Polacy ratowali skórę Zachodowi, teraz Ukraińcy robią to samo

W obliczu tchórzliwej i kunktatorskiej polityki Zachodu, Polacy wielokrotnie zwracali uwagę Zachodowi na fakt, że nasze działania wielokrotnie ratowały skórę społeczeństwom zachodnim. Tak stało się pod Wiedniem, podobnie zdarzyło się gdy pobiliśmy arnmię bolszewicką w 1920 roku oraz potem, gdy Powstanie Warszawskie spowolniło ofensywę Stalina na zachód.

Robiliśmy to we własnym interesie, ale Europa bardzo na tym skozystała. Warto o tym pamiętać teraz, gdy to Ukraińcy walczą i kupują czas dla nas. Warto też wspierać walczących chłopaków i ich rodziny uchodzące do Polski.

Skoro o uchodźcach mowa, to warto zastanowić się nad racjonalnością polityki wobec uchodźców. Gdy zagrożone jest życie, wtedy trzeba uchodźcom pomagać. Ale teraz weźmy przykład Białorusi i liczbę, podobno, kilkunastu tysiecy politycznych uchodźców stamtąd. Czy w sytuacji ataku na Ukrainę i współpracy Putina i Łukaszenki, ci ludzie nie powinni być na miejscu i organizować protesty w Mińsku przeciwko polityce Łukaszenki ? Ich życie nie było przecież zagrożone, pomimo represji. Ci uchodźcy nie byli całkiem w porządku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Czy ten tchórzliwy Zachód nie zwracał przypadkiem uwagi twoim przywódcom ( Orban, Kaczyński) na zbliżanie się do Rosji ?
Kto jak nie pieski skupione wokół PiS regularnie szczury i szczują przeciw UE ?
Te bratanie się z faszystowskimi mniejszościami z Francji i Włoch to o czym miało świadczyć jak nie o rozbijaniu jedności UE.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie graj ślepego co udaje że nie widzi faktów, kacapie.

Ten tchórzliwy Zachód, szczególnie w postaci Niemiec i Francji, wchodził w konszachty z Putinem i pozwalał mu budować rury pod Bałtykiem by w ten sposób finansować jego zbrojenia. A były kanclerz Schroeder został w nagrodę fuchę w Gazpromie.

J to Lech Kaczyńskie ostrzegał przed Putinem, więc zginął w zamachu w Smoleńsku.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Po co blokujecie wpis i**oty ?
To najprawdopodobniej jakaś kremlowska szuja. Niech się tak reklamują ze swoim i**otyzmem. Warto by wszyscy zobaczyli jak oni się zachowują, czy to w internecie czy w realu , np. na Ukrainie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

TV Solidarni z Ukraina (36 odpowiedzi)

więcej

Wojna....co nas czeka? (83 odpowiedzi)

Nie będę się wymądrzać ,wiem tylko ,że pełznie do mnie strach,żal,niepewność,tracę poczucie...

Czy dojdzie do uni Polsko-Ukraińskiej? (3 odpowiedzi)

Żyjemy w ciekawych czasach. Przez ostatnie ponad 2 lata wiele teorii spiskowych stało się faktami...