TRANSCOM WW Co myślicie o pracy w tej firmie???????

Co myslicie o pracy w Transcomie WW??Chodzi mi o prace jako telefoniczny konsultant klienta. Pracował tam ktoś? Jakie macie doświadczenia?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Zdradzę Wam pewną tajemnicę. Nie ma "złej" pracy, są tylko źle dobrani hu*owi współpracownicy/kierownicy/szefowie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: transcom ww co myślicie o pracy w tej firmie???????

Pracowałem w transie 3 lata na Back Office. Nie wiem jak na projektach zagranicznych ale ten "fioletowy" to żart z człowieka. Czekałem do końca studiów i do widzenia. Zacznijmy od kretyńskich procedur jakości: klient pisze, że życzy sobie odpowiedzi pisemnej. Ty jesteś zobligowany żeby i tak do niego trzy razy dzwonić i jeszcze zasypywać go s sami po nieudanych kontaktach. Taka namolnosc często wiąże się z ocenieniem pracy negatywnie przez klienta. Miałem kilkukrotnie oceny w stylu "klient wystawił 2 dla żartu" albo "bo się wkurzył na psa". Oczywiście są w pełni uznawane i obrywasz po premii. Pani biznes menager A. P. to człowiek, którego nie zatrudniłbym nawet do wypasu trzody. Szantażuje pracowników, że np. przepnie ich na inną kolejkę, na której z uwagi na specyfikę klienta dostaje się gorsze oceny. Lecisz z wynikami jak szalony a na koniec dział jakości w ostatni dzień miesiąca szuka na czym ci premie uciąć. Zrobiłem kiedyś eksperyment i zamknąłem zgłoszenie mojego wujka po czym sam się oceniłem na 6. Tej oceny nie było w karcie ale dwoje za pewne znalazły się wszystkie :) nie wiem czy to transcom czy jego zleceniodawca ale ktoś na pewno manipuluje wynikiem. Był też okres gdy dział jakości KAZAŁ po rozmowie mówić "proszę o ocenę mojej pracy na 6". Klienci reagowali na to śmiechem, a było to szczególnie żenujące, gdy dzwoniło się do klienta reklamacyjnego, który urządzał tyrade po takim tekście. Zamiast premii finansowej w konkursach do wygrania długopisy i fidget spinnery. Fajna motywacja. TLowie w większości na Bo byli spoko. BM nie :) polecam ludziom, którzy lubią czuć się d y m a n i na hajs. Nie ważne jest jak bardzo się starasz tylko jakie masz szczęście - wynik satysfakcji klienta to loteria.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: transcom ww co myślicie o pracy w tej firmie???????

A moze ty pojdziesz się zapisać na badania Lekarskie bo najwidoczniej jesteś osobą własnie z tą niską Inteligencją. Ja się pytam co ćpasz ? Przestań brać narkotyki i użalać się nad problemami pracodawcy. Zapewne masz dwie lewe ręce fo pracy i się obijałaś. Ty masz w pracy inny obowiązek i zajmujesz się czymś innym przełozeni mają o wiele więcej na głowie niż pracownik. Może nie byłaś kompetentną osobą , może klientow wyzywałas i zwrócono tobie uwagę raz dwa i za trzecim razem byłaś opierdzielana i zostalo ci to skrócone. Nie mów ze pracodawca i TL jest winny może to właśnie ty błędy robiłaś bo tego nie napiszesz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: transcom ww co myślicie o pracy w tej firmie???????

Przestań pitolić jak się opierdalasz to zostaniesz wyrzucony bo dla pracodawcy jesteś jeden z wielu. A jak nie radzisz sobie z klientami to na cholerę się zatrudniałeś?
Ja jestem zatrudniony nie przez agencje tylko osobiscie przez Transcom i na swoim stanowisku
1. Utrzymuje porządek
2. Rzetelnie wykonuje kazde nadane mi polecenie.
3. Traktuje klientow inteligentnie
4. Doszkalam sie na wlasny koszt bo chce coś osiągnąć ale widać twoją kompetencje do Transcomu.
Nie gniewaj się ale śmkechem warty jest twoja osobowość.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nie porównujcie projektów na każdym jest inaczej.Na językowych więcej płacą,sprzedaż to inna bajka bo ile opchniesz tyle zarobisz,a infolinia to jeszcze inna para kaloszy. Osobiście jestem zatrudniona na infolinii.Syf,że masakra.Jak ktoś jest ciekaw miasta to Białystok.To prawda,że jeśli jesteś na umowie zlecenie to jak nie ma wielu dzwonków to wyrzucają do domu nawet i po pół godziny.Za to gdy połączeń jest cała masa to potrafią wydłużyć ci grafik np.o godzinę bez twojej wiedzy.Umowa o pracę ma przewalone bo jeśli jest dużo pracy to od razu wydłużają jej cały tydzień np. z 8 do 10 godzin dziennie i nie ma że boli tylko siedzieć musisz.O wydłużeniu godzin pracy dowiadujesz się niejednokrotnie w ostatniej chwili bo pod koniec zmiany przychodzi TL i cię o tym po prostu informuje.Nie ma też opcji nie zgodzenia się-raz próbowałam to dali mi do zrozumienia,że będzie to mój ostatni dzień pracy.Normalnie bym olała,ale kasy było trzeba.Premie to takie mityczne stworzenia,że są ale nie zawsze wiadomo gdzie.Bo jak zrobisz AHT i BSK to jeśli nie ma też wyniku grupowego to i ty swojej nie dostaniesz.Niezorientowanym tłumaczę AHT-to czas rozmowy z klientem na chwilę obecną jest to 4 minuty na klienta i jest to zliczane codziennie.BSK-jest to badanie satysfakcji klienta i tu jest 4%,więc możesz w miesiącu mieć nie więcej niż 3,99% negatywnych ankiet odesłanych przez klientów. Jednorazowo 20 min przerwy po zapisaniu się na nią.Czasami dostaniesz przerwę po 5 minutach,a czasami czekasz i 3-4 godziny,zależy jak dużo ludzi dzwoni. Jeśli jest dużo połączeń to między wpadającymi dzwonkami nie ma nawet 5 sekund przerwy.Możesz odejść na 5 minut od monitora raz na godzinę np.do toalety czy do kuchni po wodę,ale jak przekroczysz czas to cię wylogują i będziesz musiał odrobić ten czas.Należy pamiętać,że wszystko jest zliczane.Na każdą przepracowaną godzinę jest dopisywane 5 minut przerwy-ostatnia godzina pracy się nie liczy.Miesięczny czas przerwy to 7,5% z czasu przepracowanego w umowie zlecenie i 10,5% na umowę o pracę.Jak przekroczysz wskaźnik to jest to potrącane z pensji.15 minut spóźnienia to kara 10 zł,jak nie zjawisz się na cały dzień to 100 zł ci z pensji potrącą.Teraz zmieniają różne rzeczy podstawa będzie wyższa-dorzucili parę groszy i uzależniona od stażu pracy,czyli niby na plus.Ale przy tym samym umowy o pracę będą rąbały tak jak zleceniówki czyli też w święta i weekendy.Więc nie ma co się cieszyć, że spędzicie święta przy rodzinnym stole,czy zrobicie sobie długi weekend majowy.Transcom nie zostawia wiele do powiedzenia pracownikom.Wychodzą z założenia,że bydło ma zarabiać kasę i obsługiwać idiotów którzy na dzień dobry witają się słowami "Dzień dobry jestem Państwa abonamentem".Wyjścia integracyjne są raz na jakiś czas,żeby pokazać jacy oni są spoko i jak potrafią się bawić. Oczywiście wszystko publikowane na facebooku gdzie na zdjęciach przeważnie widać osoby z kadry i te same twarze-TL,SV i ci fajni z firmy.Jak masz dzieci to szukaj niani albo pomocy rodziny bo bieda.Jak mieszkasz za miastem to bez samochodu ani rusz bo możesz nie zdążyć na pociąg lub PKS a firma ma to w d*p...Kolesiostwo na każdym kroku.Jak żyjesz dobrze ze swoim TL to możesz się obijać,ale jak cię nie lubią to siedzisz i odbierasz dopóki nie padniesz.Wszyscy normalni odchodzą prędzej czy później.Nawet osoby pracujące ponad 1,5 roku zadeklarowały już odejście.Firma jest tak zdesperowana,że zatrudnia nawet osoby z wadą wymowy.Przypadek choćby z ostatniego szkolenia,gdzie chłopak sepleni i nie rozumieją go klienci.Nie ma formy per pan czy pani,wszyscy jesteśmy na ty-co wcale nie ułatwia sprawy.Niby nawet z menadżerem jesteś na "cześć"choć ci siedzą w oddzielnym pomieszczeniu nazywanym przez pracowników "akwarium".Zachwiana jest równowaga między przełożonym a podwładnym.Bo wszystko ładnie pięknie do póki czegoś nie sknocisz.Bo wtedy nie ma dystansu i zachowania formy a twój TL(przełożony) po prostu ci powie "ogarnij się i rusz d*pę,masz robić wyniki" lub jak w przypadku z tego tygodnia,gdy TL do jednej z pracownic krzykną na całą salę "przestań się opi**dalać i wracaj na in".Slang firmy jest specyficzny i typowo korpo. Jeśli jesteś zdesperowany/a to zapraszam,masz wolny czas to praca idealna też dla studentów.Rozwój jest ograniczony ale fakt kasa zawsze na czas.Nie ma co liczyć że się wybijesz czy awansujesz.Za to na pewno zdobędziesz doświadczenie na całe życie.A jak przepracujesz pół roku lub rok w Transcom to wszystkie inne infolinie przyjmą cię z otwartymi ramionami.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: niewarto

to gorsze niż praca w ubraniach
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: niewarto

Zgadzam się, piąteczka! :) Na Back Ofice stawka 10zł. Praca wykańcza psychicznie. Co ciekawe.. nie - to nie klienci Cię wykończą! To kadra Cie zniszczy :) Chyba że akurat uda Ci się wejść w pupę odpowiedniej osobie. Stos typowych korpozjawisk za marne pieniądze. Nie warto. Szanujmy siebie.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: niewarto

Transcom to centrum usług wspólnych - dzwonisz do ludzi z ofertami od karty kredytowej po lokówkę z Tajwanu - stawka 7-8 zł - umowa zlecenie - kary i obcinanie pensji za byle co - um. o pracę jak znasz supervisora. Rozwój osobisty jest taki, że jak się sprawdzisz to podkręcą ci plan - a w nagrodę dostaniesz słuchawki za 10 zł / sztuka.
Jedyne co można dać na + tej firmie to to, że po pracy tam już nic cię na polskim rynku pracy nie będzie wstanie doprowadzić do rozpaczy czy zdziwienia i jeśli jeszcze nie jesteś zdecydowany/na na wyjazd za granicę to na bank po tym, wspaniałym przeżyciu w cudownej atmosferze tej boskiej firmy, wyjedziesz nawet do Gwatemali liczyć banany i pucować koksy.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: niewarto

to jest bardzo smutne, że jeszcze nie wiesz co może cie tam spotkać. po twoim komentarzu czuć, że nie pracowałeś tam długo. nie znasz życia w Transcomie lub po prostu nie masz większych ambicji. Bardzo smutne

pisze tu do ~ja
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: niewarto

zgadzam się z -Przemkiem, że negatywne komentarze to jakieś wyssane z palca... lub frustraci którym nie wyszło :P nie pracowałam w TWW długo. zrezygnowałam ze względu na staż z uczelni, ale myślę że jak nie znajdę niczego w moim kierunku to wrócę do transcomu na czas studiów- stawka ok, atmosfera fajna, dają możliwość powrotu jeśli się zachowało okres wypowiedzenia. no i lepiej takie takie doświadczenie w cv niż żadne. koleżanka starła się o pracę w banku, odrzucili jej aplikację bo nie miała doświadczenia w obsłudze klienta. ja już mogę coś wpisać w cv.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 16

Re: niewarto

Szkoda czasu na czytanie bezwartościowych opinii osób, które wcale nie miały do czynienia z Transcomem a wypowiadają się w tym temacie. Ja pracowałem w fimie dwa lata i dzięki pracy przy obsłudze Klienta nie dość, że zdobyłem duże doświadczenie, to jeszcze poznałem świetnych ludzi, z którymi wynajmuję obecnie mieszkanie. Większość z nich ma już umowę o pracę i chwalą sobie swoje stanowisko pod wieloma względami.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 14

Re: niewarto

może zna tylko Vectrę i Ergo Hestię :-)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: niewarto

jak nie masz znajomego/chłopaka/kuzyna TL (niepotrzebne skreślić), to nie masz szans na normalną umowę...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: niewarto

". Stawka jaka jest taka jest ale jest najwyzsza ze wszystkich CC w 3city" To Ty chyba nie o wszystkich CC słyszałaś...
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: niewarto

Jaka umowa o pracę? Naopowiadają bajek na początku pracy, a potem w to człowiek wierzy. Prawie rok pracy i można pomarzyć o umowie o pracę, tyrasz jak wół na zleceniówkach
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: niewarto

Błagam! 6 miesięcy czekania na umowę o pracę. Pakuję się i wyjeżdżam dio Nibylandii.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: niewarto

pachnie HR-em na kilometr :-)
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: niewarto

Atmosfera pracy bardzo dobra i to prawda, że szybko ( moim zdaniem - 6 miesięcy ) i można mieć już umowę o pracę :)Klienci ? A czy ktoś z nas miał doczynienia tylko z tymi łagodnymi i wiedzącymi czego chcą ? ;)Dodatkowo na projektach sprzedażowych można wypracować naprawdę sporą premię.Jeśli ktoś nie ma doświadczenia, a lubi kontakt z innymi - polecam !
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 14

Re: niewarto

praca jak praca, bywa ostro ale atmosfera jest dobra i oferują umowę o pracę, a z tymi dzisiaj nie jest lekko. ja polecam!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 8

Re: niewarto

Alinka: mi chodziło o to, że w innych firmach z tej branży jest lepiej i pracownicy tych firm patrzą na pracowników Transcomu z wielkim współczuciem przyjmując ich z reguły z otwartymi rękami. A że Transcom oferuje dni tematyczne, podobno codziennie darmowe owoce, gadżety typu brelok i jak właśnie wspomniałaś party i z takiej oferty jesteś już zadowolona to Ci gratuluję. Konkurencja oferuje jednak nieco więcej - przede wszystkim normalną atmosferę, 'normalne' godziny pracy i przestrzeganie norm Kodeksu Pracy (dotyczy na pewno osób z umową o pracę). I nie mów, że imprezy interesują wszystkich szeregowych pracowników (już raczej kierownictwo) i wszyscy mają ochotę po pracy na nich zostawać. Niektórzy są aspołeczni (wolą np. Facebooka lub zalec z książką w łóżku) i dobrze im z tym.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

SELGROS Gdańsk Osowa-czy warto? (11 odpowiedzi)

witam, na dniach mam rozmowe w SELGROS w Gdansku (stanowisko asystentka dr, nie kasa/hala etc)...

Praca jako hostessa w batorym (3 odpowiedzi)

Witam czy słyszeliście może cos na temat firmy kartcenter?pytam się bo dostałam propozycje pracy...

praca na zmywaku (18 odpowiedzi)

Co sądzicie o tej pracy? W miarę możliwa czy lepiej szukać czegoś innego?