Poród na Klinicznej

Dziewczyny, które tam rodziły! Napiszcie proszę wszystko co dotyczy tego szpitala:

1. Zabiegi przedporodowe - są? obowiązkowo?
2. Po porodzie - kiedy dostaje się dziecko?
3. W iluosobowych salach się leży PO.
4. Jak jest z ewentualnym dokarmianiem butelką?
5. Czy pomoc laktacyjna jest OK?
6. Co jest na minus co na plus - wg Was?
7. Środki przeciwbólowe - dają jakieś podczas porodu?
8. Aktywny poród czy raczej leżenie?
9. Ile kosztuje poród riodzinny?


Mam za sobą poród w wojewódzkim, Kliniczną biorę pod uwagę.

popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

rodziłam w kwietniu i odradzam!!! jeszcze piec lat temu było w miare ok jak rodziłam pierwsze dziecko a teraz to jakas farsa.. spędziłam tam 2 tygodnie i nigdy wiecej.. tam najwazniejsze jest ciecie kosztów a nie pacjentka i jej zdrowie oraz dziecka..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Poród na Klinicznej

sala komercyjna o podwyzszonym standardzie 1 i 2 osobowa jest płatna co laska, idziesz rodzić i jak bedzie wolna to zaklepuje mąż czy ktoś kto jest z Toba u polożnej czy w dyżurce, nie ma mozliwosci wczesniejszej rezerwacji, czyli albo akurat trafisz albo nie, no chyba, ze masz ciocie, siostre, mame, sasiadke na oddziale, to pewnie nie ma problemu....ja akurat nie trafilam na wolna, ale na zwyklej tez lezalam 2 osobowej...bylo ok, poszlam tam rodzic, nie pachniec w spa...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

Hej. Chciałam się podpytać o sale 2 osobowe poporodowe. Jak wygląda jej załatwienie i ile to kopoporodowe.pozdr
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

Witam ;) Jestem położną i właścicielką szkoły rodzenia "Zaufaj Położnej" w Gdyni. W ramach kursów zwiedzamy salę porodową na Klinicznej ;) Dodatkowo oczywiście zabieram Panie na oddział położniczy, noworodkowy, pokazuję gdzie jest rejestracja itd itd ;) "Wycieczka" jest już w cenie kursu :) dodatkowo obejrzyjcie zdjęcia ze szkoły ;) Mam noworodki do kąpania (2,5 kg i 56 cm medyczne z certyfikatem), wanienki i przewijaki dla każdej pary ćwiczącej, model dziecka do nauki karmienia piersią, laktatory do nauki obsługi. Opowiadam o cięciu cesarskim, znieczuleniu zewnątrzoponowym, seksie po porodzie -czyli o wszystkim ;) Bez pomijania tego co jest ważne! Nie chce robić złego wrażenia taką formą reklamy, więc w ramach przeprosin na hasło w zgłoszeniu "trójmiasto,pl" cenę kursu obniżam o 50 zł ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

Być może chodziło jej o oddział porodowy, nie dopytywałam bo jeszcze miałam czas. Dopytam przed wizytą jak to wygląda.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

Ja słyszałam, że bez problemu można oddział zwiedzić, tak mówiła i zachęcała nawet moja ginekolog prowadząca ciążę, ale kazała dać dzieciom jeszcze podrosnąć :)

to dziwne, moze o oddział porodowy jej chodziło, bo na położniczy nawet tatusiowe jeszcze rok temu wchodzic nie mogli, a co dopiero ktoś z zewnątrz..lezałam tam tydzień i żadnych zwiedzających nie widziałam, poza tym co tam zwiedzac, sale jak ale, łóżko, przewijak, szafka przy łózku i zlew...łazienka obskurna, i korytarz z czajnikiem i mikrofalą...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

Ja w marcu Rodziłam i b. Polecam ten szpital. Położna cudowna i dzięki niej mój synuś urodził się po ludzku.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

Ja słyszałam, że bez problemu można oddział zwiedzić, tak mówiła i zachęcała nawet moja ginekolog prowadząca ciążę, ale kazała dać dzieciom jeszcze podrosnąć :) Także spróbuję się tam dostać, a przed dowiem się ponownie od mojej lekarki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Poród na Klinicznej

Ja nie byłam oglądać, info zbierałam z opinii na tym forum, na stronie szpitala masz zdjęcia porodówki, na oddział położniczy chyba i tak nie wpuszczą, żeby zwiedzać. wlaściwie co Ci da oglądanie, rzeczywistości nie zmienisz :) mozez się ew. zapisać do szkoły rodzenia tam, wtedy jest zwiedzanie porodówki no i dowiesz się jakie zwyczaje tam panują z pierwszej ręki:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

Nie załamujcie mnie :P

A, w którym tygodniu odwiedziłyście oddział żeby go zobaczyć? A może w ogóle nie byłyście oglądać?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Poród na Klinicznej

Niestety nie może, po za tym na klinicznej jest tylko jedna sala jednoosobowa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

A nie wiecie jak jest z pokojami jedynkami? Czy tam może osoba towarzysząca przebywać dłużej?

Za jakiś czas się przejadę na oddział, zobaczyć.. i dopytam jak wszystko wygląda.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

Jeżeli bliźnięta są donoszone i nie mają zaburzeń w adaptacji pozostają z mamą. Oczywiście jeżeli mama jest bardzo osłabiona to dzieci pozostają na neonatologii, ale jak wiadomo rozłąka z dziećmi nie służy karmieniu piersią, więc lepiej się spiąć i nie oddawać dzieci. Zawsze można poprosić położne aby pomogły np w przewinięciu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

2 osobowa z łazienką to tylko na zamówienie i jak akurat będzie wolna, czyli kwestia szczęścia...nie wiem czy to jest standard, ale jak lezałam dwoje par bliźniąt leżało na neonatologii, nawet nie w inkubatorach, po prostu na oberwacji, być może zalezy od stanu dzieci, ale jedna para na pewno była donoszona i bezproblemowa, a kilka dni były na neo. jak dzieci są na enaonatologii, to możesz z nimi być cały czas, mąż tez może wejść, ale tylko pojedyńczo można tam być. w nocy możesz przychodzić na karmienie, możez tez donosić swoje mleko, możez przewijac itd.tylko kąpać Ci nie pozwolą. jak będziesz z dziećmi na sali już na położnictwie, to tylko 3 x po 1 godzinie moze ktoś być. ewentualnie możez wyjść z wózeczkami do pokoju odwiedzin, ale tam jest strasznie ciasno. na położnictwo przychodzą położne z neonatologii wieczorem kąpać dzidzie i lekarze na obchód, wazenie itd. ciesz się, że wróciły jakiekolwiek odzwiedziny na położnictwie, rok temu był calkowity zakaz. p.s. gratulacje podwójnego szczescia:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

Czy cc to nie jest powiedziane, ale zobaczymy jak dzieciaczki się ułożą :)
Bliźniaczki nie leżą z mamą na sali nigdy?
Mi zależy na sali 2 osobowej z łazienką, by czuć się swobodniej i chciałabym, by mąż czy koleżanka/mama mogły mi pomagać w opiece po porodzie w ciągu dnia. Nie mogą siedzieć dłużej?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

odwiedziny na salach sa o okreslonych godzinach ( 3x po 1 godz.), mamo blizniaczkow, pewnie bedziesz miec cc i dzidzie pewnie beda na neoatologii, bardzo super jest tam opieka i bardzo zyczliwy personel, na pewno pomoga z kp, jest pani regina i pani bogusia, mleczko w razie czego tez mozna dostac w buteleczach. a polozniczym sprzatane jest 2 czy 3 razy dziennie (lazienki), poscieli raczej nie wymieniaja, przydadza sie duze podklady na lozko, swoje sztucce, kubek, i papier toal. na salach jest goracao, polecam cienki szlafrok, warto zabrac pojemnik do sterylizacji w mikrofali, np. laktatora, na korytarzu jest mikrofala, przeznaczona do sterylizacji. jedzenie, jak jedzenie, otruc sie nie otrujesz, sniadanie i obiad do przelkniecia, na kolacje warto miec cos swojego, aha, co do wypowiedzi powyżej, mi po porodzie o 20 podali kolację.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

podbijam, tez jestem zainteresowana
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

Może jakieś świeże info z 2016 ? Coś się zmieniło?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

w tygodniu w ciągu dnia porodówka jest zajęta przez dziewczyny z patologii ciąży, ale wieczorem , w nocy i w weekendy bez problemu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

a czy rzeczywiście często odsyłają z powodu braku miejsc?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Kurs księgowości itp (59 odpowiedzi)

dziewczyny czy moze ktoras z Was chodzila na kurs n ksiegowa?? jak tak to gdzie? a moze mozecie...

Prezent (3 odpowiedzi)

Dzień dobry. Niedługo wybieram się na Komunię do syna kuzyna. Zamierzam wręczyć pieniądze, ale...

Jaka suszarka do włosów? (37 odpowiedzi)

Czy możecie polecić suszarkę, która jak najmniej niszczy włosy i jednocześnie szybko suszy? Moja...