Śmierdzi cały dzień z wysypiska

Katastrofa, myślałem że to tylko tak na szadółkach. Od kilku dni tu mieszkam. Nie wiedzialem ze tak jest.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: Śmierdzi cały dzień z wysypiska

Wystarczy zadbać o higienę, cześciej sie myć
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 7

Re: Śmierdzi cały dzień z wysypiska

Ludzie na parkingach nawet krzyczą że śmierdzi, słychać wszędzie "co tu tak śmierdzi" albo "ale śmierdzi". Zapach nie do zniesienia jakby jakiś zgniły obiad
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Śmierdzi cały dzień z wysypiska

Potwierdzam, przejezdzalem dzisiaj pezez bojano ok 16.30 i smród jak na wysypisku, czyżby ktoś sobie zwiózł bio paliwo?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Śmierdzi cały dzień z wysypiska

A może awaria kanalizacji była bo koło szkoły smierdzialo a na czarnej górze już nie. Myślę że nie ma co robić awantury. A może jakiś rolnik wywozil naturalny nawóz?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Śmierdzi cały dzień z wysypiska

Mieszkam na wsi od urodzenia, wiem jak pachnie naturalny nawóz. Dzisiaj akurat śmierdziało tak, że zacząłem się zastanawiać czy aby możliwym jest ażeby tak zawiewało z Eko doliny :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Śmierdzi cały dzień z wysypiska

Nie możliwe
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Śmierdzi cały dzień z wysypiska

A może dostaliście w prezencie wysypisko śmieci? Miała być poczta , będzie śmietnik.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Może wali nawozem? Jest sporadycznie wylewany na pola uprawne. Od 30 lat tu żyje i ani razu smrodu z Eko doliny tu nie czułem - a miałem dozgonną przyjemność powąchać ten smród w samym epicentrum podczas wywozu odpadów zielonych.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jakies 2 tyg. Temu z rana bylo czuc eko doline.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Może to smród który przywieźli ze sobą miastowi wykupujący działki i niszczący rodzima przyrodę w imię tego żeby pokazać swoim znajomym w mieście że mają pieniądze żeby niszczyć przyrodę?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 13

skoro na wiczlinie i w koleczkowie czuć, to tak samo w bojanie, bo odległość ta sama. A będzie z każdym rokiem gorzej bo wysypisko się powiększa. nie dość że na południu bojana smród i hałas od trasy kaszubskiej to ci co uciekają na północ będą mieli smród z wysypiska. Bojano jest skazane na porażkę, z każdej strony atakowane.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7

A ty prawdopodobnie żyjesz z tych pieniędzy ze sprzedanych działek zero klasy, to nie miastowi zaśmiecają lasy worami z plastikiem tylko takie barany jak ty
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ktoś te działki im sprzedał geniuszu......
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mieszkam w Bojanie już dekadę i raz, czasem dwa razy w roku czuć eko dolinę, oczywiście za sprawą niekorzystnych wiatrów, ale też w trakcie okresowego napowietrzania tego dodatku do gleby z zawartością organiczną http://ekodolina.pl/sprzedaz-surowcow-produktow/sprzedaz-produktow/srodek-polepszajacy-wlasciwosci-gleby/

Fajne ogromne maszyny ( takie miksery jezdne) przerzucają "kiszonkę" i przy samym śmietnisku "tak daje, że aż oczy łzawią" .
Jednym słowem życie... Lata temu mieszkając na Wiczlinie rolnik przez Świętami Wielkanocnymi ( chyba nawet w Wielki Czwartek, czy Wielki Piątek to było z zgrozo !!! ) rozlewał na polu nawóz naturalny, pamiętam te Święta do dziś piękna pogoda słoneczko świeci i na tarasie całe 5 min wytrzymaliśmy , bo 2-3 dni nie szło okna uchylić, a smród pomimo zamkniętych okien był i domu .

Podsumowując , nie ma co narzekać, choć zgadzam się z jakimś przedmówcą, że bojano już nie jest tak fajowe, jak dekadę temu. Jeśli S6 mocno akustycznie wpłynie na naszą wiochę, to czas się zwijać i ciut dalej na wioskę się przeprowadzić ( Kielno/ Czeczewo) i patrzeć, jak dzieci narzekają, że zamieszkamy, gdzie "psy du.... szczekają" :) :) :)

pozdro na pierwszy dzień wiosny !
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Oj tam . Widziałem ktoś obornik na pole wywiózł. I ot stąd ten smród .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ciut dalej na wioske do kielna ? A bojano to nie przypadkiem taka sama wioska? Mieszkam tu od lat i od kiedy dzieci chodzą do liceum to ciągle narzekają że są na zad*piu i nie mają kolegów. Wyprowadzka do kielna to te same warunki lokalizacyjne, a nawet lepsze bo pks jezdzi prosto do gdyni.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Niestety Kielno zostanie na dlugie lata zad*piem, oddzielonym trasa kaszubska od 3 miasta. Podobnie działa obwodnica która na długie lata wstrzymała ekspansje Gdyni i Gdanska
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6

Zalezy od ktorej strony trasy kaszubskiej patrzysz. Bojano po tej samej stronie co rumia, wejherowo i lębork. Co innego jak by to obwodnica była kołem obejmujacym trójmiasto ale ten kształt nie rozgranicza niczego.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kielno jest było i będzie zad*piem. Jak nie lokalizacyjnym to mentalnym i nie ważne ile ton asfaltu się tam wyleje.

Bojano to nie jest wioska - to przedmieścia Gdyni. Jak ktoś kto się tu sprowadzał 10 lat temu nie zwracał na to uwagi to naprawdę gratulacje...Historia wchłonięcia Bojana przez Gdynię zaczęła się 30 lat temu, jednak Rada Gminy nie wyraziła zgody - może i dobrze. Jednak Gdynia silnie rozbudowuje się na zachód. Moje małe marzenie jest takie aby zabudować Bojano domami jednorodzinnymi na tyle aby za 30 lat nie było miejsca na bloki:)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Juz niby bloki powstają jak, grzyby bliźniaki stawiają deweloperzy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hmmm, czyli według ciebie bardziej zad*pie jest miejscowość z basenem, lądowiskiem na helikopter, asfaltowymi ulicami, bezprzesiadkowym polaczeniem do gdyni centrum i wezlem trasy s6 w przeciwienstwie do wiochy ze smrodem z wysypiska, bez wezła za to z halasem od s6, bez basenu, lądowiska i bez asfaltu ale za to z biedronką dla plebsu.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 6

Ale to jest forum Bojana, wiec swoje poema chwalące Kielno pisz na swoim forum Leczysz swoje kompleksy? Nie po to wyprowadzaliśmy sie z miasta aby wysłuchiwać o wyższości jednej wsi nad druga. Za chwile moze włączy sie jakiś troll np. z jakiejś wsi kociewskiej i napisze ze Trójmiasto to zad*pie bo jest dalej od Warszawy.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Jeszcze mieszkam w bojanie z rodzicami ale juz kupilem dzialke w kielnie, bo tu bedzie tragedia. Jak kiedys odziedzicze ten dom to przerobie go na magazyn lub cos w tym stylu bo nikt nie kupi albo wynajmie domu 300 metrow od trasy s6.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

A Osowa ….
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Trudno się nie zgodzić. Wójt z Kielna to cała gmina się na Kielno składa.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Akurat mu to robi
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jaka beka jest z tych wszystkich trollów z Kielna co na siłę próbują na dziale Bojano wykazać wyższość Kielna nad wszystkimi. Wy naprawę się nudzicie, albo macie mega kompleksy. Mieszkam w Bojanie od urodzenia i zawsze była beka z wieśniaków z Kielna, nawet przyjeżdzali pod stary pub w pasażu burdy robić i się czepiać ludzi, bo tam w Kielnie mordy obić nie było komu.
Możecie mieć każdą ulicę w asfalcie i połączenie bezpośrednie z Warszawą, wójt w końcu kiedyś odejdzie inwestycje się skończą - a siana z butów się nie pozbędziecie. To że na 1500 mieszkanców(czy ile tam Kielno ma) nawet 500 jest przyjezdnych to niestety nie rozmyje ani nie naprawi waszej małej zamkniętej w sobie społeczności.
Teraz w Kielnie chyba internet podłączyli bo te całe żale wszyscy zaczeli wylewać tu na forum. Nagle pół Gminy Szemud jest zagorzałymi fanami Kielna...
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 4

Tak czy inaczej to w bojanie śmierdzi wysypiskiem bo temat dotyczy smrodu. Bloki tu powstaną bo deweloperzy lubią kupować tanie śmierdzące działki. Przykład szadółki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Wiatr wieje od strony Kielna
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Moze cos jest z oczyszczalnia?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Znowu śmierdzi od kilku dni, normalnie żołądek się skręca. I to na pewno nie jest obornik, tylko taki typowy smród wysypiska, jakby spleśniała mączka rybna czy coś.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

To bojano. Przyzwyczaj się. My już tego nie czujemy a nawet śpimy z otwartymi oknami. Niedługo spodziewaj się spalin i hałasu trasy kaszubskiej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Spaliny już mam, tyle samochodów zasuwa teraz Wybickiego w ciągu dnia, że można mieć dość, chociaż wcale nie mieszkam przy głównej. Latem smród, zimą smog... A miało być tak pięknie :/.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam jeść na obiad smażoną kapustę kiszoną, wtedy zapach zewnątrz będzie podobny i twój nos nie skojarzy smrodu. Robię tak od lat. Kolega z szadółek mi polecił. Zrób nos w bambuko.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Serio, mieszkam tu od 30 lat i oprócz sporadycznego smrodu wysypanej gnojówki nie uświadczyłem innych brzydkich zapachów, które były jakoś mocniej uciążliwe. Przeprowadźcie się do Luwru jak wam wszystko śmierdzi. Wczoraj siedziałem w ogrodzie i nic nie śmierdziało. W okolicach jakiej ulicy niby ten smród? Wiem, że w okoliach Lesoki jest jakaś ferma kur czy czegoś tam, to lokalnie potrafi pośmierdzieć, ale to chyba widziały gały co brały. Obiekt nie jest mały.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

Przykro mi cię rozczarować, nie mieszkam w pobliżu ulicy Lesoki, mieszkam po drugiej stronie Bojana, w okolicy ulicy Źródlanej. Więc pudło. Podobnie jak z tym Luwrem, który w czasach, gdy mieszkali w nim królowie Francji, był istną stolicą smrodu :). Nic na to nie poradzę, że śmierdzi. I nie tylko mnie, bo rozmawiałem z sąsiadami. A myślę, że warto zlokalizować źródło, bo jeśli to np. jakiś zakład produkcyjny lub warsztat z okolicy "upłynnia" szkodliwe odpady, to chyba warto wiedzieć? Jest tu pod lasem jedna taka wulkanizacja, niedaleko Warszawskiej, zalatywał do nas co jakiś czas paskudny smród spalenizny, jakby ktoś olej palił. Po czym wyszło na jaw, że to oni, okazało się, że w gminie znani są od dawna, mają nawet na koncie kilka mandatów, ale im więcej skarg tym lepiej, będzie podstawa, żeby w końcu zamknąć szkodnika, bo wydział ochrony środowiska już się nimi interesuje. Podobnie może być w tym przypadku. Chyba powinno nam zależeć na tym, co jest w powietrzu, którym wszyscy oddychamy?
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeżeli to smród, który generuje lokalny przedsiębiorca, lub inny nieświatły człowiek który pali śmieci(a takich tutaj niestety występują) To jak najbardziej popierdam ideę. Trzeba zgłaszać takie coś. Mi bardziej chodzi o to, że niektórzy twierdzą że w Bojanie ciągle śmierdzi z Eko-doliny, co jest według mnie bardzo wątpliwe.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Gama Optica 16 marca otwarcie (7 odpowiedzi)

Dołącz do otwarcia naszego nowego punktu Gama Optica w Bojanie i skorzystaj z wielu...

Muzyka biesiadna (45 odpowiedzi)

Witam 12.05 od piatku slychac w nocy muzyke biesiadna co sie dzieje ????

Różaniec o pokój na świecie (4 odpowiedzi)

Dziś o 16:00 tj.16.02 kontynenty połączą się w modlitwie o pokój na świecie i ustanie przemocy,...