Porażka

Moje dziecko uczeszcza do tej szkoły trzeci rok..ale od przyszłego zabieram do szkoły na Chełmie.Obiad?POrażka catering jak dla wojska,a nie dla dzieci.Świetlica,to przechowywalnia,po otwarciu drzwi fetor,zamkniete okna,dzieci porozbierane,spocone,potargane,widok okropny!Poziom nauczania narzucony tak wysoki,ze nauczycielki same nie wyrabiają z terścią.Wf na korytarzu,a szatni do przebrania sie na niego brak...dziewczynki i chłopcy musza sie przebierać w salach,razem :/ zero intymności.Ta szkoła,nie daje sobie rady.Corka jako 6 latka w pierwszej klasie błakała siei po szkole,bo nie miała co zrobić,zagubiona...zero reakcji,mogła zrobić co chciała,ubrać sie i wyjść,i nikt na to uwagi nie zwracał.Zreszta każde dziecko może wszystko.Te pierwszaki wśród tych duzych musza sie przepychać,wielokrotnie zostawały potrącone popchnietę.Przerwy dla jednych i drugich łaczone-chora sytuacja.takie maluchy powinny mieć przerwy pomiedzy dzwonkami dla tych dużych dzieci,i sale maluchów nie powinny byc w bliskiej stycznosci z salami dla tych starszych dzieci.To tyle co chciałam napisac.Corka nie znosi szkoły.Wychowawca wiecznie na zwolnieniach,ciagłe zmiany uczącego żle wpłynęły na jakość nauczania.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 4

Najgorsza szkoła w mieście

Sp 12 to najgorsza szkoła w mieście. Sam tam kiedyś chodziłem. Odszedłem na początku 4 klasy. Nawet jak dzieci było tylko 600 lekcje były na dwie zmiany. A co dopiero teraz jak jest ich 1500. Nauczyciele niekompetentni mają wszystko gdzieś. Wychowcy nie potrafią sobie poradzić z uczniami. WF to upiorny koszmar poniżej 4 klasy ma się WF na korytarzu. Jeśli jest ciepło to przez 25 minut jest się na dworze. Wolno tam tylko grać w piłkę nożną. Dzieci w klasach 0-3 mają w planie 3 godziny WF . Realizowane są 2 przez 15 minut małej sali gimnastycznej ( Nie mieści się tam nawet 20 dzieci) Później przerobili tą salę na już chyba 4 świetlice. Nie ma gdzie się przebrać na WF wszyscy i chłopcy i dziewczynki na korytarzu przy ludziach. Przerwy dzieciom nic nie wolno robić.
Nie wolno:

Używać smartfona i innych fajnych gadżetów elektronicznych
Wyjmować małym dzieciom autek, lalek i innych takich
Rozmawiać bo jest za głośno

Świetlica jest okropna jest ich kilka ale w każdej siedzi od 50-60 dzieci.
Grzeją tam jak niewiem.

A dyrektorka jest jakaś chora jej zdaniem jest tak idealnie. Nawet 6 klasistów traktuje jak pięciolatki. Stołówka już lepiej by było podać dzieciom na obiad jedzenie z Mc Donalda niż to co tam jest. Przy tym Mc Donald to bardzo zdrowa restauracja. W szkole jes tłok ja pamiętam miałem 3 lekcje przyrody w tygodniu w tym każdą w innej sali. Nie mówiąc już o głupocie pedagogów szkolnych. Wniosek z tego taki że SP12 to zwykły patologiczny i zatłoczony moloch
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 7

Re: Najgorsza szkoła w mieście

A miało być tak pięknie, swego czasu reklamowano jako najnowocześniejszą szkołę w Polsce. Nawet zastanawiałam się, gdy powstawała, czy nie zmienić miejsca pracy( miałabym blisko), ale zrezygnowałam z tego zamiaru już po pierwszej rozmowie telefonicznej z dyrektorką. Intuicja mnie nie zawiodła, bo wszystkie opinie, które dotarły do mnie przez tych kilka lat, są negatywne. Przeważa jedna - nauczyciele, dzieci, rodzice to tylko planety krążące wokół gwiazdy
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: Najgorsza szkoła w mieście

Żenada. Trudno się przyznać, że po prostu Cię nie przyjęli, prawda? No coż, przyjmują najlepszych :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: Najgorsza szkoła w mieście

No faktycznie, nagroda prezydenta i kuratora to niewygodne dla gwiazd z tej szkoły. Po co zawyżać poziom i pokazać, że można lepiej pracować? ;)))
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Najgorsza szkoła w mieście

Pozwolę się trochę nie zgodzić.
Mój syn uczęszcza do I-szej klasy do tej szkoły. Mimo obaw i opinii jakie słyszałem muszę powiedzieć że nie jest tak źle.
- Catering w tym roku zdecydowanie się poprawił w stosunku do lat poprzednich. Proszę sprawdzić menu i spytać dzieciaki czy im smakuje.
- Poziom nauczania: jak słyszę od znajomych jaki jest poziom nauczania w ich szkolę to cieszę się że mój dzieciak jest tu. Chociaż idealnie nie jest. Myślę że to kwestia nauczycieli i ich podejścia.
- Świetlica: no cóż szkoła jest przeludniona to świetlica też, co prawda z każdym miesiącem dzieci na świetlicy ubywa. Kulminacja jest w miesiącach wrzesień/październik.
- Lekcje WFu to chyba bolączka całego systemu edukacji w naszym kraju.

Ogólnie nie jest tak źle jak było
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Najgorsza szkoła w mieście

Ja jeszcze jestem w tej szkole i potwierdzam wszystko oprócz obiadów są one wspaniale a panie jeszcze lepsze
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Porażka

Typowa szkoła publiczna. Zmartwię cię - na Chełmie w SP 8 wcale nie jest lepiej. W-F też jest na korytarzu, a świetlica (w piwnicy!), to przechowalnia.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jest to troche racja a troche nie!

Jestem uczniem tej szkoły i powiem, że po prostu nie polecam tej szkoły,ale poziom nauczania 70% nauczycieli jest wspaniały. Nauczyciele są pomocni ale w tych 70%. Reszta to porażka. Jeśli dziecko ma problemy u pedagogów to już może płakać. Nie są pomocni . Co pani napisała o obiadach myślałem o tym samym przez moich kolegów i koleżanek. Zrobiła pani w tej opinii tylko jeden błąd. Napisała pani źle o obiadach. To nie jest żadna prawda. Obiady są super,a panie od obiadów jeszcze lepsze!!!!!!!!!!!To wszystko.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pomyłka ale mała

Jestem uczniem tej szkoły i powiem, że po prostu nie polecam tej szkoły,ale poziom nauczania 70% nauczycieli jest wspaniały. Nauczyciele są pomocni ale w tych 70%. Reszta to porażka. Jeśli dziecko ma problemy u pedagogów to już może płakać. Nie są pomocni . Co pani napisała o obiadach myślałem o tym samym przez moich kolegów i koleżanek. Zrobiła pani w tej opinii tylko jeden błąd. Napisała pani źle o obiadach. To nie jest żadna prawda. Obiady są super,a panie od obiadów jeszcze lepsze!!!!!!!!!!!To wszystko.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Porażka

Potwierdzam szkoła beznadziejna . Moje dziecko chodziło do tej szkoły i to był wielki błąd.Ogromny moloch,w którym dzieci nie są bezpieczne.Kadra pedagogiczna w większości beznadziejna.szkoda tylko wszystkich dzieci ,które do tej szkoły muszą uczęszczać.Tylko panie odpowiadajace za obiady są super.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5