Paweł Adamowicz o rozwoju Gdańska. Zaczął kampanię wyborczą?

Opinie do artykułu: Paweł Adamowicz o rozwoju Gdańska. Zaczął kampanię wyborczą?.

17 tys. mieszkań, siedem nowych parków, 178 obiektów usługowych powstało w Gdańsku przez ostatnie cztery lata - wyliczał w środę Paweł Adamowicz, który w ten sposób podsumowywał swoją czwartą kadencję na stanowisku prezydenta Gdańska. Zaprzeczył jednak, by było to jednoznaczne z jego startem w kolejnych wyborach.W środę, w nieprzypadkowym miejscu, bo w siedzibie Amber Expo, które znajduje się tuż przy stadionie PGE Arena, prezydent Paweł Adamowicz wyliczał, jak zmienił się Gdańsk w latach ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Proste pytanie:

kto stoi za Bartelikiem?

Jeżeli nikt, to raczej najlepszy kandydat.
Jeżeli KTOŚ, to pani Lieder mimo wszystko.

Rzućcie jakimiś partiami, firmami, które będzie reprezentować itp. Jeżeli nikt nic nie wie, to kto wie, może rzeczywiście mamy do czynienia z człowiekiem, który dużo potrafi, ale nic już nie musi.

Skończyłem dziewiątkę, studiowałem na Mechanicznym PG, pracowałem w stoczni remontowej. Wiem jedno: w tych miejscach albo się pracuje, albo się wylatuje. Dlatego sporą sympatię do życiorysu pana B. odczuwam. Ale też trudno mi uwierzyć, że prezesem Energi zostaje bezpartyjny fachowiec bez poparcia dla kręgów przyjaciół i dalszych znajomych.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3

Dla mnie obecny prezydent "wypalił się" już dwie kadencje temu. Potrzebna jest zmiana na kogoś prężnego z umiejętnościami menadżerskimi.
Przyglądając się obecnym kandydatom to pan Waldemar Bartelik wydaje się godnym następcą.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jakoś Gumisia nie przebił ilością zagarniętej kasy hehe

Miliony i 7 mieszkań.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Widzę zmarnowane 300 mln na wysypisku w Szadółkach.

Sortownia udaje że sortuje bo ten złom już nie działa. PO to przykrywa bo urzędnicy marszałka buzki trzymają w kuble z obawy o pracę i mamy układ zmowy milczenia.. Smród to udowadnia.
Reklamiarze zawsze we wszystkich miastach widzą niekończący się rozwój aż do czasu gdy jakiś majdan ich wyczesze.
Słyszałem to za komuny i słyszę to samo teraz: niekończące się pochwały władzy za to że możemy w ogóle mieszkać i żyć za własne pieniądze(nota bene dziadowskie)
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

Hokej!

Brak wsparcia Stoczniowca=brak mojego głosu.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Amber Gold panie Adamowicz

Mieszkania których pan się już doliczyć nie potrafisz i wiele więcej .
Golas pan byłeś totalny golas . Miasto niszczeje a panu kieszenie się już urywają.
Nic dla nas wszystko dla siebie i liska .
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

Poczytaj sobie, to o tobie

"Przed kilkoma miesiącami wysunięto moją kandydaturę na gubernatora stanu New York z listy niezależnych. Moimi kontrkandydatami byli pp. John T. Smith oraz Blank J. Blank.
Wiedziałem, że posiadam niewątpliwą przewagę nad tymi panami w postaci dobrej reputacji.
Wystarczyło spojrzeć na gazety, aby dowiedzieć się, że jeśli panowie ci cieszyli się kiedyś dobrą opinią, to czasy te minęły już bezpowrotnie. Nie ulegało wątpliwości, że mieli oni w ostatnich latach do czynienia z najbardziej podejrzanymi i brudnymi sprawkami. Kiedy jednak cieszyłem się w cichości ducha z mojej przewagi moralnej, to z radością tą mieszało się uczucie zażenowania, że moje nazwisko wymieniane będzie jednym tchem z nazwiskami tego typu indywiduów.
Długo zwlekałem z przyjęciem kandydatury, aż wreszcie postanowiłem napisać w tej sprawie do mojej babki. Odpowiedź jej była zarówno szybka, jak i dobitna:
"Nie popełniłeś w swym życiu niczego takiego, co mogłoby przynieść ci ujmę. Spójrz tylko na gazety, a zrozumiesz, jakimi osobnikami są panowie Smith i Blank. Zastanów się dobrze, czy chcesz poniżyć się do tego stopnia, aby rywalizować z ludźmi tego pokroju."
Tak samo właśnie i ja myślałem! W nocy nie mogłem zmrużyć oka. Mimo wszystko jednak nie widziałem sposobu wycofania swej kandydatury. Byłem już zaangażowany i musiałem stanąć do walki.
Przeglądając przy śniadaniu dzienniki natrafiłem na taką oto wzmiankę, która wytrąciła mnie całkiem z równowagi:
KRZYWOPRZYSIĘSTWO
Może by pan Mark Twain wytłumaczył nam dzisiaj, gdy staje jako kandydat na gubernatora przed swym narodem, jak to się stało, że w r. 1863 w miejscowości Wakawak w Kochinchinie czterdziestu czterech świadków udowodniło mu krzywoprzysięstwo, które popełnił, aby wydrzeć szmat pola bananowego z rąk
nieszczęśliwej wdowy malajskiej i jej bezbronnej rodziny, dla której pole to było jedynym środkiem utrzymania.
Nie wątpimy, że p. Twain w interesie zarówno swoim, jak i ludu, o którego głos zabiega, zechce sprawę tę wyjaśnić jak najrychlej. Czy jednak to uczyni?
Myślałem, że pęknę ze zdumienia. Cóż za okrutne, straszliwe oskarżenie. Nie widziałem nigdy na oczy Kochinchiny! Nie słyszałem o żadnym Wakawaku! Nie potrafiłbym odróżnić pola bananowego od kangura! Nie wiedziałem, co począć. Byłem oszołomiony i bezradny.
Dzień minął, a ja nic nie zrobiłem w tej sprawie. Nazajutrz ta sama gazeta zamieściła króciutką notatkę:
CHARAKTERYSTYCZNE
Godzi się zauważyć, iż p. Twain zachowuje znamienne milczenie w sprawie krzywoprzysięstwa w Kochinchinie. (N. B. Przez cały czas walki wyborczej dziennik ten nie nazywał mnie inaczej, jak "Twain, ohydny krzywoprzysięzca".)
Następnie wpadła do mych rąk "Gazette", w której przeczytałem, co następuje:
PROSIMY O ODPOWIEDŹ
Może by nowy kandydat na stanowisko gubernatora zechciał wyjaśnić nam pewną sprawę. Idzie o jego współlokatorów w Montanie, którym od czasu do czasu ginęły różne drobne, choć wartościowe drobiazgi.
Dziwnym trafem znajdywano je zawsze u p. Twaina. Współlokatorzy byli zmuszeni udzielić mu dla jego własnego dobra przyjacielskiego napomnienia, po czym dali mu niezłą nauczkę i poradzili, aby pozostawił na stałe próżnię w miejscu, w którym zwykł był przebywać w obozie. Czekamy na wyjaśnienia p. Twaina w tej
sprawie.
Czy można było zdobyć się na większą złośliwość? Nigdy w życiu nie byłem w Montanie. ("Gazette" nie nazywała mnie odtąd inaczej, jak "Twain, złodziej z Montany".)
Brałem teraz do rąk dzienniki tak ostrożnie, jak człowiek, który podnosi kołdrę spodziewając się znaleźć w łóżku żmiję."
więcej:
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Myśle że pan Adamowicz wygra wybory

tylko nie narzekajcie jak po wyborach będzie miał was w d..e, będzie realizował swoje pomysły i nie liczył się z wolą mieszkańców.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

złodzieje!!

budyniowi już dziękujemy ,złodziejska granda wystarczająco już się nachapała. pan prezydent może w końcu się tych mieszkań doliczy????
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

PAMIETAJCIE!!!

Głosując na Adamowicza, jednocześnie oddajecie głos na Lisickiego i jego kompanię.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jeśli Lieder i Witkiewicz wyciągają kasę z grantów, to nie od Adamowicza ale od mieszkańców a więc zapewne także tej części która na nich odda swe głosy.
Twój komentarz jest jednak za to wybitny albowiem potwierdza to co wiemy od dawna, Adamowicz kasę daje tylko wybranym a nie potrzebującym.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

800 mln na ecs, obrzydliwego blaszaka ,wizytówkę upadłej stoczni.!!!!! Brak wsparcia przez miasto innych dyscyplin sportu niż marni kopacze . Hokej, żużel !!!
pakuj się budyń !!
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Patrzę na sondaż i co widzę

polactwo PO raz kolejny wchodzi do tej samej rzeki.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak trzymać, premia czeka.

... i przyciskanie śruby reszcie mieszkańców.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pozdrowienia dla żelaznego elektoratu

Pawła Adamowicza, jakże licznie wypowiadającego się na tym forum, rekrutującego się z... tak, zgadliście, z urzędów, spółek miejskich, instytucji sponsorowanych przez miejskich podatników, agencji, srencji i obediencji. Tak trzymać, premia czeka.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 1

Gdańsk Obywatelski będzie finansowany przez FRD

Czy Forum Rad Dzielnic, zarejestrowane u Lieder w domu, wyłoży pieniądze na kampanię Gdańska Obywatelskiego?
Czy to będzie kasa, zaoszczędzona z grantów, które Lieder i Witkiweicz wyciągają od Adamowicza, dzięki układom i kolesiostwu?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

SLD też wystawia idiotę

Jarosław Szczukowski nie lepszy, żyje na uczelni, bez kontaktu z rzeczywistością. Wiem, znam. Znam też Ewę Lieder. Jest kompletnie nieprzygotowana merytorycznie do debat, walki wyborczej. Całkowita klapa, jeżeli chodzi o kontrkandydatów. Adamowicz ma zwycięstwo w kieszeni, bez kiwnięcia palcem. To zresztą pokazuje tu sonda.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

nie lepiej połączyć siły?

Bartelik z Lieder i Jaworskim będą dyskutować, a Adamowicz wejdzie w cuglach w pierwszej turze. Lepiej, by niezależni kandydaci połączyli się w jeden komitet.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

społecznicy na pasku Adamowicza

a oni (Ewa Lieder, Piotr Dwojacki, Mateusz Błażewicz, Andrzej Witkiewicz) nie są podstawieni przez Adamowicza? Przecież to ludzie, którzy od 4 lat ciągną kasę z Miasta na granty, mają kilka organizacji do tego, w tym największą pralnię na pozarządówce - Forum Rad Dzielnic. W programie wyborczym Gdańska Obywatelskiego o tym Forum ani słowa, na stronie FRD też brak informacji, ile oni kasy publicznej przewalają
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Miasto sie bardzo rozwija

Popieram naszego prezydenta bo miasto sie bardzo bardzo rozwinelo znika patologia
Dolne miast rosnie pieknie tam sie remontuje ,znika patologia jeszcze potrzeba ta patologie zlikwidowac w duzo miejscach jak np Dlugie Ogrody i okolice parku Sw,Barbary ale wiemy nie wszystko mozna odrazu zrobic
Ja sama bardzo czesto z prezydentem walcze o seniorow ale jestesmy na dobrej drodze
zawsze popre prezydenta Adamowicza a napewno nigdy nie popre PIS i pana Jaworskiego bo nic nie zrobil dla mieszkancow a co zrobi to nie wiemy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 9