Toyota Yaris II

Toyota Yaris to "Samochód Roku 2000". W tym niewielkim autku reprezentującym segment B połączono kilka, zdawałoby się przeciwstawnych cech. Przy długości niewiele ponad 3,5 metra jest przestronne wewnątrz, idealnie nadaje się do miasta, jak i na dłuższe wycieczki. Jak to było możliwe? Przede wszystkim auto posiada dość długi rozstaw osi wynoszący 2,37 m. Jeżeli dodamy do tego wysokość prawie ...
więcej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak mozna się takim czymś zachwyca ć?

O żadnej rewelacji nie moze być mowy. Miałam juz kilka aut, ale tego mikrusa nigdy bym nie kupiła za taaakie pieniadze. Auto jest 2+2 dzieci w wersji załadowania maksymalnej. Wolę Punto lub Fabię - znacznie więcej oferują za te pieniądze po prostu.
Ps. Widzę że po syrence i trabanciku to te autko może i sie podobać...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Yaris to super autko

Toyota Yaris bardzo mi się podoba,wnętrze ,silnik,a zwłaszcza deska rożdzielcza umieszczona na środku,moim zdaniem to rozwiązanie może się podobać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

rewelka

super auto dla kobiety ale tylko z silnikiem 1,3 87KM
kilka słów dla pani Moniki proszę się najpierw nauczyc jeżdzic a potem wyrażac opinie pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

JESTEM DEBESCIAK

z mojej Yaris 1.0 wycisnalem 11 sek do 100km/h!!! Silniczek 1.0, wersja 65KM. Nieprawda, ze stara wersja jest mocniejsza! IMPOSSIBLE!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

NOWA YARIS

eliminuje prawie wszystkie wady poprzedniego modelu! Jedyny mankament - wersja 1.0 ma o 3KM mniej od starej - a scigalem sie z kumplem i przegralem (minimalnie, ale przegralem) :-))))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

YARIS-THE BEST!

Mialem juz VW Polo (1999r) i Fiata Punto II (2002). Yaris (1.0, Luna) kupilem 2 miesiace temu (wersja juz po face-liftingu). Moim zdaniem nie mozna w ogole porownac tych aut. Yaris jest, mozna powiedziec, z innego segmentu. Wspaniale wyciszenie (polecam zakup owiewek na szyby), dynamiczny silnik (1.0 - a Polo 1.4 zostaje w tyle do "setki", zreszta tak jak i cala konkurencja), wygodna (wysoka!) pozycja za kierownica, komfort (amortyzatory) to w ogole inna planeta. ABS z EBD dziala doskonale, jak na razie nie mam zastrzezen do tego auta. Polecil mi go znajomy, ktory ma Yaris od 2001 r. i jeszcze nie zdazyla mu sie ZADNA usterka (raz mu jakis typ przypieprzyl poldkiem w kuper to assistance przyjechala po 15 minutach a auto bylo gotowe 2 dni pozniej). Po miescie pali 6.2l (+korki w wawie :-( ), po trasie przy 100-120km/h 5.3 l/100km. Spokojnie mozna wyprzedzac, ale od 3000obr/min. POLECAM TO AUTO.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

O TAK!

Zgadzam sie z moim przedmowca w 100 i 1 % !!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Do 40 000 lepszego nie ma

Byłem sceptycznie ustawoiny do tego auta dopuki sie nie przejechałem jego nową wersją z silnikiem 1.3l 87KM(którego stałem się właścicielem). Niemoge patrzeć na frajera który pisze, że VVT-I to mulasty silnik bo chyba sam jest mułem i żyje jeszcze w epoce kaszlaka(bez urazy). Kumpel swoją Skodą Fabią 1.4l z VW-geńskim silnikiem nie miał polotu do mego Yarisa, podobnie reszta samochodów tej klasy Punto, Ford Fiesta- zostają w tyle i wąchają smrody (zgodne z Euro IV). Silnik 1.3 w Yarisie potrzebuje ok 3800 obrotów na min. żeby poczuć siedzenie (czyli niewiele) bo przy tylu zaczyną flaczki lecieć do tyłu, a to miłe uczucie:). DLa przykładu podam, że nowa Corolla z 1,4 nie ma takiego pociągnięcia co Yaris 1,3(stosunek masy do mocy jest lepszy w yarisie) Silnik 1.0l testowałem, jest świetny,dynamiczny jak na 1000cm 3 jednak dla wybrednych polecam 1.3l. Bardzo ekonomiczna jednostka w mieście 7,2 l na 100km. Ponadto 3 lata gwarancji na samochód (bezawaryjny) !!! Servis jest w pełni profesjonalny (nie ma czegoś takiego "Bo tak musi być") i zna sie na rzeczy. Dla wszystkich z niedużym portfelem polecam to małe cacko bo jest małe, funkcjonalne i co najważniejsze to naprawde ma buciora. Zastanów sie zanim wybierzesz inną marke niż Toyotę bo co Japończyk to Japończyk
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

To po prostu przyjemny samochód.

Proszę Państwa. Jeżeli kogoś nie stać na Yarisa to po prostu może od razu udać się do salonu Volkswagena i kupić sobie tam "świetny" samochód. W przeciwnym wypadku proszę przeanalizować koszty. Najtańszy Yaris kosztuje 33460 PLN. Najtańsze polo to 39500 PLN. Oczywiście o wyposażeniu VW nie wspominam, bo go po prostu nie ma! O porównaniu awaryjności Toyoty a w szczxególności Yarisa z jakimkolwiek innym modelem też nie ma co wspominać. Proponuję poczytać raporty TUV. Pozdrawiam wszystkich.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

I jest

dwuosobowe jak maluch... Bagażnik micro...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

RAKIETA

Miałem przyjemność pojeździćToyotą Yaris z silnikiem 1.3 o mocy 86koni. Zostałem mile zaskoczony, silnik o pojemności 1.3 litra nie był dotej pory wystarczająco dynamiczny. W Toyocie z tym silnikiem znacząco odczuwamy przyspieszenie, samochód bardzo szybko reaguje, podczas ruszania ze świateł inne wyraźnie zostawały w tyle. Hamulce są bardzo dobre, krótka droga hamowania, siedzenia nawet wygodne, interesująca deska rozdzielcza. Ogólnie Pozytyw fajne autko z dużym kopem poprostu, w porónaniu do Forda Fiesty moim zdaniem stanowczo lepszy. Samochód doskonały do jazdy po mieśćie w dodatku zwinny, posiada dobry skręt, wygodną skrzynie biegów z krótkimi przełożeniami. Polecam tym którym nie jest potrzebne wielkie auto na Rodzinne wczasy. Do jazdy po mieście czy na zakupy do supermarketu w zupełności wystarcza, jest wystarczająco komfortowe, autko ma fajne zawieszenie, nie odczuwamy każdych wypukłości na drodze jak to bywa w wypadku małych sportowych samochodów.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

ZA ?

Zadrogi , zamały , zawolny = lichy !
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 8

Wada czy Zaleta ?

Jestem posiadaczem Yarisa od 2000 r. Auto jest całkiem spoko w Mieście gożej na trasie nie da rady nim pogżać powyżej 12 chałas opływającego powietża jest denerwujący. Ale jak tylko dotże do miesta to pokazuje co potrafi 1.0 (68KM) pokazuje co potrafi (9.5 LItra na 100 )przy jeździe sportowej
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Yaris to rakieta idioci!!

Mam Yarisa T-Sporta i jeżdziłem nim w Niemczech 200 na godzinę i nic nie piszczało i było ok a to za sprawą tego ze ta wersja była produkowana w Japonii!!I wogule samochód jest super!!Nawet BMW 320 zostaje w tyle!!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Typowo miejski; -)

Ten typowo miejski samochod nie nadaje sie do jazdy wiecej niz 120 km/h. Fotele fatalne (mało wgodne i seirmiężnie rozkładane), silnik zastanawia się co ma robić - całe to VVTI to wielki szmelc i nieporozumienie, ale biedne kraje wszystko łykną... Bagażnik mikro... Z tyłu miejsce co najwyżej dla dzieci jest...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6

za wszelkie ewentualne usterki wynikające z jakości wykonania,można winić jedynie europejczyków którzy te samochody montują właśnie w euroie! NIgdy nie kupił bym samochodu japońskiej marki montowanego w Szwecji Dani czy Angli,jedynie oryginał wyprodukowany w Japonii.NIenajwyższa jakość wykonania tyczy się znaczącej ilości samochodów marek rodem z europy;pomijając Porsche.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Do Kuby

Drogi Kubo, czy próbowałeś podczas jazdy lekko uchylić szybę? Widocznie nie bo jeździsz już długo przy akompaniamencie tego dźwięku. Wystarczy ją uchlić nieznacznie, wystarczający jest prześwit ok. 1cm, do środka nie wieje, a przede wszystkim nieprzyjemny efekt dzwiękowy zanika. Spróbuj tego...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Wiocha total!!

po przeczytaniu wszystkich opinii w czasopismach auto świat i tytg. motor stwierdzam że to wielkie NIC ... kosztujące wielkie pieniądze samochód typowy dla snobów
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 13

kilka wad

Nikt tutaj nie powiedzial o wadach tego samochodu. Jestem wlascicielem Yarisa od ponad roku. Podczs jazdy z predkoscia 140-150 km/h uszczelki (prawdopodobnie drzwi bocznych) wpadaja w wibracje i wydaja dzwiek, ktory przy dluzszej jezdzie jest nie do wytrzymania. Obsluga serwisowa po wymianie tych uszczelek na nowe rozklada rece. Taki dzwiek wydaja podobno wszystkie Yarisy. Czyli jednym slowem wada fabryczna dyskwalifikujaca ten samochod dla ludzi, ktorzy chca rozwijac predkosci zblizone do 140 km/h. W standardzie montowane jest radio, ktore co pewien czas odmawia posluszenstwa (wylacza sie i aby je wlaczyc, trzeba zgasic silnik i ponownie go uruchomic). W kanapie tylnego siedzenia bardzo czesto pojawiaja sie tzw. swierszcze, do ktorych mozna sie przyzwyczaic (piszczace elementy, male sprezynki). I chyba jeszcze jedna wazna sprawa dla kupujacych samochod - centralny zamek to niestety zamkniecie tylko drzwi, nie bagaznika !!! W Yarisie z centralnym zamkiem bagaznik trzeba otwierac kluczykiem !!!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 8

Inne tematy z forum

Łukasz Ch. - ocena (3 odpowiedzi)

Nienawidzę egzaminatorów , myślą że mają władzę i wszystko im wolno . Pord w Gdyni i Gdańsku...

Monika Marciniak - ocena (3 odpowiedzi)

Skończyłam już jeden kierunek studiów w Wyższej Szkole Zdrowia i ze względu na podejście do...

(rodzice ucznia kl. 1) - opinia (3 odpowiedzi)

Dzień dobry. Myślę, że nie ma co wiele opisywać z naszej i syna strony, iż w przypadku naszego...