Slub w piatek

Temat dostępny też na forum: Wesele Wesele bez ogłoszeń
Słuchajcie, czy ktos jest moze zorientowani jaki z kosciołów nie robi problemow z udzieleniem slubu w piatek...
Bede bardzo wdzieczna za odpowiedz...
Pozdrawiam Karolina
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Slub w piatek

N M P Królowej Różańca św. na Przymorzu, byłam tam w pt na ślubie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Slub w piatek

ja byłam na kilku ślubach w piątki i żaden nie robił problemów!!! A byłam w Matemblewie w Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej, w Sopocie u św.Bernarda albo Benedykta (tak oszklony ołtarz) i w Gdyni to są chyba Karwiny, ale na Gdyni to się nie znam.
A robili Ci gdzieś problemy???

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Slub w piatek

i jeszcze Św. Michał w Sopocie , tylko goscie mieli w wiekszosci wypadkow troszke przekichane , bo musieli gnac prosto z pracy do kosciola ( a kwiaty, a przebrac się ), takze pomysl o tym
pozdrawiam ; )

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Slub w piatek

sw. Brygidy w Gdansku i sw. Jakuba w Oliwie - ja tez bede miec slub w piatek ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Slub w piatek

ja będę miała ślub w piątek w kościele na oruni i też nie ma z tym problemów
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Slub w piatek

@@@ a w ktorym kosciele na orunii?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Slub w piatek

a co wogole myslicie na temat piatkowych slubow?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Slub w piatek

Znalazłam na necie cosik takiego:
"WESELE W PIĄTEK
Warto dowiedzieć się w oglądanej restauracji lub sali bankietowej o koszt przyjęcia odbywającego się w piątek. Coraz więcej punktów gastronomicznych skłonna jest obniżyć cenę z uwagi na mniejsze zainteresowanie terminami nietypowymi. Podobnie jest z kamerzystami, fotografami i zespołami muzycznymi. Organizacja ślubu i wesela w piątek pozwoli zaoszczędzić nawet do 30 procent kosztów, co przy ekskluzywnych restauracjach jest sumą znaczącą. Należy jednak pamiętać, aby ceremonię ślubną zacząć nieco później, aby Wasi goście zdążyli na nią po pracy."

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Slub w piatek

now wlasnie. Problem moze byc jezeli na slubie ma sie pojawic duzo osob przyjezdnych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Slub w piatek

Św Ignacego
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Slub w piatek

My jak do tej pory dowiadywalismy sie w kosciele garnizonowym w Sopocie na Monciaku. Strasznie nam sie ten kosciol podoba i wlasnie tam chcielismy sie pobrac.... Niestety, "Piatek to dzien postny i slubow nie udzielamy, chyba ze nie macie wesela..."
My wesele mamy...
A zdecydowalismy sie na piatek z paru powodow:
1. Jest to nasza rowno 3 rocznica zareczyn i badzo zalezy nam na tej dacie
2. Nie mamy gosci przyjezdnych, tylko jedna rodzinke
3. Sobota bedzie na poprawiny, a niedziela na przychodzenie do siebie
4. Knajpa udzielila nam 30% obnizki - najdrozsze, najbogatsze menu mielismy w cenie najtanszego

Bylo sie nad czym zastanawiac i zawazyla nasza magiczna data...

Mam jeszcze jedno pytanie, bo nie znamy za bardzo kosciolow w trojmiescie... Czy znacie jakis kosciol w podobnym stylu, co ten garnizonowy...
Chodzi nam o to, zeby kosciol nie byl nowoczesny, nie byl za duzy, dosc ciemny i w miare wysoki, bo bedziemy miec flecistke i zalezy nam na tym, zeby flet mial gdzie wybrzmiec...
Bede bardzo wdzieczna za odpowiedzi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Slub w piatek

proponuje dowiedziec sie w Mikolaju w gdansku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Slub w piatek

dominikanie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Slub w piatek

karola a gdzie macie wesele?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Slub w piatek

W Rodizio el Toro na Kamiennej Gorze...
Ale z tego o sie orientuje, to w wiekszosci miejsc na piatki sa obnizki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Slub w piatek

Karola albo Mikołaj albo we Wrzeszczu koło kolejki...

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Slub w piatek

Della masz na mysli kosciol na czarnej? on jest b. duzy.
Karola jak masz wesele w gdyni to moze lepiej poszukaj jakiegos kosciola w gdyni
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Slub w piatek

Etna nie wiem, na jakiej jest on ulicy, ale blisko Dmowskiego i idzie się od kolejki PKP Wrzeszcz w stronę Politechniki. Moim zdaniem bardzo ładny Kościoł - raz tam byłam i zauroczył mnie...jedyny minus brak wiekszego parkingu i moze nie za piekna okolica, ale sam Kościół śliczny!!

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Slub w piatek

della to jest kosciol na czarnej, faktycznie ladny ale karola szuka jakiegos malego a ten jest raczej wielki :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Slub w piatek

Etna : "Chodzi nam o to, zeby kosciol nie byl nowoczesny, nie byl za duzy, dosc ciemny i w miare wysoki" - choć większy, to jednak myslę, ze Kościół na Czarnej spełniłby Wasze oczekiwania, skoro podobał Wam się Garnizonowy w Sopocie...

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Slub w piatek

Bylam raz na slubie na czarnej i powiem szczerze ze najbardziej zapamietalam ze kosciol byl duzy a goscie siadali w sporych odleglosciach od siebie wiec nie bylo takiego fajnego klimatu jak czasami jest na slubach ale to pewnie kwestia organizacji...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Slub w piatek

tylko z parkingiem będziesz miała kłopoty
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Slub w piatek

jezeli macie w Gdyni, to moze Kosciol Sw Michala na Oksywiu? Nieduzy, dosc ciemny, z kamienia

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Slub w piatek

a może granizonowy w Gdańsku Wrzeszczu??? On jest na Matejki - malutki, uroczy :)
a jeśli sprawiają Wam takie kłopoty, to może postarajcie się o dyspensę u arcybiskupa - nie będzie problemu :)
pozdrowionka

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Slub w piatek



Gwiazda Morza-w tym samym stylu, 250 m od św Jrzego (za UM w Sopocie)-styl ten sam, kościół jest jednak mniejszy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Slub w piatek

Ze starych kościołów w Gdyni proponuję kościół pw. Matki Boskiej Bolesnej w Orłowie. Ja miałam tam ślub. Zamiast organisty trzy dziewczyny grały na instrumentach (flet, skrzypce). Dźwięk bardzo ładnie się rozchodził. A z innych kościołów to kosciół pw. św. Michała Archanioła na Oksywiu lub kolegiata na Świętojańskiej. Niestety nie wiem jak tam ze ślubami w piątki. Pozdrawiam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Slub w piatek

Cześć
Teraz w większości kościołów nie robią problemów z piątkiem. My bierzemy ślub w piątek na Czarnej we Wrzeszczu:) Chcieliśmy w piątek także ze wzg na naszą rocznicę:) Myślę, że powinnaś poszukać kościoła bliżej, czyli w Gdyni. W tej kwesti Ci nie pomogę, bo Gdyni nie znam. Ale dziewczyny widzę, że już Tobie pomagają:)
Powodzenia

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Slub w piatek

Sluchajcue dzieki wszystkim za propozycje... Bedziemy teraz jezdzic i ogladac...
Tez zastanawiamy sie nad Gdynia ze wzglegu na wesele, ale pozniewaz sami jestesmy z gdanska, za bardzo kosciolow z Gdyni nie znamy i stad nasza prosba o propozycje.
Jesli komus cos jeszcze wpadnie do glowy, to bede wdzieczna za typy.
Pozdrawiam Was serdecznie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Slub w piatek

zamiast jeździć .. .poklikajcie na powodzenia :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Slub w piatek

Na Twoim miejscu to proponuje Ci wziasc slub w kosciele oo.franciszkanow na Wzgorzu Maksymiliana w Gdyni przy ul Partyzantow ,jest tez tam kaplica w dolnym kosciele i bardzo przyjemnie,poza tym blisko do Rodizio.Tam nie robia zadnych problemow.Tez mam slub w piatek i wesele na Kamiennej Gorze.Pozdrawiam i zycze powodzenia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Slub w piatek

Tez mam ślub w piątek u nich :) Proboszcz jest bardzo mily (obsługiwał nas w kancelarii, a potem okazalo się że prowadzi czwartą godzine nauk w kościele na 3 Maja- naprawde fajnie mówił) Mam nadzieję, że się zgodzi udzielać nam slubu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Slub w piatek

Zadziwilyscie mnie dziewczyny pierwszy raz slysze o slubie w piate.


image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Slub w piatek

ja też mam ślub w piątek! Powód: brak ciekawej wolnej sali na wszystkie letnie soboty!
Proboszcz w mojej parafii nie robił problemu, problemu nie było też najmniejszego ze znalezieniem zespołu, fotografa itd.
Więc mam radę: albo załatwiajcie takie rzeczy na rok przed slubem, albo bez stresu znajdziecie na piątek!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Slub w piatek

Gdzies w necie znalazlam USTALENIE DATY SLUBU.
Najszczesliwszy okres na slub to Boze Narodzenie, karnawal i Wielkanoc.
Miesiac w ktorym planujemy sie pobrac, powinnien miec w nazwie literke "r", co ma wrozyc trwalosc i harmonie w malzenstwie. Tylko dla odwaznych zaproponowac mozemy maj... Pomyslnosc wrozy data wyznaczona na dzien lub dwa po pelni ksiezyca.
Poniedzialek - zdrowie
Wtorek - bogactwo
Sroda - to najlepszy dzien
Czwartek - straty
Piatek - cierpienia
Sobota - na dwoje baba wrozyla
Godzina sakramentalnego "tak" winna byc okragla np. 12.00, 15.00. Zle wrozy zawarcie malzenstwa 1 kwietnia poniewaz zwiazku nie bedziemy traktowali powaznie. Czas adwentu i wielkiego postu to rowniez zly moment.

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Slub w piatek

Karola, ja też mam w piątek wesele w Rodizio, a ślub u Franciszkanów na Wzgórzu - nie robią żadnych problemów! I z kościoła na Kamienną jest rzut beretem:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Slub w piatek

Dzieki wszystkim. Planujemy zajechac do Franciszkanow do Gdyni, do kosciolka w Orlowie i jeszcze mamy pare typow...
Musimy obejrzec wszystko na zywo, bo na zdjecia w necie malo oddaja klimat.
Pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Slub w piatek

Karola, my się pobieramy u Franciszkanów w kaplicy - jest mała i przytulna:) Smutno wyglądają śluby w wielkich kościołach, w których goście zapełniają tylko 2 pierwsze ławki...
Kiedy planujecie ślub? Jeśli przed nami, to może podzielisz się ze mną wrażeniami z wesela w Rodizio? Macie też zespół, który z nimi współpracuje?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Slub w piatek

Sluchaj Cziqra. Mamy zarezerwowany w Rodizio termin 26. sierpnia.
Nie wiem, czy moge tu napisac nazwe zerpolu, ale mamy podpisana umowe z tym zespolem, ktory u nich gra.
Co do Franciszkanow, mozesz napisac jak wyglada ten kosciol i kaplica? Czy mozna sobie wybrac gdzie bedzie slub??? Jak juz pewnie czytalas bedzie u nas grac kolezanka na flecie i strasznie nam zalezy na tym, zeby to jakos zabrzmialo, a tez nienawidze duzych kosciolow.
Dzis dzwonilam do Franciszkanow... jacy cudni ludzie... zupelnie inna rozmowa niz z biznesmenem z garnizonowego. Pytali sie oczywiscie, czy bedzie wesele i jesli tak, to oni zalatwia dyspenze od biskupa...
Widac, ze oni sa dla ludzi a nie my dla nich...
W przyszlym tygodniu jedziemy do nich obejrzec kosciol i moze wstepnie zarezerwowac termin, ale jestem niecierpliwa i bylabym wdzieczna jakbys napisala pare slow o tym jak to wszystko wyglada.
Pozdrawiam serdecznie - Karola
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Slub w piatek

To jest jeden z najlepszych zespołów w Trójmieście.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Slub w piatek

Karola, w takim razie my równo tydzień po Was:) Można sobie wybrać miejsce - my chcieliśmy kaplicę. Moim zdaniem akustyka powinna być dobra, ale najlepiej sama sprawdź czy wygląda to tak, jak sobie wyobrażałaś.
My też mamy umowę z "ich" zespołem, byliśmy chłopaków przesłuchać i są naprawdę dobrzy! Wcześniej pisałaś, że macie w sobotę poprawiny - to dokładnie tak jak my! I w niedzielę każdy będzie miał okazję dojść do siebie i spokojnie rozjechać się po Polsce:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Slub w piatek

Nie piszę nic więcej o rozmowach w sprawie terminu, bo tym się zajęła przyszła teściowa, a my się wstępnie umówiliśmy na konkretną rozmowę po Świętach.
Kościół zobaczysz sama, jest naprawdę ładny - ja też nie lubię tych nowoczesnych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Slub w piatek

pozwole sie troche wtracic do dyskusji, bo jestem poniekad zwiazana z Frankami z Gdyni i w kaplicy wieeele czasu sie spedzalo. Akustyka jest bardzo dobra, kaplica jest przytulna, nieduza, oltarz w drewnie, skromny, ale ladny. Super atmosfera, bylam tam tez na niejednym slubie i naprawde uwazam, ze to bardzo dobre miejsce na zawarcie malzenstwa.
Sama bym sie zdecydowala na Frankow, gdyby nie to, ze od zawsze planowalam slub na Oksywiu :-) Powodzenia!

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Slub w piatek

Jestem coraz bardziej przekonana, mimo ze tam jeszcze nie bylam... =)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Slub w piatek

Sluchajcie a gdzie doklanie jest tak kaplica u Franciszkanow?
Bylismy jeszcze w Kolegiacie na Swietojanskiej... nie wiecie, czy tam organizuja sluby??
Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Slub w piatek

U Franciszkanow sa 3 koscioly. Jeden to kosciol gorny- najwiekszy, wysokie sufity i zyrandole, klasyczny klasztor, potem masz kosciol dolny, mniejszy o wiele i kaplica. Jak idziesz od dolu np od kolejki skm do gory w strone kosciola, dochodzisz do ul. Kopernika i idziesz schodami do gory. Ciagle w gore hehe .Jak bedziesz w polowie schodow, to po lewej stronie zobaczysz drzwi po schodkach trzech i to jest wlasnie kaplica. Na pewno trafisz. A co do dyspensy, to probosz jest supermily i wogole nie robil nam problemow. Nie potrzebowalismy zadnej dyspensy od biskupa :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Slub w piatek

kosciol dolny u Frankow funkcjonuje tylko jako Centrum Kultury Franciszkanskiej, odbywaja sie tam rozne imprezy, ale nie jest to kosciol, w ktorym odbywaja sie msze. zreszta widzac go pewnie i tak wolalabys kaplice :o)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Slub w piatek

Owszem, w Kolegiacie można wziąć ślub. Nie ma tam jednak godzin do wyboru. Msza ślubna może odbyć się tylko o 19:00.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Slub w piatek

piątek..piątek.... a co z niedzielą? czy są udzielane śluby w niedzielę?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

gdzie chodzicie do stomatologa? (10 odpowiedzi)

Gdzie chodzicie do stomatologa częściowo refundowanego przez NFZ? proszę o rady i namiary na...

rośliny na balkon - jakie? (17 odpowiedzi)

Może pomożecie... Chcę coś posadzić na balkonie, tylko w lato tak strasznie tam praży słońce...

Przymorze - jakiej wielkości grzejnik łazienkowy? (21 odpowiedzi)

Nie znam się na tym. Nie wiem jaki grzejnik kupić do łazienki. Ktoś pomoże? Przymorze, blok 4p. W...