Thuje - jaką szkółkę polecacie.

Temat dostępny też na forum: Banino
Witam z jakiej szkółki kupić tuje szmaragd, kogo polecacie. Słyszałem, że szkółka z Chwaszczyna ma kiepskiej jakości. Interesują mnie krzewy wysokości do 30 cm
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Thuje - jaką szkółkę polecacie.

Polecam szkółkę Dendron w Czaplach. My kupowaliśmy właśnie u nich szmaragdy i jakościowo są super. Wszystkie się przyjęły mimo tego, że długo stały w garażu zanim je zasadziliśmy. Ceny też są tam przystępne.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Thuje - jaką szkółkę polecacie.

Potwierdzam Dendron. Sadzonki w sposób naturalny wyselekcjonowane.
Zdecydowanie odradzam promocje w marketach. Sadzonki sprowadzane
z łagodniejszych stref klimatycznych źle albo wcale nie przyjmują się w warunkach kaszubskich. Jedynie bliżej zatoki gdzie jest łagodniejszy klimat. Można zaryzykować zakupy z niewiadomego źródła.
Tam rośliny nie są wystawione na skrajne warunki pogodowe.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Thuje - jaką szkółkę polecacie.

Dendron jest naprawdę godny polecenia na 30 sztuk drzewek żaden nie chorował ,wcześniej kupowałem w markecie i po pierwszej zimie miałem do wymiany prawie 1/4 bo zmarzły. Płaciłem zależnie od wysokości drzewek ale naprawdę się opłaca
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Thuje - jaką szkółkę polecacie.

Tuje wymarzły? To żart?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Thuje - jaką szkółkę polecacie.

mam cały szpaler brabantów z marketu, rosną jak dzikie i nic nie zmarzło, trzeba wybrać odpowiednią do naszych warunków odmianę po prostu
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Thuje - jaką szkółkę polecacie.

Jakie wysokie i po ile za sztukę płaciłaś Pati jeśli nie tajemnica.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Thuje - jaką szkółkę polecacie.

Kubscy za Selgrosem
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Thuje - jaką szkółkę polecacie.

ja również polecam Denndron w Czaplach. Nie kupowaliśmy tam thuj ale inne krzaczki/krzewy. Jest ok. przyjęły się
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Thuje - jaką szkółkę polecacie.

Kupowaliśmy rok temu 60 szt. Tylko dwie musieliśmy wymienić, ale to przez naszego pieska, który pod nie sikał :)
Płaciliśmy 15 zł za 100-120 cm szmaragdy.
To była super okazja. Teraz widziałam, że za tą wysokość trzeba zapłacić 20 zł. Na prawdę warto, bo drzewka nie mają naruszonych korzeni tylko są w całości wkładane do doniczek.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Thuje - jaką szkółkę polecacie.

Ok dzięki za informację. Jutro podjadę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Gdzie kupujecie rosliny do ogrodów (18 odpowiedzi)

Witajcie ! Przeglądałam gazetki marketów ogrodniczych itp szukając jakiś fajnych promocji na...

Worki foliowe (3 odpowiedzi)

Posiadam dużo drzewek w ogrodzie i na jesień często muszę zaplanować cały jeden dzień na...

aranżacja ogrodu - jakie drzewa/krzewy/kwiaty/projekty polecacie? (50 odpowiedzi)

za jakiś czas czekają mnie prace nad aranżacją ogrodu (za domem). Nie znam się na tym, więc już...