Słoiczki dla niemowląt - gdzie najtaniej?

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko
Zbliża się etap słoiczków u moich maluchów, w którym sklepie w Gdyni kupię je najtaniej?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Słoiczki dla niemowląt - gdzie najtaniej?

Tanie słoiczki dostaniesz w rossmanie-firma babydream. Mój synek je jada ale nie wszystkie lubi. Najbardziej przepada za gerberami ale sa jednymi z najdroższych. Duży słoiczek gerbera 190g kosztuje 4,99 w rossmanie i Tesco ale jak wyrobisz sobie kartę rossnę w rossmanie to masz zawsze taniej. Często tez spotykam sie z promocjami na słoiki w rossmanie i wtedy kupuje hurtem :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Słoiczki dla niemowląt - gdzie najtaniej?

w Biedronce słoiczki z owocami na pewno są tańsze niż w rossmanie.
We wszystkich sklepach ceny kształtują się podobniej i tak jak Mama napisała - najlepiej kupić w promocji większą ich ilość (w rossmanie bywaja takie promocje ze kupujes 3 a 4ty dostajesz gratis).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Słoiczki dla niemowląt - gdzie najtaniej?

od gerberow drozsze sa na pewno hipp, holle, humana....

Jeśli chodzi o Hippa to najtaniej w regularnej cenie jest w netto:
2,99 za deserki 125g
4,99 za obiadki 190g

Każda cena ponizej w hipermarketach jest bardzo atrakcyjna (normalnie deserki kosztują 3,49-4,50)

Warto śledzić gazetki hipermarketowe z promocjami.

No i ja osobiście to polecam gotowanie samemu - nawet z ekologicznych warzyw wychodzi taniej niż słoiczki.
O ile oczywiście masz czas i chęci :)

Wracajac do sloiczkow - na poczatek kup po jednym jednej firmy, moj synek np babydream pluje dalej niż widzi ;) marchewke przerabialismy chyba ze wszystkich firm i zaakceptował jedynie Hippa ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Słoiczki dla niemowląt - gdzie najtaniej?

Hipp jest najtańszy w auchon, czasem też w lidlu sa obiadki i deserki hipp w atrakcyjnej cenie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Słoiczki dla niemowląt - gdzie najtaniej?

Też karmiłam hippem i polecam auchan
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Słoiczki dla niemowląt - gdzie najtaniej?

http://www.promobaby.pl/kategoria-zywnosc.html
tu są promocje na bieżąco aktualizowane, można popatrzeć i porównać :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Słoiczki dla niemowląt - gdzie najtaniej?

Ja polecam firmę Dizzy z Lidla obiadki i deserki są tanie bo po 1.99 a dobre mój synek z chęcią je jadł oczywiście na przemian z bobowitą gerberem i babydream lub gotowanymi przeze mnie ale to oczywiście trzeba mieć chęci :) Hipp też dobry ale strasznie drogi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Słoiczki dla niemowląt - gdzie najtaniej?

Ja nie jestem zwolennikiem Dizzy ze względu na dużą zawartość cukru i konserwanty. Od początku gotuję młodemu sama i mu smakuje bardziej niż ze słoiczków (gotuję co 2 dzień, zajmuję to 30 minut razem z umyciem i obraniem warzyw oraz gotowaniem a koszt na 2 dni to około 2 zł).
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do dizzy dodawane są konserwanty i inne dodatki, bałabym się podać to małemu dziecku.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dizzy to chyba jedyne słoiczki, gdzie w składzie jest cukier.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja ostatnio zamawiam z Piotra i Pawła - https://www.e-piotripawel.pl/kategoria/artykuly-dzieciece/4 , opłaca się i do tego wszystko panowie przynoszą pod same drzwi :) według mnie to bardzo dobre rozwiązanie dla każdej mamy i nie tylko :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Słoiczki dla niemowląt - gdzie najtaniej?

Regularnie promocje na słoiczki są w polomarkecie, w tej promocji multilogicznej, kupujesz dwa i masz taniej nawet o 40 procent
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Słoiczki dla niemowląt - gdzie najtaniej?

ja kupuję w Rossmanie zarówno słoiczki jak i kaszki - często są fajne promocje, soki są tańsze w Biedronce
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Słoiczki dla niemowląt - gdzie najtaniej?

Polecam gotowanie samemu, dla takiego malca nie jest to skomplikowane a i czasu dużo nie zajmuje. Potem zawekować i gotowe. Więcej dobrych składników i o wiele taniej. Wiem z doświadczenia. Sama mam 2 dzieci i przez pierwszy miesiąc (po skończeniu 6 mż) też dawałam słoiczki Hippa aby tylko przyzwyczaić do innego jedzenia a potem już sama gotowałam. Od razu można poczuć ulgę w portfelu a i jedzenie można fajnie urozmaicać jeśli się tylko chce. Jak czytałam skład słoiczka że mięsa jest tylko 8% to wolałam robić swoje. Te 8% mięsa to pewnie minimum jakie musi się znaleźć w potrawie, ja wolałam dać go więcej dziecku. Aha i papki z owoców też polecam robić samemu bo te to już chyba z lenistwa się kupuje :)
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 8

Re: Słoiczki dla niemowląt - gdzie najtaniej?

Niestety w tę niedziele naciełam się na słoiki w netto data ważności bardzo krótka, tamchyba nie ma ruchu dlatego sprzedają starocie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Słoiczki dla niemowląt - gdzie najtaniej?

Jedna uwaga, te 8% mięsa jest jak najbardziej na miejscu, bo wychodzi ok 10 gr na porcję, czyli zgodnie ze schematem żywienia.
Osobiście w Hippie wkurza mnie to, że niby ekologiczne i bla bla bla a cukier i zagęstniki ładują aż miło.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Słoiczki dla niemowląt - gdzie najtaniej?

Polecam samodzielne gotowanie obiadków dla malucha i nie trzymanie się tak kurczowo schematu żywienia.deserki kupuję od czasu do czasu.Moja córcia najbardziej lubi Hipp.
Obecnie ma 9 miesięcy, a od 7 miesiąca zaczęłam podawać jej do jedzenia to samo, co jedzą pozostali domownicy, nawet syropek z cebuli i miodu na przeziębienie.
Zaznaczam, że w mojej kuchni nie używam wegety, rosołków w kostkach, maggi, ani żadnych przypraw zawierające glutaminian itp.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Słoiczki dla niemowląt - gdzie najtaniej?

Graszka, a napisz mi co i jak gotujesz, tak orientacyjnie. bo tez bym chetnie podawala, chociaz częsciowo, to co jemy...
pa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Słoiczki dla niemowląt - gdzie najtaniej?

Ede, nie wiem ile ma Twoje dziecko, ale możesz gotować wspólne zupy, piec albo dusić mięso, robić pierogi, makarony, naleśniki na słodko i na wytrawnie - ja gotuje 1 obiad od kiedy młody skończył 10 miesięcy. Znacznie ograniczyliśmy jedynie sól i cukier, co nie znaczy że całkiem je wyeliminowałam i wszystkim to wyszło na zdrowie- obecnie mamy taki wybór fantastycznych przypraw, że jedznie absolutnie nie jest mdłe.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Słoiczki dla niemowląt - gdzie najtaniej?

moja córeczka ma 7 miesiecy, troche poczekam i tez tak zaczne roić. również nie używam, bądź bardzo sporadycznie, wszelkiego rodzaju wspomagacze. dzieki za informacje. paa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Słoiczki dla niemowląt - gdzie najtaniej?

Gdzie w jakich sklepach stacjonarnych można kupić obiadki firm: Holle, ELLAS KITCHEN, Humana.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Słoiczki dla niemowląt - gdzie najtaniej?

Ja jeśli daje dziecku słoiczek to wyłącznie hippa. Owszem zdarzają się sloiczki, w których jest cukier, ale jest ich dosłownie że 3 a reszta sloiczkow nie zawiera żadnego cukru. Trzeba czytać etykiety i wybierać te dania, które są bez cukru.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Słoiczki dla niemowląt - gdzie najtaniej?

Jedynie GERBER ma dobry skład, reszta to tragedia z zagestnikami, sokiem winogronowym(który aż lepi się of cukru), duża ilością wody itd. Przeanalizowaliśmy skład wszystkich słoików na rynku i tylko GERBER jest ok. Zwłaszcza słoiczki jednoskladnikowe np, pierwsza marchewka, dynia brokuły, jabuszka
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jako mam 3 powiem tak:

-przy 1 dziecko dawałam słoiczki tylko do czasu kiedy dodawane było mięsko, potem gotowałam sama
-przy 3 dosłownie 2 albo 3 razy skusiłam się na słoiczek
-przy 3 sama gotowałam - dostosowując menu obiadu dla rodziny

Nie używam żadnej chemii w kuchni, warzywa i owoce mam od rolnika (to na prawdę nie jest taki problem). Poza sezonem można kupić eko warzywa w normalnych sklepach.
Słoiczki dla dzieci to niestety niezły biznes a jakość straszna. Może w pierwszych miesiącach zrozumiem, ale dawanie 10-12 miesięcznemu dziecko takiego jedzenia to już dla mnie zwykłe lenistwo i głupota.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

No nie wiem, sloiczki to wygodna i urozmaicona kuchnia dla dziecka zwłaszcza w zimie, gdzie nie kupisz brokułow od rolnika, kalafiora, zielonego groszku itp bo zwyczajnie takie rzeczy w zimie nie rosną a te w sklepach to niestety sama chemia. Nawet te z gospodarstw ekologicznych, owszem są certyfikaty że marchewka czy ziemniaczki są uprawiane w ekologiczny sposób co nie znaczy że chemi nie zawiraja bo samych warzyw nikt w takim.gospodarstwie nie bada. Np. Gospodarstwo ekologiczne a obok pola opryskiwane nawozami więc.i tak nasze ekologiczne warzywa chłona chemię. Natomiast sloiczki są badane na zawartość metali ciężkich,.pestycydów itd. Dopóki dziecko małe myślę.ze.warto dawać słoiki. Jako mama alergika przekonałam się na własnej skórze,. Kiedy to dziecko moje po ekologicznej marchewkce dostało wysypki, szybko wróciłam.do słoików.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja kupuje mrozonki. A sloiczki maja masakryczny sklad. Np. jablko z gerbera zawiera 2 lyzeczki cukru, az sie przerazilam.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Mam przed sobą słoiczek, jabłka z gerbera i nie widzę w składzie żadnego cukru. Jest jabłka 100procent i witamina C.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może patrzysz na tabelkę z węglowodany, cukry itd ale to są naturalne cukry występujące w owocach. Jak zetrzeć jabłko na tarce to też podasz dziecku naturalny cukier.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie wiem, czy słoiczki, ale np niektóre kaszki z Holle pojawiły się w Superpharmach, obczaj sobie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

OOO ja tez polecam wszystko od Holle :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1


Bardzo fajne są od Hipp pierwsza łyżeczka one nie mają dodatkowego cukru, idealne na początek rozszerzania diety.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sama zrób. to łątwe https://www2.braunhousehold.com/pl-pl/porady-kuchenne/jak-przygotowac-domowe-sloiczki-dla-niemowlat
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

u nas tez holle. droższe, ale naprawdę dobre. polecjaa kupowac przez internet, ale ja się jeszcze nie zdecudowałam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Naprawa zabawek (10 odpowiedzi)

Czy może któraś z mam wie czy jest gdzieś zakład naprawiający zabawki na baterie? Z góry dziękuję...

Kosmetyki dla dzieci - czytacie skład? (42 odpowiedzi)

Ostatnio całkiem przez przypadek trafiłam na fachową stronę nt. szkodliwych składników kosmetyków...

gdzie kupujecie meble dla dzieci? (99 odpowiedzi)

czeka mnie gruntowne urządzanie pokoju córki. Ma 7 lat i czas na wymianę dosłownie wszystkiego....