Podłączenie pralki 4,5 m od pionu

Dzień dobry,
kupiłam niedawno swoje pierwsze mieszkanie - stan deweloperski. Budowa się jeszcze nie skończyła, ale próbuję już zaplanować jak je wykończyć i mam problem z umiejscowieniem pralki. Mieszkanie nie ma piwnic, ani komórek lokatorskich, więc chcę wydzielić sobie schowek w jednym z pokoi z wnęką, Tam byłoby też idealne miejsce na pralkę. I kuchnia i łazienka są bardzo małe, szkoda mi je zagracać.

Problem w tym, że ten schowek znajduje się naprzeciwko łazienki (przedzielony korytarzem), około 4,5 metra od pionu (podłogą). Czy pociągnięcie podłączeń na taką odległość jest wykonalne i sprawdzi się w praktyce? Czy lepiej o tym zapomnieć?
Próbowałam o tym poczytać i zakładając, że rura odpływowa ma 50 mm, to, żeby zachować spadek trzeba by się wkuć w wylewkę na co najmniej 10 cm. Czy to nie za głęboko? Coś się nie uszkodzi?
Nie wiem czy to istotna informacja, ale to parter bez podpiwniczenia.

Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Podłączenie pralki 4,5 m od pionu

Nie zmieści się. Po korytarzu muszą iść rury instalacji co i wodnej więc musisz kuć dodatkowo w stropie aby je ominąć. Gra nie warta świeczki. Pralka w łazience lub kuchni. Sorry
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Za ile można urządzić 50m mieszkanie? (181 odpowiedzi)

Jak w tytule, niedługo będziemy urządzać 50m mieszkanie, mamy mało środków i niestety musimy to...

Jakie schody? - co polecacie (53 odpowiedzi)

Pewnie wielu mieszkańców nowych domów w Baninie miało dylemat i pytanie dotyczące schodów...

Pytanie dotyczące planowania remontu domu (3 odpowiedzi)

Jesteśmy w fazie remontu domu opartego na pomysłach na serwetce (północne Toronto, bliźniak z lat...