Pies w SKM lub tramwaju

Witam,

Mam prośbę napiszcie proszę.... jak poruszacie się z pieskiem po naszej komunikacji miejskiej... moj ma zawsze smyc ale z racji ze jest mały nie ma kagańca, który jest wymagany... mogę go zabrać do autobusu, tramwaju czy skm za darmo? czy muszę coś płacić? proszę niech wypowiedzą się osoby które to przeszły :) ja od niedawna mam psa i zastanawiam się nad takimi możliwościami a na stronie www nie mogę odszukać tego co mnie interesuje: podróże z psem w Gdańsku lub przy pomocy naszej Gdańskiej komunikacji :)

Dzięki :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: PIES W SKM LUB TRAMWAJU

My po Gdyni jeździmy bez kaganca.
Sunia zawsze siedzi mi na kolanach, albo śpi :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: PIES W SKM LUB TRAMWAJU

A potem cały autobus cuchnie. Bleh.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 85

Re: PIES W SKM LUB TRAMWAJU

Zawsze znajdą się tacy co zwierząt nie lubią :(
popieram tę opinię 34 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: PIES W SKM LUB TRAMWAJU

asd ale czym cuchnie?
Chyba starymi ludźmi i nieumytymi pachami stoczniowców, bo żeby psem cuchnęło to jeszcze nie spotkałam się..
popieram tę opinię 84 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: PIES W SKM LUB TRAMWAJU

Asd jestem uczulony na takich typków jak ty. zawsze muszą wpie**olić swoje cztery grosze.....
Do autorki wątku. Pies zawsze musi mieć kaganiec niezależnie od tego czy jest mały, duży czy tez śpi jak to napisała koleżanka wcześniej. W skmce na pewno płaci się za pieska ale co z zkm to już nie wiem. Wystarczy zadzwonić i się dowiedzieć. powodzenia :)
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 7

Re: PIES W SKM LUB TRAMWAJU

Mili forumowicze otóż piesio może jechać w skm lub zkm bez biletu pod warunkiem że jest na rękach właściciela to samo dotyczy kagańca.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: PIES W SKM LUB TRAMWAJU

Ja poruszam się z moim psiakiem tramwajem - zawsze kasowałam za niego bilet. Któregoś razu była kontrola, podaje Panu 2 bilety. Pan pyta dla kogo ten drugi bilet- odpowiadam, że dla psiaka a on mi na to, że dla psa nie trzeba. Od tej pory nie kasuje. Aha pies siedzi na podłodze i ma kaganiec
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: PIES W SKM LUB TRAMWAJU

"Mili forumowicze otóż piesio może jechać w skm lub zkm bez biletu pod warunkiem że jest na rękach właściciela to samo dotyczy kagańca."

-Czyli kaganiec też może jechać w skm lub zkm bez biletu pod warunkiem że jest na rękach właściciela:)
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: pies w skm lub tramwaju

Moze to ty powinienes czesciej korzystac z prysznica .
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: PIES W SKM LUB TRAMWAJU

A jak jakis smierdziel wejdzie to nie cuchnie ? a pozatym zadbane psy nie cuchna idioto
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: pies w skm lub tramwaju

To nie smrodz i myj sie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: PIES W SKM LUB TRAMWAJU

w skm jest oplata za psa zryczałtowana 1zł. Chyba że jest to mały pies i trzyma się go na rękach nie płacimy. Pies musi mieć założony kaganiec i musi podróżny posiadać kartę szczepień psa. Pies swoim zapachem i zachowaniem nie może być uciążliwy dla innych podróżnych. Jak jest zkm to nie wiem.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: PIES W SKM LUB TRAMWAJU

Jechałam skm w Gdańsku i musiałam kupić bilet za 1zł za przewóz psa był tylko na smyczy bo jest mały i nikt się nie czepiał :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: PIES W SKM LUB TRAMWAJU

Na pewno w gdańskim ZTM-ie pies jeździ za darmo. Obowiązek - kaganiec i świadectwo szczepienia. Nie ma znaczenia czy pies na kolanach czy na podłodze. Dwie rzeczy wymagane na bank !!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: PIES W SKM LUB TRAMWAJU

jutro biore psa w tramwaj i do Gd głównego no zobaczymy :) dam znać :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: PIES W SKM LUB TRAMWAJU

nie płaciłam za bilet jadąc zkm :D ale nie było kontroli... więc w dalszym ciągu nic sprawdzonego ;) na stronie www ponoć nie trzeba biletu dla psa, ale wiadomo jak to jest...

Pozdrowionka :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: PIES W SKM LUB TRAMWAJU

Informacje nt. przewożenia psa są w wywieszonym w autobusach i tramwajach regulaminie. Na dodatek - sprawdzone.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: PIES W SKM LUB TRAMWAJU

Ja np wszystkie te regulaminy znam tylko co z tego jak mam psa dla którego nie ma kagańca 😢. Ma mały ryjek i nic się go nie trzyma.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: PIES W SKM LUB TRAMWAJU

Mi zwierzaki nie przeszkadzają, ale lepiej trzymać je przy sobie. Za nogami siedząc, a jak mieści się w kieszeni to objąć od strony przeciwnej w stosunku do najbliższego stojącego pasażera.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: PIES W SKM LUB TRAMWAJU

tak robię jak zabieram swojego kudłacza :) trzymam zdala od ludzi bo wiem że nie każdy lubi zwierzęta czy może ma "uczulenie" ;) staram się maksymalnie daleko trzymać swojego aby nie powodować "napiecia" czy dyskomfortu innym podróżującym komunikacją miejską.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: PIES W SKM LUB TRAMWAJU

Zdecydowanie pozostali właściciele psów powinni brać z Ciebie przykład.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: PIES W SKM LUB TRAMWAJU

~Cross

Dzięki ale to raczej naturalne zachowanie....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: PIES W SKM LUB TRAMWAJU

Ja staram się z moją siadać na końcu tramwaju tam gdzie są te 3 miejsca siedzące. Wole odizolować się niż miała być jakaś awantura o psa. Niestety nie każdy rodzic pilnuje swoich pociech, a winę zwala się na psa.Dzieci są gwałtowne w swoich odruchach, a tego większość piesków nie lubi. Dlatego wolę trzymać się od ludzi z daleka.
W SKM na pewno się płaci. Jak przyjechałam do Gdanska miałam taką smieszna sytuacje z skm, bo nie wiedziałam, że te bilety kasuje sie na peronie, a nie w środu. Jechałam wtedy z psem i psu juz kupiłam bilet. Była kontrola. Ja smiało daje nieskasowane bilety i bilet pieska. Uratował mnie tylko ten bilet psiaka. Pan uwierzył mi, że wcale nie planowałam jechać na gapę, a po spojrzeniu na świeżą legitymację wiedział, że nie jestem z trójmiasta :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Pies w SKM lub tramwaju

"I. Przewóz bagażu ręcznego i zwierząt.
(...)
7. Przewóz psów w liczbie nie większej niż jeden pies pod opieką dorosłego podróżnego, jest dozwolony (z wyłączeniem miejsc do siedzenia) pod warunkiem, że podróżny posiada aktualne świadectwo szczepienia psa, a pies jest trzymany na smyczy i ma założony kaganiec."

Źródło:
ztm.gda.pl/img/plik_duzy_1647.pdf
"Wyciąg z przepisów porządkowych związanych z przewozem osób i bagażu ręcznego pojazdami gminnego transport u zbiorowego na terenie obsługiwanym przez komunikację miejską organizowaną przez miasto Gdańsk."

Tyle mam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W pojazdach ZKM Gdynia biletu za psa się nie kasuje, jednakże kaganiec powinien mieć.
Z kolei w SKM bez względu na odcinek trasy bilet kosztuje 1 zł. Pies powinien mieć kaganiec i ważną książeczkę z wpisem o szczepieniu przeciwko wściekliźnie. Oczywiście nigdy nikt nie pytał o książeczkę, jak jechałam z psem, a raz kontroler zdziwił się nawet, że i dla psa mam bilet "Oo, porządna firma... Nawet pies ma bilet" :D
No i obserwując inne osoby z psami, kaganiec to rzadkość ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kaganiec musisz założyć http://galopujacypancernik.pl/zalety-kagancow-fizjologicznych/ warto przeczytać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum

Sucha karma (45 odpowiedzi)

Hej. Mam pytanie czy znacie markę Mills Farm? Karmię moją sunię suchą karmą, do tej pory...

Zaginął pies Doberman 02.02.16 (10 odpowiedzi)

Pies zaginął w Koleczkowie w okolicy szkoły, pies zachipowany, na uczciwego znalazcę czeka...