Pośrednik nie wywiązuje od z umowy

Witam. Podpisałam z biurem nieruchomości umowę 2%. Pierwsza część zapłaciłam już po umowie przedwstępnej. Posredniczka poinformowała że dokonuje wszystkiego. Umówiłam notariusza na 07.05 ... stawili się wszyscy... jednk po chwili okazało się że nie ma wszystkich dokumentów. Zależało mi na czasie ... wolne w pracy... i nici... wyznaczyła kolejny termin Za tydzień. Nie pokazała mi żadnych papierów oprócz pełnomocnictwa sprzedającego... na umowie napisała że zawieram umowę z panem x, i że ten sam Pan jest właścicielem mieszkania (A nie jest ...jest pelnomicnikiem) umowe te podpisała jako biuro... czy muszę płacić jej kolejną część prowizji? Którą mam na umowie? Pani nie wywiązuje się z obowiązków. Ps. Pytanie z innej strony kiedy spisuje się stan liczników i czynszu za mieszkanie? Przed umową czy po umowie? I kto jest za to odpowiedzialny?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na wszystkich umowach powinnaś mieć wyraźnie napisane kto jest właścicielem mieszkania. A to, kto je sprzedaje w imieniu właściciela to inna sprawa. Obie informacje powinny być na każdym dokumencie, przede wszystkim aktach notarialnych. Pełne dane, łącznie z peselem, nr dowodu osobistego oraz notarialnym pełnomocnictwem właściciela do sprzedaży nieruchomości przez osobę x.

Bardzo źle wróży, że nie podpisaliście umowy w terminie z powodu braków jakiś dokumentów. To oznacza, że ktoś tu jest osobą niekompetentną, pośrednik lub notariusz, nie wiem kto tu zawinił, bo nie piszesz kto nie dopilnował dokumentów.

Stan liczników wszystkich mediów spisuje się w dniu przekazania kluczy nowemu właścicielowi i zdania mu nieruchomości. Może sie to już odbyć bez pośrednika. Samemu można spisać wszystkie liczniki, ich numery i stan na dzień x. Każda strona dostaje swój egzemplarz.

PS. Nie wierzę, za jako kupująca dałaś się wrobić w jakąkolwiek prowizję!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Zarządca nieruchomości Prestiż - prośba o opinie (22 odpowiedzi)

Szukamy administratora dla nasze Wspólnoty Mieszkaniowej w jednym z kandydatów jest Prestiż. Czy...

tytuł: czy muszę podpisać umowę z pośrednikiem? (93 odpowiedzi)

witam, mam pytanie dotyczące podpisania umowy z pośrednikiem nieruchomości: znalazłem...