Plac zabaw dla dzieci os. Rodzinne

Plac zabaw dla dzieci przy osiedlu rodzinnym to najwieksza pomylka. Jak mozna zrobic miejsce dla dzieci przy samej ulicy gdzie po 5 min dziecko jest cale zakurzone od przejezdzajacych aut. 2 sprawa to kompletny brak miejsca by usiasc i pilnowac dziecko. Po 3 tuz pr:-) zy placu jakis sympatyczny rolnik trzepnal pastucha pod pradem na swoim polu. Moze ma ktos pomysl jak zmusic developera na jego przeniesienie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 11

Re: plac zabaw dla dzieci os rodzinne

Albo moze macie pomysły jak zmusić dewelopera do zbudowania placu zabaw na os. Familijnym? Nie mam dzieci, ale żal mi tych wszystkich dzieciaków, które bawią sie na ulicy i nie maja kawałka miejsca do zabawy, chyba ze wiecie moze o jakis planach?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: plac zabaw dla dzieci os rodzinne

zgadzam się, lokalizacja fatalna, akurat w tym miejscu brak płyt i piaszczysta droga co powoduje że masa kurzu unosi się po tym jak przejeżdżają auta (z nie małą prędkością), brak ławek dla opiekunów/rodziców, super miejscem byłby trójkąt na którym miał powstać parking :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: plac zabaw dla dzieci os rodzinne

to pretensje do kierowców-piratów drogowych. Plac macie za darmo tez żle . Gdzie ma Ci develper plac postawić?
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: plac zabaw dla dzieci os rodzinne

co do rolnika jego prawo, jego pole może wreszcie przestaniecie swoje sr*......ce kundle wyprowadzać komuś na pole gdzie sa uprawy!
Rolnika pole, rolnika własnoŚć ROZUMIESZ TO
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 8

Re: plac zabaw dla dzieci os rodzinne

No moim zdaniem na placu bawią się dzieci, których rodzice samych nie wypuszcza z domu. Dzieci mają fan jak mogą latać po całym osiedlu. Dzieci nie lubią bawić się na 100 m2. Poza tym zawsze wam mało i złe. Pretensje do rolnika to już przesada! Naucz się żyć wśród ludzi!
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: plac zabaw dla dzieci os rodzinne

czyli wg Ciebie należy puścić dziecko 2 letnie aby na osiedlu się bawiło?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: plac zabaw dla dzieci os rodzinne

zgadzam się że pretensje stanowczo nad wyraz po pierwsze odległości od osiedli minimalne dobrze może do familijnego jest dalej ale to mimo wszytko droga zamykająca się w 10 min max. Po drugie plac zabaw to nie kawiarnia gdzie rodzic ma siedzieć i nic nie robić tylko ma zajmować się dzieckiem a jak komuś brak ławek przeszkadza to niech zorganizuje zbiórkę a po trzecie czepianie się rolnika to już kompletna przesada rodzic jest od tego żeby dziecko pilnować aby do tego pastucha podejść nie mogło tak jak żeby na ulicę nie wychodziło. Jeżeli pastuch jest odpowiednio oznaczony że jest pod napięciem to jak dla mnie wszytko jest ok.
Poza tym na miłość boską to jest wieś cieszcie się że place zabaw w ogóle są w wielu wioskach nie ma nawet piaskownic i ludzie sobie radzą
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: plac zabaw dla dzieci os rodzinne

Proszę pamiętajcie o tym ,że to jest w większości forum dla malkontentów. WIEŚ Banino to nie środek miasta więc trzeba było o tym pomyśleć wyprowadzając się metropolii trójmiejskiej.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: plac zabaw dla dzieci os rodzinne

do Anka
Najlepiej zmusić Ciebie paniusiu do wyprowadzenia się z naszej pięknej wsi.
Autobusy nie jeżdza pod drzwi, plac niedobry , ławek brak, wszystko daj i daj. Rolnik be bo jak śmie ogrodzić swoje prywatne pole. Skąd pytam tacy ludzie się biorą w Baninie.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: plac zabaw dla dzieci os rodzinne

Oczywiście, że 2 latka samego puścić nie można, ale na placu zabaw również trzeba za nim biegać. Osobiście uważam, że Banino jest prorodzinne, ale wszystkiego się nie da bo wszystko kosztuje. Albo sami sfinansujcie ekstra plac zabaw, albo wyprowadz się na ekskluzywne osiedle w centrum, gdzie ceny są 4 x większe i ludzi więcej!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: plac zabaw dla dzieci os rodzinne

Kupując mieszkania zapłaciliście niewiele a na pewno nie ponosiliście kosztów placu zabaw . Z tego co wiem to rolnik oddał kawałek ziemi na ten plac i 7 niebo za sponsorowało resztę. Patrząc obiektywnie kupując mieszkanie nikt wam nie obiecywał czegoś więcej .Teraz Wy jako rodzice pomyślcie aby coś więcej zmienić, przecież można posadzić wzdłuż ogrodzenia choinki lub tuje i z czasem osłoni plac zabaw .Niestety wynieśliście się na wieś a nie na osiedle strzeżone.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: plac zabaw dla dzieci os rodzinne

A skąd wiesz ze deweloper nie obiecywał. Otóż oświecę ciebie. Mi osobiście Deweloper poprzez swojego przedstawiciela tj. Panią Dorotę Rz. obiecywał ze zbuduje plac zabaw i poniekąd to spełnił. Ale plac zabaw zbudowany jest z fuszerką, ponieważ już po pierwszym deszczu, został prawie całkowicie spłukany piasek ( żwirek), bramka się nie zamyka, a kurz leci niemiłosierny gdy jakieś debil za kółkiem pędzi obok placu. Wiec nie do końca jest tak różowo. Jednak doceniam to, ze choć nie mam tego na piśmie, to muszę przyznać że jednak dotrzymał słowa i zbudował plac zabaw, a to ze ma kilka wad, to juz inna kwestia.
PS. Podoba mi się pomysł, z wspólna praca sąsiedzką nad poprawieniem tego placu. Przydałby się jakiś mądry organizator, który pokierowalby pracami i organizacją przedsięwzięcia
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: plac zabaw dla dzieci os rodzinne

ojciec proponuję przepędzić rolnika
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: plac zabaw dla dzieci os rodzinne

Brat, nie oto mi chodzi. Pan rolnik, był pierwszy i plac zabawe zdaje się że stoi na jego polu. Wiec dla pana rolnika należą się podziękowania za to, ale jeśli rzeczywiście jest tam pastuch (jeszcze tego nie widziałem) pod napięciem tuż przy placu zabaw, to należy go poprosić aby ze względu bezpieczeństwa nie uruchamiał go w dzień. Tylko taka mam intencje i tyle w temacie. Co do tematu placu zabaw to dewelopera należy poprosić a nie zmusić, bo juz swoje wykonał uważam też ze 7 niebo i tak stara się w miarę społecznie działać na naszym terenie. Przypomną tu o płytach na Pszennej oraz częściowo Kanalizacja na pszennej jest też dzięki 7N. Jeszcze tylko Chmara coś robi tj. Płyty na Źrudlanej. A innych deweloperów jest od groma w Baninie i jakoś nie słyszałem aby cokolwiek zrobili dla mieszkańców. Na zaproszenie Pani sołtys Banina na spotkanie wiejskie przyszedł tylko prezes 7Nieba i Chmara. Inni nie mieli odwagi, BIO też nie mieli nic do zaoferowania. Tak napisałem żeby nie było tylko o roszczeniach ;) Składam podziękowania dla pana rolnika, za udostępnienie terenu pod plac zabaw, a Deweloperowi 7Niebo za plac oraz płyty na Pszennej :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: plac zabaw dla dzieci os rodzinne

Kaja, jak będziesz miała male dziecko, to wtedy się wypowiadaj. Bo piszesz tak jakbyś dziecka nie miała, chyba ze miałaś dawno temu i juz zapomniałaś co to znaczy małe dziecko. Ja mogę ci powiedzieć, ze gość kocham swoją kruszynke nad życie, to nie ma możliwości fizycznej aby patrzeć na dziecko non stop, a wystarczy dosłownie maila chwila aby dziecko np. takie 3 letnie wypadło w kłopoty. Więc nie pisz proszę o oznaczonym pastuchu w pobliżu pasku zabaw ze to nie problem. Trochę wyobraźni, a jak nie możesz to ci podpowiem. Otóż wyobraź sobie, ze ogrodzenie placu zabaw jest dziurawe i wystarczy ze np rodzic schyli się aby zawiązać buta swojego, wlasnie w tej chwili dzięki wpadnie na pomysł ze przejdzie przez dziurę w ogrodzeniu i pojawi się tym fajnym drutem od pastucha. I co teraz powiesz. Może to ze taki 3 latek, trafi szybko nie m może się oddalić, jeśli tak myślisz, to zerwiesz się gdy będziesz miała swoje dziecko, jakie ono potrafi być nie przewidywalne i szybkie. Oczywiście tu hipotetyczna sytuację, ale bardzo możliwa. Wiem to z doświadczenia.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: plac zabaw dla dzieci os rodzinne

Przepraszam za pisownię, ale to wina klawiatury i słownika, w telefonie
Pasku zabaw = placu zabaw,
gość kocham = choć kocham,
Dzięki wpadnie = dziecko wpadnie,
Pojawi się tym= pobawi się tym,
trafi szybko nie m = nie potrafi szybko się oddalić,
Oczywiście tu= Oczywiście to...
;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: plac zabaw dla dzieci os rodzinne

Macie bardzo pomysłowe dzieci, ciekawe skąd biorą przykład. :) A z tego co wiem to pastuch włączany jest na noc, poza tym zawsze można się zapytac owego Pana rolnika :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Plac zabaw dla dzieci os. Rodzinne

masakra, głupie ludzie :D
pewnie większość z Was o trole wypowiadające się w każdym możliwym temacie na tym forum banińskim, i krytykujecie wszystko i wszystkich, dziwne to że tak plujecie jadem, bo żyjąc tu raczej nie spotykam się z taką falą złośliwości i głupoty, być może za dnia nie wychodzicie ze swoich jaskiń/norek/bagien, zadziwiające jest to chyba najbardziej żywe forum z trójmiejskich, czy Wasi szefowie wiedzą że klepiecie te głupie komentarze w internecie zamiast zająć się swoją pracą? serdecznie Was pozdrawiam :*
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: Plac zabaw dla dzieci os. Rodzinne

do mamuśka
Po pierwsze nikt tak agresywnie nie pisze jak Ty sama.
Dałaś popis " KULTURY" a właściwie jej braku. Ja sobie jestem szefem a Ciebie guzik obchodzi kto i skąd pisze!
Jedna rada dla Ciebie, wyjmij słomkę ze skarpety bo Cię uwiera.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: Plac zabaw dla dzieci os. Rodzinne

Do mamuśki -tak się składa że pracuje u siebie ,. ja wyprowadzając się wiedziałem ze wyprowadzam się na wieś i niestety będę zmuszony sprzątać sam wokół domu bo nie ma tu sprzątaczek . Drogę na szerokości mojej posesji niestety utwardziłem sam bo czekając na ruchy naszej Gminy zawieszenia bym wymieniał co roku. Nikt Wam nie obiecywał asfaltu , chodników itd. Deweloper wykorzystał możliwość postawienia tanich mieszkań ale to tyle . Przecież nie będzie się przejmować czy Wam się dobrze mieszka .Teraz jak sami nie zrobicie nic, to nie liczcie że coś się zmieni w najbliższym czasie. Można wspólnie zorganizować jakąś akcje i doprowadzić plac zabaw do stanu takiego by mile spędzać tam czas , trochę chęci i pracy i będzie ok .
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Plac zabaw dla dzieci os. Rodzinne

Deweloper z dobrej woli wygospodarowal miejsce na plac zabaw a darowanemu koniowi... Chyba, ze bylo inaczej.
Rodzice w tych czasach za bardzo przesadzaja. Przeszkadza, ze kurz z drogi na dziecko poleci? Ojej i co sie stanie? Jak sie ubrudzi to dziecko sie wykapie a ubranka wypierze.
Nie przesadzajcie ludzie.
Zlozcie sie na lawki i ogrodzcie plac krzaczkami lub sprobujcie o tym porozmawiac z deweloperem. Moze 7N bedzie sklonne do rozmowy na ten temat.
To, ze plac jest przy ulicy jest akurat slabe, ale ta droga to nie Grunwaldzka.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Plac zabaw dla dzieci os. Rodzinne

no tak nie Grunwaldzka bo na niej jest asfalt HAHAHAHAH
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Plac zabaw dla dzieci os. Rodzinne

Tak się składa, że tu chodzi o ruch samochodów na ulicy czlowieczku
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Plac zabaw dla dzieci os. Rodzinne

A ja zgadzam sie, ze lokalizacja fatalna. Kurzawa, syf i halas. Pewnie pomoglyby jakies krzaki, tuje. Ale i tak brak chodnika i dojscie do tego placu zabaw to koszmar. Samochody pedza jak zwariowane i kierowcy maja wszystkich gdzies.
Nie rozumiem jak mozna nie myslec o zrobieniu chodnika w dzisiejszych czasach.
Plyty tylko pogorszyly sytuacje pieszych, bo kierowcy moga jechac dwa razy szybciej.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Plac zabaw dla dzieci os. Rodzinne

Tylko koszmary w baninie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Plac zabaw dla dzieci os. Rodzinne

daj, daj i daj...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Plac zabaw dla dzieci os. Rodzinne

Tuje wokół, fajnie, to kup za swoje z sąsiadami i posadz albo developera poproś. Dlaczego ktśs ma inwestować Tobie za darmo? Pytam bo dzis takie czasy.
Nie utrzymają się bo kundle opsikają , skoro psy sie na ten plac wyprowadza co widziałam wielokrotnie to roslinek nie uszanują też.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Plac zabaw dla dzieci os. Rodzinne

To postawic tabliczke "zakaz wyprowadzania psow na terenie placu zabaw" i tyle. Jak mozna wyprowadzac psy w miejsce gdzie bawia sie dzieci. Przeciez to obrzydliwe.
Sama mam psa i w zyciu nie zaprowadzilabym go na plac zabaw.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Plac zabaw dla dzieci os. Rodzinne

Jestem za tym, żeby się zrzucić na tujki i w czynie społecznym je posadzić na placu zabaw. Już kiedyś nawet to proponowałem, ale nie było odzewu :( Może ta grupa, która organizowała sprzątanie Pszennej mogłaby się ponownie auaktywnić. Ja się zgłaszam :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Plac zabaw dla dzieci os. Rodzinne

Fajny pomysł i mimo że mnie nie dotyczy /bo mam dorosłe dzieci/ chętnie się przyłącze. Kilka sosenek mogę zorganizować.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Plac zabaw dla dzieci os. Rodzinne

Potrafię jeszcze zrozumieć ze wyprowadzacie psy pod płot mieszkańców domków, bliźniaków itp. ale już nie potrafię zrozumieć jak można wyprowadzać psy na plac zabaw. Nie macie poszanowania niczego. A po drugie to dlaczego mieszkańcy, którzy mają własny plac zabaw na podwórkach mają się dokładać do thuj czy czegokolwiek innego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Plac zabaw dla dzieci os. Rodzinne

Zrzutka raczej nie byłaby obowiązkowa, więc jak ktoś nie chce się dokładać to komornika nikt na niego nie będzie nasyłał ;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Plac zabaw dla dzieci os. Rodzinne

Nie musisz aaaaa nikt Cię nie zmusza
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Plac zabaw dla dzieci os. Rodzinne

i nie mam zamiaru, placu zabaw nie ma zle, jest zle, ludzie zdecydujcie sie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Plac zabaw dla dzieci os. Rodzinne

Rozumiem, ze jakbys zamieszkal w Gdansku na Orunii, to wraz z calym blokiem (mieszkancami) zafundowal byś droge do osiedla, zbudowal w czynie spolecznym chodniki oraz zaplacil za wybudowanie placu zabaw. Oraz bys sie cieszyl, gdyby plac zabaw zrobili tuz przy glownej ulicy, gdzie nie ma jak dojsc (bo nie ma chodnika), dzieci bawia sie w kurzu i smrodzie spalin. No coz.... widzisz, nie wszyscy sie ciesza z byle czego. Jak cos robic, to dobrze, a nie na odwal.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Plac zabaw dla dzieci os. Rodzinne

Jak jesteś taki perfekcyjny to co za problem ,kup od rolnika kawał ziemi / zakładam że cię stać / i zrób to lepiej. Co do niektórych nie dociera że to nie miasto ale wieś i nie liczcie na chodniki i drogi asfaltowe . Gwarantuje wam że przez następne parę lat to co się zmieni to liczba domów .Powodzenia w dalszym narzekaniu i krytykowaniu i dużo cierpliwości w oczekiwaniu na zmiany.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: Plac zabaw dla dzieci os. Rodzinne

Za dużo się was tu sprowadziło w tym samym czasie, a gmina nie da rady wszystkich zadowolic. :)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Plac zabaw dla dzieci os. Rodzinne

Zdwoić to nie, ale podatki, to chętnie przytula ta Gmina :/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Plac zabaw dla dzieci os. Rodzinne

Może i masz racje ale musisz wiedzieć że połowa mieszkańców Banina nie jest zameldowana więc i podatki pozostają gdzie inndziej
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Plac zabaw dla dzieci os. Rodzinne

jak masz narzekać to polecam najpierw się trochę doszkolić. nie trzeba być zameldowanym, żeby twój podatek trafiał do miejsca w którym mieszkasz.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Plac zabaw dla dzieci os. Rodzinne

Tak się składa że wiem gdzie płace podatek i do którego urzędu skarbowego .Zameldowany jestem w Sopocie a na razie mieszkam w Baninie I podatek wysyłam do urzędu w Sopocie. A tak na marginesie szkolony człowieczku to ja akurat nie narzekam bo mieszkam w domu z wielkim ogrodem , stać mnie na to bym miał utwardzoną drogę przed domem.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 8

Re: Plac zabaw dla dzieci os. Rodzinne

Podatek odprowadzasz do urzędu odpowiedniego dla miejsca zamieszkania, a nie zameldowania!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Plac zabaw dla dzieci os. Rodzinne

człowieczku, bardzo Ci gratuluje, że mieszkasz w dużym domu z ogrodem i masz meldunek w Sopocie! Bardzo pewnie jesteś z tego dumny! na brawo...nie pozostaje mi nic innego jak pochylić głowę przed jaśnie wielmożnym Panem, który jest posiadaczem dużego domu!!na dodatek z dużym ogródkiem (nie mogę wyjść z podziwu, po prostu nadczłowiek) i przeprosić za zabranie głosu. Jednak w dalszym ciągu polecam Ci zasięgnąć trochę wiedzy...aby odprowadzać podatki tam gdzie chcesz wystarczy zgłosić to do US. Nie trzeba być w tym miejscu zameldowany. Pan natomiast nie odprowadza tu podatków, więc niszy Pan nasze drogi, do których nie dokłada ani złotówki...ładnie to tak z Pana strony?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Plac zabaw dla dzieci os. Rodzinne

Podatki, podatkami ale drzewek i ławeczek nadal nie ma. :( Kiedy narzekający cos z tym zrobią?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Plac zabaw dla dzieci os. Rodzinne

Tak się składa że kawałek drogi sam zrobiłem za własne pieniądze i nie beczałem i nie czekałem aż ktoś mi zrobi .
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Plac zabaw dla dzieci os. Rodzinne

Ja akurat mam swoj wlasny duzy ogrod, plac zabaw i normalna droge przed domem. Ale ty sie zastanow KTO w miescie buduje te chodniki i drogi przed blokami??
Dlaczego jak powstaje jakis market w miescie, to od razu przebudowuje droge?
Czary jakies czy co?
Czy raczej sposob myslenia - to tylko wiocha, rzucimy im jakies plyty i niech sie ciesza, ze nie topią sie w blocie. Niewazne, ze piesi chodza miedzy samochodami i ze spacer na piechote dostarcza niezla dawke adrenaliny.
A tymczasem ten sam deweloper w miescie zrobi juz calkiem inny standard. Bo inne wymagania wladz i tyle.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Plac zabaw dla dzieci os. Rodzinne

Wy tu gadu-gadu a gdzie są drzewka i ławeczki? :(
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Plac zabaw dla dzieci os. Rodzinne

Drzewka są w lesie a ławeczki nie doszły ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Odzież bhp (35 odpowiedzi)

Czy ktoś coś wie, że hurtownia odzieży i akcesoriów bhp przy lotniczej w Baninie już otwarta?...

Szkoła podstawowa Banino (80 odpowiedzi)

Co sądzicie o poziomie nauczania, obyczajach oraz nauczycielach w szkole w Baninie? Szukałem...

Szambo - wywóz (43 odpowiedzi)

Hej ile płacicie za wywóz szamba 10m? U Richerta kolejna podwyżka (140pln) i zastanawiam się nad...