Szkoła podstawowa nr 47 Gdańsk opinie zerówka pierwsza klasa

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko
Witam,

moje dziecko chodzi teraz do przedszkola ale za kilka miesięcy będzie dylemat zerówka szkolna w tej szkole czy może będzie mozliwosc jeszcze w przedszkolu, czy ma ktoś dziecko w tej szkole (SP47)jakie macie opinie o zerówce i klasach wczesnoszkolnych, czy sa tam dodatkowe zajęcia dla dzieci np. pływanie lub coś podobnego, czy wasze dzieci sa zadowolone, szkoła chyba niewielka w porównaniu do innych bardzo dziękuje za opinie, martwię sie bo moje dziecko nie przejawia zainteresowania literkami, pisaniem czy liczeniem, manualnie ciężko mu to idzie staram sie z nim pracować ale efekty powolne, dlatego szukam opini i zastanawiam sie co dalej
a moje dziecko to rocznik 2008 wiec jako 6 latek do 1 klasy musi iść:(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Szkoła podstawowa nr 47 Gdańsk opinie zerówka pierwsza klasa

podbijam na popołudnie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Szkoła podstawowa nr 47 Gdańsk opinie zerówka pierwsza klasa

może ktoś wie coś o tej szkole i zna ofertę zajęć dodatkowych czy może szkoła nr 8 lepsza?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Szkoła podstawowa nr 47 Gdańsk opinie zerówka pierwsza klasa

http://www.men.gov.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2716%3Anowelizacja-ustawy-o-systemie-owiaty-sejm-przesun-obowizek-szkolny-dla-szeciolatkow-do-2014-r&catid=25%3Aministerstwo-wydarzenia-z-udziaem-ministrow&Itemid=287

Tutaj jest wszystko wyjaśnione.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Szkoła podstawowa nr 47 Gdańsk opinie zerówka pierwsza klasa

Mamo przedszkolaka ja mam córkę w zerówce w tej szkole.Poszła jako 5 latka i też na początku miałam obawy jak sobie poradzi ale teraz mogę śmiało powiedzieć,że to była bardzo dobra decyzja.
Jak chcesz więcej szczegółowych informacji napisz do mnie joanna761@wp.pl
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Szkoła podstawowa nr 47 Gdańsk opinie zerówka pierwsza klasa

to jedna z jednych lepszych gdanskich szkol. Moja znajma ma tam dzieci w zerowce i pierwszej klasie i ja tez chce tam zapisac. Z tym, ze jest problem, bo nie mieszkamy w rejonie....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Szkoła podstawowa nr 47 Gdańsk opinie zerówka pierwsza klasa

to dobrze słyszeć o pozytywnych opiniach ostatnio kogoś pytałam to podobno patologia itp. dzieci ze starego chełmu i nic ciekawego a nauczycielki nie zainteresowane dziećmi, że duzo lepsza sp nr8 ja też sie waham gdzie dać dziecko do zerówki i pierwszej klasy wiec dziękuję, za każdą opinię:-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Szkoła podstawowa nr 47 Gdańsk opinie zerówka pierwsza klasa

Patologia ,pierwsze słyszę ,może komuś się szkoły pomyliły bo patologia to szkoła nr 8 ,chamska młodzież która nie jest jeszcze właściwie młodzieżą tylko małymi dziećmi z językiem szewca ,o kadrze w tej szkole tez nie najlepiej słyszałam od rodziców dzieci które chodziły do szkoły nr8 ,mój syn chodzi drugi rok do szk nr 47 ,szkoła jest na wysokim poziomie ,nauczyciele super ,maja indywidualne podejście uczniów ,sami nauczyciele zresztą to podkreślają że walczą o ucznia i to prawda bo ma koleżanki co mają dzieci w klasach gdzie trzeba zasuwać bo czeka ich gimnazjum i nauczyciele bardzo pomagają .Szkoła jest mała ,nie wejdziesz na pietra gdzie uczą się dzieci bo Panie woźne wejść nie dadzą ,szatnia pilnowana również ,szkoła organizuje różne kółka ,zajęcia dla dzieci .Nie ma co się wahać ,szkoła nr 8 to wielki moloch ,47 mała ,zgrana ,dobrze zorganizowana .
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Szkoła podstawowa nr 47 Gdańsk opinie zerówka pierwsza klasa

Dodam jeszcze ,że mój syn do klasy zero właśnie chodził do 8 ,bo wtedy nie było zerówki w 47 ,tak jakieś cuda co chwila wymyślali ,trzeba było przynosić papier toaletowy ,ręczniki papierowe ,mydło i to wszystkie dzieci z wszystkich klas co pare mies .Najlepsze że w toalecie nigdy nie bylo papieru a przy umywalce wisiał materiałowy obleśny ręcznik i zawsze dawałam synowi chusteczki do kieszeni byle by tylko tego ręcznika nie dotykał .Porażka
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Szkoła podstawowa nr 47 Gdańsk opinie zerówka pierwsza klasa

Podbijam temat :)

Chciałabym prosić o najświeższe informacje dot. klas początkowych w SP 47. Zależy mi głównie na opiniach rodziców pierwszoklasistów, którzy w ubiegłym roku rozpoczęli naukę w tej szkole, ale nie tylko :) Interesują mnie kwestie dot. poziomu nauczania, kadry nauczycielskiej, zajęć dodatkowych, świetlicy, stołówki. Czy po upływie czasu wybór tej szkoły dla dziecka oceniacie pozytywnie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Szkoła podstawowa nr 47 Gdańsk opinie zerówka pierwsza klasa

jesli nie jestes z rejonu to ciezko dostać sie do tej szkoły

Podaj maila to wszystko ci napisze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Szkoła podstawowa nr 47 Gdańsk opinie zerówka pierwsza klasa

Cześć Lunaa,

Dzięki za odzew. Słyszałam o tym, że nie jest łatwo dostać się do 47 osobom spoza rejonu, chociaż nie do końca mogłam w to uwierzyć. U nas na szczęście nie ma tego problemu - jesteśmy z rejonu :) Biorę pod uwagę tą szkołę i jeszcze jedną. Czasu coraz mniej na podjęcie decyzji, więc gdybyś mogła mi co nieco przybliżyć tutejszą sytuację byłabym wdzięczna. Mój mail: sknoc@wp.pl
Pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Szkoła podstawowa nr 47 Gdańsk opinie zerówka pierwsza klasa

Podbijam na dzisiejszy dzień.

Lunaa - może uda Ci się odczytać wiadomość :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Szkoła podstawowa nr 47 Gdańsk opinie zerówka pierwsza klasa

w zeszłym roku do zerówek dostało się chyba tylko 2 dzieci spoza rejonu. Po prostu nie ma tam więcej miejsc. Są otwierane 3 albo 4 grupy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Szkoła podstawowa nr 47 Gdańsk opinie zerówka pierwsza klasa

W tym roku szkolnym sa 3 zerówki. Ja mogę polecić tę szkołe, jeden syn chodzi do zerówki, a drugi do II klasy. Obaj sa zadowoleni. Szkoła jest mała, co moim zdaniem jest plusem. Swietlice sa dwie dla klas 0 - 1 i dla II i III. Obiady podobno dobre, gotowane na miejscu. Nie wiem jak w starszych klasach, ale synowie maja gimnastykę korekcyjna bez konieczności przynoszenia zaswiadczen. Basen jest dopiero od II klasy, w I podobno jest dla chętnych i trzeba dziecko prosto na n=basen przyprowadzić. W szkole dzialaja zuchy i rozne kolka. W zerówce jest 1 godzina angielskiego zgodnie z programem, bezpłatnie oczywiście, ale sa tez płatne zajecia dodatkowe z angielskiego. Nie wiem co jeszcze chcialabys wiedzieć, jak cos, to pytaj.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Szkoła podstawowa nr 47 Gdańsk opinie zerówka pierwsza klasa

Caroca, dziękuję za wiadomość. Dużo informacji przekazała mi już Lunaa - właściwie to na tyle dużo, aby upewnić się co do wyboru :) Jeszcze raz dziękuję!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Szkoła podstawowa nr 47 Gdańsk opinie zerówka pierwsza klasa

Podbijam temat. Właśnie dostałam informację, ze mój 5latek dostał się do oddziału przedszkolnego w szkole podstaowej nr 47. Jestem lekko przerażona czy sobie poradzi. Jak wygląda tam opieka? Z tego co widziałam w tym roku przyjęto 38 dzieci! jak dla mnie to ogromna grupa. Moze są dzielone na mniejsze grupy(?) Proszę o wspacie informacyjne :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Szkoła podstawowa nr 47 Gdańsk opinie zerówka pierwsza klasa

Syn skończył naukę w szkole 47 , córka jest w czwartej klasie -co mogę powiedzieć o tej szkole-to nauka na bardzo wysokim poziomie .Jest to opinia moja i rodziców z klasy syna jak i córki . Zajęć dodatkowych mnóstwo , wszelkiego rodzaju konkursy .Ja przestałam być na bieżąco gdzie akurat udziela się córka . Jest jedna z lepszych szkół w Gdańsku.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Szkoła podstawowa nr 47 Gdańsk opinie zerówka pierwsza klasa

nauczyciel zerówki nie ma nigdy więcej niż 25os pod opieką. Bez obaw będą 2 grupy. Opieka jest bardzo dobra, dzieciaczki w "0" mają salę z małymi stolikami, dywanem, zabawkami, blisko do łazienki. Jest osobna świetlica dla dzieci z klas 0-1
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Szkoła podstawowa nr 47 Gdańsk opinie zerówka pierwsza klasa

bardzo dziękuję za informacje. Wiadomo, że jako matka przedszkolaka mam wiele obaw wysyłając dziecko w wieku 5 lat do zerówki. Ale takie czasy i takie realia. Rozumiem, że dzieci nie siedzą 8 godzin przy ławkach, tylko mają czas jeszcze na zabawy, wyjścia na plac zabaw ? Widziałam na boisku ogrodzony plac zabaw, więc myślę, że to właśnie dla maluchów. A jak jest z jedzeniem? Panie jakoś dopilnują, żeby dziecko zjadło II śniadanie? (w ogóle jest wyznaczony czas na jedzenie 2 śniadania?). Obiady wiem, że można wykupić - dzieciaki z O-1 jedzą razem ze wszystkimi dziećmi ze szkoły, czy osobno? W góry bardzo dziękuję za odpowiedź
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Szkoła podstawowa nr 47 Gdańsk opinie zerówka pierwsza klasa

14 czerwca jest zebranie z rodzicami, idz a rozwiejesz sobie wszelkie wątpliwości
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Szkoła podstawowa nr 47 Gdańsk opinie zerówka pierwsza klasa

dzieci spędzają z wychowawcą jeśli dobrze pamiętam 5h. "siedzenia w ławkach" jest tyle co jakieś 1 zadanie albo strona zadań i potem zabawa albo piosenki czy cokolwiek innego i potem znowu coś przy stolikach.
Jest czas na 2 śniadanie, wszystkie dzieci na raz wyciągają i mogą sobie spokojnie zjeść. ok południa jest obiad, dzieci z 0 jedzą same albo z 1 pierwsza klasą, nie ma w tym czasie starszych na stołówce, panie ze świetlicy pomagają, przyniosą talerz do stolika, pokroją i zerkną czy maluch je (nie ma oddawania nietkniętego obiadu)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Szkoła podstawowa nr 47 Gdańsk opinie zerówka pierwsza klasa

uf. Uspokoiła mnie Pani :) Dziękuję serdecznie za te wyczerpujące odpowiedzi. Mam tylko ostatnie 2 pytania. Co z wakacjami? Rozumiem, że jak to w placówce szkolnej w okresie: koniec czerwca - sierpień będzie nieczynna? Organizują jakieś zajęcia w tym okresie dla dzieci, czy trzeba dzieci "sprzedawać" dziadkom na wakacje? I pytanie ostatnie- o świetlicę. Oboje z mężem pracujemy po 8h, toteż na pewno dziecko przesiedzi kilka dobrych godzin na świetlicy. Jak tam wygląda opieka?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Szkoła podstawowa nr 47 Gdańsk opinie zerówka pierwsza klasa

opieki w wakacje jak dotąd nie było.
Panie ze świetlicy 0-1 cudowne. Moje dziecko żałuje, że od nowego roku idzie do starszej świetlicy. Choć nie potrzebnie się obawia bo starsza córka ma sprawdzone, że starsza świetlica też super. Mnóstwo zajęć, a nie jak w niektórych szkołach- przechowalnia. Ogólnie szkołę polecam, Super kadra!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Szkoła podstawowa nr 47 Gdańsk opinie zerówka pierwsza klasa

Rzeczywiście po 2 miesiącach mogę stwierdzić, że moje obawy były niepotrzebne. Dziecko, mimo że dopiero za miesiąc kończy 5 lat, dobrze sobie radzi. Lubi swoją grupę, na świetlicę też nie narzeka, obiadki smaczne. Na razie wszystko wygląda bardzo dobrze.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Szkoła podstawowa nr 47 Gdańsk opinie zerówka pierwsza klasa

Zerówka wiecej na dworze niż nauki dzieci przemoczone brudne wracają do domu
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Szkoła podstawowa nr 47 Gdańsk opinie zerówka pierwsza klasa

Nauczycielka specyficzna nie współpracuje z rodzicami , dla niej program i jej chore ambicje ponad wszystko
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Szkoła podstawowa nr 47 Gdańsk opinie zerówka pierwsza klasa

Hej,pewnie już tutaj nie bywasz ale...szukam informacji o nauczycielce mojego syna... Aktualnie jest w pierwszej klasie. Jeśli dobrze liczę to Twój post jest sprzed roku więc być może jest to ten sam nauczyciel z którym mamy problem. Serdecznie pozdrawiam ️
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Trampolina- jaki rozmiar wybrac? (15 odpowiedzi)

Hej, mamy w planie kupic trampoline,ale zupelnie nie wiemy jaki rozmiar kupic najlepiej,sa rozne...

cholestaza-szukam lekarza (7 odpowiedzi)

witam.poszukuję dobrego lekarza w trójmieście który zna się na cholestazie i poprowadziłby moją...

Jakie krzesło obrotowe dla dziecka? (24 odpowiedzi)

Biurka już są, teraz kolej na krzesła obrotowe. Czy możecie mi doradzić jakie krzesło, z jakiego...