Rozczarowanie...

Długo nosiłam się z zamiarem napisania tej opinii. Przeważyło to ,że czas mija i mimo tego ,że przedszkole nie jest już od kilku miesięcy częścią życia naszego i naszego dziecka to przypadek sprawił, że mogłam się dowiedzieć o tym ,że nie jest tam nic lepiej... Nasze dziecko jest w innym prywatnym przedszkolu i każdego dnia dostajemy dowód na to, że można inaczej. Nie karami, obciążającymi etykietami "jak na niego/na nią był dzisiaj grzeczny",nie próbą udowadniania 100% winy "niegrzeczności" rodzicom... Szczerze mówiąc do tej pory nie rozumiem co się kryło pod tym stwierdzeniem... Od pierwszego dnia w nowym przedszkolu i bez zmian do dziś nie jest "niegrzeczny/niegrzeczna". Jest Dzieckiem. Aktywnym , ciekawym świata, siebie , dzieci, ludzi, opiekunów , miejsc. Dla rodziców niezwykłym a jednocześnie zwykłym dzieckiem. Jest kimś, jest małym człowiekiem , który jest jakiś i ma prawo być... W Edumaluszku sprawy personalne, kadrowe (i być może też inne) przysłaniają cel powstania i istnienia placówki. Powinna istnieć dla dzieci i bez dzieci nie istnieje a jak jest...? Być może nie jest to proste prowadzić taką działalność ale może też nie każdy powinien? Cieszę się ,że to juz za nami.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 15

Nie zgadzam się ...

Nie zgadzam się ...
Nie często zamieszczam swoje opinie na portalach internetowych , niestety praca zawodowa pochłania coraz więcej czasu każdego z nas. Wiele niegodziwości i frustracji jest zamieszczanych w opiniach ludzi ,często przemęczonych i zagubionych w obecnej rzeczywistości. Nie mogę jednak przejść obojętnie nad jawną nieprawdą i szarganiem imienia osób tak bardzo zaangażowanych w to co robią. Ktoś kiedyś powiedział Obyś cudze dzieci musiał wychowywać , i nie chodziło tu o karę a wysiłek i poświęcenie a także bezinteresowną miłość jaką trzeba w pracę wychowawczą włożyć aby pokolenie naszych dzieci było wartościowe,dumne i potrafiło odnaleźć siebie w tych trudnych czasach.
Nie zgadzam się i nie potrafię zrozumieć słów wypowiedzianych przez jedną z matek na temat przedszkola Edu-Maluszek.Jak wiele złą trzeba nosić w sobie lub zupełnie nie rozumieć na czym polega praca wychowawczo-edukacyjna aby taką opinię napisać.W przedszkolu tym przywiązują panie opiekunki oraz pani dyrektor dużą uwagę do pracy nad każdym dzieckiem i każde z nich jest traktowane bardzo indywidualnie ,grzecznie i z dużą kulturą.Rozwój emocjonalny dziecka jest celem nadrzędnym i w żaden sposób nie karano tam dzieci ani nie przyczepiano etykiet.Wiele zajęć dodatkowych poprzez judo , wspaniałe zajęcia z chemii które dzieci uwielbiają a także balet i występy teatralne pozwala się każdemu z nich wspaniale bawić i rozwijać.Nie prawdą jest aby sprawy personalne,kadrowe lub inne jak napisała wspomniana panie miały miejsce i przysłaniały cel istnienie tej placówki bo normalnie bym to zauważył osobiście.Wielokrotnie rozmawiałem z panią dyrektor tej placówki jak i z wychowawczyniami i nigdy nie odniosłem wrażenia aby moje dziecko było traktowane jak odmieniec lub było karane.I już tak na koniec chciałbym powiedzieć że bardzo dziękuję personelowi placówki i wszystkim panią opiekunką a przede wszystkim pani dyrektor za pracę którą włożyły w kształtowanie osobowości i rozwój mojego dziecka.Niech ten uśmiech który widziałem na jego twarzy każdego dnia odbierając je będzie najmilszym dla nich podziękowaniem
Gorąco polecam wszystkim rodzicom to przedszkole.
Jeszcze tylko słowo do pani która umieściła tę krzywdzącą opinię.
Jeżeli przez cały okres uczęszczania pani dziecka do przedszkola i później jeszcze przez wiele miesięcy wahała się pani z wyrażeniem swojej opinie to czy aby na pewno chodzi pani o dobro dziecka ,a może o coś innego ?
Nie wszystkim łatwo przychodzi powiedzieć dziękuję ,nie wszyscy potrafią się uśmiechnąć ale tak wielu z łatwością potrafi dzisiaj zniszczyć to co wartościowe i dobre.
Pozdrawiam
K.R.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 17

Re: Nie zgadzam się ...

Żałuję,że nie mogą się Państwo zapoznać z całym pisemnym dialogiem , który miałam okazję odbyć z Panią Dyrektor zanim portal umieścił moją opinię (...) Nie mogę zacytować tej wypowiedzi wprost ale w ramach podsumowania : dowiedziałam się od Pani Dyrektor m.in ,że "niegrzeczność" mojego dziecka wynikała z problemów z koncentracją i skupieniem uwagi skutkująca niepokojem,przeszkadzaniem w zajęciach i agresją - potrzebował pracy i terapii. Dowiedziałam się ,że Pani Dyrektor i opiekunki odbyły z nami klika spotkań i że syn był karany za złe, tzn.dezorganizujące pracę nauczycielek albo zagrażające bezpieczeństwu(!)zachowanie. Na koniec padło stwierdzenie, że być może nie każdy powinien być Rodzicem... Piszę "Dowiedziałam się" bo w trakcie kilkumiesięcznego pobytu dziecka w przedszkolu nikt - ani Pani Dyrektor, ani Panie opiekunki - nie przekazał nam informacji o rzekomych dysfunkcjach dziecka, spotkanie odbyło się AŻ jedno i było zainicjowane przez nas- Rodziców. Zostaliśmy na nim poinformowani ,że nasz niespełna trzyletni syn zostanie przeniesiony do grupy starszaków i żadna opiekunka z maluszków nawet nie wzięła w tym spotkaniu udziału. Kar "za deozrganizowanie pracy nauczycielek" nie skomentuję i pozostawiam do oceny czytającym tak samo jak wyrażanie opinii o czyimś rodzicielstwie. To ostatnie -jakim jestem Rodzicem- na pewno bezkrytycznie podsumuje całym swoim życiem trójka moich dzieci... Możecie się Państwo ze mną nie zgadzać, możecie próbować mnie oceniać i szukać w mojej wypowiedzi nieprawdziwych faktów. Wiem jak trudno jest podjąć decyzję o wyborze przedszkola dla dziecka i wiem ,że jeszcze trudniej jest podjąć decyzję o jego zmianie. Trzeba się wtedy przyznać do błędu przed samym sobą a to czasami najtrudniejsze...
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 13

Re: Nie zgadzam się ...

Żenada ,droga pani ! Już lepiej niech się pani powstrzyma bo ręce opadają !
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 15

Re: Nie zgadzam się ...

Drodzy Państwo, nie piszcie 'nie zgadzam się' bo z czym się nie zgadzacie ? z tym, że 'rozczarowana' mama nie usłyszała od Pani Dyrektor, tego co usłyszała ? Dodatkowo, stwierdzenie Pani Dyrektor, że 'rozczarowana' mama nie powinna mieć dzieci rzeczywiście lepiej pozostawić ocenie czytelników..Do 'wstyd mi za takich': drogi Pani/e, może na przykładzie: kupuje Pan/i samochód i jest Pan/i zadowolony. Sąsiad kupuje taki sam i jest niezadowolony i narzeka. Wstyd Pani/u za niego ? I dlaczego ma się powstrzymać od komentarza na forum? Bo Panu/i ręce opadną :)
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 10