Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Witajcie
Jesteśmy z okolic Koszalina planujemy przeprowadzić się do 3miasta . Przeglądamy oferty mieszkań - szeregów tylko całe trójmiasto jest tak rozlazłe że trudno wybrać docelowe miejsce .
Bierzemy pod uwagę szkołe średnią (mamy córkę) , pracę dla żony będzie musiała sobie znaleść czyli jej dojazd - odległość . Ja mam pracę w trójmięscie mobilną .Dla mnie nie ma znaczenia miejsce.
Podoba nam się Banino , Kowale Wydaje nam się cena - odległosc w miarę wyważona ,wypośrodkowana.
Przeglądamy oferty w okolicach Rumii ,Dębogórze , Straszyn, Kossakowo ,Żukowo,Bąkowo ,Kolbudy , Pruszcz Gdański tu mamy obawy co do odległości - korków.
Planujemy o szeregu góra dół stany deweloperskie wachają się 280 - 300 tys .W mało zatłoczonym miejscu z bliskim dostępem do obwodnic . Ewentualnie mieszkania typu wspólnota z niskim czynszem .
Będziemy wdzięczni za pomoc nam trudno znaleść złoty środek jeśli chodzi o lokalizacje i niuanse związane z korkami ,dostępem do pracy.
Choć zdajemy sobie sprawę że mieszkając w trójmieście każdy gdzieś dojeżdza po kilkanaście km .
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 28

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Dom 100-letni na sprzedaz na przedmiesciu Sopotu 1 million zlotych. Do SKM 5 minut na piechote, idem do Biedry +szkola podstawowa+LO+osrodek zdrowia wszystko na miejscu.
Warto, naprawde warto !!!
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 30

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

dzieki ,bardzo mi pomogłes a teraz idz do lekcji :)
popieram tę opinię 48 nie zgadzam się z tą opinią 13

Umówiliśmy się na spotkanie http://perfectnails.pl/posrednik-nieruchomosci-godny-zaufania/ bardzo dobra firma.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dużo ciekawych ofert http://perfectnails.pl/posrednik-nieruchomosci-godny-zaufania/ naprawdę polecam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

pomysl o Osowej, obwodnica blisko, sklepy, szkoly tez. Do centrum tez nie jest daleko. Ale nie wiem czy za 300 tys cokolwiek kupisz. Wg mnie bez 600 tys nie ma co sie pokazywac u sprzedawcy.

Z wymienionych przez Ciebie lokalizacji polecam Straszyn i osiedle Modre. Spokoj, blisko do obwodnicy (z 500m), sklepy, szkola. No i piekna zielen. Spokojne osiedle, korty itd.

Tylko ta cena do 300 tys. Moze w Koszalinie tak ale tutaj raczej bedzie ciezko.

A Kowale sobie odpusc. To tzw smierdziszewo czyli rejon wysypiska smieci.
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 44

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

" Straszyn i osiedle Modre. Spokoj, blisko do obwodnicy "i totalny korek codziennie.....
popieram tę opinię 46 nie zgadzam się z tą opinią 11

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Irytuje mnie,gdy ktoś pisze,ze na dzielnicach poludniowych smierdzi. Owszem, pod samym fashion housem tak ale juz na lawendowym wzgorzu nie. Mam tam znajomych i czesto tam jestem i jakos nigdy niesmierdzialo. Co mnie dziwi bo pod Agata smierdzi. Pozatym osiedla fajne tam sa,gdyz wszystko jest zabudowane z glowa. Zielen posadzona z jakims pomyslem. A nie jak na starych osiedlach na Zaspie czy Zabiance. Wszystko stare a zielen rosnie jak jej sie chce bo pijani ludzie w PRLu ja sadzili. A Osowa to dopiero koniec swiata...koszmar
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 39

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Na dzielnicach południowych śmierdzi i tyle!!! i nawet ładna zieleń nie pomoże
popieram tę opinię 35 nie zgadzam się z tą opinią 27

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Za to pachnie na starych osiedlach bełtami i szczynami pod klatką..nie mówiąc o żulach stojących przy sklepach.Koszmar.
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 20

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

prawda
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

I dlatego dziadziuś z PRL-u dołożył się twoim starym (również z PRL-u)
i kupili ci mieszkanko w szeregu - z płyty WIUROWEJ - i jak sąsiad kichnie w Salonie to u ciebie słychać (też w salonie). Ja właśnie tak mam ale mam super wyjście - peerelowski dziadziuś zapisał mi swoje 80 m2 mieszkanko na Żabiance))). (coraz bliżej do luksusu).
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Oby dziadek tego nie slyszal bo na jego miejscu by to oddal nrzecz schroniska
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Gdybyś się myla to by nie smierdzialo
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Ja się pytam gdzie te tereny zielone? Same błoto i budowy bloków... Trawy których nie ma kto skosić i dramat drogowy. Tyle. Odradzam południe Gdańska. Południe Gdańska niestety ale miasto planuje tu zepchnac najbiedniejszych...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

Możesz zobaczyć http://pro-mac.pl/rozne-mieszkania-na-sprzedaz/ w tym momencie najlepsze oferty na rynku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dzieki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Osowa to super lokalizacja.
Stojąc rano w korku do Oliwy zrobisz manicure i ufarbujesz włosy lub załatwisz maile z tygodnia.
Wracając po pracy stojąc w korku załatwisz wszystkie telefony włącznie z kuzynostwem z 3go pokolenia.
Polecam.
Ostatecznie jadąc z Koszalina pewnie wylądujesz na tą samą godzinę co z Osowy . Ale Osowa to osiedle w Gdańsku więc awansujesz w hierarchii korpoludków
popieram tę opinię 39 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

ale nie wszyscy musza do Oliwy :) Poza tym za pare lat moze cos poprawia w temacie. Poza tym jedynym mankamentem mieszka sie swietnie - jest bezpiecznie czysto ladnie i wszsytkie uslugi i sklepy na miejscu.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Za 280-300 tysiecy to sie kupuje wTrojmiescie najwyzej kawalerke. Cos za cienki ten wasz budzet.
Dlaczego koniecznie musicie byc wlascicielami ?
Nie lepiej to wynajmowac, jak wiekszosc ludzi na Zachodzie ?
Ajak sie wam nie spodoba nad morzem, wtedy zawsze bedzie latwiej wrocic w wasze strony, kiedy nie bedziecie uwiazani nieruchomoscia na wlasnosc.
popieram tę opinię 36 nie zgadzam się z tą opinią 40

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

a kto ci powiedział że w 3miescie?
pisałem że w okolicach 3miasta do 20 km
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 19

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

No to szukaj na wsi poza Trojmiastem. Powodzenia !
Tylko zeby droga byla utwardzona.
popieram tę opinię 29 nie zgadzam się z tą opinią 22

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Kiepskiej baletnicy i rąbek spódnicy w tańcu wadzi.
Pierdoły pociskać to my, nie nam ;)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 13

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Proponuje pozostać w Koszalinie skoro tak rozlazły jest Nasz Gdańsk i wszędzie zle :))
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 4

super porada ,w obecnych czasach za 300tyś zł to możesz kupić kawalerkę do remontu za Wejherowem ,ja na twoim miejscu to pozostał bym w tym Koszalinie i nie szukał w tak rozlazłym terenie jak trójmiasto
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Właśnie że dzielnice południowe polecam tzn .Ujeścisko,Kowale,Osiedle Świętokrzyskie itp.Totalny spokój i wszędzie blisko a w godzinach szczytu to niestety cały Gdańsk jest w korku.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 10

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Polecam Wolne Miasto. W surowym stania za 300 tys można kupić 50 m z hala garażową. Miejsce spokojne, do obwodnicy blisko i najważniejsze- na wzniesieniu, w razie czego nie zaleje jak ostatniego lata.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Wynajem w PL to najgorsza opcja większość mieszkań to "perełki PRL" gdzie wszystko woła o pomste do nieba bo właściciel przyjanuszował na remontach. A ceny z kosmosu w stosunku do zarobków ;)
Na zachodzie wygląda to zupełnie inaczej, nie da się tego porównać
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 12

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Wal chłopie do Kolbud - w budżecie sie zmieścisz a okolica piękna. 20min od gdańska...
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 8

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Po co zabierasz głos kmiotku z dziurawymi kieszeniami. Czegoś takiego jak mieszkanie nie kupiłeś i nigdy nie kupisz, a o kwocie 300 tys. to możesz jedynie marzyć. Pisząc o wynajmie wskazujesz, że pasożytujesz przy rodzince. Mam wątpliwości czy terminowo płacisz za internet.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 13

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Kawalerka? Są za 180 w Gdańsku całkiem ładne...

W Pruszczu za 300 kupisz 4 pokoje na os. Bursztynowym - w szczycie do centrum Gdańska 30 minut autem, na obwodnicy też nie jest tak źle, o ile nie ma wypadków. W Pruszczu są przyzwoite szkoły średnie (zwłaszcza LO nr 1) i dobry dojazd do obwodnicy. :)
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Pruszcz to nie Gdańsk a mieszkania tanie bo tam nic nie ma i dojazd po 15 trzy godziny bite
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 13

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Ta a świstak siedzi i zawija w te sreberka. Jak czytam wypociny, że do Pruszcza czy na Południe jedzie się 3 godzin to mi się rzygać chcę. Jeżdżę zawodowo około 4,5tys miesięcznie z tego 2tys po 3mieście wliczając tzw małe 3miasto, czyli Reda, Rumia i Wejherowo. Mieszkam na południu. Jakbym dojeżdżał do punktu 3 h i wracał 3 h to zostaje mi 2h pracy. Wypowiedzenie po 1-wszym miesiącu bym dostał, a pracuje od kilku lat. Raz na ruski rok coś zaśmierdzi ale za to koszta zakupu były OK i osiedle luz, tj. czyste schludne, z pełna infrastrukturą, pocztą, lekarzem, jakimiś tam dyskontami itp itd. 300tys za kawalerkę ?! Nie no kolejny geniusz co wolny czas spędza na forum przed internetem... jezu ludzie nie są tacy tępi, jak Wam się wydaje bo z Koszalina pochodzą ... ja rąb...ie co za prostaki wypisują tu swoje wypociny....
Wstydzę sie za WAS PAJACE
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Toż to takie typowo polskie. Siedzieć przez klawiaturą i wypisywać bzdury. Taka Polska jadem płynąca. W stanie deweloperskim nowe mieszkania w Gdańsku można trafić za ok. 4,5 tysiąca, więc teoretycznie za można już kupić normalne dla trzyosobowej rodziny mieszkanie. Może i lokalizacja wówczas średnia, ale nie każdy musi mieszkać we Wrzeszczu czy na Zaspie.

Wtedy powstają całe mądrości, że do Gdańska jedzie się trzy godziny, pół Gdańska żyje w smrodzie, a za 300 tysięcy to co najwyżej kawalerkę kupisz...

Za 300 tysięcy w granicach Trójmiasta kupisz pewnie mieszkanie w okolicach 55-60 metrów, więcej ciężko będzie osiągnąć. Jeśli nie musicie mieszkać w samym Trójmieście to pewnie jest szansa na coś większego, ale to będzie interes na zasadzie coś kosztem czegoś. Kupisz większe, ale czas na dojazdy itd...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Bez przesady, ja kupiłem kawalerkę (w sumie to nie sam bo pomogli mi rodzice) za niecałe 200k na Ujeścisku. Fakt, raz na jakiś czas (powiedzamy raz na trzy tygodnie uśredniając) śmierdzi kiszonką z Szadółek ale to nie koniec świata, da się przeżyć. Ważniejsze jest to, że okolica przyjazna , spokojna, nie ma dresów i meneli pod klatkami, czego nie można powiedzieć o niektórych innych dzielnicach ;/ Ujeścisko mogę polecić ze spokojnym sumieniem. Ale nie pchaj się w Osowy, Kowale, itp - za słaby dojazd, no i te korki...
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

PRUSZCZ !!!
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 17

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

ZBLEWO !!!
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 17

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Napisz na seamen1980@wp.pl....cos ci polece...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Witam.
Jeśli Pani szuka działki z dobrym wyjazdem na obwodową mogę polecić Żukczyn- Działki w dobrej cenie i na ów działce mogę zaproponować budowę domu wolnostojącego.
w razie pytań jestem pod telefonem:
517420470
trojmiasto@zielonedomy.com.pl
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 10

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

w Pępowie mam 2 min na PKM - dobry dojazd do trójmiasta (30 min do Wrzeszcza)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 17

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

"Ów działce"
Pan to chyba cudzoziemiec?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

tak dla tych niedouczonych "ów" to POLSKI zaimek!!!!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Tak, ale jest odmienny i w tej sytuacji powinno być "owej działce"...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Dla sloika, jak ty, wszedzie jest w Trojmiescie fajnie ! Bo jest morze i lasy i cywilizacja.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 22

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

A może bliźniak z ogrodem w Pierwoszynie lub w Mostach?, kilka minut do przystanku ZKM Gdynia, 15 minut z buta do plaży w Mechelinkach, czy w Rewie. Podstawówka w Mostach, Dębogórzu i na Suchym Dworze. Suchy Dwór też bardzo fajna wioska, ale ceny domów dużo wyższe.
A może tutaj http://www.spartandomy.pl/mieszkania.html
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 23

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

http://www.tsinvest.eu/rezydencje/tesoro/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 14

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Ozona w kwocie 300 000zł zmieścisz się w budowie domu w odległości do 20km od trojmiasta.
Możesz mieszkać gdzie chcesz w powyższym budżecie- działka poniżej 80 000zł...budowa do stanu deweloperskiego 220 000zł +-10 000zł jeszcze musisz mieć luzem na przyłącza i notariuszy.
Tylko musisz mieć do tego jaja.
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

...tak, jeszcze dodaj na wykończenie minimum 200tys....przecież nie będzie spał na betonie.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 17

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

No nie wiem, w trójmieście każdy zachwala swoją okolicę....chyba chcą sprzedać swoje mieszkanie/dom :-)
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

A rozumiem,że w mieszkaniu w trojmieście na betonie nie będzie spał.... Mieszkanie w stanie deweloperskim to myślisz,że ma już podłogi, kuchnię i łazienkę?
Ludzie to te same pieniądze!!!
No dobra minimalnie większe na panele/płytki bo dom będzie miał 100m2 na podłodze a mieszkanie około 50m2.... ale nie będzie czynszu!!! czynszu który płacisz rok/dwa/pięć a w momencie sprzedaży mieszkania ów czynsz rozpływa się razem z mieszkaniem.
Mieszkanie to około 300 000zł a dom minimalnie 300 000zł przekroczy (+-15 000zł za przyłącza, architekta, odbiór)
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

ale ten czynsz placisz za cos, za to ze ktos zaopekuje sie trawa, odsniezy w zimie, umyje eleweacje itp itd
jak to wszystko zsumujesz ( koszty, czas itd) w domu to wyjdzie ci duzo drozej
i nie mow ze koszenie trawy jest cudownym zajeciem bo musisz do tego kupic kosiarke, paliwo/prad, podlac ogrod, wysiac trawe, zgrabic liscie, kupic nawoz zeby ci tej pieknej trawki z rolki chwasty nie zarastaly itd itd itd

smieszy mnie jak ludzie twierdza ze w domu nie ma czynszu, a tak na prawde nie zauwazaja z jakimi kosztami sie ten "brak czynszu" wiaze ( nie wspominajac o nakladach czasowych)
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 15

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Mieszkasz w bloku czy w domu? Bo z tego co piszesz to mieszkanie w domu to jakieś piekło a w mieszkaniu raj!.
Dla mnie mieszkania to dobra opcja dla młodych bez dzieci.....
Czytaj ze zrozumieniem: koszenie trawy to nie jest wyprawa na marsa.
Grabienie liści owszem- trzeba się blisko lasu postawić lub działkę zawalić liściastymi drzewami ...trochę poruszysz głową i stwierdzisz,że obsadzić można tak by tej strasznie ciężkiej pracy jaką jest grabienie liści nie wykonywać.
Mycie elewacji??? Człowieku jak raz na 5lat będziesz musiał to zrobić to góra!!!
Trawa z rolki wystarczy jak jest umieszczona na agrowłókninie i nic jej nie ruszy!
Czynsz w mieszkaniu to najgorsze co może być- płacisz przez lata a jak mieszkanie sprzedasz czynsz przepada.
Koszty w domu są na tym samym poziomie jeśli wszystko dobrze zaplanujesz!
A nakłady czasowe to sama przyjemność ,że zamiast oglądać TV możesz posiedzieć w ogrodzie, zając się uprawą warzyw, skosić trawę jak będziesz miał na to ochotę...
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

czytanie ze zrozumieniem...
nie chodzi o czas, ale o chocby narzedzia jakie MUSISZ kupic do ogrodu...
za ochrone domu tez musisz placic, tego w wiekszosci mieszkan nie ma... a nawet jak jest to i tak rozklada sie po kilka zl na mieszkanie a nie po 150 na miesiac.. to tez pewnego rodzaju czynsz jak sie mieszka w domu, i robi sie juz niestety konieczny

a dom dla rodzin z dziecmi?? owszem ale w centrum, zadne pipidowy, nie rozumiem jak mozna tak skrzywidzic wlasne dziecko kazac mu dojezdzac 3h dziennie np do dobrego liceum?

i mieszkanie nie jest rajem, ale dom tez nim nie jest, kazde ma swoje plusy i minusy, tylko nie piszcie ze dom jest ZA DARMO bo nie ma czynszu!!
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 12

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Ochrona to własne "widzimisię".
3h do dobrego liceum to chyba musiałbym w Starogardzie się budować i dzieci do Gdańska wysyłać...
Narzędzia do ogrodu??? no tak...po co wydawać 100 zł na łopatę i grabię? lepiej w mieszkaniu systemy jakieś śmieszne zainstalować za 5000zł :-)
Jak jesteś sprytny i wiesz gdzie szukać to jesteś w stanie kupić działkę budowlana w Gdańsku poniżej 170 000zł za 1000m lub mniejszą około 500m za 100 000zł.
Co to za frajda mieszkać w bloku i patrzeć jak stado dzieciaków szleja się do późna po osiedlowych uliczkach....a w tym stadzie może być też Twoje dziecko.
Ja do mieszkania już bym nie wrócił.
Dom zapewnia rodzinie komfort i odpowiednią przestrzeń.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

jezeli ty dzialke 1000 lub 500m nazywasz komfortem i odpowiednia przestrzenia to nie mamy o czym rozmawiac...
taka "przestrzen" jest milion razy gorsza od mieszkania ( wiekszosc sasiadow postepuje zgodnie z zasada "wolnoc tomku w swoim domku")
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 12

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Ktoś kto całe życie mieszka w bloku uważa,że 500m to mała działka.
To kompleks blokowicza :-) - jest to do odratowania.
No tak zapomniałem,że masz mieszkanie 70m2....oooo achhhh cóż to za przestrzeń... jest to milion razy większa przestrzeń niż domek 110m2 na dziłce 500m2...może to jakiś twój przelicznik ale 99,9% społeczeństwa zgodzi się ze mną- 110m2 jest przestrzenią większą niż 70m2... to nie jest takie trudne do zrozumienia :-)
ty chyba jesteś z marsa człowieku bo takie bzdury wypisujesz - raz marudzisz ,że trzeba trawę kosić a teraz piszesz że działka 500m to za mało :-) Rozdwojenie jaźni?? :-)
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

To jeszcze zależy gdzie jest ta działka...jeżeli w mieście (nie na jakimś wygwizdowiu to pewnie dużo), ale gdzie poza miastem to raczej mała.
Ale w tym wątku to chyba nie koszty samych nieruchomości chodzi (bo raczej są w miarę porównywalne) a chyba głownie o skomunikowanie np. do pracy, szkoły chodzi które powinno być głównym z argumentów wyboru...ktoś lubi spędzać czas kilka godzin w korkach a potem odpoczywać w błogiej głuszy a inny w korkach chce spędzać minimum a za to odpoczynek już nie jest tak komfortowy jak w pierwszym przypadku.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Oczywiście,że chodzi o działki w mieście... użytkownik tego super luksusowego apartamentu 70m2 z instalacjami koks srox chyba się trochę zagalopował i myśli,że w Gdańsku kupi działkę 5000m2 pod budowę domu :-)
Działka 500m2 w mieście jest działką odpowiednią/wystarczającą i stosunkowo tanią....
W mieście działki budowlane większe niż 1000m2 praktycznie nie istnieją.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

"użytkownik tego super luksusowego apartamentu 70m2 z instalacjami koks srox chyba się trochę zagalopował"....to mój apartament ale chyba nic nie pisałem wcześniej o cenach i wielkościach działek w mieście/poza miastem nie interesowałem się tym więc nie wiem jakie są ceny i możliwości zakupu...więc pewnie wystąpiło tutaj pomieszanie odpowiedzi od różnych osób :-)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

A w te 110m wliczając garaż, schody i pomieszczenie na graty (odpowiednik piwnicy) ?

Jeśli nie to jako mieszkaniec 70m mieszkania w bloku zgodzę się z Tobą że 70m mieszkania to mniej niż 110m domku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

110 m2 powierzchni urzytkowej,wiec graż i schody odpadaja ciołku
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

A ile wynosi ten czynsz ?

70 - 100zl miesięcznie za mieszkanie 70m ?

Ja mam 70m mieszkanie i co miesiąc place do 700zl. Ale jak odejmę opłaty za prąd, wodę, ogrzewanie, internet, prąd z licznika to zapewne zostanie z tego taka kwota.

I OK, niech będzie 100 zł miesięcznie i że to dużo.
Ale mam święty spokój. Odkręcić kran /grzejnik i jest ciepła woda.
Pięć mi się nie psuje bo go nie mam. Odśnieżanie - od tego mam ludzi.
Jak mi coś nie działa to dzwonię do zarządcy - zawsze coś poradzi w końcu za to też mu płacę.
Państwo wprowadza nowy przepis / podatek - zarządca dba o to żeby mnie o tym poinformować.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Przecież nie napisałem, że ten dodatkowy koszt wykończenia to tylko dotyczy domu.
Akurat swoje mieszkanie (70m2) wykończyłem kosztem około 200tys.....więc na swoim przykładzie wykończenie domu to raczej nie będzie minimalnie więcej tylko ....dużo, dużo więcej.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

200 tyś ? Ale chyba podajesz cenę bez robocizny bo to dość skromną ceną jak na 70 M.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Faktycznie nie wliczyłem do tego swojej robocizny jak instalacja knx, programowanie oraz instalacja multiroom....i jeszcze kilka innych instalacji teletechnicznych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Dom ?Za 300 tys..gdzie?Chyba w Kolbudach czy Kartuzach na wsi.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Dom za 300 000zł - możliwe.... zainteresowanym podaje maila:
trojmiasto@zielonedomy.com.pl
Tam podam wszystkie szczegóły.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Czego nie brać

Odradzam cokolwiek za obwodnicą, w pobliżu obwodnicy też raczej słabo (jeśli wziąć pod uwagę przewidywane w przyszłości korki oraz stan komunikacji miejskiej). Chyba że przyjrzycie się ofertom blisko przystanków Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Wrzeszcz, jesli chcesz naprawde mieszkac w Trojmiescie.

Jesli chcesz wszedzie musiec jechac samochodem, prosze nie oklamuj sie, ze mieszkasz w miescie ;)
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 8

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Do mieszkania w Trójmieście najlepsze zdecydowanie Redłowo, ale niestety nie z takim budżetem.

Trochę dozbierajcie i polecam Rumię/Redę.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Redłowo?....odradzam to blokowisko.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 11

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Polecam Osiedle Wolne Miasto ul. Cedrowa w Gdańsku. Do centrum blisko do obwodnicy też!!!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Chciałam tam kupić mieszkanie, bo podoba mi się koncepcja tego osiedla, ale hałas z Armii Krajowej jest nie do zniesienia. Do tego od najlepszej strony- zachodu plac budowy przez najbliższe kilka lat, bo dopiero 2 budynek skończyli. Poza tym do komunikacji daleko i cmentarz po drugiej stronie.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Gdynia Orłowo. Tylko tam!!!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Za 300 tys jest wybor ogromny mieszkan do 65 m2 i to nowych .ujescisko , kowale kolbudy wszedzie tam mozna znalesc mieszkanie w tej cenie bez broblemu. Ja osobiscie bym nie mieszkal w tak zwanym centrum Gdansk, Gdyni czy Sopotu nawet jak by mi za to doplacali.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Z własnego doświadczenia polecam Gdynia Chylonia spełnia wszystkie kryteria
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 11

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

sorry gdynia chylonia to zadu....ie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

większy problem to wybrać mniejsze lokum bliżej centrum (bo tam większy wybór szkół, atrakcji, plazy itp), czy większe (dom) w okolicach obwodnicy i stać w korkach codziennie, albo przynajmniej jechać dłużej i drożej. Własnie stoimy przed takim wyborem i nie jest łatwo. Ja pracuję w centrum gdańska, żona w centrum sopotu. Nie chcemy też wieżowców, nawet tych nowych. Mila Baltica na Zaspie albo Osowa/Karczemki, bo na Morenie już za gęsto
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Witajcie deweloperzy. Taniej nie będzie? Kupujcie bo nie starczy mieszkań?

:D
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Korki w Trójmieście są wszędzie. W podanej cenie można się pokusić o mieszkanie w dzielnicach południowych. Mieszkania tam są bardzo przyzwoite, tereny dobrze zagospodarowane z dostępem do szkół i placówek handlowych. Nie słuchajcie tych mądrali co straszą Szadółkami. Zapachy pojawiają się raczej rzadko, a kiedy już są to docierają i do centrum miasta. Odradzam natomiast mieszkania bardzo blisko obwodnicy, ze względu na hałas, szczególnie kiedy jest mokro. Odradzam stare budownictwo w bliżej centrum, opanowane przez robactwo, syf wielkiej płyty zawierającej trujące materiały (Morena, Suchanino czy Chełm). W niskiej zabudowie nie ma wind i zalatuje stęchlizną (Dolne Miasto). Proponuje zainteresować się osiedlem Jabłoniowa II (Kokoszki) Lawendowe Wzgórza i ewentualnie osiedla usytuowane w pobliżu Starogardzkiej, przed Borkowem.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Pruszcz Gdański
Szkoły na miejscu
Do obwodnicy blisko.
Mieszkania w dobrych cenach.
Do Centrum Gdańska 15min.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 8

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Te 15 min, to chyba w niedzielę. W tygodniu z powodu wypadków zrobi się z tego 150 min.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

co ty wypisujesz człowieczku.
15min z Pruszcza do centrum gdańska w tygodniu przy normalnym ruchu;....
Niedziela 8min i jestes w centrum.
Troche powagi!
Jak ty jezdzisz do pruszcza na stopa to faktycznie może wyjdzie 150min- jak czekasz na okazję 135min to tak by wychodziło ...
Brawo ty!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Wynajmijcie na okres 1 roku, jakieś niedrogie, wystarczające dla Was mieszkanie. W tym czasie poznajcie miasto i okolice, porównajcie oferty na spokojnie. Zorientujecie się jak wyglądają poszczególne dzielnice - jakie wady i zalety. Ja bym tak zrobił.

Od siebie mógłbym podpowiedzieć, że Pruszcz Gd. nie jest złym wyborem przy tym budżecie na chwilę obecną. No i znajdziecie tam mieszkania w szeregu.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Zacznijcie od znalezienia pracy, bo wbrew pozorom nie jest to łatwe.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Racja! Najpierw praca, wynajem przez rok/dwa a potem dopiero wybierac.....no chyba ,ze lubicie kota w worku! :-)
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

No tak praca.... dzis pracujesz tu a jutro będziesz tam...
Powagi trochę ludzie! Mieszkanie ma być blisko szkoły żeby dzieciaków nie trzeba było wozić dzień w dzień.
Praca dziś jest w Gdańsku za rok będziesz w Gdyni więc na to nie zważaj
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Ale żeście się rozgadali. Powiem tak - mam swoje lata i mieszkałem w różnych miejscach - najpierw z rodzicami w domku, później z własną rodziną w bloku. W blokach przemieszkałem z 15 lat i jak byłem młody to mi specjalnie nie przeszkadzało - bo było centrum i małe dzieci - wszędzie blisko. Ale niestety nikt z was nie zauważa jednej istotnej sprawy - SĄSIEDZI. Jak będziesz mieć pecha to trafi się pijak, janko muzykant, DJ, amator kina domowego z full basem, ,miłośnik zwierząt, boisko pod balkonem. Przez 2 lata wysłuchiwaliśmy koncertów pieska, który płakał przez 8 godzin dziennie za właścicielem. Teraz totalny spokój - opłaty (liczę wszystko) zupełnie zbliżone do blokowych - więc naprawdę warto zainwestować w domek - tylko nie za duży i działka również w rozsądnej wielkości - bo po setnym koszeniu stwierdzisz po co taka duża. Najlepiej obsadzić krzewami i spokój. Zimne piwko, 15 minut koszenia - to cała przyjemność-no i te ptaszki. Ale do tego trzeba dorosnąć.
popieram tę opinię 28 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Jeśli chcecie pracować w Gdańsku, to kupowanie mieszkania poniżej ul. Kartuskiej i za obwodnicą będzie porażką. Może będzie taniej, ale codziennie będziecie tracić 2-3 godziny na dojazd.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Przesadzasz. Kupilem dom w zeszłym roku w Baninie. Do pracy dojezdzam na 8.00 do centrum Gdańska w 20-30 minut. Byloby 15, gdyby nie skrzyzowanie Lostowice-AK. Fakt- powrot ok. 2x dłużej. Auto ok. 10-letnie, ale na gaz. 150zl m-c. Wiec nie jest źle. W razie czego jest autobus MZK. Pkm jest, ale niestety dalej, bo ktoś czegoś nie przemyślał wcześniej. To znany temat, jednak z innej beczki, więc nie ciagnę go tutaj.
Wcześniej wynajmowalem mieszkanie w Gdańsku przez 10 lat. W końcu powiedziałem dość. I powiem szczerze, jeśli mógłbym cofnąć czas, zrobiłbym to dużo wcześniej. Dom, skromny ogrod, ale wlasny. I ten spokoj. Pozdrawiam.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 9

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

No właśnie: rano 20-30 minut, z powrotem 2 razy dłużej (o ile wypadku nie ma), czyli łącznie jakieś 1,5 godziny. Mało?
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Serio? Ja z jasienia przez ak do biskupiej gorki ( dalej do okopowej ide piszeo bo ani nie ma gdzie zaparkowac a i korek tez dalej ) jade jakies 25 min o 7:30
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Najlepiej to weźcie sobie dzień wolny i pojeździj po okolicy.
Jak zobaczysz korki rano na drogach z obwodnicy do Gdańska/Gdyni i od 15/16 w przeciwną stronę to chyba przestaniesz myśleć o mieszkaniu za obwodnicą. Mieszkam tu od urodzenia, jak dla mnie prawdziwe Trójmiasto, to coś wzdłuż linii SKM, pomiędzy Gdańskiem Głównym a Gdynią Główną; z tym, że do mieszkania (wszędzie blisko: praca, dom, usługi, Morze, kino, szkoła, uczelnia...) to najlepiej od Zaspy do Wzgórza św Maksymiliana: Zaspa, Przymorze, Żabianka, Oliwa, Sopot, Orłowo, Redłowo, Witomino.
Jeżeli sugerujesz się reklamami deweloperów, to ... podawane prze nich informacje "15 minut od centrum" oznaczają czas dojazdu o godzinie 2:00 w nocy.
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Mila baltica
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

polecam Pruszcz Gdański. Jeszcze jest stosunkowo tani. Do centrum Gdańska 10 d0 15 minut samochodem, są tez autobusy i kolej. To jest numer 1 lokalizacja w trójmieście. Wielu mieszkańców nigdy nawet w Pruszczu niebyli i nie maja pojęcia jaka to super lokalizacja. Bezkolizyjny wyjazd w Polskę a i do nadmorskich dzielnic Gdańska blisko po otwarciu tunelu pod martwa Wisłą' Za 300 00 w Pruszczu dzisiaj kupuje się nowe 3 pokojowe mieszkanie w standardzie deweloperskim. Radze tu przyjechać i się osobiście przekonać. Siadajcie w samochód i przyjeżdżajcie do Pruszcza. Dobrze radze, bo niebawem wielu gdańszczan tam się przeniesie.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 8

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

A którego dewelopera reprezentujesz?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Wrzeszcz Dolny, 55m2 - 2 pokoje, mieszkanie wyremontowane, wyposazone do zamieszkania od razu. Wydanie max 1 miesiac. Ulica Pestalozziego, wszedzie blisko. Czynsz 325 zł/miesiąc.
Tel 799-223-416. CENA: 255tys do małej niegocjacji.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Witam,

W banino jest nieżle ,minus ze samoloty latają nad głową można kupić w chmara deweloper calkiem tanio minusem jest to ze drogi do osiedla nie ma przez caly okres budowy, straszyn odpada korki są straszne tak samo jak do pruszcza , odradzam też szadólki i koniec jasienia ul Gabrysiak bo niestety czuć wysypisko. Fajne jest np kiełpino i blisko obwodnicy ,osowa, morena też jest ok można kupic fajne za nie duze pieniądze i dobrze skomunikowana. Jeśli chodzi o ceny to czym bliżej pasa nadmorskiego to bedzie drozej .Ostatnio włąsnie kupowalismy mieszkanie i obejrzelismy 16 różnych w calym Gdańsku i po zanim . Pozdrawiam
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

zamieszkaj w dzielnicy Gdanska -Zaspa
jest tu duzo nowych mieszkan , no i te z odzysku
ogromny plus mieszkania na Zaspie-duuuzo zieleni i i....wszedzie blisko- szkoly szpital , supermarkety itp
Zaspa to z jednej strony sypialnia , z drugiej zas centrum-wszystko niemalze w zasiegu reki
POWODZENIA
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

A ja polecam dzielnicę Łostowice Południowe osiedle Cztery Pory Roku :)
Cisza i spokój :)
I opłaty niskie ok. 300 zł
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

karczemki
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Wybierając lokalizacje pomyśl o obecnie oddanej do użytku kolei metropolitalnej, czyli blisko stacji oraz o mającej się zacząć budowie w 2018 roku obwodnicy metropolitalnej. W sumie im dalej za obwodnice tym taniej, ale te dwie inwestycje, oddana i planowana, na pewno mogą ułatwić życie. Pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Pomyśl Kolego nad okolicami Gdyni na pewno będziesz bardziej zadowolony a i ludzie bardziej życzliwsi niż ci w Gdańsku .
Osobiście polecam Rumie i Redę jeśli chodzi o mieszkania można dorwać około 60m2 np na osiedlu królewskim w Rumii z rynku wtórnego za ok 250 do 300 tys zł Do Gdyni bliziutko a i do Obwodnicy się dokulasz w 15 min jak przejazd będzie otwarty.

Jeśli chodzi o szeregowce to Banino tam są najniższe ceny nie wiem jak z jakością !!

Fajnie szeregi budują też w Kosakowie tylko tam już ciut drożej niż w Baninie ale do przełknięcia
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

witam
Pochodze z Koszalina w GD mieszkam 20 lat mieszkalem w roznych dzielnicach Gdanska moge powiedziec ci tak przymorze ma urok blisko morze bloki sa i nowe i stare budownictwo blisko Sopot Gdynia Wrzeszcz .Ładne osiedla buduja na Morenie ,to zalezy od tego gdzie bedziesz pracowac aby miec w miare dogodny dojazd bo korki potrafa nerwowo wykonczyc,JA mieszkam na Zakoniczynie i jestem bardzo zadowolony dojazd do GD jest szybki autem jak i komunikacja (gdy nie ma korkow) obwodnica tez blisko bo czesto korzystam owszem smierdz ale tylko czasami z szadolek (wysypisko) ale jak wiatr wieje to potrafi ten smrod az na Morenie czuc.MIeszka tu dosc duza ilosc ludzi pochodzacych z Koszalina,Jak rowniez Szadolki ul Jabloniowa ladne budownictwo przystepne ceny mieszkan dogodny dojazd i tez spotykam duzo osob z Koszalinska rejestracja GDANSK sie rozbudowuje jest w czym wybierac tylko od twoich funduszy zalezy
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Tylko Gdynia
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Tylko Gdynia: ) lub Rumia bo spokojniej a do Gdyni blisko...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Szczerze mówiąc, to temat chyba do zamknięcia, chyba że dalej się będzie kto przechwalał gdzie mu lepiej.

Pan OZONA założył kilka wątków, potem z niektórych można było doczytać, że wcale nie jest taki niezależny finansowo, bo potem walnął kolejny już o kredytach na mieszkanie.

Może jednak niech lepiej siedzi tam gdzie siedzi, czyli w Koszalinie, bo tu się dawno nie udziela.

Tak jak nie każdy Brytyjczyk powinien mieszkać w Londynie.

RIP
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Zapomniałam dodać, że mieszkanie oczywiście z rynku pierwotnego do wykończenia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

My też się przeprowadzalismy z rodziną do Trójmiasta tylko ze naszym celem konkretnie był gdańsk. Na początku wynajmowalismy mieszkanie ale po 1.5 roku postanowiliśmy juz kupić swoje własne M i zaczęły się poszukiwania kilkanaście jak nie kilkadziesiąt wizyt oglądanie mnóstwa mieszkań, przeglądanie opini, rozeznanie wśród znajomych itp. W końcu wybraliśmy mieszkanie w dzielnicy Rębowo inny powie Szadolki gdzie to nie prawda. Za mieszkanie 4 pokojowe placilismy ok 300 tyś i może ktoś powiedzieć ze nie stać nas było na inną "lepsza dzielnicę" ale to nie prawda bo moglibyśmy kupić dom bądź mieszkanie w innej dzielnicy ale poprostu nie chcieliśmy to nam odpowiadało najbardziej. Fakt ze po drugiej stronie obwodnicy jest wysypisko ale nie śmierdzi i to nie prawda że to dzielnica biedaków meneli itp. Czasem się zdarzy specyficzny zapach ale jest to od jakiś 2-3 lat naprawdę rzadkością. Blisko obwodnica, szkoły, przychodnie i wszystko czego potrzeba. A i czynsz jest bardzo niski my latem placimy max 250 zł zimą max 320
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Koszalin

Ja sie przeprowadzilem 10 lat temu z Koszalina wlasnie, mieszkam w Gdansku - Suchaninie i bardzo sobie to miejsce chwale przede wszystkim ze wzgledu na polozenie - wszedzie blisko i niezle skomunikowane. Osoby, ktore mieszkaja na peryferiach (Kowale, Banino, Osowa itd) na pewno pary z ust nie puszcza o tym jaka maja codzienna udreke z dojazdami do centrum, dla nich to jest wyprawa, ja moge do Wrzeszcza, czy centrum podjechac chocby rowerem. Pomysl o tym. Wszystkie piekne domki za obwodnica sa fajne, ale tylko w weekend i gdy jest dobra pogoda, chyba ze bedziesz mial np prace w domu lub idziesz na emeryture i nie bedziesz musial nigdzie jezdzic, to ok.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Koszalin

Z tym Koszalinem to są niezłe jaja. Czy jak to mówią inni, "Ku-Shao-Lin" a oryginalni mieszkańcy, "miasto cudów i ciepłych numerków".

Tak się biliście kiedyś o przynależność do Szczecina, że jak wam zrobili Zachodniopomorskie to się nagle okazało, że do Gdańska bliżej.

Wiele jest takich miast, Myślibórz oderwany na siłę od Gorzowa, też ma gorzej...

Za 20 lat, jak będzie wielkie osiedle sino-skórych emigrantów, to sobie "Mały Koszalin" zrobicie w Gdańsku, jak każdy inny, rodowitych tu nie ma...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: Koszalin

Faktycznie pamietam kiedys taki napis w Koszalinie "miasto cudow i cieplych numerkow". Za czasow szkolnych mieszkalo sie tam fajnie, pozniej po prostu zrobila sie wiocha i degradacja miasta postepuje do dzisiaj, szkoda, ale podziekowac mozna rzadzacym, dlatego min przenioslem sie do Gdanska, bo tu jest ciekawiej. Nie bardzo tylko rozumiem co jest powodem twojego bolu d*py, znam wielu "rodowitych Gdanszczan", chleja denaturat pod sklepem, no ale byc moze sa i tak dla ciebie szlachetnie urodzonymi obywatelami pierwszej kategorii.

A i za wojewodztwem srodkowopomorskim nie glosowalem. Dziekuje za uwage.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Dzień dobry. Gdynia Obluze jest dobrą lokalizacją. Do Estakady 400 metrów a stamtąd prosto na obwodnicę. Do centrum Gdyni 8 minut a w godzinach szczytu 15-20 maksimum. Jest korek w szczycie ale jedzie a nie stoi. Dobrym miejscem jest tez Mały Kack w Gdyni. Dobra lokalizacja , park Krajobrazowy obok i super infrastruktura. Tyle ze 300 tys to maksimum 2 pokoje. Znam ciekawe miejsce gdzie budują nowe mieszkania kameralne. Sam tam kupiłem następne mieszkanie. Gdansk to Oliwa lub Przymorze ze względu na super komunikację i lokalizację. Tyle ze tu cieżko się zmieścić w 300 tys zł. Chyba ze falowce ale to odradzam. Mnóstwo ludzi w nich mieszka i bardzo wysokie czynsze. Osowa , Kowale i te inne dzielnice odradzam ze względu na potężne korki i brak alternatywnych dróg dojazdu.
W razie pytań proszę pisać chętnie odpowiem lub wskażę ciekawe miejsca.
A komentarzami ludzi proszę się nie przejmować bo to zazdrość i brak wychowania.
Życzę powodzenia w szukaniu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

z pracy w gdyni jezdze z powrotem na osowe a raz w tyg na obluze i na osowej jestem jakies 15 min szybciej ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Rumia w celowniku przez jedno 'i' lamusie

Zresztą jestem pewien, że z GWE na zderzaku będzie Ci do twarzy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

sprawdz mieszkania na suchym dworze dojazd w godzinach szczytu trochę kiepski ale spokojna i cicha okolica
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Ciekawa lokalizacja moze byc na zaspie ul pilotow,startowa i okolice cala komunikacjia blisko polozona skm,autobusy,tramwaj szkola srednia XV LO. warto zobaczyc za 300tys napewno cos sie znajdzie
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Sumarycznie nie zrozumiałem.
Jakaś "nowopolszczyzna".
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Witam,
z okolic Trójmiasta polecam Straszyn, Pruszcz Gd., Juszkowo, Rotmanka - kameralnie, spokojnie, dobre połączenie z Centrum Gdańska. W okolicach 300 tys fajne mieszkanie 3 pokojowe spokojnie można kupić. Banino to jest już z tego co pamiętam powiat kartuski, mam tam rodzinę, bez samochodu dla każdego to ciężko z dojazdami. Kowale nie polecam !!! zdecydowanie nie. I Osowa, niby Gdańsk ale wszędzie daleko, w zasadzie bez samochodu ani rusz i długie korki. W samym Gdańsku to ładnie też się mieszka w Matemblewie, las, okolica super, ale ceny mieszkań dosyć wysokie. Na stronie Trójmiasta można przejrzeć oferty mieszkań i cenowo się trochę rozeznać.
powodzenia A.B.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Drodzy państwo,proponuję trochę poczytać gdzie najlepiej mieszka się w Polsce. Od dłuższego czasu ten ranking wygrywa Gdynia. Proponuję okolice Oburza ,Oksywia,Kosakowa czy pobliskiego Dębogórza. Okolica wspaniała trochę na obrzeżach miasta do morza i plaży 10min.do obwodnicy też ok 10min. bez zgiełku i hałasu dużo zieleni i miejsc aktywnego wypoczynku.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Co to jest "Oburze"?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Jeśli nie lubicie stać całymi dniami w korkach, to omijać 3city i okolice. A do tego jeszcze nie daj Boże mieć takich sąsiadów co tu siedzą i wypisują te bzdury, to już kanal na maxa. Z dala od tej metropolitalnej wiochy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Córka może u mnie zamieszkać.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Tylko Osowa. Od ośmiu lat tu mieszkam i nie widzę lepszego miejsca do życia. Jeśli nie chcecie meszkać w betonowych mrowiskach z wiecznym smrodem z ulicy i ze zestresowanymi ludzmi to nie pchajcie się do centrum. Jeżeli chodzi o dojazdy to nie jest tak źle.
Zależy to od rodzaju pracy jaką wykonujesz. Dla korpo niewolników jest problemem dojechać na ósmą. Jeżeli masz mobilną pracę lub wolny zawód to nie ma sprawy.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

mieszkalem w roznych miejscach ale na Osowej jest faktycznie najlepiej do tej pory, ten spokoj i w ogole ladna okolica. Pelna infrastruktura, co prawda spacerowa jest minusem ale nie kazdy musi dojezdzac do Oliwy.
Jest PKM, ja akurat pracuje w Gdyni i tez samochodem nie jest dlugo
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Polecam osiedle, na którym mieszkam - Gdańsk - Smęgorzyno. Zobacz na mapie gdzie to. Blisko do obwodnicy, lasy, trasy rowerowe, ale też rzut beretem na Matarnie czy do Auchan. Miejsce jest mało znane, ale każdy kto tu zamieszka mówi, że cudnie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

dziękuję za komentarze szczególnie te szczere , każde ma rózne etapy w zyciu i miło jest posłuchac jakiejś dobrej rady . Przykro natomiast czytać złośliwych bo nikomu pracy nie zabieram. pozdrowienia dla przybyłych do gdańska z innych miast , miasteczek
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Ozona jeśli zdecydujesz się na Pruszcz Gdański to zadzwoń do mnie- 517420470.
Mam mieszkanie 3 pokojowe 52m2+miejsce w hali garażowej, ogródek i piwnicę - 2lata temu się wprowadzałem.
Było 2+1 a teraz będzie 2+2 więc teraz się buduję a mieszkanie idzie do sprzedaży.
Lokalizacja bardzo blisko szkoły, ogródek super zagospodarowany i miejsce w hali garażowej długie- tzn mieszczą się dwa auta.
Do Gdańska Głównego dojeżdżam w tygodniu w 15minut.
Na obwodnicę bardzo dobry wyjazd.
Jak coś takiego Cie interesuje to dzwoń.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Co Wy tak marudzicie z tą obwodnicą???
Od 6lat codziennie dojeżdżam z Pruszcza Gdańskiego do Gdyni.
Wypadki zdarzają się - głównie wakacje..
Od tych 6lat z Pruszcza startuję np o 7:15 i o 7:55 jestem w Gdyni w pracy przy tempie jazdy spokojnym
Najdłużej na obwodowej w ciągu tych 6lat stałem 2h- wakacje i wypadek motocyklisty śmiertelny.
Jak dojeżdżałbym przez miasto to czasowo minimum godzina.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Wiele osób zachwala dobry dojazd z domu do obwodnicy. Tylko co z tego, skoro z tej obwodnicy kiedyś trzeba zjechać, a po pracy na nią wjechać.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

bywa tak ,że każdego dnia na obwodnicy jakaś kraksa i wtedy mega korki - 1-2 godz. czekania :(
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Chyba użytkownicy powyżej na obwodnicy często się nie pojawiają.
Dla tych którzy boją się obwodnicy :tych niby codziennych wypadków i 2h korków - polecam spróbować przejechać o 16:00 trasę Gdynia Gdańsk przez miasto :-)
Korki zdarzyć mogą się wszędzie, obwodnica nie jest jakimś przerażającym tworem a opcją która nam ułatwia i pozwala oszczędzić czas.
Średnio trasa Pruszcz Gdański --->Gdynia przez obwodową zajmuje około 35minut
Ta sama trasa przez miasto to około 1h 15min
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

jeżdzę często obwodnicą na trasie gdańsk - chylonia. Co najmniej raz w tygodniu ta trasa w godzinach szczytu (tj. 16-17) zajmuje mi niespodziewanie 2x więcej czasu niż normalnie. Nie chodzi nawet o wypadek na obwodnicy, po prostu duży ruch generuje straszne korki przy wjeździe na obwodnicę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Raz w tygodniu ta trasa zajmuje Ci 2x dłużej niż zazwyczaj...to rzeczywiście bardzo często :-)
To teraz jak tak marudzicie na tą obwodnice wszyscy proszę miastem jeździć. Zobaczymy jak długo wytrzymacie :-)
Takie pisanie,że w godzinach szczytu jedzie się obwodnicą 2h to jakaś kompletna przesada.
Spróbujcie po mieście w godzinach szczytu....tam też będzie 2x dłużej niż poza godzinami szczytu... oczywista oczywistość więc po co to ktoś pisze???
Obwodnica przejechana cała rano to około 35-40min tempem przepisowym.
Obwodnica przeleciana na wariata poza godzinami dużego natężenia to 10min.
Powrót Gdynia Gdańsk okolo 16-17 to okolo 45min na spokojnie!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

... a jak rusza sezon i urlopowicze ruszają / wracają na/ z półwyspu to ruch oczywiście rośnie i wtedy tak wesoło / szybko już nie jest , ale faktycznie szybciej niż przez miasto - ale to droga tylko dla tych ,którzy mieszkają na peryferiach trójmiasta --- tak czy siak wzmożony ruch uliczny jest wszędzie dlatego należy się dobrze zastanowić przed wyborem miejsca zamieszkania bo sama możliwość podróżowania to nie wszystko ; czas , koszty eksploatacji auta itd ( a prawda taka ,że każdy zachwala swoje :)
wg mnie warto przemyśleć co wokół miejsca zamieszkania jest pod ręką - przedszkole ,szkoła , sklepy, placówki kultury , ścieżki rowerowe itp. dojazdy do pracy to zło konieczne .
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Ale ja mieszkam w centrum Gdańska, do pracy - też w Gdańsku - jadę 10 min max przez miasto. Pisałam o tym, że nie warto kupowac mieszkania przy obwodnicy, a pracować w centrum, bo codziennie dojazdy zabiorą dużo czasu i radości życia. W korku z Chylonii do Gdańska Głównego jadę minium godzinę _w jedną stronę_. I tak, dla mnie to za dużo (2.5 h w samochodzie na dojazd), nawet jeśli to raz w tygodniu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Na pewno więcej radości życia da dodatkowe 200 czy 300 tysi kredytu na grzbiecie żeby pokryć różnicę kupna mieszkania w centrum niż przy obwodnicy. Tak samo jak myślenie, że jedną pracę się będzie miało do emerytury czy tam też do końca życia. Chyba że się w jakimś US-ie czy ZUS-ie pracuje.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

...dlatego warto mierzyć siły na zamiary itd. Przecież codzienne koszty zwiazane z dojazdami to tez koszt - tak jakby to byla np. wyzsza kwota raty kredytu.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Sieciówka miejska 88 zł. Nikt nie każe smrodzić codziennie samochodem, zwłaszcza jak koleżanka powyżej, żeby się 10 minut przejechać i ponarzekać na korki. Zwłaszcza że tramwaj w korkach nie stoi. Nie mów, że 200 tysięcy kredytu więcej zwróci się przy sieciówce na komunikację miejską.

Ale wiadomo, komunikacją miejską jeździ plebs.

Tak jak w Nowym Jorku metrem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Akurat w NY metrem jeżdżę często, długo mieszkałam w USA, a teraz często tam wracam służbowo. Metrem w NY jeżdżą nawet tzw. celebryci. A ile razy Ty nim jechałeś? Trzy razy na wakacjach?

Tramwajem w Gdańsku nie wszędzie się dojedzie. A co proponujesz tym, którzy jadą z Gda Głównego do Chylonii? Komunikację miejską? Ja odradzam, próbowałam, czas dojazdu i dojścia jest jeszcze dłuższy niż dojazd samochodem w korku na obwodnicy. Strasznie Ci d*pę ściska, że mieszkam w centrum Gdańska chyba, skoro tak zaciekle się kłócisz i nieskutecznie próbujesz wykazać, że mieszkanie przy obwodnicy jest lepsze niż w centrum Gdańska.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

A, na korki w centrum Gdańska tu nie narzekałam, nie przypisuj mi słów, których nie użyłam. Ja narzekałam na korki _na obwodnicy_.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Byłem 3 dni w NY, dużo jeździłem metrem, ale celebryty tam żadnego nie spotkałem :-)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

pojeździj rok-dwa-trzy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

"pojeździj rok-dwa-trzy"...trochę długo, ale wówczas mam gwarancję, że go spotkam? Potraktuj to jako żart, a swoją drogą w NY celebryci jak to ich nazywasz a mi raczej raczej chodzi o ludzie majętnych (a nie sławnych) baaaardzo rzadko jeżdżą zbiorową komunikacją (w odróżnieniu od np. Londynu), gdyż metro w NY jest po prostu niebezpieczne a przynajmniej po godzinie 18-tej.
W NY jak już to jeżdżą własnymi autami lub korzystają ze sławnych taksówek....w ogóle 1/3 aut w ny to taksówki....więc nie będę szukał w jakim kontekście, użyłaś tego argumentu, ale jest on wg mnie przekoloryzowany.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

nie zgadzam się z Tobą, ale masz prawo sądzić jak sądzisz ;) nie wiem, w jakiej dzielnicy NY mieszkałeś i skąd- dokąd metrem jeździłeś, ja nie pisałam o Harlemie ;) Swoją drogą, te daleko idące wnioski wysnułeś na podstawie kilkudniowego pobytu w NY? ;) Tak, zdecydowanie można spotkać polityków i tzw. gwiazdy w metrze w NY.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

żal mi zupę ściska, że jestem taki mały światowy i że nigdy selebryty nie spotkałem a nie to że mieszkam przy obwodnicy, bo tam nie mieszkam. Po prostu napisałem że każdy niech mieszka tam gdzie go stać i w obecnych czasach branie dodatkowych kilkuset tys zł w postaci kredytu żeby jechać 30 minut krócej jest lekko mało mądre, patrząc na możliwość wypadków losowych w życiu. Ale ty wiesz wszystko lepiej i pewnie szarego człowieka nie rozumiesz. Tzn takiego co celebryty w metrze w NY nie spotkał.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Jakim to trzeba byc zrytym beretem z gdanska by wypisywac tak kretynskie komentarze z NYC. Co za porownanie.... W tym gdansku wszyscy tacy niedotlenieni sa? Czy golfem z suwalk sie przyjechalo do duzego miasta....
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Próbuję Cię zrozumieć Alfredo, ale niestety jest to niemożliwe. Piszesz w języku zrozumiałym tylko dla Twojego plemienia
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Tylko SOPOT, piekny Sopot !
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 10

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

W tej cenie nie zmieścicie się z szeregowcem w Trójmiescie, opłaty są najdroższe w Sopocie, potem Gdańsk i niektóre nowe osiedla w Gdyni mają czynsze z kosmosu. Moja rodzina jest duża głównie mieszkają w Trójmieście i okolicach. Najlepiej jest mieszkać w Gdyni, bo wszędzie blisko szczególnie np. Gdynia Dąbrowa, osiedle na szczycie najbliżej Sopotu i Gdańska ale nie jest tanio. Ja wyprowadziłam się do Luzina z kilku powodów. Banino i okolice są zatłoczone robi się betonowo i korki zimą straszne. Wejdź sobie na inwestycje Luzino. Zobaczysz, że do 2018 ma powstać S6 droga ekspresowa łącząca się z Trójmiastem z boku, w Luzinie jest wszystko nawet skm, ale skm ma być 2017 roku wyburzona i postawiona nowa, większa i więcej połączeń. Pracy w promieniu Luzina do Wejherowa, Rumi, czy Redy nie brakuje i powstają nowe miejsca pracy. Wprowadz w google...tanie domy w Luzinie...wyświetli ci się osiedle szeregowców w tej cenie co potrzebujesz, 150m2, 6 pokoi, garaż, ogród, szczyt Luzina, piękny widok , duża przestrzeń. Szukałam domu w Baninie i okolicach ale mąż z racji wykonywanego zawodu był zawiedziony poziomem budowanych domów i słabych materiałów no i tłoku. Luzina w ogóle nie braliśmy pod uwagę ze względu na odległość, ale dziś nie wybrałabym innego miejsca niż to, jak będziemy mieli s6 to odległość już w ogóle nie będzie problemem, tylko wówczas już nie kupisz do 300 tysięcy nawet tutaj szeregowca, bo nieruchomości idą tu w górę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 8

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

dojeżdżamy wszędzie głównie bez korków, bo jeździmy wiochami i są to o wiele przyjemniejsze trasy niż betonowe pełne świateł i korków, a różnica w kilometrach jest znikoma.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

To może zamiast Trójmiasta rozważ Lublin. Ja mieszkam w Trójmieście, ale do Lublina wracam bo za nim tęsknie. A mieszkanie w tej cenie kupisz na pewno bo jest tam o wiele taniej. Osobiście polecam Ci ofertę , z której sama zamierzam skorzystać kiedy wrócę. http://chdevelopment.pl/ Najpiękniejsze mieszkania z rynku pierwotnego w Lublinie!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

super dzieki !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Ja bym na Twoim miejscu szukał czegoś bliżej centrum czy Gdyni czy Gdańska. Kowale, Kosakowo, Rumia, itp. to są obrzeża, wydostać się stamtąd rano to koszmar, a wrócić po południu to drugi koszmar.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Bojano k/Gdyni - północna część, żeby bezpiecznie od S6 (sprawdzić czy działka nie mokra). Wiocha rewelacja, ma wszystko co trzeba, tylko powinien być lepszy transport publiczny (za mało połączeń) aczkolwiek jest i do Gdyni Chylonii etc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Ma ktoś na sprzedaż mieszkanie 2-3 pokojowe we Wrzeszczu za max 120 tys.?
Może być do remontu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Widzę, że gdyby na rynku faktycznie pojawiła się oferta sprzedaży mieszkania 2-3 pokojowego we Wrzeszczu za 120 tys zł, to natychmiast znalazłby się kupiec.
Później płacz, wielki żal i pretensje, że państwo nie ochroniło obywatela przed oszustwem?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Znam osoby, które kupiły 2-3 pokojowe mieszkanie we Wrzeszczu za mniej niż 200 tys. i nie płaczą, także chyba można
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

... a może płaczą byli właściciele tych sprzedanych mieszkań, bo np. komornik sprzedał ich dorobek życia za cenę znacznie poniżej ceny rynkowej ?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale to chyba nie wina kupującego, że ktoś się zadłużył...?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie problem, że ktoś się zadłużył. Problem w tym, że wielu czeka z niecierpliwością, aż komuś "powinie się noga". Być może ktoś ciężko zachorował i potrzebije nagle pieniędzy. Czy takie losowe trudności jednych stanowią wystarczające usprawiedliwienie dla ludzi przejmujących za marne grosze majątki osób i tak już i pokrzywdzonych?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kupiły, ale kilka lat temu.
Ja dwa lata temu kupiłam kawalerkę na Ujeścisku za 100 tys, teraz za 200 nie można znaleźć.
Także w Wrzeszczu za 120, to chyba dawno musiało być.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Jak juz naprawdę wybierać to tylko Gdynia city albo Sopot. Te cale Rumia, Dębogórze itp to naprawdę dziadiwskie okolice.Wiem,że w dzielnicach taniej.Sama mam mieszkanie z widokiem na morze.Nikomu nie poradzę dzielnicy bo nie ma żadnej extra. Tylko city w miarę
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

O, a gdzie masz to mieszkanie z widokiem na morze? Gdzieś na Wrzeszczu albo przymorzu? Moja znajoma polowała na mieszkanie w nowych blokach Studio Morena i zachwalali w biurze, że górne piętra też będą miały widok z okna na zatokę i Hel
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Autorko, jeśli tam gdzieś jesteś zdecydowałaś się na coś finalnie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Super miejscem moim zdaniem jest Jasień. Cisza, spokój, dużo zieleni A jednocześnie jak ktoś potrzebuje dostać się do centrum, to cyk na obwodnicę i parę minut wystarczy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Dodatkowym atutem jest też wysypisko śmieci niedaleko, które bogactwem aromatów urozmaici nam niejeden letni wieczór. Faktycznie jest parę minut do centrum - o ile dysponujemy helikopterem.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4

A na którym osiedlu jest problem z zapachami z składowisk?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jasień to spora dzielnica, nie wierzę, że cała okolica ma taki kłopot
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ostatnio był ten temat poruszany na forum fotoplastykonu i mieszkańcy piszą, że nie ich to nie dotyczy i nic tam nie czuć. Chociaż możliwe, że nie wszystkie osiedla mają tyle szczęścia
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tam są głównie osiedla deweloperskie?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak, ale nie każde jest warte uwagi, trzeba się zorientować w temacie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Zależy gdzie się pracuje i jakie są możliwości finansowe :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zakup mieszkania to jeden z najważniejszych decyzji w życiu. Dlatego warto przeanalizować wszystkie warianty. I nie kupować za "szybko".

Polecam wam zobaczyć https://www.wille-polanica.pl/blog/jak-wybrac-apartament-do-zamieszkania , gdzie dowiesz się jak wybrać dla siebie idealne miejsce.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

A ja polecam zdecydowanie dewelopera szymichowski który buduje obecnie ekskluzywne osiedle Pruszcz park w Pruszczu Gdańskim. Będę tam mieszkał.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 7

o bosze..jak Pryszcz moze byc prestizowy...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oj tam. Jaki prestiżowy? Napisał przecież, że osiedle ekskluzywne, tzn. przeznaczone dla zamkniętej grupy osób. Myślę, że cały Pruszcz można określić słowem ekskluzywny,... oczywiście w ściśle takim znaczeniu :)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

bo pan pewnie mieszka w Gdańsku gdzie śmierdzi szadółkami i do centrum dojeżdża w pół godziny no ALE to przecież Gdańsk :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Optymalne jest mieszkanie w Gdańsku pomiędzy SKM, a zatoką, czyli dolny taras. Czym bliżej morza, tym dalej od komunikacji (skm), a więc gdzieś pośrdku jest ok. Niestety, ceny mieszkań mogą u niektórych powodować zawroty głowy ;)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

to samo Gdynia..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

"Rozlazłe "Co to za język? Lepiej juz zostancie w Koszalinie
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Juz za późno "dumny" gdańszcznie z Suwałk , mieszkam od 5 lat w gdańsku
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Okolice Szadolek i same szadolki oczywiście - odpuśćcie. Tam cały czas śmierdzi i będzie jeszcze śmierdziało 20 lat bo gazy będą emitowane jeszcze długie długie lata. Mieszkania może i są tańsze ale naprawdę nie warto. Rumia to osiedlowy moloch - darujcie sobie bo dojazd gdziekolwiek koszmarny. Sprawdzajcie lokalizacje na Google earth - ja miałam kupić mieszkanie właśnie w rumii ( deweloper eurostyl) i już byłam bliska decyzji a wchodząc na mapę okazało się ze tuż za rogiem jest wytwórnia wędlin - czyli znowu smród. Cena oczywiście była bardzo niska. Nie polecam tez w Gdyni kosakowa, pogórza bo dojazd tez koszmarny. Przyjedźcie, pojezdzijcie po osiedlach bo na odległość ciężko się zdecydowac
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

w Rumi nigdzie nie śmerdzi
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A myśleliście nad Jasieniem? My właśnie niedawno wprowadziliśmy się na Rajską Turzycową od EkoDewelopera (https://ekodeweloper.pl/rajska-turzycowa/) Doceniam to, że blisko jest obwodnica. Łatwo dojechać do Wrzeszcza i centrum miasta :) Architektura mnie po prostu urzekła i muszę przyznać, że sobie śledzę kolejne ich inwestycje, bo są super.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Letnica jest miejscem dla nowych osadników
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Niedawno byłem na bezpłatnej prezentacji nieruchomości w Trójmieście. Umawiałem się z panem Mateuszem Szyperem z https://www.trojmiasto.pl/Estate-Polska-o74629.html i przyznam, że zrobił na mnie pozytywne wrażenie, ale i lokal również. O tyle dobra współpraca, że oni rozliczają się za wyniki. Trochę inaczej taka współpraca wygląda i posiadają z tego, co wiem sporą bazę kontaktów. Wszystkie ceny do negocjacji. Trzeba wchodzić moim zdaniem na rynek nieruchomości, bo inflacja skacze w szalonym tempie, a będzie tylko gorzej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 7

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Nigdzie. Przez takich jak wy deweloperzy wszędzie wciskają za zgodą skorumpowanych bandytów szkaradne kilkunastopietrowe bloki, nawet burzą. Podpalono Polmozbyt,GedAnie. Nawet w strefie ujecia wody Zaspa postawili bloki. Wszędzie hałas, smog, przeludnienie w komunikacji, parkach sklepach. Gdańsk był pięknym miastem ... 15-20 lat temu. Teraz to Bangladesz. To samo z Gdynią zaczeli.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Mam nadzieję, że nie siedzisz bezczynnie narzekając, tylko kupiłeś już działkę z dala od cywilizacji (np. w Bieszczadach) i przynajmniej postawiłeś jakiś tymczasowy barak.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja od siebie polecam Gdańsk Matarnię. Jest blisko obwodnicy, więc komunikacja rewelacyjna. Jeśli szukasz domków szeregowych, to widziałem, że TEXO Deweloper buduje ciekawe osiedle. Znajomy jest zainteresowany i mówił, że zostało jeszcze kilka domków.
https://texo.pl/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Myślę, że w przypadku Semeko faktycznie będziesz zadowolony i Morska Park to będzie dobra opcja, Kupowałem u nich mieszkanie na Morskiej w Redzie i nie było żadnych problemów z tą inwestycją, tak więc jeśli chodzi o mnie to mogę ich polecić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Znalazłem mieszkanie http://www.zso2jawor.pl/jak-znalezc-odpowiednie-mieszkanie-do-wynajecia/ sporo fajnych ofert.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

W wysokim standardzie buduje Semeko, jeśli chodzi o Gdynię czy Redę to mają wiele inwestycji. Zobacz sobie inwestycję Willowa. Możesz sobie podjechać i zobaczyć jak to wszystko wygląda. Ogólnie przed zakupem dobrze jest sobie obejrzeć te nieruchomości które deweloper już postawił, pogadać z ludźmi którzy tam mieszkają czyli zrobić normalny wywiad środowiskowy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

trzeba brać pod uwagę, który przedsiębiorca aktualnie zarządza nieruchomością, bo można trafić z deszczu pod rynnę. Ja jestem zadowolona z zarządzania przez polzen
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Jeśli zdecydujesz się na budowę domu to polecam usługi firmy onelevel wykonującej wylewkę betonową. To rzetelna firma.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście

Przymorze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

albo Zaspa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dolne miasto
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Gdansk -Gdzie warto kupic ? (71 odpowiedzi)

Witam ! Jestesmy w trakcie szukania mieszkania 2-3 pok. Chciałem się poradzić gdzie wg. Was warto...