Propozycje prostych ćwiczeń - praca z domu

Dzień dobry.
Jak większość osób w ostatnim czasie, zmuszona jestem pracować zdalnie. To oczywiście dobre rozwiązanie, ale w biurze, w pracy mam zdecydowanie lepsze warunki - chociażby wygodniejsze krzesło. ;) Po ośmiu godzinach siedzenia na zwykłym krześle albo łóżku, odczuwam dyskomfort. Jak sobie z tym radzicie? Podsuńcie jakieś pomysły np. na łatwe ćwiczenia, które można wykonać w domu bez dodatkowego sprzętu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Biorę matę do jogi i ćwiczę z instruktorką online. Polecam, po każdym takim treningu czuję się znacznie lepiej, nie tylko fizycznie, ale też psychicznie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dobry pomysł! Karimata powinna mi wystarczyć, nigdy nie ćwiczyłam jogi, dzięki. A teraz, mam wrażenie, trzeba dbać też o poczucie psychiczne...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

co do łatwych ćwiczeń to nie pomogę, bo zdecydowanie wolę treningi z yt np z melb,
ale z doświadczenia wiem, że kilku godzinna praca z pozycji "domowego krzesła" wykańcza kręgosłup więc polecam zastąpić krzesło piłką. Taką dużą gumową piłkę, do kupienia w sklepach z zabawkami, sklepach sportowych albo allegro. ekstra rozluźnia to co juz spięte, nie obciąża kręgosłupa itp O! a przy okazji można wykonywać na niej skłony, podpory i mase innych ćwiczeń ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Piłka jest kapitalna jako siedzisko. Po pierwsze nie obciąża kręgosłupa, a wręcz wzmacnia mięśnie przy kręgosłupie, a po drugie można w każdej chwili zrobić sobie przerwę i poćwiczyć z piłką :) A poza tym moja piłka doskonale wtacza się pod biurko, więc nie wystaje tak jak krzesło. To też zaleta.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

przeprowadzka !!?? (34 odpowiedzi)

Sprzedaliśmy dom, kupiliśmy drugi. Musimy się przeprowadzić... Czy zamawiać firmę...

W szczepionkach znajdują się nanoroboty. Koniec człowieka analogowego. (24 odpowiedzi)

To już nie jest teoria spiskowa tylko coraz bardziej wyjawiający się opinii publicznej fakt. W...

Gdzie bezpieczniej trzymać oszczędności (9 odpowiedzi)

Czy na kontach czy powypłacać i schować gdzieś w domu ? Obawiam się, że podczas recesji mogą...