Spirala mirena-plusy i minusy,cena

Witam, proszę o opinie odnośnie spirali mirena, czy odczuwalyscie jakies skutki uboczne? Jakie sa obecnie ceny np. W Gdyni za spirale + założenie.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pierwsze dwa tygodnie okres, później miesiąc plamienia. Reszta - zadnych skutków ubocznych. Polecam ;) Mirene kupowałam za 515zł a założenie 440zł ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mi zaśpiewał ginekolog 1,500zl
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kurczę od czego zależą te ceny, jedni piszą ze do 1,000 inni ze 1,800 za założenie + oczywiście cena samej spirali
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzisiaj tyle zapłaciłam za wkładkę plus założenie. Nie wiem jak jest u innych kobiet ale mnie mocno bolało.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Dokładnie ja miałam tak samo , też ból przy założeniu co prawda cały proces był bardzo szybki ale nie należał do przyjemnych. Cena w DOZ przez internet 550zł
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mnie zaczelo bolec jakies 5 min po zalozeniu. Bol byl tak silny ze zwijalam sie w samochodzie na podlodze. Maz chcial mnie zabierac na izbe przyjec ale po 2x apap i nospa po godzince jak reka odjal.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tzn że jest nadzieja? Bo zakładałam pod koniec okresu... O spontanicznym seksie mozna tylko pomarzyć... bo cały czas krwawię.... następny okres niedługo
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Witam po jakim czasie przeszły pani krwawienia?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7

Re: Spirala mirena-plusy i minusy,cena

w aptece na recepte ceny są od okolo 500 do 650zł plus założenie ok 400zł.
Ceny zalozenia w placówkach takich jak lux med, evi med, itp ok 1000zł.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Spirala mirena-plusy i minusy,cena

1000zł to cena Mireny z założeniem. Bo nie wszedzje trzeba samemu kupic w aptece tylko w placówce można.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Spirala mirena-plusy i minusy,cena

Ok dzieki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mojej pani gin prywatnie koszt 1100 z założeniem (rozmawiałam o tym, ale jeszcze nie podjęłam decyzji, w grę wchodzi też czip)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

A co to ten czip?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Malusi kawałeczek plastiku, taka ok. 3 cm cienka pałeczka z hormonami, którą wczepia się pod skórę na przedramieniu. Antykoncepcja na 3 lata. W razie co lekarz w każdej chwili może usunąć. Cena ta sama co za wkładkę. I ponoć plusem jest to, że praktycznie nie ma sie wtedy okresu. Poczytaj w necie.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przy Mirenie też nie ma okresu
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Miałam Mirene ponad 4 lata, ogólnie była zadowolona, po kilku plamieniach okres mi zaniknął całkowicie więc komfort niesamowity... niestety po ok 3 latach zaczęły mnie nękać stany zapalne których w żaden sposób nie mogłam wyleczyć... skończyło się na wyjęciu spirali i problemy ustały. Także bardzo wygodna forma antykoncepcji, bez okresu no ale niestety te zapalenia...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Miałam Implant(czip jak piszesz) 3 razy po 3 lata pierwszy był spoko dobrze się czułam,miesiączke miałam co miesiąc,drugi był spoko do jakiegoś czasu A trzeci to była masakra zero libido miesiaczki bolesne i obfite a do tego waga ,czulam się jak nadmuchany balon .Każda kobieta ma inaczej jedne nie przybierają na wadze lub nie mają miesiączki ja niestety miałam..
Wyciagnelam ostatni 2 lata temu już nie założę szukam czegoś innego
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

A mozna wiedziec u ktorej pani dr tyle kosztuje?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja próbowałam tego, ale w końcu zmieniłam metodę zabezpieczania się na tabletki. Tutaj też chyba ze 3 rodzaje miałam, ale w końcu zostałam przy belarze. Jakoś tabletki najlepiej współpracują z moim organizmem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

Jakoś wszędzie wrzucasz ten sam komentarz, wcale "nie czuć", że to tylko reklama a nie podzielenie się prawdziwymi doświadczeniami w tym temacie.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Puszczać się bez konsekwencji... Świat już upada...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 22

Skąd wiesz, że bez konsekwencji?
Może bez dziecka, ale konsekwencji paskudnych na całe życie może być wiele.
Ale o tym myśli się jak jest za późno.

PS - jak ktoś stosuje antykoncepcję to nie koniecznie po to, żeby puszczać sie na prawo i lewo z kim popadnie.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 1

Raczej nie powiedziałabym. Wszelkie te dobrze prowadzące się dziewczyny w kolejce do ginekologa... A potem ślub w kościele w białym welonie, jak dziewica.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 15

Ja stosuje antykoncepcje bo nie chce mieć więcej dzieci mam 2 i mi wystarczy. Jestem szczęśliwa żona i matka a nie malolata co pieprzy się na prawo i lewo.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 3

21 lat temu urodziłam ostatnie dziecko - nigdy nie stosowłam żadnych sztucznych (niosących ryzyko różnych chorób) metod antykoncepcyjnych i dziwię się że obecnie młode kobiety chcą wiedzieć wiele a niechcą poznać swojego organizmu... Za darmo, nieszkodząc sobie naprawdę można współrzyć z ogromną przyjemnością, wystarczy odrobina uważności by ominąć dni płodne. Zachęcam do naturalnego planowania rodziny. Mimo upłuwu lat nadal za każdym razem jest to piękne przeżycie niczym nie zmącone
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 46

Za miałam założona mirene w sumie drugą .
Po dowcipna latach wyjęłam a czemu ?
25% komórek nowotworowych , śledziona wysiadła ,nerki do bani zero witamin spadek żelaza zero ,braki witamin gdzie się suplementują codziennie . Ból pęcherza jajników , ból krzyża . A świadomość taka a bo za dużo pracuje a bo nie mam czasu odpocząć a za dużo nosze itd itd wymówek multum ale nad tym bym nie pomyślała ze taki ma wpływ na nas na nasz ogranizm .

Koniec od dziś naturalna antykoncepcja .
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 9

Misia Ja mam od dwóch lat mirene i strasznie się czuje tak jak Ty myślałam że jestem przemęczona aż niedowiary że można się tak źle czuć. Czy to możliwe że od tego są takie skutki uboczne?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Zgadzam sie nigdy wiecej
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

a wiesz że jest XXI wiek? :))) i te kościółkowe bzdury są dla naiwnych wieśniaczek?
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 1

Widać w tobie wiarę:D jednak nie kazda zyje metoda kalendarzyka:D mam 4 ke dzieci męża i mi wystarczy:D
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pierwsze dziecko urodziłam dokładnie wliczając dni płodne. Zaszłam w pierwszym cyklu. Zawsze dokładnie liczyłam dni, a jakimś cudem owulacja 0rzesunela się tak bardzo że w drugą ciążę zaszłam w planowanym dniu miesiączki. Owulacja przesunięta ponad 2 tygodnie. Więc proszę nie chrzanic że metoda kalendarzyka się sprawdza. :)
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 1

Miałam podobnie!
Zaszłam w ciąże z moim pierwszym dzieckiem w 4 dniu okresu.
Taka skuteczność Kalendarzyka Małżeńskiego
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Spiralę raczej zakłada się kobietą które już rodziły-proszę trochę się doedukować zanim wygłasza się takie komentarze
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 9

Brawo o to właśnie chodzi że spirale zakładają kobiety które już urodziły a nie chcą więcej zajść w ciążę jestem za .... I potwierdzam że czas najwyższy sięgnąć po wiedzę i doedukowac się
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 3

To forum nie jest o welonach tylko o opiniach użytkowniczek o spirali. Dewotki czy Panie Swietojebliwe nie powinny tu zaglądać.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1

@Miśka ma rację przecież antykoncepcja nie jest tylko po to żeby nie zajść w ciąże... przecież są różne przypadki. Dla niektórych tabletki to tez sposób na poprawe cery i walke z tradzikiem. Hormony mają ogromne znaczenie dla organizmu. Ja sama mialam straszne problemy z hormonami i w sumie pomogly dopiero tabletki. Ale że z czasem i te przestaly sie sprawdzac, bo przy zmianach ciezko bylo je spasowac mojemu lekarzowi, to stwierdzialm ze decyduje się na wkładkę levosert Mam ją już 2 rok i wg mnie to idealny "zamiennik" spirali, której do tej pory sie boje. Spirala jest chyba dla mnie zbyt drastyczna metoda, a wkladka uwalnia tylko jeden hormon i dziala domacicznie. Ja jestem mega zadowolona
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

" Puszczać się bez konsekwencji... Świat już upada "

Jakiez to pisowskie...

Ty pewnie puszczasz sie konsekwentnie???
Zdecydowałam sie na wkładkę nie hormonalna, zapłaciłam duzo mniej, nie mam stanów zapalnych, jedynie obfitsze okresy ktore powinny z czasem sie unormować.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 4

Też myślałam ostatnio o wkładce, ale póki co biorę Vixpo bo miałam straszny pms, bóle mi dokuczały okrutne, a teraz jest już lepiej, tabletki biorę od 3 miesięcy, nie wiem czy wkładka to dobre rozwiązanie dla mnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szukam wkładki niehormonalnej , podasz nazwę ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Lewosert to też wkładka hormonalna, ten sam hormon co w mirenie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej, założyłam. Leworest dwa tygodnie temu i ciągle boli brzuch jak w okres
Miałaś coś takiego. Póki co jyz myślę o wyjęciu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No ja dwa tyg temu morele założyłam i od wczoraj bóle brzucha i lekkie plamienie ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sylwia jesteś zbyt płytka i masz wąski zakres myślenia
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja miałam krwawienia. I bolał mnie brzuch

Musialam ostatecznie wyjąć
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Po jakim czasie wyjelas?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Miałam założoną wkładkę Mirenę i czułam się po niej źle. Miałam "doła", wszystko mnie denerwowało, odczuwałam zbliżanie się miesiączki, ale jak miała być, to nie przebiegała tak jak normalnie. Nerwy nie mijały, plamienie było, ale mniejsze niż bez wkładki. Po kilku miesiącach (około 6 miesięcy )mój organizm odrzucił wkładkę. Dostałam bólów podbrzusza, miałam nietypowe krwawienia. Uważałam to za miesiączkę, ale po wizycie u ginekologa okazało się, że mój organizm odrzucił wkładkę i mam stan zapalny w macicy - z tego powodu. Oczywiście jest to indywidualna sprawa. U niektórych Pań Mirena może działać dobrze. Po moim doświadczeniu Mireną brałam tabletki, ale też czułam się po nich źle. Postanowiłam jeszcze raz spróbować z wkładką, bo nie chciałam brać tabletek (codzienne pamiętanie o przyjmowaniu pigułek przy zmiennych godzinach pracy), więc założyłam wkładkę Kylena. Polecił mi ją lekarz znając moją historię antykoncepcji. I powiem, że ogólnie jestem zadowolona. Nie mam wahań nastrojów, krwawienia są regularne, choć mniejsze, niż miałam przed antykoncepcją. Nie widzę minusów oprócz wypadania włosów. Ten problem mam od początku mojej "przygody" z antykoncepcją. Podsumowując: tabletki dla mnie są nie do przyjęcia, Mirenę mój organizm odrzucił, a Kylena jest do przyjęcia.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dzień dobry, miałam założona wkładkę Mirene miesiąc temu około 1,5 tygodnia po za obudził mnie straszny ból brzucha a potem wzrost ciśnienia, przez 2 tygodnie było w miarę ok. I jakieś dwa dni temu znów wzrost ciśnienia, nigdy do tej pory nie miałam problemów z ciśnieniem. Ogólnie samopoczucie psychicznie złe, przygnębiające mysli i za chwile nerwy nie do opanowania. Zdecydowałam się wyciągnąć wczoraj, i jakby powoli wracam do życia. U mnie mirena się nie sprawdziła
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej. U mnie podobnie . Założyłam wkładkę 4 miesiące temu a od ponad miesiąca jest tragedia . Głównie psychicznie ...stany depresyjne, ataki paniki, kołatanie serca , ciągły lęk i niepokój, płaczliwość ...nerwowosc . A w konsekwencji bole glowy .. Nigdy wcześniej tak nie miałam... za tydzień jestem umowiona do mojego ginekologa i wyciągam ten szajs strasznie szkoda kasy ( 1400zl) ale zdrowie ważniejsze... Najważniejsze.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja mam od miesiąca mirene, narazie nic złego się nie dzieje .mam nadzieję że tak zostanie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mam 8 miesięcy Mirene moja waga rośnie na potęgę, pierwsze myślałam że to po prostu zima, mniej ruchu więc zignorowałam. Pomyślałam na wiosnę będzie lepiej. Niestety się myliłam mimo pilnowania diety moja waga rośnie pomalutku ale rośnie do tego nic mi się nie chce ciągle czuje się zmęczona. Teraz czytając wasze komentarze widzę że wszystkiemu może być winna Mirena. Chyba czas się udać do ginekologa.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam hormonalną od niespełna miesiąca. Póki co jeszcze mam plamienia, ale są już dużo słabsze, ponoć mogą występować w ciągu 12 tygodni. Nie mam żadnych skutków ubocznych poza tym.

Polecam przejrzeć sobie takie wkładki na sklep Meringer - możecie tam poczytać sobie o zaleceniach jak i sytuacjach, w których założenie wkładki nie jest zalecane. Polecana jest ut380. Wkładka wewnątrzmaciczna UT380 to nowoczesna wkładka antykoncepcyjna zawierająca miedź medyczną. Kształt wkładki UT380 jest zbliżony do Nova-T.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zapomniałeś dać dopisek reklama
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Spirala mirena-plusy i minusy,cena

Super,okresu brak.Ja niestety miałam co chwila torbiele,po zdjęciu mireny ju, się nie pojawiają...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Spirala mirena-plusy i minusy,cena

Dziewczyny jest ktoś tutaj na tym forum z wkładką?bo się tak zastanawiam czy nie mam właśnie infekcji.Okresu też nie mam,upławów jakiś tam nie mam, jest sporo śluzu,ale czytałam że to normalne, że wkładka zagęszcza śluz, wszystko poza tym jest spoko, idę na kontrolę za dwa miesiące jeszcze dopytam panią ginekolog.Wkładkę już mam dwa lata, wiem że są różne opinie na ten temat, ogólnie jestem zadowoloną posiadaczką mireny, przy tabsach źle się czułam nie miałam takiej ochoty na seks jaką mam przy wkładce nie wiem już jak to patrzeć mam taką teorię może źle myślę bo jak byłam w ciąży to ochotę też miałam zwiększoną, wiadomo wtedy był zarodek w macicy,a teraz przy wkładce mam podobne, nie wiem może źle to zabrzmi,ale macica może myśli że jest coś zagnieżdżone w środku, stąd ta ochotai zwiększone libido czy któraś z was dziewczyny też tak miała podobnie?,bo już sama nie wiem .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie po to zakładasz spiralę, aby mieć jakieś skutki uboczne. Dziewczyny szanujmy się nasz komfort i przede wszystkim bezpieczeństwo są tutaj najważniejsze. Mój ginekolog założył mi Pregna. Nic się z nią nie działo. Co ciekawe wkładkę antykoncepcyjną zakupiłam sama tu: https://komfortmed.pl/wkladka-antykoncepcyjna-cu-375-pregna i zabrałem do gabinetu :) Mój lekarz się zgodził na takie rozwiązanie. Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Kreatywne zajęcie dzieciom czasu (3 odpowiedzi)

Dziewczyny chciałabym mieć dla siebie godzinę dziennie. Dzieciaki nie dają mi jednak takiego...

kosmetyki (28 odpowiedzi)

Witam jakich używacie sprawdzonych szamponów do włosów przeciwłupieżowych? i po jakich farba nie...

Durex intense czy libi gel (4 odpowiedzi)

Jaki żel intymny stymulujący będzie lepszy? Może ktoś próbował któryś z nich i napisze jaki...