Poród na Klinicznej

Dziewczyny, które tam rodziły! Napiszcie proszę wszystko co dotyczy tego szpitala:

1. Zabiegi przedporodowe - są? obowiązkowo?
2. Po porodzie - kiedy dostaje się dziecko?
3. W iluosobowych salach się leży PO.
4. Jak jest z ewentualnym dokarmianiem butelką?
5. Czy pomoc laktacyjna jest OK?
6. Co jest na minus co na plus - wg Was?
7. Środki przeciwbólowe - dają jakieś podczas porodu?
8. Aktywny poród czy raczej leżenie?
9. Ile kosztuje poród riodzinny?


Mam za sobą poród w wojewódzkim, Kliniczną biorę pod uwagę.

popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

MiA_2008 - a czy nie jest tak że jest jakas osobna sala odwiedzin czy coś w tym stylu? Bo chyba odwiedzający ludzie nie wchodzą do tych 4 osobowych sal w których są kobiety po porodzie ??
---

Też jestem ciekawa czy pobierają opłaty za poród rodzinny.
I czy pobierają opłaty od osób nieubezpieczonych, bo niby te koszta pokrywa nfz, jak pisałam do tego szpitala to potwierdzili że nieubezpieczona kobieta nie musi płacić, ale jak to jest w praktyce? Rodziła któraś z was na klinicznej nie będąc ubezpieczona? :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

Nikt ostatnio nie rodzil na klinicznej?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

właśnie - piszcie Dziewczyny czy faktycznie od 12.05 nie wymuszają tam opłat za porody rodzinne :)


jakby co - będziemy działać dalej ;P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

A czy ktos z Was rodzil na dniach na Klinicznej?????Dalej sa pobierane oplaty za porod rodzinny?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

Maja dobrze napisala.Nawet gdyby zrezygnowac z sali jedoososbowej, to i tak trzeba i tak sporo zostawic w szpitalu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

bo trafilas do sali 2osobowej to se mozesz gadac
na 2osobowe to klada po cieciu, przy SN laduje sie na 4osobowej
dorzuc do tego jedna/dwie nienormalne rodziny i ani spokoju ani odpoczynku ani jako takiego komfortu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

Sala dwoosobowa ok, ale nie ośmioosobowa z nielimitowaną liczbą osób odwiedzających. Chodzi o komfort psychiczny, którego szpital nie zapewnia, a na którym robi interesy, jeśli się go chce mieć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

Tych kilka dni można wytrzymać na sali 2-osobowej. Ja najpierw leżałam 2 doby sama, a potem doszła do mnie dziewczyna i powiem, że w nocy było raźniej, zwłaszcza, że ja byłam po cięciu cesarskim i ciężko było mi zajmować się maleństwem. Koleżanka z pokoju (rodziła normalnie) pomagała mi przy przewijaniu i przy wyciąganiu malucha z kojca do karmienia.
Także dziewczyny nie przesadzajcie, tych kilka dni przetrzymacie
powodzenia
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

swoją drogą koszt pojedynczej sali jest porównywalny z kosztem doby w niezlym hotelu..
troche przesada..rozumiem 250 za cały pobyt, ale za dobe, to już zdzierstwo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

Maja, opanuj się i idź rodzić bez kasy, wszystko Ci się należy. :-)
Położne specjalnie nie psują porodów, bo też mają nieprzyjemności jak coś pójdzie nie tak. Nie siej paniki!!!!!!!!!!
:-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

Tak to straszne.Teraz w sumie niewiadomo czy placi sie za porod rodzinny czy nie.Czy ktos moze rodzil w ostatnich dniach mial porod rodzinny i nie placil?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

Wracajac do oplat, to jest jakas porazka.Aby nie cierpiec i aby ulzyc sobie w bolu trzeba wynajac polozna, ktorej trzeba zaplacic 400 zl,potem trzeba wplacic 250 zl za porod rodzinny.I jedna doba w sali jednoosobowej 250 zl.Razem daje nam 900 zl.To jakis absurd.Kulam pieniadze przez cala ciaze aby kupic wszystko dla dziecka cala wyprawka jest bardzo droga nie wspomne o wozku a tu okazuje sie,ze jestem daleko w polu, bo na porodowce czekaja niezle koszty.To jest chore,niedopouszczalne i nienormalne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

Dziekuje za odpowiedz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

mnie po znieczuleniu głowa nie bolała, potem tylko jak dostałam drugą dawkę, taką która całkowicie znieczulałam mnie od pasa w dół przed cięciem zrobiłam się senna i jak mi synka już wyciągnęli i brali sie do zszywania, to zasnęłam im na stole- ale to moze tez przez zmęczenie długim porodem.
Życzę powodzenia i pozytywnego myślenia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

Opiszcie jeszcze dzialanie znieczulenia.Jak sie po nim czuliscie?CVzy nie bolaly Was glowy itp?Czy naparwde jest taka ulga?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

Magda, przeczytaj post powyzej Twojego - post Agusi
:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

Czy ktos z Was wie ile kosztuje porod rodzinny na Klinicznej?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

nie wiem czy czytałyście co napisał "Przyszły Tata :-)" odnośnie pobierania opłat za porody rodzinne w ACK :) http://forum.trojmiasto.pl/Oplaty-za-porod-rodzinny-oraz-za-znieczulenie-t102499.html?hl=opłaty#hl

"Witam serdecznie,

Przesylam ponizej odpowiec na moj email z ACK Gdansk

W odpowiedzi na Pana pismo dotyczące pobierania opłat za poród rodzinny, pragnę poinformować, iż od 12 maja obowiązuje jednoznaczne zarządzenie Dyrektora Naczelnego Akademickiego Centrum Klinicznego Szpitala AMG w którym zakazuje się pobierania opłat za porody rodzinne.

Z poważaniem Beata Papiernik
Rzecznik Praw Pacjenta"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

dziękuję
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

najważniejsze to myśleć pozytywnie... życzę powodzenia i trzymam kciuki za krótki i bezbolesny poród:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

szkola podstawowa nr 80 i numer 5 na Zaspie - proszę o opinie (21 odpowiedzi)

Czy ktoras z Mam zechcialaby sie wypowiedziec na temat tych szkol .z gory dziekuje :)

Cukrzyca ciążowa - pytanie (37 odpowiedzi)

moja cukrzyca ciążowa jest bardzo dziwna :) po glukozie 75g mój wynik po 2h wynosił 154, na czczo...

Co na wypadające włosy? (48 odpowiedzi)

Macie jakieś sprawdzone sposoby na wypadające włosy? Mam już dość, bo moje włosy są dosłownie...