Problemy z siecią Orange

Witam

Ostatnio nasiliły się problemy z siecią Orange: zrywanie połączeń, brak możliwości wybrania numeru.
W środku domu nie mam co marzyć o porozmawianiu przez telefon komórkowy. Kilka razy zgłaszałem problemy do operatora, ale raczej bez skutku. Mieszkam na w rejonie Poziomki/Księżycowa. Czy zauważyliście podobne problemy?
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak, nigdy nie śmigało jak należy ale teraz jak doszło obciążenie internetowe to już zupełnie muli, korzystam z kilku numerów w tym specjalny do daty, przez telefony można jeszcze porozmawiać oczywiście dbając o sygnał, czasami trzeba kilka razy wybrać numer bo udaje zajęte, internet to już dno totalne zrywa co trochę na kilka minut.
Chwalą się że 5G będą uruchamiać dla 6 mln odbiorców a nie potrafią zadbać o 3 i 4lte 20 km od centrum stolicy milionowej metropolii.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zgadza się również mam te same problemy . Z domu rozmowa przez telefon graniczy z cudem. Rozłączanie dziwne trzaski nawet na zewnątrz. Okolice Pszennej.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szanowni Państwo.
Musicie składać reklamację na jakość połączeń, jakość sygnału. Bez tego Orange czy inny operator ma klientów w poważaniu.
Mi na moją reklamację właśnie tak odpowiedziano: nie ma inny skarg z tego rejonu.
Więc jeśli chcecie poprawy to reklamować.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

W tych okolicach ktoś korzysta ze wzmacniacza sygnału GSM skutecznie zagłuszając sygnał sąsiadom.
Sprawę zgłosiłem do Orange około roku temu, raz już tu byli, ale akurat nie był aktywny.
W przypadku namierzenia naliczana jest grzywna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To wzmacniacz jest nielegalny?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Od dawna legalny tylko dla operatora komórkowego - Rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z 2014 r.
Orange ma nawet taką usługę "Ekstra Sygnał" / femtokomórka - instalują u klienta małą stację bazową, która łączy się z siecią Orange przez Internet.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Problemy z siecią Orange

Też tak mam. Zgłaszałem to do Orange. Jedyne co zaproponowali to 15% rabatu. Na pocieszenie powiedzieli, że sytuacja być może poprawi się w połowie 2021 roku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Czy w orange jest roaming czy tylko ich nadajniki?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Roaming to jest rodzaj usługi, każda firma która podpisała stosowne zobowiązania świadczy dostęp do sieci i rozlicza go na przyjętych zasadach, z regóły mowa tu o klientach operatorów zagranicznych i dla nas analogicznie kiedy wyjeżdżamy z kraju.
Co do nadajników to każda z trżech dużych firm u nas miała i rozbudowywała swoją bazę, aż pojawił się Play który nie miał takowych i pewien urząd nakazał operatorom dać mu dostęp do sieci nim zbuduje swoje, no i buduje...państwo z dykty.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chodziło mi właśnie o to co robi play - że możesz używać tych które mają lepszy sygnał.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Roaming krajowy - był, ale już się z tego wycofują.

https://www.play.pl/pomoc/zasieg/co-to-jest-roaming-krajowy.html

Roaming krajowy dotyczy wyłącznie ofert głosowych i telemetrycznych. Użytkownicy Play Internet mogą korzystać wyłącznie z sieci Play.

Od 29 grudnia 2019 przestajemy świadczyć usługi w roamingu krajowym w sieci Plus. Nadal możesz korzystać z zasięgu Orange i T-Mobile. Lista partnerów roamingu krajowego nie jest elementem umowy i może się zmieniać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mam T-mobile i ogólnie to w całym baninie mam koszmarny zasięg.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ja mam Play i też bez rewelacji. Rozwiązanie dla posiadających smartfona i domowy Internet po wifi - zainstalujcie sobie komunikator Signal i komunikujcie się przez Internet. Całkiem sporo ludzi tego używa (widać na liście kontaktów), jest darmowe i nie szpieguje, umożliwia połączenia głosowe i wideo, a także przesyłanie wiadomości. https://pl.wikipedia.org/wiki/Signal_(komunikator_internetowy)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja akurat na T-Mobile w Baninie nie narzekam. Mam też Plusa, z którym mam więcej problemów z zasięgiem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

I tyle
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Problemy z siecią Orange

Bajeczna też problem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Problemy z siecią Orange

Czerwonej Jarzębiny też od ponad tygodnia koszmar. Dodatkowo zdażą się że telefon soczynnie włącza tryb samolotowy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

To już wina telefonu a nie sieci. Proponuję przywrócić telefon do ustawień fabrycznych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Od 2 tygodni dramat zarówno orange jak i tmobile - nigdy aż tak źle nie było, połowę rozmowy trzeba się domyślać kto coś mówi. okolice Tuchomskiej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Otrzymałem odpowiedź od Orange na reklamację, pokrótce: O problemie wiedzą, przyczyną jest zakłócanie sygnału. Zgłosili to UKE. termin Szacunkowy termin ustąpienia utrudnień to 30.06.2020. Proszą jednak o cierpliwość.
Został pomniejszony mój rachunek telefoniczny. Niewiele, ale gest jest.
Więc Szanowni składajcie reklamację. Od choćby dla zaznaczenia powagi kłopotów z ich siecią.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na môj nos to im lotnisko zakłuca zawsze jak startuje coś to jest cięcie sygnału, z tym to raczej nic nie zrobià wièc, jak się utrzyma obciàzenie netu i wznowià loty to już niewiele mogà, coś mi siè wydaje, grajà na czas ze korona zniknie i problem sie rozmyje.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Kominek czy koza? (72 odpowiedzi)

Hej, wahamy się czy kupować kominek czy koze. Jakie widzicie plusy i minusy jednego i drugiego?...

Deweloper Dom Moich Marzeń (Banino / Dąbrowa) (116 odpowiedzi)

Jakieś opinie na temat dewelopera Dom Moich Marzeń budującego na skraju Banina i Dąbrowy ?...

Odzież bhp (35 odpowiedzi)

Czy ktoś coś wie, że hurtownia odzieży i akcesoriów bhp przy lotniczej w Baninie już otwarta?...