupić gotowe sadzonki.Na moim balkonie w dużych doniczkach pięknie rosną i owocują pomidorki koktajlowe i koraliki,mięta , szczypiorek, no i dużo kwiatów
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ogródek na balkonie - pomoc

Przenieśli. Nowy Zoo Okaz znajduje się na Trakcie św. Wojciecha :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ogródek na balkonie - pomoc

Ale nie ma tam roślin.
Tylko rybki i takietam podobne.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ogródek na balkonie - pomoc

na tym samym terenie kwiaty sprzedaje babka co kiedys a moge i teraz prowadzila program w tv, wiec kwiaty na pewno są ;) ale juz nie pod logo "okazu".
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ogródek na balkonie - pomoc

Masz na myśli panią Justynę - różnica jest też taka, że ceny są wyższe, niż w Okazie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ogródek na balkonie - pomoc

masz racje co do cen ;) szkoda Okazu, zawsze jezdziliśmy kupowac tam kwiaty i do sklepu akwarystycznego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ogródek na balkonie - pomoc

Co do pomidorów na balkonie, to są odpowiednie gatunki takich małych koktajlowych, odmiany balkonowe- miałam w zeszłym roku, krzaki nie rosną zbyt duże a owoców dużo. A do doniczki przed wsadzeniem dawałam obornik koński- polecam. (można go kupić w takich małych woreczkach w sklepie ogrodniczym) Ja sama wysiewałam pomidory na początku kwietnia. Można kupić gotowe sadzonki są mocniejsze.
Zioła mi w zeszłym roku nie wzeszły, ale szczypiorek i rzodkiewkę miewałam już w doniczkach :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ogródek na balkonie - pomoc

ja w tym roku zrobiłam pierwsze podejście z nasionami, przez 2 miesiące (zgodnie z instrukcją na paczce ;)) miałam w domu na parapecie w doniczkach z torfu pod folią, pojawiły się liście :D teraz sadzonki umieściłam w korytku na balkonie i czekam na kwiaty ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ogródek na balkonie - pomoc

Mo- a czy w tym korytku nie będzie zbyt mało ziemi? Ja miałam pomidory w takich dużych doniczkach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ogródek na balkonie - pomoc

Pomysł super, ale jeśli mieszkasz w pobliżu jakiejś ulicy, choćby o średnim natężeniu ruchu to odradzam jedzenia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ogródek na balkonie - pomoc

Trochę dalej za Justyną z ogrodnictwa jadąc w stronę Pruszcza po prawej na wale jest super ogrodnictwo .Ceny niższe niż u Justyny a i wybór ogromny od kwiatów ziemii aż po zioła -polecam .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

aranżacja ogrodu - jakie drzewa/krzewy/kwiaty/projekty polecacie? (50 odpowiedzi)

za jakiś czas czekają mnie prace nad aranżacją ogrodu (za domem). Nie znam się na tym, więc już...

Worki foliowe (3 odpowiedzi)

Posiadam dużo drzewek w ogrodzie i na jesień często muszę zaplanować cały jeden dzień na...

Gdzie kupujecie rosliny do ogrodów (18 odpowiedzi)

Witajcie ! Przeglądałam gazetki marketów ogrodniczych itp szukając jakiś fajnych promocji na...