SKM I ODWOŁANIE !!

Zapewne wielu z Was niesłusznie zostało oskarżonych o brak biletu na Trójmiejską SKMkę - Również i ja zostałem spisany i czekam na mandat ..
Z ogromną checią napisze odwołanie - Tylko jak??

Zwracam sie dlatego do Was drodzy Forumowcy o pomoc w tej sprawie...

Może znacie jakies pomocne metody w zwalczaniu kanarowego chamstwa!

pozdrawiam

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: SKM I ODWOŁANIE !!

nie rozumiem- jak mozna zostac nieslusznie spisannym skoro sienie mialo biletu? to chyba sluszne? Chyba ze nie rozumiem o co Ci chodzi

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: SKM I ODWOŁANIE !!

Chciażby właśnie tak,że stoisz w kolejce po bilet...dłuuugiej kolejce,a kanary Cię spisują.
A znam też taki przypadek,że kasownik we Wrzeszczu chyba był źle ustawiony bo wybijał numery z dnia wcześniejszego.Po prostu się nie przestaił.A przy kontroli biletów kanary nie chcieli dyskutować nawet na ten temat i wlepiali mandaty.Dopiero gdy ileś tam osób z przedziału zarobiło mandat bo mieli te same numery,bo wsiadali też we Wrzeczu to chyba ich coś tknęło.Ale mamndatów nie cofnęli :)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: SKM I ODWOŁANIE !!

NIE miałem biletu ale stałem w kolejce po bilet... Kolesie podeszli mnie spisali :/

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: SKM I ODWOŁANIE !!

no ja rowniez niedawno dostalem nandat w skm ( a calkiem niedawno od policji :P) za brak biletu, a bylo tak ze wsiadlem do kolejki z grupka kolegow i sie z nimi zegnalem bo oni zaraz wysiadali a ja jechalem dalej i szedlem po bilet, no i sie pozegnalem i ruszylem po bilet,kolejka dopiero zamknela drzwi i wszedlem do przedzialu ale droge zagrodzil mi wielki burak i mowi ze nie ma przejscia hehe no i mnie spisali i mandacik......ale ja nie zaplacilem i nie mam zamiaru niech sie dzieje wola nieba dostalem mandat 11.11.2004 :D w swieto niepodleglosci i poki co nic nie przyszlo .............. mam w dupie skm i oszustow ! a jak mnie zaciagna do sadu to cos wymysle ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: SKM I ODWOŁANIE !!

co do skm i takich wlasnie- oni sie ostatnio rozbestwili-
na trasie gdansk gl-reda sa zdolni sprawdzac w porywach bilety 5 razy!
i kanarzy juz do tego stopnia znaja stalych bywalcow ze nei musza biletow miesiecznych sprawdzac dokladnie-tylko zerkaja i wiedza o co chodzi.
A w ogole to kanrow pelno, policji tez pelno. panstwo policyjne hoho
;)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: SKM I ODWOŁANIE !!

Też to już przerabiałam.No ale cóż....musiałam zapłacić.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: SKM I ODWOŁANIE !!

Witam
Mam kumpla ktorego spisywali chyba z 10 razy ale ani razu nie zaplacie. Zawsze pisal odwaołania cos w nich inteligentnego nasciemnial i sprawa umozona. Raz pamietam jak mial bilet miesieczny z Gdyni do Wrzeszcza ale akurat mu sie zachcialo do Gd Głownego za darmoszke dojechac i go zlapali. On poszedl na drugi dzien do dziekana poprosil o podpis pod planem zajec w ktorym bylo napisane ze do pozna mielismy zajecia i chlopak napisal w odwolaniu ze byl zmeczony i przespal Wrzeszcz (sprawe umozyli). Chcieli od niego 20zł tylko za pokrycie kosztow proceduralnych, a on na to zeby obciazyli tymi kosztami kanara, ktory byl tak niewyrozumialy i go spisal :) (sprawe umozyli)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: SKM I ODWOŁANIE !!

DOBREEEEEEEEEE nie ma to jak kombinatoryka
(taka polska naukowa specjalnosc ;P)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: SKM I ODWOŁANIE !!


Mój znajomy całe studia tak kombinował, a studiował na PG.
Widać coś w tych głowach zostaje...;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: SKM I ODWOŁANIE !!

Ja roznie kombinuje. Od jakiegos czasu juz nie jezdze...nie tylko kolejka ale ogolnie staram sie nie kozystac z komunikacji miejskiej. Zauwazylemze taki spacerek do wrzeszcza i spowrotem to calkiem przyjemna wyprawa...zwlaszcza jak sie spaceruje z jakas mila osobka :))

Wczesnije to zazwyczaj sciemnialem ze "ide kupic" bilet. W ostatecznosci nigdy nie nosze dokumentow i sciemniam ze nie jestem z 3miasta i ze mnie wlasnie okradli....i takie tam....nie chce im sie wzywac policji, czasami sie da w lape kilka zlotych....Czasami jade np z gdyni do gda pospiechem,dajac komus w lape i mi wychodzi polowa biletu na skmke...A to juz uczciwsza cena;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: SKM I ODWOŁANIE !!

wracam do tematu - dostałem upomnienie do zapłacenia mandatu w terminie 14 dni itp inaczej sad ........ nie zaplacilem bo mam to w D :P i mam pytanie czy ktos miala kiedys taka sytuacje? ze nie zaplacil i co? od razu sprawa sadowa czy ponowne upomnienie? zaznaczam ze upomnienie przyszlo jako zwykly list, nie podpisywalem nic itp wiec mogl nie dojsc prawda?

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: SKM I ODWOŁANIE !!

Ja bym w ogóle tego ze skrzynki nie wyciągnęła.Pocztę by cofnęli do nadawcy i tyle.Wtedy by się głowili.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: SKM I ODWOŁANIE !!

A jak mnie już kanary złapia to na dokumencie podpisuję się inaczej niż zazwyczaj.I jak coś to ....."to nie jest mój podpis!!!!".Mogę nawet im wszystkie dokumenty pokazać z moimi podpisami.Kiedyś to przeszło.Ale że rzadko mnie kanary łapią to...rzadko stosuję ten chwyt.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: SKM I ODWOŁANIE !!

jak kiedyś byłam studentką i jeździłam na gapę SKM-ką to miałam uniwersalny sposób na kanarów, zawsze miałam skasowany bilet tyle ż sprzed kilku dni i jak mnie łapali to udawałam że nie rozumiem po polsku, pokazywałam ów bilet a gdy któryś był ambitniejszy i próbował mi na palcach wytłumaczyć o co mu biega, to zasypywałam go lawiną oskarżeń, tłumaczeń,agresywnych pytań kończonych prawie krzykiem w obcym języku (najlepiej szwedzki lub norweski) i zawsze zostawiali mnie w spokoju..........
pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: SKM I ODWOŁANIE !!

Każdy orze jak może :)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: SKM I ODWOŁANIE !!

no ja tez cos wymysle bo na pewno nie zaplace, chyba ze mi zabiora komputer (komornik) :P

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: SKM I ODWOŁANIE !!

Nef, fajny pomysl :) opantentowany, czy moge wykorzystac? ;)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: SKM I ODWOŁANIE !!

Jasne :)))))Po to napisałam.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: SKM I ODWOŁANIE !!

dzieki :)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: SKM I ODWOŁANIE !!

ja troche nie na temat, ale tak sobie mysle ze bycie kanarem to musi byc bardzo sympatyczny fach. Moze prawie tak jak bycie egzaminatorem w PORDzie. Zaczynam sie zastanawiac nad zmiana powolania-bo na cholere mi studia-zostane egzaminatorka. Tzn dluga jeszcze droga przede mna bo mnie jak na razie skutecznie oblewaja na prawku i najwyrazniej czekaja na kase. ale nie dam. raz dalam kanarowi-co prawda nie tak duzo ale jak sobie pomysle ze ten oblesny facet sobie np wypil piwko na moj koszt to mnie skreca i sie zastanawiam czy nie lepiej bylo mandat zaplacic-napilby sie kto inny:/
aha, a ostatnio w tramwaju takiemu biednemu panu bilet sie przeterminowal o 2 minuty-widac bylo ze byl bardzo biedny-na to kanar (przy wszystkich ludziach) "co pana na bilet nie stac??". I jaki USMIECH rozswietlil jego twarzyczke. Tak, zostane kanarem. Bede miala takie drobne przyjemnosci na co dzien, i szerszy usmiech.....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: SKM I ODWOŁANIE !!

kanary to sa jacys niedouczeni niespelnieni kolesie ktorzy szukaja na piwo kasy, widac nawet po gebach ze to jakies dno spoleczne, bo kto chcialbym pracowac jako kanar?

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: SKM I ODWOŁANIE !!

Voitec napisał(a):

, bo kto chcialbym pracowac jako kanar?

no ja bym chciala:P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: SKM I ODWOŁANIE !!

chyba jestes nietrzezwa skoro tak mowisz ;P a jesli nie jestes to - łojezu :P

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: SKM I ODWOŁANIE !!

Ja :)
Może nie jestem tak ograniczona jak oni,ale......jakbym nie miała innej pracy i możliwości ja jej zdobycie to ja chciałabym być kanarówą :)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: SKM I ODWOŁANIE !!

no mi chodzilo o tych facetow.............oni sa feeeeeeee oblesni i smierdza wodka......


a swoja droga chcialbym zeby mnie "sprawdzała" pani Kanarkowa <^_^> , nawet dałbym sie zrewidowac takiej pani osobiscie ;P

a jakbys to była Ty to juz wogole ;P


(p.s. wiesz ze czekam na cos od Ciebie ?:D )

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: SKM I ODWOŁANIE !!

Wiem...wiem....i pamiętam nawet :)Musisz uzbroić się w cierpliwość niestety :(

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: SKM I ODWOŁANIE !!

czekam cierpliwie ;)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: SKM I ODWOŁANIE !!

Nef, chcesz mi zrobic konkurencje??;))) Ale moze to i dobrze, zalozymy spolke i bedzie razniej. Ale lapowkami to po rowno trza bedzie sie dzielic!!!:D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: SKM I ODWOŁANIE !!

Hahahahaha....jaka ja tam konkurencja dla Ciebie :)
Nad tymi łapówkami do podziału to jeszcze się zastanowię ;)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: SKM I ODWOŁANIE !!

a widziałeś gęby poborców podatkowych to są dopiero twarze, i wszyscy się jąkają ciekawe czemu..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: SKM I ODWOŁANIE !!

Skoro o SKM mowa i przy okazji ZKM to pomóżcie mi!!!!

Muszę się dostać na Jelitkowską do Novotelu i nie wiem czym?Jakim autobusem i skąd jest bliżej,z Wyścigów czy z Oliwy???!!!
Kompletnie nie znam Gdańska.Plissssss,napiszcie jak wiecie.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: SKM I ODWOŁANIE !!

Właśnie się dowiedziałam,że nie z Oliwy tylko z Żabianki :/ Wrrrr....
Nikt nic nie wie???

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: SKM I ODWOŁANIE !!

Jeżeli chodzi o Hotel Posejdon (choć teraz to one pozmieniały nazwy) w Jelitkowie, przy zbiegu ulic Kaplicznej i Pomorskiej to najlepiej w Oliwie lub w Sopocie (w zależności gdzie Ci wygodniej) wsiąść w autobus 143 i dojeżdżasz pod sam hotel.
Z Żabianki to gorzej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: SKM I ODWOŁANIE !!

Dzięki wielkie :)To chyba nie Posejdon tylko była Marina :)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: SKM I ODWOŁANIE !!

To do Mariny jedziesz tak samo. Autobusem 143 z Oliwy lub Sopotu. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: SKM I ODWOŁANIE !!

Już wiem :)Z Sopotu jest bliżej podobno :)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: SKM I ODWOŁANIE !!

Jeśli nie dostaniesz mandatu listem poleconym, a nie dostaniesz to jest tak jakby on nie przyszedł do Ciebie, a po roku czasu następuje przedawnienie mandatu,
A druga sprawa nie podpisujcie się na blankcie mandatowym, zawsze wtedy można powiedzieć, że ktoś inny podał Wasze dane - nie mają Waszego podpisu i nie mogą Wam tego udowodnić, że to Wy jechaliście na gapę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: SKM I ODWOŁANIE !!

Jak można się nie podpisać na blankiecie mandatowym kiedy kanar stoji obok???Tak porostu odmówić podpisu???
do mnie nigdy mandat nie przyszedł listem poleconym!Zawsze wypisywali go na miejscu,a do domu przychodziło jedynie przypomnienie o nieuregulowaniu :?

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: SKM I ODWOŁANIE !!

hehe tja jak sie nie podpisze to Pan Kanar z innymi wyrosnietymi kolegami juz znajdzie srodeki zebys podpisal :P chyba lepiej podpisac sie jakos koślawo badz niewyraźnie zeby potem moc sciemniac ze to nie my :P



popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: SKM I ODWOŁANIE !!

a ja ostanio zwiałam kanarowi:) ze 150 zl zaoszczedzilam:) to byla dopiero Mission Impossible:P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: SKM I ODWOŁANIE !!

tak po prostu zaczelas uciekac jak mysz przed kotem?:D opisz jak toi bylo brzmi ciekawie ;P

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: SKM I ODWOŁANIE !!

hehe to byla mistrzowska akcja. dodam ze kanarow bylo 2, a i tak zostali przerobieni. jak dzieci:) a jak mi adrenalinka podskoczyla...]:>
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: SKM I ODWOŁANIE !!

a gdzie adrenalina ? gdzie akcja w opisie? opisz jak bieglas czy cos ............

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: SKM I ODWOŁANIE !!

heh, wiesz. . nie mam talentu do narracji pisemnej;-D
ale to bylo cos......;))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Naturystycznie (7 odpowiedzi)

Witam wszystkich szczególnie kobiety. Od dłuższego już czasu nurtuje mnie jedno pytanie,...

Żona zdradza męża - jak się w tym odnaleźć by nie zwariować? (14 odpowiedzi)

Hej, Przyznam szczerze, że zdrada żony jest dla mnie olbrzymią traumą, ponieważ wierzyłem w...

Gay Gdańsk (73 odpowiedzi)

JA 21 lat strarówka...