Skuteczna nauka przygatnych komend!

Chodzialam z psem (retrieverem) na zajecia dla szczeniat, z posluszenstwa podstawowego oraz wyzszego. Przyznam, ze nigdy nie byl to pies problematyczny, jest bardzo wesoly, zero agresji, wiec nie umiem ocenic tej szkoly pod katem radzenia sobie z trudnymi przypadkami. Moge jednak smialo polecic te zajecia jako efektywne pod wzgledem nauki komend! Naprawde oprocz siad, waruj, do mnie, noga, rownaj, pies potrafi zostawac na miejscu, podczas gdy wlasciciel sie oddala, poki nie uslyszy komendy zwalniajacej, co jest bardzo przydatne w codziennym zyciu. Reaguje na komendy slowne oraz wzrokowe. Mimo ze uczeszczalam z nim tam ponad 2 lata temu, caly czas wszystko pamieta. I nieprawda jest, ze szkoleniowcy kaza zakladac psu kolczatke- oni daja taka opcje, ja osobiscie z niej nigdy nie skorzystalam, glowna sila perswazji byly odpowiednio podawane smakolyki.Reasumujac, zarowno ja i pies bawilismy sie tam dobrze, kazde zajecia byly odpowiednio intesnywne, a psiakowi zdobyte tam nauki naprawde weszly w krew. Co wiecej, czesto spotykam ludzi ktorzy szkolili psy w innych renomowanych ale 'pozytywnych' szkolach i byli zdumieni umiejetnosciami mojego psa, bo ich pupile takich nie posiadly.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Skuteczna nauka przygatnych komend!

"spotykam ludzi ktorzy szkolili psy w innych renomowanych ale 'pozytywnych' szkolach"

??!! WNIOSEK Z TEGO PROSTY- ta szkoła "pozytywna" nie jest (jak rozumiem- stosowane sa także metody awersyjne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1