Piesek z nadwagą

Dzień dobry,

Mam pieska ze schroniska (podobny do jamnika) który ma 5 lat, borykamy się jednak z pewnym problemem. Borysek jest dość gruby, staramy się aktywizować go fizycznie zabawami na spacerach i w domu ale to nie przynosi skutków. Karmimy karmą bezzbożową. Czy ktoś da rade coś zaproponować ? Dziękuję :))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Piesek z nadwagą

Proponuję wizytę u lekarza weterynarii.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Piesek z nadwagą

Warto pójść do weterynarza zrobić badania, następnie z badaniami do dietetyka zwierzęcego aby pomógł dobrać dietę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Piesek z nadwagą

Wystarczy wizyta u lekarza weterynarii. Dietetyk zwierzęcy to zbędny wydatek.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Piesek z nadwagą

weterynarz może sprawdzić ewentualnie czy psu coś nie dolega, rzadko kiedy poleci sensowną dietę. Oczywiście są wyjątki :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Borysek, my mieliśmy podobny problem. Co więcej okazało się, że nasz pies nie toleruje glutenu i jajek. Zarówno w związku z nadwagą jak i alergią pomocna okazała się dieta eliminacyjna, o której zasadach sporo dowiedziałam się ze strony https://johndog.pl/blog/zywienie/dieta-psa-z-alergia-pokarmowa-okiem-specjalisty/ . Podobnie jak Ty kupujemy karmy bezzbożowe ale jednocześnie bardzo zwracamy uwagę na to z jakiego mięsa są zrobione . Wybieramy gatunki o niskiej zawartości tłuszczu a więc np. dziczyznę albo którlika. Kupiliśmy też psu gryzaki żeby nie podjadał pomiędzy głównymi posiłkami. Do tego oczywiscie ruch na śwież powietrzu i w domu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Proszę pieska zabrać do dietetyka w DogMed.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Inne tematy z forum

Zaginął pies Doberman 02.02.16 (10 odpowiedzi)

Pies zaginął w Koleczkowie w okolicy szkoły, pies zachipowany, na uczciwego znalazcę czeka...

Sucha karma (45 odpowiedzi)

Hej. Mam pytanie czy znacie markę Mills Farm? Karmię moją sunię suchą karmą, do tej pory...