Szkoła podstawowa, czy warto?

Dzień dobry,
Zastanawiamy się nad przeniesieniem dzieci do szkoły podstawowej(kl 5 i 6). Czy mogę Poprosić o Państwa opinie na temat nauczycieli, zajęć dodatkowych, zaopiekowania się dziećmi, poziomu edukacji?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Szkoła podstawowa, czy warto?

Ja nie narzekam. Ale wiadomo każdy ma swoje zdanie. Syn kończy 8 klase od zerówki wzorowy uczeń. Córka kończy 5 klasę. Nauczyciele okej. Pomocni. Nowy dyrektor chyba też okej. Stara się.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0


dziękuję za wiadomość. Informacje, na które trafiłąm w internecie są sprzed 10 lat i są raczej negatywne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Od tych 10 lat na szczęście poprawiło się, teraz jest ok, nowi dyrektorzy bardziej empatyczni, nie ma rażących negatywnych zachowań u dzieciaków. Wzrósł poziom nauczania.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nowego dyrektora praktycznie w ogóle w szkole nie było :) ...
Szkoła godna polecenia - nauczyciele pomocni
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

ogolnie jest slabo...poziom mierny, dzieci musza sie juz posilkowac z niektorych przedmiotow korepetcjami.moze to wina zdalnego nauczania ale z drugiej strony to nie wymowika bo sa szkoly gdzie tez takowe bylo I dzieciaki sa bardziej doksztalcane przez nauczycieli druga sprawa jest taka ze nie wazna jest do konca ocean na swiadectwie bo mozna miec 5.0 w slabej szkole I nigdzie sie nie dostac.. wazne ile wynosi sie na koniec w glowie .jak chcesz wiedziec jaki jest poziom to sprawdz ile dzieci sie dostaje do szkol srednich tam gdzie faktycznie chce sie dostac..
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Dużo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

jak powiesz ze wszystkie to bedzie dobrze a "duzo " znaczy tyle co malo albo nic
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Może przy założeniu, że wszystkie dzieci są mega inteligentne... Niestety tak nie jest... Tylko niektorzy rodzice myślą że ich dzieci to geniusze, a to że nie potrafią czegoś to i tak zawsze wina nauczyciela...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie zgodzę się z Lol. Jeszcze do niedawna np z polskiego nie była przerabiania gramatyka, wszystkie lektury pod kątem wymagań na egzaminach.. Dzieci przystępując do egzaminów nie miały szansy (mimo że uczyły się swietnie I chciały się uczyć) ich zdać na wyższym poziomie, bo nie przerabiały tego w szkole. To nie jest tak do końca prawda, że my rodzice widzimy w dzieciach geniuszy. Przynajmniej ja chcę, aby moje dziecko miało równe szanse na opanowanie całego materiału na egzamin 8 klas, a nie otrzymywanie wybiórczych informacji.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Weźmy pod uwagę, że najlepsze publiczne podstawówki w Trójmieście to szkoły rejonowe, do których chodzą wszystkie dzieci z okolicy, te zdolne i mniej. Ale tam przerabia się materiał pod kątem egzaminow i np gramatyka, lektury nie są zaskoczeniem, bo było to przerabianie w szkole. A kto nie chce się uczyć, to musi mieć wtedy pretensje do siebie, a nie szkoły. U nas tez sa dzieci mniej i bardziej zdolne, ale niestety nie jest przerabiany i powtarzany cały materiał na egzaminy ( mam tu na myśli polski).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zależy na jakiego polonistę trafisz. Może coś się zadziało? Moje dzieci chodziły tu do szkoły do gimnazjum i były świetnie przygotowane z polskiego, historii. Ze wszystkiego ok.Miały wspaniałych nauczycieli. Świetne wyniki... Dobrze sobie radziły w LO.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Mamy Nowego Wójta? (14 odpowiedzi)

Rysiu jest najlepszy haha

nauki wójta (10 odpowiedzi)

Czasy mamy inne, inne rządy i pojmowanie uczciwości. Czy nie powinno się wrócić do wydatków na...

Odśnieżanie (4 odpowiedzi)

Gdzie mam zadzwonić, jeśli droga jest nieprzejezdna?