Poród na Klinicznej

Dziewczyny, które tam rodziły! Napiszcie proszę wszystko co dotyczy tego szpitala:

1. Zabiegi przedporodowe - są? obowiązkowo?
2. Po porodzie - kiedy dostaje się dziecko?
3. W iluosobowych salach się leży PO.
4. Jak jest z ewentualnym dokarmianiem butelką?
5. Czy pomoc laktacyjna jest OK?
6. Co jest na minus co na plus - wg Was?
7. Środki przeciwbólowe - dają jakieś podczas porodu?
8. Aktywny poród czy raczej leżenie?
9. Ile kosztuje poród riodzinny?


Mam za sobą poród w wojewódzkim, Kliniczną biorę pod uwagę.

popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

moja kolezanka rodzila 4 dni temu i mowila ze jest problem bo jest remont na noworodkach i ona lezala z dzieckiem na patologii ciazy, ja wypisali po 2 dobach a maly zostal z żółtaczką ;/ ....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

A oststnio syszam, ze odsylaja do innych szpitali z braku miejsc.Spotkalo to ktoras z Was?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

jak jak bylo pisane zabrac trzeba wszystko oprcz spirytusu i gazikow - tego pod dostatkiem :)

co do kosmetykow dla dziecka to ja wzielam swoje mydelko i dobrze zrobilam bo mala uczuli J&J ale inne dzieci na sali nie mial problemow, poza sztucami wez sobie kubek i szklanke - na sali sa tez herbatki na laktacje, a w porze obiadu daja kompot wiec mniej zawracania glowy z myciem jak masz 2 sztuki :)

ahh i ja osobiscie polecam nakladki na sedes (toly z allegoro) i male chusteczki odkażające (Lidl) - po cesarce nie bylam w stanie sikac "na malysza" ;p

Pozowdzenia!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

Dzięki dziewczyny każda rada się przyda, proszę o więcej info
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

Ja rodziłam na Klinicznej 5 msc temu. Generalnie nie polecam ale skoro ktoś jest zdecydowany to z doświadczenia wiem, że nic go od tego nie odwiedzie:/
Radzę zabrać wszystko;)jeśli chodzi o mamę- najbardziej brak podkładów ginekologicznych(takich co się kładzie na łóżko).Trzeba też mieć własne sztućce i naczynia(chociaż jaki Ci czegoś zabraknie to też da radę).Dla dziecka trzeba zabrać artykuły do pielęgnacji- o ile płyn do mycia J&J jest na sali(o ile się właśnie nie skończy) to np. oliwki to już nie mają.
Ale szaleć na wejściu nie trzeba- zawsze może Ci ktoś donieść to co okaże się potrzebne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

Ja rodziłam półtora roku temu, ale pewnie nic się nie zmieniło, dlatego polecam zabrac wszystko:):):) Przyda sie absolutnie wszystko, bo tam jedyne co jest, to gaziki:)
Wspomnienia mam pozytywne. Teraz też zamierzam sie tam udac.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

mam nadzieje ze jak na mnie przyjdzie czas to nie bedzie tam takiego tlumu,bo boje sie ze mnie odesla a ja nie chce rodzic nigdzie indziej i juz tak sie nastawilam na klinicza
Moze mamy które tam niedawno rodzily podziela sie z mani oczekujacymi dobrymi radami typu co sie przydaje a co nie, jak sie spakowac kazda rada dobrze widziana.
pozdrawiam i zycze powodzenia z dzieciaczkami
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

Ja rodziłam 2 tygodnie temu i mam bardzo podobne doświadczenia. Na porodówkę trafiłam w sobotę i była równocześnie tylko jedna rodząca poza mną więc co kilka chwil miałam wizytację (2 ginekologów, a położnych to nie dałam rady nawet wszystkich zapamiętać). Ogólnie rodziłam 10 h i skończyło się na cc, bo mały nie mógł się wpasować w kanał rodny. Generalnie opieka spoko i wszyscy poza 1 lekarzem bardzo sympatyczni i pomocni.
Po cc zobaczyłam synka następnego dnia, przywieźli mi go na salę pooperacyjną, ale na noc poprosiłam, żeby zabrali go na oddział noworodków, bo nie byłam w stanie jeszcze się nim zająć :/ i nie było z tym problemu na szczęście.
Generalnie zastrzeżenia mam w temacie pomocy laktacyjnej, bo ja takowej nie uzyskałam i mam z tym problem do dzisiaj.
Proponuję zabrać ze sobą coś lekkiego do jedzenia, bo wikt szpitalny nie zawsze jest jadalny ;)
No i jeśli macie kasę na salę 1 czy 2-osobową to myślę, że będzie ona dobrze wydana, choć po prawdzie to moim zdaniem tak powinny wyglądać wszystkie te sale! - ja leżałam na zwykłej (3-osobowa) i łóżka na tych salach są koszmarne, jeszcze bardziej niż rana po cc bolał mnie kręgosłup! No ale ja nie miałam wyboru bo na drugi dzień po moim porodzie Kliniczna była już "zablokowana" i nie przyjmowali rodzących właśnie dlatego, że nie mieli ich gdzie kłaść po porodzie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

To moze i ja dodam swoja opinie. Rodzilam ponad rok temu.
z moja ciaza bylo troche problemow pod koniec ale urodziłam w 42 tyg na Klinicznej.
Jestem bardzo zadowolona z porodu tam chociaż skończyło sie cesarskim cieciem. Poród był wywoływany ze względu na 42 tydz. i zły stan łożyska.
Niestety mimo usilnych prób porodu naturalnego po 2h regularnych skurczów córka nawet nie zeszła do kanału rodnego.Był to p[oród rodzinny. Ogolnie na sale porodowa zawieziono mnie w środę o kolo 18 gdy zaczęły mi sie sączyć wody. A rozwiązanie całkowite nastało następnego dnia o 10:10. Przez ten cały czas miałam wyśmienita opiekę. Nie wiem czy to z powodu ze lekarz prowadząca moja ciążę miała wtedy dyżur czy jest to po prostu świetny szpital z fachowcami. Dostałam znieczulenie do porodu naturalnego (choc sie nie udało) później do cesarskiego ciecia
Po cesarskim cieciu leżała w sali pooperacyjnej i gdy poprosiłam o przyniesienie dziecka przynieśli i przystawili córeczkę do piersi. pozwolili tylko na kilka godzin bo byłam mocno osłabiona. Lecz następnego dnia przenieśli mnie na sale poporodowa i już miałam dziecko 24h przy sobie. Co do sali leżałam w dwuosobowej za darmo po prostu była wolna i nikt jej nie chciał. Położne sa miłe i rzeczowe. Pomoc laktacyjna bardzo przydatna.
Co do czystości na sali poporodowej jest w porządku


p.s. przed wyjazdem do szpitala radze przedzwonić na Kliniczna czy maja miejsca bo z tego co wiem często odsyłają do innych szpitali.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

podczepiam się pod pytanie, także jestem zainteresowana aktualnymi opiniami :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

Może ktoś ma jakieś świeże opinie ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

W zeszłym roku dwójka kosztowała 150zl za dobę, standard dosyć wysoki, bardzo fajnie i spokojnie jest. Ale jak musisz zostać w szpitalu dłużej niż 2-3 doby, to już dosyć drogo wychodzi ;) A po drugie, żeby dostać taką salę, to musi być ona akurat wolna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

Witam

Ja mogę polecic Pania Katarzyne Ciach jest bardzo sympatyczna i pracuje na klinicznej, ale jak je wybór ma sie do porodu to jeszcze nie wiem, wszystko przede mną.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

Magi mam pytanko,a jaka lekarka prowadzi Cię z klinicznej?Polecasz Ją?Bo szukam kogoś sprawdzonego!Będę wdzięczna za informację :-) Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

...NIE dziękuję ;-)

Pewnie że zdam Wam relacje jeśli tylko moje dziewczynki mi pozwolą spokojnie zasiąśc do komputera :)))

Trzymaj się Leokadio - a z ostatniej chwili, mam informacje od mojej lekarki że sala 1 osobowa kosztuje 200zł za dobę...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

Witam Magi

Ja jestem w 6 m-cu i tez chce rodzic na klinicznej bo zalezy mi na tym zeby mój maz byl z nami jak najwiecej. tez zastanawiam sie nad wykupieniem sali. fajnie jak zdasz nam relacje z drugiego pobytu na klinicznej. zycze powodzenia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

Rene- odpowiadając na Twoje pytanie -moim zdaniem WARTO i to bardzo! :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

Pod koniec 2009 r. rodziłam na Klinicznej i wtedy, myślę że tak jest nadal, standard w sali 2 osobowej jak i w 1 był dość wysoki. Przede wszystkim (co dla mnie było bardzo istotne i pomocne) były łóżka nowe, z automatyczną regulacją oparcia. Bo wiem, że na tych salach "niepłatnych" są zwykłe, stare łóżka z których po porodzie naprawdę ciężko jest się podnieść...
Poza tym w sali jest wygodny fotel w którym można karmić dziecko, przewijak, umywalka no i przede wszystkim dostęp do łazienki z prysznicem. Łazienka jest łączona- sala 1 osobowa razem z 2 osobową.
Powiem Wam szczerze, że przeczytałam post koleżanki która pisze o cenach za sale- mi położna powiedziała, że nie maja określonego cennika bo jest to nielegalne i płaci się przysłowiowe "co łaska" :-) ale nie wiem, może coś się zmieniło od mojego porodu.
Teraz jestem w 9 mc ciąży z drugim dzieckiem i ponownie się tam wybieram...

Jak macie jakieś pytania, piszcie :-)
Trzymajcie się i być może do zobaczenia... :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

Cześć Dziewczyny,
A czy któraś z Was brała salę płatną i może opowiedzieć czy komfort jest wysoki? czy warto poświęcic kaskę?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

Dziewczyny ja też chciałam płacić za sale miałam szczęście że nie musiałam płacić i trafiłam na dwu osobówkę i bierzcie pod uwagę to , że nie wiadomo czy wyjdziecie do domku po 2 dobach moja mała miała żółtaczkę i byłyśmy 7 a teraz gdybym miała za każdą dobę płacić hmm pół wózka :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Jakie rękawiczki dla przedszkolaka-3 latka? (17 odpowiedzi)

Witam, jak w tytule. Nie wiem jakie najlepsze i najwygodniejsze rękawiczki dla synka na tą porę....

przedszkolak znów robi w majtki (19 odpowiedzi)

potrzebuję porady, synek jest dzieckiem z końca roku, co go jednak nie tłumaczy, odpieluchowany w...

kaszel u dziecka, jak sobie radzicie ? (85 odpowiedzi)

Synek ma 3 latka, zaczał się katar, potem kaszel. Dwukrotnie byłam u lekarza i osłuchowo jest...