Nie jest trudno ale ciężko bo na zaocznych zjazdy są w KAŻDY WEEKEND!
Informatyka i Ekonometria na WSB to kierunek zarządzania i finansów na którym najwięcej odpada studentów. 95% absolwentów szkół średnich, którzy chcą podjąć naukę na specjalności np. sieci komputerowe i bazy danych, lub multimedia i grafika komputerowa, nie zdają sobie sprawy z tego że te przedmioty, które ich interesują i pasjonują stanowią niewielki procent przedmiotów EKONOMICZNYCH i FINANSOWYCH! Jestem studentem WSB w Gdańsku i do tej pory ani razu nie uczyłem się czegoś z informatyki bo przedmioty z informatyki są na poziomie przedszkola. Owszem, trzeba się uczyć ale z przedmiotów takich jak: Mikroekonomia, Makroekonomia, Statystyka, Ekonometria, Rachunkowość, i inne tego typu przedmioty tak "bardzo potrzebne" przyszłemu informatykowi. Na studiach zaocznych dziekanat otwarty kilka godzin w tygodniu, co "bardzo cieszy" dojerzdzających i pracujących w tygodniu. Na zaświadczenie o pobieranej nauce trzeba czekać 2 tygodnie, po których okazuje się że coś się zapodziało:) Ta szkoła może szkolić w zakresie ściągania długów! Jestem studentem studiów zaocznych i naprawdę boję się wypożyczać książki z biblioteki :)