Studio Morena

Studio Morena powstaje przy ul. Rakoczego, w centralnym punkcie Moreny. Szybko dojechać można stąd zarówno do centrum Wrzeszcza, jak i do Śródmieścia Gdańska. Przyszli mieszkańcy niemal pod domem będą mieli przystanek tramwajowy i komunikację autobusową. Szybko można stąd dojść także na przystanek PKM. Rozbudowana dzielnica jaką jest Morena zapewnia dostęp do pełnej infrastruktury potrzebnej ...
więcej
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

A wiadomo już jak będzie wyglądała sprawa zarządu nieruchomością. W murapolu władowali im notarialnie zarządce którego nie tak łatwo odwołać. Wszystkim zawiaduje, decyduje zarządca a nie jak to jest w normalnych wspólnotach zarząd wybrany przez mieszkańców i złożony z mieszkańców.
Orientuje się ktoś jak wygląda sprawa garaży, czy będą na osobnej księdze.
Sprawa ochrony może być poruszona na pierwszym zebraniu wspólnoty, chyba że polnord zdecyduje o wynajęciu takiej ale łączy się to z określonymi kosztami którymi obciąży wszystkich lokatorów. Z pewnością taka ochrona nie zaszkodzi.
Ja mieszkam w apartamentowcu z wielkiej płyty na morenie i jak jeden z apartamentów jest remontowany to syf jest i przed blokiem i na klatce, nie mówiąc już o windzie tak więc co będzie się działo jak 100 apartamentów na raz będzie się wykańczać.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dlatego też rozmawiamy o ochronie. Oczywiście nie załatwi to w 100% problemu, ale powinno przynajmniej go zminimalizować.
Weź pod uwagę, że obecnie większość budynków ma duży odsetek sprzedanych mieszkań pod wynajem, a tylko Murapol ma klatki zniszczone aż na taką skalę.
Odnośnie ekip wykończeniowych - odpowiada za nie właściciel. Logiczne, że nie będzie chodził za nimi z każdą pierdołą, ale pamiętajmy, że to w naszym interesie, by klatki nie zostały zdewastowane.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

I dlatego warto kupić mieszkanie w cenie 15tys. za m2, żeby wśród właścicieli nie było dyskusji na czym tu jeszcze oszczędzić.
Ochrona dotyczy części wspólnych budynku, które są własnością według udziałów liczonych od m2 powierzchni użytkowej. Dlatego koszt ochrony powinien liczony być również od powierzchni użytkowej, a nie od ilości mieszkań.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co do zniszczeń na klatce w bloku murapolu to niestety jest to zasługa ekip wykończeniowych. Zbytnio się nie przejmują że coś porysują na klatce, im płacą za to co zrobią w mieszkaniu. Druga sprawa to to że minimum 50% mieszkań kupowanych było pod wynajem, właściciele nie przejmowali się tym jak pracowały wynajęte przez nich ekipy. Najważniejsze aby w ich lokalach było OK .
Muszę Państwa zmartwić ale w Studiu Morena podobna część mieszkań będzie do wynajmu.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zastanów się lepiej na swoim wpisem.
Na górce cenowej? Dla niektórych zawsze będzie górka, niestety ... hihihi :)
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kolejna i**otka Madka kogo to obchodzi...........głupie to na maxa. Jeszcze się cieszy że przepłaciła za mieszkanie kupując na górce cenowej
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 9

Meldujemy się całą trójką! Z mężem tydzień temu podpisaliśmy umowę i nie możemy się już doczekać końca prac: ) mam nadzieję, że jak nasza kruszynka przyjdzie już na świat to będzie zadowolona z mieszkanka, do tej pory nie było żadnych problemów, więc Polnord wierzę w was!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5

Byłam wczoraj z mężem zobaczyć postępy budowy i weszliśmy do klatki z jakimiś ludźmi i pojechaliśmy na taras. Budynek patrząc z góry wydaje się ogromny. Taras, ten wyższy jest na poziomie 9 piętra naszego budynku. Od 10 p nikumu nikt w okna nie będzie zaglądał. Widok naprawdę piękny. Ci z 12 piętra będą mieć naprawdę fajnie. Co do stanu technicznego sąsiadów. Byliśmy z mężem zażenowani. Zastanawialiśmy się jak można doprowadzić do takiego stanu w kilka miesięcy. Co do ochrony jesteśmy jak najbardziej na tak . Patrząc na Murapol to chyba nie da się tego przeliczyć na piniądze, bo to co zapłacimy za ochronę to zaoszczędzimy na remontach a bezpieczeństwo będzie w gratisie.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

I dlatego wracamy do tematu ochrony. To, plus wyższa jakość wykończenia klatek, powinno rozwiązać problem. A przynajmniej nie dopuścić do takiej masakry jak w Murapolu.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

A w większym budynku gdzie jest 365 mieszkań i pewnie z tysiąc mieszkańców to jak będzie jeszcze większy syf niż w murapol.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Potwierdzam. Byliśmy u sąsiadów dwukrotnie i za pierwszym razem przeżyliśmy szok. Klatka schodowa w Murapolu wygląda gorzej, niż stare klatki Spółdzielni Morena. Najgorszy jest ten minimalny pasek "baranka" na dole i bezkresna przestrzeń najtańszej białej farby z marketu. Zniszczenia jak po kilkunastu latach ciągłej eksploatacji.
Na fekalia na szczęście nie trafiliśmy, ale patrząc na całokształt to jestem w stanie uwierzyć.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

W tą niedzielę przejeżdzając przez Morenę , podjechałem pod inwestycję . Tak się złożyło, że ktoś sobie wchodził do budynku Murapolu więc postanowiłem wjechać sobie na ostatnie piętro i wejść na taras. Muszę przyznać , że widoki piękne a pogoda dopisała. Ale do rzeczy. Nie wiem od kiedy wprowadzają się tam lokatorzy, ale co zobaczyłem na klatce, to jakaś masakra. Ściany poobijane i brudne. Na podłodze porozrzuczane ulotki, a w rogu..... hit kupka psa!!!!!!! :)))) Za chwilę tą klatkę trzeba będzie remontować .Tak się zastanawiam co tam będzie za rok. Wynajmuję garaż na Zaspie na Jana Pawła ( inpro) , gdzie siedzi Pan ochroniarz i co jakiś czas chodzi po garazu i tam jest czysto i przyjemnie a blok jest z 2012 r o ile się nie mylę. Druga sprawa to bezpieczeństwo. Tam sobie może wejść (do Murapolu) i wyjść kto chce. Chyba zorientuje się na Zaspie co to za firma i jakie są koszta rzeczywiste i może za jakiś czas napiszę. Ale choć pierwotnie nie było zwolennikiem tego pomysłu z ochroną , to po tym co zobaczyłem u "sąsiadów" zmieniłem zdanie diametralnie. Może ktoś zna jakiegoś właściciela takiej firmy , żeby zorientować się jakie są to rzeczywiste koszta a nie na zasadzie " wydaje mi się ". Pozdrawiam
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Trzeba na FB wpisać studio morena i przejść do zakładki szukaj w grupach
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Poważnie dajcie linka do tego bo znaleźć tego na FB nie można tak ją schowaliscie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

trojmiasto blokuje mozliwosc wklejania linkow, trzeba szukac po nazwie w grupach
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: polnord-brud

Wizerunek każdej inwestycji. CP wybudowane a to samo jest teraz.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

polnord-brud

teren Budowy przy ul. Rakoczego jest jednym bałaganem i ten bałagan z Budowy przenoszony jest na sąsiednie tereny , folie na drzewach , fruwające i leżące styropiany , odpady i śmieci przy ogrodzeniu , zabrudzona ul. Rakoczego leżące resztki betonu na jezdni. Ogólny bałagan i brud to jest wizerunek tej inwestycji .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 13

Szukajcie w grupach po "Studio Morena - Gdańsk"
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Wzgórze Hoplity (7 odpowiedzi)

Inwestycja powstaje u zbiegu ulic Kartuskiej i Myśliwskiej - w dobrze skomunikowanym miejscu, w...

Osiedle Synteza i Lema (6 odpowiedzi)

Osiedle Synteza i Lema powstają w ławo dostępnym miejscu Moreny - pomiędzy ulicami Piekarniczą a...

Bieganie zimą (18 odpowiedzi)

Witam szukam chętnych na wspólne bieganie raczej amatorów :-). Najlepiej z okolic Nałkowskiej,...