Okna z Optimus System z Miszewka

Witam
Czy ktoś kupował może okna z firmy Optimus System w Miszewku ?
Nieźle wyglądają na pierwszy rzut oka ale ciekawy jestem jakie są opinie na ich temat po jakimś czasie użytkowania.

pozdr
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Okna z Optimus System z Miszewka

Moja mama ma od wielu lat i nic się z nimi nie dzieje. Nadal szczelne, mechanizmy działają bez zarzutu. Kupowane w latach 2003-2004.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 7

Re: Okna z Optimus System z Miszewka

Witam.

Zakupiłem okna w 2006 (wiem, że dopiero 6 lat) i wszystko jest w porządku. Nawet jak córka szarpie klamką za mocno, bo nie potrafi normalnie otworzyć, wszystko działa jak trzeba.

Pozdrawiam :)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: Okna z Optimus System z Miszewka

Beznadziejne okna, firma nie podaje okresu gwarancji na stronie, kupiłem dom i okazało się, że tylko 3 lata gwarancji na okna. Skoro tak krótko (sprzęt ma często dłuższy okres) to oznacza, że są awaryjne. Zdecydowanie odradzam ten zakup. Poza tym firmie nie zależy na kliencie a tym samym na własnej opinii, co można wywnioskować z wpisów na innych stronach.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 13

Re: Okna z Optimus System z Miszewka

Właśnie jestem w trakcie szukania wycen na okna na cały dom i muszę przyznać, że OPTIMUS jest najbardziej konkurencyjny w tym momencie. Tą firmę polecili mi znajomi, którzy mają ich okna od wielu lat i nie mieli zadnych problemów. Sprawdziłam wpisy na innych stronach tak jak Pan/-i mówi i jedyne negatywne są, mam wrażenie od jednej i tej samej osoby, czyli od Pan-a/i. Nie wiem jaki był Pan-a/-i przypadek ale chyba mimo wszystko zaryzykuję zakup w tej firmie.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 7

Re: Okna z Optimus System z Miszewka

A co z ryzykiem odpowiedzialności po zakupie i usłudze? Ja bym nie ryzykowała tak wiele. Okno to nie szklanka czy garnek, co łatwo wymienić na inne. Okno kupuje je się na lata... Nie na rok lub 3, a na taki okres gwarancji udziela firma OPTIMUS. Czy po 3 latach ktoś decydowałby się robić kolejny remont? Ja na pewno nie, przynajmniej 5 lat chciałabym odpocząć a do tego jeszcze musi być kasa.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Okna z Optimus System z Miszewka

Uważam, że firma jest godna polecenia. Fachowa obsługa. Profesjonalny montaż.Towar jakościowo dobry oraz zgodny z zamówieniem. Bardzo dobry kontakt. Towar zgodny z zamówieniem. Polecamy wszystkim szukającym fachowych i rzetelnych firm. Obsługa, właściciel oraz ekipa montażowa fachowa potrafiąca doradzić. Polecamy....
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 15

Re: Okna z Optimus System z Miszewka

Stwierdzam beznadziejną jakość okien i wykonanej usługi. Producent przyjmuje odpowiedzialność na krótki okres a kontakt jest utrudniony. Pozytywne opinie zapewne pochodzą od samego producenta, bo kto by nie chwalił swoich wyrobów. Zanim ktoś podejmie decyzję o zakupie powinien zajrzeć na inne strony. Ja zdecydowanie odradzam te okna.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 8

Re: Okna z Optimus System z Miszewka

Czas realizacji zamówienia to 18 dni roboczych , po interwencji to 30 dni kalendarzowych i żadnego przepraszam
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: Okna z Optimus System z Miszewka

zgadzam sie z tą opinią,beznadziejna obsługa w chyloni Pani jak zacznie mówic to konca nie widac.no a okien po miesiacu jak niema tak nie ma masakra
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Okna z Optimus System z Miszewka

Ja również jestem zadowolony z okien zakupionych w "OPTIMUSIE", jak do tej pory nie mogę narzekać okna zakupione w 2012r, wszystko działa bez zarzutu, montaż odbył się jesienią dwóch monterów od okien i dwóch od bramy w ciągu jednego dnia zamknęło budowę (zakupiłem w tej firmie również bramę i drzwi z PCV).
Polecam.
P.S. polecam okna trzyszybowe różnica w cenie do zaakceptowania- a korzyści ogromne. Wiem bo mam!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 7

Re: Okna z Optimus System z Miszewka

to jeszcze rok i problem z oknami się zacznie - po okresie gwarancji, to chyba norma, a jak uda się umówić z serwisantem to pewnie cud
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

Witam serdecznie, jestem przedstawicielem firmy OPTIMUS-SYSTEM. Większość opinii dotyczących domniemanych wizji katastroficznych dotykających okien po okresie gwarancyjnym są tak samo prawdziwe jak wiadomości na TVNie(który koniec końców należy do amerykańskiego koncernu Scripts Network). Na koniec procesu produkcyjnego każde okno przechodzi dokładne badania pod kątem jakościowym i wybiórczo (zgodnie z normą) sporządzone są notatki z procesu.

Ewentualne zarzuty co do opóźnienia w dostawie, które zdarzają się w każdej firmie często są spowodowane nieprzewidzianym wcześniej znacznym obłożeniem produkcji lub przesunięciami w dostawie materiałów, które zgodnie z umową zaliczają się do wydarzeń nie związanych z działalnością producenta.

Staramy się wychodzić naprzód wymaganiom klientów, dbać o nasze produkty jak i szkolenia pracowników. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy aby zaznajomić się z nasza ofertą. Rozmowa nic nie kosztuje. Pozdrawiam. :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Poza tym część z negatywnych komentarzy jest z tych samych adresów IP co zostało już zgłoszone do moderacji.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Okna z Optimus System z Miszewka

Możesz podać ten adres stronki bo chce zobaczyć jakie opinie są o tej firmie. A chciałam zamówić okna z tej firmy
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Okna z Optimus System z Miszewka

Okna w porządku sam producent wykonuje swoja robote dobrze. Niestety firma nie posiada własnych montażystów wobec czego korzysta z usług podwykonawców, którzy nie mają podstawowego pojęcia o montażu okien. Po wykonanej robocie jest więc problem z reklamacją bo sam sprzedawca nie wie jak rozwiązać problem a podwykonawca wkręca mi jakieś kity, bo nie chce im się wyjmować okna i wkładać z powrotem. Efekt jest taki że musieliśmy wynająć inną firmę do naprawy usterki z nadzieją, że się okno nie wypaczy.
Nie polecam dla ludzi o słabych nerwach
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Witam serdecznie. Bardzo nam miło co do pierwszej części, staramy się aby produkt opuszczający naszą produkcję był pod każdym względem wzorowy. Co do drugiej części (montażowej) to mamy mieszane uczucia. Problemem jest to, że od wielu lat mamy własne, wyszkolone, stałe ekipy montażowe więc nie do końca wiemy o jaką sprawę chodzi. Ponadto okna mają kilkuletni okres gwarancji, więc nawet jeżeli by się coś działo (a jest to bardzo rzadkie) to te obawy były bezpodstawne - mamy obowiązek naprawić ew. wadę a jeżeli jest to niemożliwe to wymienić na nowy towar (o czym mówi ustawa).
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie miałem ich okien, ja celuję w bardziej czołowe i rozpoznawalne firmy, to zmniejsza prawdopodobieństwo, że dokonam złego zakupu. Mogę polecić CI okna pvc z drutexa. Mają oddziały w różnych miastach w Polsce. Ich okna nie dość, że są przystępne cenowo, to są naprawdę mocne i trwałe. Polecam Ci je.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Drutex i dobre okna hahaha ..............dobre żarty!!!!! jaka cena takie okna
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Witam serdecznie. Kupowałam okna i drzwi aluminiowe w 2016 roku. Szczerze mówiąc obsługa przerosła moje oczekiwania. Okna jak okna, szczególnie drzwi aluminiowe. Jestem z nich bardzo zadowolona. Jeżeli chodzi o okna to są bardzo szczelne, chyba nawet za bardzo. Aż za mało powietrza mam w domu. Ale to pewnie bardziej wina braku nawiewników. W każdym razie serdecznie polecam.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

W roku 2011 montowano mi okna z tej firmy na cały dom rodzinny i absolutnie nie było z nimi żadnych problemów, wręcz wszystko super chodzi przez te pare lat. Wtedy były to jeszcze 5-cio komorowe z podwójną szybą. Teraz znów się budujemy z mężem i postanowiliśmy pójść bardziej w lepsze parametry i pewnie wybierzemy 6-cio komorowe z 3-ma szybami. Technika idzie tak do przodu, że człowiek przestaje nadążać. Polecam, fachowcy the best szczególnie Pan Adam.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Okna z Optimus System z Miszewka

Obsługa bardzo pomocna i zna się na rzeczy. Pomogli mi z doborem okien i drzwi do mojego nietypowego koloru dachówki i elewacji. Okna i przede wszystkim drzwi, które u nich zamówiłam prezentują się bardzo dobrze i wszystko póki co (odpukać) działa bez zarzutu. Polecam !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nie wywiązują się ze swoich obietnic. Po zapłacie mają klienta gdzieś. Nie polecam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Sam zrobiłem pomiar i wysłałem mailem do wstępnej wyceny. Czekałem tydzień, pojechałem do siedziby firmy w Miszewku, ale niestety wycena nie była zrobiona. Dowiedziałem się tylko, że odpowiedzialny jest za nią Pan Artur, ale przyjeżdża do pracy około 11:00. Poprosiłem, żeby przypomnieć mu o tej wycenie dla mnie. Wstępną wycenę otrzymałem dopiero po kilku interwencjach i następnych dwóch tygodniach. Niestety, Pan zapominał o wybranym przeze mnie kolorze z dwóch stron, przez co wycena była do poprawy (w sumie, to po tym jakie chęci do pracy prezentował Pan Artur, to te błędy nawet nie była zaskoczeniem..). Poprawienie pomyłki trwało następny tydzień. W końcu, nawet sprawnie, udało się umówić z Panem na pomiary, przyjechał pomierzył, nie miał uwag. Po dwóch tygodniach otrzymałem ostateczny kosztorys, który zaakceptowałem. Kolejny tydzień to czekanie na fakturę bez efektu. W następnym tygodniu ponownie pojechałem do siedziby firmy, ale bez niespodzianek - Pana Artura nie było.. Po kilku dniach dopiero dostałem od Pana maila, tu przytoczę fragment Po przeprowadzeniu wizji lokalnej przez operatora HDS, stwierdził że nie podejmie się prac montażowych. Z związku z powyższym niestety jesteśmy zmuszeni zrezygnować ze zlecenia. Stracony tylko czas i nerwy. Cały mój remont został niepotrzebnie wstrzymany przez takie zachowanie, które jak dla mnie świadczy o braku profesjonalnego podejścia i szacunku wobec klienta.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Chęci do współpracy były znaczne, tak samo jak w przypadku tysięcy innych klientów, którzy rok rocznie nas odwiedzają. Zgadza się, oferta wspomnianego zlecenia trwała długo do czasu weryfikacji przez nas Pana wersji o tym, że bez żadnych przeszkód moglibyśmy wjechać ciężkim sprzętem na trawnik z żywopłotem. Finalnie okazało się, że trawnik wraz z żywopłotem należy do miasta. Po tej informacji operator HDS wycofał się ze świadczenia usługi i w związku z tym szef poprosił przekazać wiadomość o rezygnacji z wysłania umowy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Osiem lat temu potrzebowałem okna do adoptowanego poddasza ( w domu mam drewniane od firmy Dziadek). Poddasze, więc chciałem pcv i 3 szyby. Najtańsze i najszybszy montaż zaproponował optimus. Tygodniowy poślizg, lecz montaż i okna ok !. W zeszłym roku remontowaliśmy odziedziczone mieszkanie. Na wynajem. Zdecydowaliśmy się na optimusa. Ze względu na akustykę (ul Grunwaldzka) wielokomorowe profile i 3 szyby, dodatkowo pełna obróbka, parapety wewnętrzne i zewnętrzne. Jakość, cena i montaż bez zastrzeżeń. Przy okazji umówiliśmy się na regulację tych na poddaszu w domu - nie wiedzieliśmy, że w ramach gwarancji należy po jednym sezonie, po ustabilizowaniu się okien wykonać regulację. W drodze powrotnej fachowiec odwiedził nas, pokręcił jakimiś regulacjami i okna zamykają się jak drzwi w Bentleyu. Więc ja polecam !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dodam, że na pytanie ile za regulację usłyszałem, że nic ! Po ośmiu latach od montażu! Mikołaj święty jeden ! :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Remont mieszkania 38 m2 (49 odpowiedzi)

Witam Od marca chcę rozpocząć remont mieszkania (cekolowanie, malowania, cyklinowanie,...

Spawacz (4 odpowiedzi)

Poszukuję osoby z własną spawarką, która by podjęła się wyspawania schodów w domku. Cena za pracę...

Remont (7 odpowiedzi)

Kto jest chetny?