Płyty na Kubusia Puchatka

Ktoś coś wie, kiedy rusza akcja układania płyt?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli gmina miała by dać dodatkowe płyt to i tak by nie dojechały do końca nr 29, więc tam samochody dalej by grzęzły w błocie. Przestań więc Pan/Pani opowiadać głodne kawałki i ciesz się że zaraz będziesz mieć wymarzone płyty pod domem a dalsze części KP zostaw w spokoju.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie liczę cudzych pieniędzy bo mnie to nie interesuje, liczę jedynie płyty dokąd dojadą co bym wiedział odkąd i ile musimy sami kupić. Bez pomocy "organizatora" bez zbędnego szumu medialnego i bez głupich postów na forum. Moi najbliżsi sąsiedzi również nie składali się na wasze płyty i nie mają zamiaru tego robić gdyż i tak pod ich dom by nie dojechały. Sami sobie zorganizujemy zbiórkę na płyty, sami je zamówimy i załatwimy ułożenie. Po za tym szanowny forumowiczu nie przypominam sobie byśmy przechodzili na ty, wódki też razem nie piliśmy. Trzymaj nos w swoich sprawach i licz swoje pieniądze, nie Tobie liczyć moje i decydować o tym do czego mam się dokładać i za co płacić. Słuchaj dalej opowieści o tym ile wam płyt gmina dołoży i jak pięknie drogę zrobi. Ja wiem z pierwszej ręki że na KP są płyty z FS i tyle będzie położone dodatkowo kilka więcej by przyjechał cały transport.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ładnie się liczy cudze pieniądze sam byś dołożył ! . Gmina miała dać płyty idź do organizatora to się dowiesz , załatwia to od kilku miesięcy . Ty nic nie wiesz a wpłaty ciągle trwają .
Po co się wcinasz pomiędzy wódkę a zakąskę .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pytanie tylko skąd takie info o tych ekstra płytach?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

proszę nie pomijać w swoich wyjaśnieniach kwestii studni chłonnych. Kto je finansuje i czy to bedą prawdziwe studnie chłonne z pozwoleniami wodnoprawnymi które trzeba odnawiać, czy mini zbiorniki retencyjne stojące w nieprzepuszczalnej glinie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

hahahaha dobre miała dać?? Macie to na piśmie?? Nie wierzcie w takie rzeczy. Jak mieli dać to dadzą, poczekamy zobaczymy. Ja już za dużo takich pustych obietnic słyszałem i w to nie wierzę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gmina miała dać extra płyty a teraz kasa poszła w gruz i tyle !
To , że pieniądze z gminy to nie znaczy , że do wywalenia w błoto .
Miały być ekstra płyty a teraz to nic z tego ... dziękujemy .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Żeby rozwiać wszelkie wątpliwości:
1.Płyt zakupionych przez mieszkańców jest 1232szt. to jest 231mb po 4 szt. na szerokość.
2.Z Funduszu Sołeckiego jest 120szt. to jest 22,5mb

Razem 253,5mb

Podobno zamówione zostaną jeszcze płyty za 7000 zł tj 36mb.

Kubusia Puchatka do 2 skrzyżowania jest 140m do nr 12 jest kolejne 96m, druga odnoga w prawo ma długość 146m. Od nr 12 do nr 23 jest 126m od nr 23 do nr 31 jest 130m. Na ułożenie płyt od początku do nr 31 potrzeba 492mb tj. 2624szt. płyt + zapas płyt na wyprofilowanie łuków i skrzyżowań.

Płyty zakupione przez mieszkańców mają być układane od początku KP do skrzyżowania i druga odnoga w prawo a więc 140m + /tego dokładnie nie wiem ale przyjmuję 100m/ 100m = 240m

Razem płyt będzie na 289,5mb czyli wystarczy na 189,5mb płyt na głównej + 100m płyt na 2 prawej odnodze. 189,5mb wychodzi dokładnie do nr 11. Należy w tym miejscu zaznaczyć że od tej sumy trzeba odliczyć jeszcze płyty na wyprofilowanie skrzyżowania i wjazdu.

Jeśli gmina miała by dołożyć płyt do nr 25 musieli by utwardzić jeszcze około 192mb tj. 1024szt płyt to jest około 37000zł + koszt położenia + płyty na profilowanie łuku drogi.

Musimy pamiętać że Banino to nie tylko Kubusia Puchatka a priorytetem są drogi główne a więc np. Pszenna i Rolnicza, które to będą w pierwszej kolejności utwardzane w tym roku. Oznacza to że bym nie liczył na to że gmina dołoży jeszcze płyt na KP.

PS. Kubusia Puchatka na wysokości nr 23-29 jest już wyrównane tłuczniem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gmina? W zeszłym roku obiecali wymienić uszkodzone płyty na pszennej. W jednym miejscu, gdzie się dosłownie rozpadły, przywieźli 9 płyt, ale się okazało, że trzeba 12. Więc wymienili 9 a te trzy do dziś są dziurawe.

Nie liczyłbym na więcej niż obiecują, raczej na mniej.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gmina nie przyśle równiarki bo tam nie ma co równać. Glina pochłonęła cały gruz i tluczeń a płyty tam napewno teraz nie będą układane.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hahaha gmina da płyty do nr 25 dobre sobie, skąd ta informacja. Wytrzymać tydzień? toć te płyty będą kładli z 2 tygodnie + 2 tygodnie czekania zanim zaczną je układać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jedni zbierają kasę na płyty a inni załatwiają gruz w gminie. PARANOJA.
Skoro pod koniec marca będą układane płyty to nie można było na dziś zamówić równiarki a za kasę wydaną na druz kupić płyty.
Państwo w państwie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gmima miała dać płyty i zapłytować bajoro aż do numeru 25 a tak jest gruz na wieki bo już płyt będzie mmiej
Dziękujemy ja bym wyytzymał jesze tydzień
Bajoro
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Czytając ten wątek stwierdzam, że ludzie są dziwni. Żeby nie powiedzieć inaczej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co to za propaganda panie wkz? Dlaczego pan twierdzi, że mieszkańcy z początku ulicy nie chcieli się składać na położenie płyt na całej ulicy? Pana pomysł ze zbieraniem pieniędzy od wszystkich mieszkańców i właścicieli pustych działek był nie realny do zrealizowania. A swoją drogą, jeżeli pan uważa, ze mimo wszystko pana plan był świetny, to minęły już ze dwa lata od spotkania w sprawie drogi, to przez ten czas zdążył już pan uzbierać odpowiednią sumkę. To dlaczego teraz nie uczestniczy pan w naszej inicjatywie? Jakiś konflikt osobowy, czy o co chodzi?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Prywatny darczyńca Heniek B., cichy darczyńca Zdzisiek Trzęsiłapa i anonimowy darczyńca Qaz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na zebraniu była mowa o kwocie 100zl/miesiąc od domu do roku 2020. Obejmowała ona zakup i położenie płyt, wtedy KP była jeszcze prwatna więc UG nie mógł układać tych płyt. Mieszkańcy zrezygnowali z tego pomysłu. W późniejszym okresie gmina przejęła drogę a więc mogła położyć już płyty, stąd kwota 50zł. Mimo wszystko temat umarł gdyż "organizator" zorganizował tą zbiórkę oraz mieszkańcy z początku KP nie chcieli składać się na płyty na całe KP.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

kto finansuje te studnie chłonne?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale komedia. Ulica dwóch prędkości! Rozliczcie pana organizatora z tego, co zebrał od ludzi i pana z obozu władzy z tego, co wyrwał od Gminy. Uwaga.....123 start! Huzia na Józia!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Raczej nikogo takiego nie znajdziesz ja również jestem za płytami ale czy nie rozumiesz że już teraz nie można w tym miejscu przejechać a zanim położą płyty to kratery będą większe niż na Marsie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

fotowoltaika (182 odpowiedzi)

Czy opłaca się założyć panele fotowoltaiczne.Chodzą z firmy i zachęcają do zakładania.Co sądzicie...

Worki foliowe (3 odpowiedzi)

Posiadam dużo drzewek w ogrodzie i na jesień często muszę zaplanować cały jeden dzień na...

Drewutnia/Altana/Domek narzędziowy (34 odpowiedzi)

Czy ktoś z Was miał kontakt z Powiatowym inspektoratem Nadzoru budowlanego w sprawie zgłoszenia...