Sanepid nie zaleca noszenia maseczek przez osoby zdrowe

Poniżej macie link do strony Sanepidu http://www.wsse.gda.pl/aktualnosci-i-komunikaty/aktualnosci/1061-informacja-przygotowana-na-podstawie-rekomendacji-glownego-inspektora-sanitarnego-dla-branzy-handlowej-w-zwiazku-z-potencjalnym-ryzykiem-zakazenia-koronawirusem. Wydrukować i w razie upierdliwej obsługi pokazać. Sklepy się skarżą, że mogą dostać 5000 kary za obsługę takiego klienta.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 9
Cytowane zalecenie jest z 20 marca gdy nie było jeszcze obowiązku noszenia maseczek! To nie jest tak że pracownicy sklepów czy restauracji są upierdliwi i proszą o nałożenie maseczki... taki jest wymóg sanepidu żeby odmawiac obsługi klientom bez maseczki, za nieprzestrzeganie grozi kara do 30 tyśięcy! Poza tym wez pod uwagę że wchodząc do sklepu bez maseczki jesteś zagrożeniem dla osoby tam pracującej, narażasz jej życie i zdrowie więc nie dziw się że proszą o założenie maseczki ... nie można być egoistą i myśleć tylko o sobie, przez twoje nienoszenie maseczki ktoś może zachorować lub umrzeć, pomyśl o tym!!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4
Maseczki nie chronią. Po drugie sam wirus jest fałszywy i statystyki to potwierdzają.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5
Wirus jest prawdziwy. Pandemia jest natomiast "nadmuchana". Żadne statystyki nie potwierdzają znacząco zwiększonej śmiertelności.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1