Potrzebny psycholog

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko bez ogłoszeń
Mam pewne problemy i chcę udać się do psychologa. Czy ktoś może polecić jakiegoś dobrego z Gdańska?? Czy trzeba mieć skierowanie?? Czy trzeba mieć skierowanie?? Ile się czeka?? A może iść prywatnie?? Dodam że cierpię na Erytrofobie:(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Potrzebny psycholog

tak znam super psycholożkę, podaję jej namiary: 501 199 353. Mi pomogła powrócić do normalności po traumie jaką przeżyłam po wypadku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Potrzebny psycholog

Dziękuje,mogę prosić o jej nazwisko?? a ile kosztują wizyty, i gdzie znajduje sie gabinet?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Potrzebny psycholog

Majka - psycholog wysle cie tez do psychiatry - twoja fobia to min fobia spoleczna - podejrzewam ze bedziesz musiala lykac leki przeciwlekowe bo twoja fobia jest z tym zwiazana
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Potrzebny psycholog

pROBLEM JEST W TYM ŻE MAm miesieczne dziecko.. karmie piersia i nie mogę brac narazie żadnych lekow. Chcę sprobowac terapi u psychologa, czy ktoś może jeszcze pomoże?? Może jakies namiary na lekarza nfz??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Potrzebny psycholog

Bardzo proszę jeżeli ktokolwiek zna jakieś namiary?? Może to glupie ze pytam na forum ale wstydze sie mojej choroby, nie mam z kim o tym porozmawiac, moje zycie przestaje mieć sens:( ale musze walczyc dla dziecka!
Najlepiej zeby byl to lekarz na nfz bo nie mam pieniazkow na wizyty prywatne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Potrzebny psycholog

mogę polecić panią psycholog ale z Sopotu.
Przychodnia Family Med, psycholog Pani Kamila Konieczna, wizyty na książeczkę, na pewno Ci pomoże
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Potrzebny psycholog

Ale o potrzebie terapii psychologicznej musi zadecydowac lekarz psychiatra na pierwszej wizycie.Dlatego tez zapisz sie na wizyte do psychiatry na nfz, ale upewnij sie wczesniej czy zatrudnia on psychologow.
Ja moge tobie polecic opimed na jaskolczej. zatrudnia psycholog
Ale nie zdziw sie,ze na pierwsza wizyte sie czeka 3-4 tygodnie.
Ale cale leczenie psychologiczne masz w ramach nfz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Potrzebny psycholog

nie szukaj psychologa, a psychoterapeuty - dwie rozne bajki. psycholog nie ma uprawnien do przeprowadzania psychoterapii
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Potrzebny psycholog

nie jest potrzebna zadna pierwsza wizyta u psychiatry zeby isc do psychologa! co za brednie! tez chodzilam na terapie do psychologa na fundusz i nie potrzebny byl do tego zaden psychiatra
psychiatra swoja droga - jest bardziej rzeczowy , raczej nastawiony na objawy i leczenie farmakologiczne
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Potrzebny psycholog

Znalazłam fajny artykuł na temat tego schorzenia:

W leczeniu zaburzenia stosuje się farmaceutyki redukujące lęk, czasem także leki obniżające poziom ciśnienia krwi oraz preparaty z magnezem i witaminami z grupy B, które działają wzmacniająco na układ nerwowy. Niekiedy stosuje się również leki antydepresyjne i Prozac.
Niestety, farmakoterapia stosowana w erytrofobii może uzależniać i dawać syndrom odstawienia. Zwykle więc łączy się psychoterapię z podawaniem leków zmniejszających poziom lęku i obniżających ciśnienie krwi. W rzadkich przypadkach wykonuje się ponadto zabieg chirurgiczny polegający na przecięciu jednego z nerwów układu współczulnego.
U pacjentów cierpiących na ten rodzaj fobii wskazane jest ograniczenie spożycia używek, które pobudzają układ nerwowy, a więc kawy, papierosów i alkoholu, a także ustalenie stałego rytmu dnia uwzględniającego długi sen. Zalecane jest też stosowanie technik relaksacyjnych i autosugestii, podobnie jak czynnego uprawiania sportu i rozmawiania o swej chorobie z jak największą liczbą osób. Należy pamiętać, że unikanie sytuacji związanych z możliwością pojawienia się objawów choroby utrwala lęki, a przełamanie się i jak najczęstsze uczestnictwo w sytuacjach interpersonalnych stopniowo pozwala zredukować lęk.

Erytrofobia to wynik braku akceptacji samego siebie, dlatego pierwszym krokiem do uzdrowienia powinno być pełne zaakceptowanie własnej osoby, wraz z wszystkimi lękami i fobiami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Potrzebny psycholog

Ehh dziewczyny ja już to wszystko czytalam na internecie, ale nie moge sobie sama z tym poradzic. To jest chore, wczesniej bylam towarzyska, wygadana i lubilam byc w centrum uwagi, ale od pol roku przechodze koszmar nie wiem czemu mnie to spotkalo..
Unikam wszelkich kontaktow z ludzmi i nie wiem co dalej bedzie, jakbym byla sama to byloby mi wszystko jedno ale ze mam dziecko to chce z tego wyjsc dla niego!! Nie wiem czy psycholog coś pomoże, myslalam tez o tej operacji o ktorej pisze Agusia ale to jednak OPERACJA i zawsze mogą byc jakies powiklania lub cos moze sie nie udac i sie boje:(
Nie rozumiecie mnie pewnie ale uwierzcie ze jestescie szczesciary ze mozecie zyc normalnie!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Potrzebny psycholog

Kurcze Maja bardzo Ci współczuję, może teraz faktycznie wybierz się na jakąś psychoterapię a jak przestaniesz karmić to lekarz wprowadzi Ci odpowiednie leki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Potrzebny psycholog

Majka zaden zabieg nie jest konieczny! ja tez cierpie na fobie ale inne i wiem jaki to koszmar jak chcesz pogadac to mozemy pogadac gdzies na privie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Potrzebny psycholog

Benc podaj prosze swoje gg, moze jak sie komus wygadam bedzie mi lepiej:(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Potrzebny psycholog

Majka napisz do mnie na meila opolko@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Potrzebny psycholog

chyba ze psycholog tez jest psychoterapeutą...
psychoterapeutą moze byc nawet pedagoog!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Potrzebny psycholog

psycholog jak najbardziej może byc psychoterapeutą tak samo jak pedagog, terapeuta zajęciowy psychiatra tylko ze warunek jest jeden kazde z nich bez wyjatków musi skończyć min 4lata studiów z zakresu psychoterapii w zależności od obranego nurtu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Potrzebny psycholog

Ja znam dobrą psycholog z Gdyni - http://poradniacbt.com.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Potrzebny psycholog

Witam
Może ktoś z was zna psychologa który prowadzi terapie dla par na nfz
bardzo proszę o pomoc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli szukasz dobrego psychologa to według mnie pozostaje tylko dr Sowiński. Jest świetny!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Rozmowa z dobrym psychologiem, który faktycznie zna się na ludziach, często potrafi zdziałać cuda. Pozwala nam dostrzec to, co stwarza problem, a o czym nie mieliśmy pojęcia. Im szybciej udamy sie do psychologa tym lepiej, bo zawsze łatwiej walczyć z mniejszymi problemami niż z takimi, które już nas przerastają. Świetną panią psycholog, której usługi polecam jest doktor Joanna Lena Lipin - https://www.znanylekarz.pl/joanna-lena-lipin/psycholog-psychoterapeuta-terapeuta/czestochowa . Ma doświadczenie, wiele dodatkowych kursów i certyfikatów, jest empatyczna i w pełni profesjonalna. Daje pacjentowi wsparcie i pokazuje co w jego życiu wymaga naprawy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Dobry psycholog w Gdańsku

Polecam panią Magdalenę Matczak!
Przyjmuje w Gdańsku i w Gdyni, kontakt do niej jest tu: http://www.magdalenamatczak.pl
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Dobry psycholog w Gdańsku

Ja od siebie i z wlasnego doświadczenia moge polecić Ci dr Piotra Sowińskiego. Przyjmuje on w Gdyni i jest na prawdę świetnym specjalista w swojej dziedzinie. A wizyty u niego to na prawdę czysta przyjemnosć. Pan Sowiński zanim postawi jakąkolwiek diagnoze najpierw dokladnie i z uwaga slucha co masz do powiedzenia, i z tego co zauważylem to nigdy nie wyciąga pochopnych wniosków, a każdego pacjenta traktuje tak jak powinien to robic lekarz, nigdy przedmiotowo i rutynowo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Polecam szukać na portalu znanylekarz.pl, tam są różne opinie na temat psychologów. Zwróć uwagę,żeby ta osoba miała skończoną 4-letnią szkołę psychoterapii a nie tylko kursy. Od siebie polecam psychologów z nurtu poznawczo-behawioralnego. Prywatnie nie musisz mieć skierowania, na NFZ musi być skierowanie od psychiatry i czeka się kilka miesięcy. Zanim się dostaniesz do psychologa polecam samemu sobie poczytać o różnych sposobach na radzenie sobie z dużą wrażliwością np. ten artykuł : https://perso.in/blog/jak-zyc-z-duza-wrazliwoscia-na-trudnosci-oswoic-neurotycznosc/. Na tej stronie jest też test osobowości, ja polecam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja od siebie mogę polecić http://www.psychologpraktyka.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oczywiście, że można iśc prywatnie to wtedy żadnego skierownia nie potrzeba i pewnie znacznie szybciej, no i sama wybierasz specjalistę. Sama korzystałam z pani psycholog z https://wetalk.pl przy moich problemach z nerwicą i bardzo mi pomogła. Teraz już dużo łatwiej mi się żyje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecić mogę psychoterapeuta-online.pl. Szybkie terminy i dobrzy specjaliści. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niepotrzebne jest skierowanie. Czas oczekiwania w prywatnej placówce nie jest długi. W dzisiejszych czasach można skorzystać z usług online nie trzeba na siłę szukać w okolicy. Ja osobiście polecam poradnię https://www.spokojwglowie.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja przez pewien czas korzystałam z artterapii. Serdecznie polecam. Pozbyłam się złych myśli i zaczęłam radzić ze swoimi emocjami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może spróbuj terapii online? Dla wielu to dzisiaj zdecydowanie lepsza opcja niż stacjonarne spotkania, można rozmawiać z domu, miejsca gdzie czujemy się bezpiecznie. No i łatwiej zarządzać czasem. Polecam szczególnie https://hh24.pl/ - mają najlepszych specjalistów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że cierpi na Pracoholik . Moim zdaniem w przypadku spraw związanych ze zdrowiem warto korzystać z usług specjalistów, dlatego polecam Wam sprawdzić ofertę Poradni Psychologicznej Spokój w Głowie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na umówienie się prytanie na wizytę u psychologa nie nie trzeba mieć skierowania, sprawdź który specjalista ze strony https://psychologuj.pl/specjalisci/psycholog Ci odpowiada i skontaktuj się z nim bezpośrednio.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Ile kasy na 18-tkę ? (131 odpowiedzi)

Jak w temacie mąz jest chrzestnym .

czy ktos z was probowal wyprac abawke szczeniaczka FP (39 odpowiedzi)

chodzi mi o ta zabawke...

gdzie kupię piłeczki do basenu "suchego" (20 odpowiedzi)

jak w temacie , na allegro widziałam ale z gdańska nie znalazłam ; czy widziałyście gdzie w...