Toyota Yaris II

Toyota Yaris to "Samochód Roku 2000". W tym niewielkim autku reprezentującym segment B połączono kilka, zdawałoby się przeciwstawnych cech. Przy długości niewiele ponad 3,5 metra jest przestronne wewnątrz, idealnie nadaje się do miasta, jak i na dłuższe wycieczki. Jak to było możliwe? Przede wszystkim auto posiada dość długi rozstaw osi wynoszący 2,37 m. Jeżeli dodamy do tego wysokość prawie ...
więcej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przestańcie sie spuszczać...

nad tym mikro GIE...
Wózek na zakupy z silnikiem jest lepszy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

SuPer AutKo

Mam toyote juz od ponad 3 lat i sprawuje sie bardzo dobrze. Na dużej prędkości świetnie wchodzi w zakręty itp. Jestem bardzo zadowolona z zakupu tego autka :):)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Właśnie mamy kupić D-4D

Właśnie zapoznałem się z opiniami - przeczytałem wszystkie - hmm... czy to jest strona poświęcona toyocie czy... te komentarze jednych dotyczacych innych ludzi są raczej niepotrzebne. Zamierzamy kupić Yariskę D-4D z 2002 roku sprowadzoną z Niemiec z przebiegiem 116.000 km. Troszkę tu mało informacji na temat "starszych" diesli. Wiem że to ogólnikowe pytanie, ale czego mogę się spodziewać? Myślę, że samochód z takim przebiegiem kupiony w Polsce byłby w gorszym stanie (drogi, "ropa", itp).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

D-4D diesel

Jest to juz trzeci yaris w naszej rodzinie, począwszy od silniczka 1.0 na 1.4D-4D skonczywszy wiec moge smialo podzielic sie moimi doswiadczeniami. Rodowity japonczyk sprawuje się wysmienicie, nic w nim nie trzeszczy, mało pali, i jak na 1.0 dosć dynamiczny, w tyle zostawia Peugeota 206 1.1 ;),ma juz prawie 100tys i wymieniane były tylko czesci ulegające normalnemu zuzyciu.(klocki,oleje,itp., troche klopotu po 30tys z centralnym zamkiem) 1.3 to juz prawdziwa rakieta, gdyby doczepic mu skrzydełka to by latał jak samolocik,osmieszył niejedno auto z silnikiem 1.6!!!!!! Jednak ja najbardziej jestem zadowolony z diesla! jest to wersja terra :(ale Panowiez toyoty w Radomiu dorzucili klime i alarm!!Przede wszystkim najistotniejsze dla mnie to niskie spalanie!Przy przebiegu 5000naciagnieto pasek bo piszczał!:;/.zobaczymy co dalej...miałem juz audi A4tdi(jezu to zawieszenie wielowachaczowe niecale-50tys i do wymiany!!!!koszt prawie 5tys!!!??),fiata,golfa i yarisa nie zamieniłbym na zadnego
NIEMCA!!!!jednak błagam Panów z Japonii!ZAMKNIJCIE FABRYKE WE FRANCJI!!w obydwu wersjach(1.3 i 1.4) ,,lata"juz tylna kanapa!!w ogole elementy karoserii i wnetrza sa gorzej spasowane od wersji japonskiej ! To szkodzi wizerunkowi marki toyota!!!! uff, napisalem sie tloche ;) pozdrawiam wszystkich yariskowcow!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

to znowu Kacha

jestem użytkowniczką tego wspaniałego samochodu i znam przeżycia z nim związane. Szczerze powiedziawszy nie interesuje mnie moc tego dzieciątka, bo zajmuję się jedzynie psychologią aut (wiem, że jestem głupia). Są takie słodziutkie, że na ich widok-co tu owijać w bawęnę-po prostu głupieję!!!! Kocham swojego Kubusia i (bo tak ma na imię mój samochodzik, który jest oczywiście płci męskiej, a nie jak twierdzą inni-żeńskiej!!) i pozdrawiam mojego cukiereczka!!!
PA!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kochane maleństwo!

toyota Yaris to najsłodsze auto jakie kiedy kolwiek znałam i widziałam!!!!! Ma takie słodziutkie, dziecinne oczka (reflektory), że na sam ich widzok serce mi mięknie!!! to najwspanialsze autko świata!!!! kocham je!!! sama mam takie auto i opiekuje się nim jak własnym dzieckiem!!! Papapa!!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

toyota yaris

toyota yaris ma ochydny wygląd i to jest japońska
dalekowschodnia TANDETA YARIS
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

zajefajna furka

yariska to moje marzenie ponieważ nadaje sie do praktycznie do wszystkiego jest przestronne no i sielniki taż ma niczego sobie poprostu spoko autko
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Yaris i żaden inny

Mam yarisa 1,3 z 2002r. Zrobiłem nim 230 000 km i jedyne co nawaliło to centralny zamek (spadło cięgno). Jeżdżę oporowo do 6 tys obrotów na każdym biegu i jestem z toyotki bardzo zadowolony. Na wyścigach 400m focusa 1,6 zostawiam w tyle. Nich nikt nie pieprzy, że po 100 tys km silnik jest zużyty. U mnie praktycznie nie wykazuje żadnego zużycia, trzeba tylko regularnie wymieniać oleje filtry etc. Niech nikt nie mówi, że jest mułowaty, bo kopyto ma jak trzeba (180 na zawołanie)
PRĘDKOŚCI NA POSZCZEGÓLNYCH BIEGACH:
I - 65 km/h
II - 115 km/h
III - 150
IV - 187
V - 215
Trzeba tylko umieć jeździć :D
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Opinie o Yaris

Mam Yaris 1.3 (wersja Blue) od 1 roku. Samochód zapala bez problemu. Jest trochę głośny na kostce i przy wyższych prędkościach (140 km/h i wyżej) jest dla mojej żony trochę za głośny (może w miejscu pasażera jest inna akustyka ?).
Na A-4 (Wrocław - Opole) jechałem 180 km/h (wskazania licznika), ale samochód zachowywał się stabilnie. Po niewielkim, jak na 1 rok, przebiegu (jeżdżę głównie po mieście), komputer wskazuje średnie zużycie paliwa 6,6 litra (tankuję głównie na BP), co nie wydaje mi się wygórowaną wartością (lubię dosyć dynamiczną jazdę, ale bez fajerwerków). Przyśpieszenie oceniam na satysfakcjonujące (przecież to nie Porsche), a dynamika przy wyprzedzaniu jest też niezła (choć raczej na wyższych obrotach; wtedy czuję, że auto "rwie" do przodu).
Miejsca w środku jest dosyć dużo, jak na gabaryty samochodu. Radio z CD sprawuje się bez zarzutu.
W bagażniku mieszczą się 2 walizki Samsonite (ale nie te największe).
Serwis jest b. kulturalny i fachowy (mówię o Opolu).
Może te informacje pomogą w formułowaniu bardziej rzetelnych opinii, z których coś wyniknie dla ewentualnych przyszłych użytkowników auta Yaris.
P.S.
Zapomniałem o wysokiej jakości lakieru metalicznego (wielokrotnie zwracali mi na to uwagę znajomi).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

b

Jasne jest to ze aby osiagnac pewna predkosc nalezy pokonac pewne(rosnace) opory. Czyli niezbedna jest odpowiednia moc silnika. Jasne jest tez ze auta z tzw. krotka skrzynia biegow maja lepsze przyspieszenie i gorszy max i na odrot, ale w przypadku jarisa 1.0 mysle ze bez problemu mozna wiazac predkosc z przyspieszeniem. To auto ma na pewno krotka skrzynie biegow jka kasde auko z malum,slabym silnikiem. Tajemnica dobrej dynamiki yarisa tkwi w tym ze ma własnie dobre przyspieszenie kosztem stosunkowo niskiej predkosci maxymalniej.(cos kolo 150 wg. danych producenta)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

a

zgadzam się z kimś postronnym,że to raczej liczniki są wadliwe niż silniki doskonałe,ale wiązanie prędkości maksymalnej z przyspieszeniem świadczy o nieznajomości tematu.ręce opadają prze tych wyjątkowych partiach silników.człowieku skąd masz takie wiadomości?co za jakieś spiskowe teorie.rozumiem cała historia polskiej motoryzacji usiana jest takimi głupotami,które przechodzą z ojca na syna(kiedyś niektóre polonezy na zamówienie,były tak dobre,że lepsze od merca,bo były robione potajemnie,przez najlepszych polskich fachowców,na trzeciej zmianie,a na codzień ruscy nam nie pozwalali robić dobrych aut)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dobra cena za dobry silnik!

Czytałem wiekszość wypowiedzi, czesc opuscilem, ze wzgledu na chamskie wychwalanie sie ludzi nie majacych pojecia o czym pisza. Trzeba sobie powiedziec jasno. Nie jest to auto duze. Nie jest przeznaczone do przewozu 4 osob, chyba ze na krotkich dystansach. Dla 2 osob super, jak w kompakcie. Zawiecha sprezysta, raczej twarde - daje poczucie bezpieczenstwa ( nie jak we Francuzach i Fiatach). Silnik - dokladnie od 3,8tys obr ladnie ciagnie i powyzej tej wartosci Yaris sie dobrze czuje. Do 5tys wystarczy. Ponizej 3tys zadna mala benzyna sie nien kreci i zbedne tu przechwalanki. Przyspieszenia i elastycznosc jak na ta klase bardzo dobre. Fabia jest tak ciezka ze aby tym jechac trzeba za 10L zaplacic na 100km ( silnik 1.2 54KM). Skrzynia - poprawne zestopniowanie, jedynka za krotka, fakt - trochę chaczy podczas szybszej zmiany przelozenia. Prowadzenie - autko podsterowane przy szybiej jezdzie, ale latwo nad tym panowac. Jezdzilem bez wspomagania - bezposredni uklad kierowniczy, czuje sie droge. Hamulce - rewelacja w tej klasie. Stopniowanie intensywnosci super. ABS dziala wtedy kiedy powinien i dobrze. Siedzenia - zero trzymania bozcnego, proponuje zdobyc z TSporta - exstra. Aha - za dlugi skok lewarka zmiany biegow. Tylna klapa cos raz sie zamykala lekko a innym razem trzeba bylo mocniej walnac, ale mysle ze to kwesia regulacji. Fakt - poci sie pokrywa zaworow i rozrzadu, no ten typ tak ma. Ale zawsze mozna to szybko naprawic ( przebieg 90tys km). Musze Wam powiedziec ze wole bez wspomagania kiery a wspomaganiem gorzej, bo ma za mocne i jest takie glupie uczucie braku kontaktu a autem. W Punto na rybie City jest to samo albo nawet gorzej. Co do awaryjnosci, to nie jest calkowicie bezawaryjne, to przeciez maszyna zlozona z wielu czesci ( to dla laikow) i zawsze jakas jedna moze nawalic. Warto czesto zmieniac olej i regularnie serwisowac autko. Chodzi mi bardziej o kontrole aby wszystko w pore zauwazyc. Fiat kaze przyjezdzac co 20tys km ale wtedy juz tylko wymiana czesci na nowe. Ponoc ostatnio polepszono autka z Francji, prawda jest ze jakoscia montazu odbiegaly one nieco od Japonczykow. Jednym slowem niezawodne auto w dobrej cenie z rewelacyjnym silnikiem. Trudno szukac autka tak malo palacego a jednoczesnie tak szybkiego z cena 36tys zl o wyposazeniu seryjnym nie wspominajac, traktujac o jako mily dodatek.
Pozdrawiam.
Auto - Yaris 1.0 gola wersja testowalem na slynnym odcinku specjalnym Rajdu Polski i nie tylko Lasówka - Spalona w rejonie Bystrzycy Kłodzkiej.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Właściciel Y 1,3

Witam. Jeżdżę Yarisem 1,3 od 3 lat. Moje uwagi:
- pierwsza usterka - zaciek rdzy spod wycieraczki tylnej, okazało się, że nie zabezpieczono ośki wycieraczki, w serwisie sprawnie uszczelniono i spokój,
- jak już ktoś wspomniał po każdym przeglądzie 15000km pojawiało się pocenie na pokrywie rozrządu, za każdym razem wymiana uszczelnienia (zastanawiam się tylko co będzie po gwarancji),
- spod siedziska kierowcy sypie się gąbka, w serwisie po 45tys.wymieniono wkład,
- jeśli chodzi o spalanie to w mieście 7,2, trasa 6,0 (przy średniej 130km/h), a szcytowe osiagnięcia przy jeździe krajoznawczej (80km/h) to 4,8l.
Generalnie jestem zadowolony z jakości i poziomu obsługi serwisowej. Autko zawsze odbieram umyte i odkurzone. Ostatnio zrobiłem nią w 2 dni 2000km na trasie do Dubrovnika (2 os dorosłe i dziecko) i powiem, że byłem zadowolony. Na autostradach średnio 150km/h, oczywiście radia nie posłuchasz ale można ciągnąć z taką prędkością przez cały dzień. POLECAM !!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

hahaha

Te Yariski z litrowym silniczkem co pedza ok 190, to nie dlatego ze taka seria silnikow tylko wadliwa seria licznikow ktora pokazuje zamiast 160 to 190. Jesli ten ktos powyzej studiowal(choc watpie aby byly to studia techniczne) to by takich glupot nie rozpisywal. Licznik pokazuje jedno a rzeczywisyosc moze byc inna- taka prawda. Jesli to auto pedzi ponad 180 to pewnie bez trudu z podswiatel odstawia inne auta np. Golf 1.6 czy Astra 1.6 ze stukonnymi sinikami??? Nie spotkalem sie jeszcze z czyms takim, a na zlocie tuningowym Yarsiska ledwo dala sobie rade z 68 konna Fabia, ktora przegrala na dystanisie 400 metrow jednak kierowcy zgodnie stwierdzili ze jeszcze poare metrow dalej fabia by dogonila Yarisa. Todobre auto ale nie szybkie (najwyzej dynamiczne). Wiec prosze sie zastanawiac a nie pisac glupoty...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja i tak wiem swoje

Witam wszystkich. Poświęciłem tutaj troche czasu na przeczytanie tych wszystkich .... Nadszedł czas żebym napisał cos i ja, nieprawdaż??:)
Jestem uzytkownikiem Corolli 97KM,wiem co to autko potrafi, znam jego mozliwości, moje powiedzonko - WSZĘDZIE DOBRZE ALE W COROLLI NAJLEPIEJ - zawsze chciałem pojeździć Yariską, to było marzenie. Miałem możliwość przejechania sie Yarisem 1.0 i 1.3litra. Może najpierw o 1.3 - Porównując z Corollą comfort porównywalny, osiagi porównywalne, przyjemność z jazdy rewelacyjna. A teraz was zaskocze lub tez niektórych nie jak powiem ile zasówałem na obwodowej Trójmiasta litowa Yariską. Jechałem sam 187 Wiem że nie wszystkie yarisy tyle polecą(każdy by pewnie chciał) ale jest grupa silników która wyszła spod taśmy i potrafia robic takie numery że zaskakują kierowce. Wiem cos na ten temat bo mam znajomych tu i tam, studiowałem, otarłem sie o te sprawy i wiem ze to jest możliwe. W przyszłości będe planował zakupic sobie paroletnią Yariske a na razie...... Pozdrawiam wszystkich
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pytanie o Yaris i Gaz?

Niech ktoś napisze jak Yaris zachowuje się z gazem? Czy są kłopoty? Czy jest szybsze zużycie silnika i jaki jest koszt takiej instalacji .Pytanie to jest skierowane do ludzi którzy mają Yarisa na GAZ. A nie do zazdrosnych włascicieli Tico.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ceny

Mozna kupić 4 letnią H accord w cenia yarisa albo 3 letniego civica ze 120 km i ta druga możliwość powinna zakończyć dyskusję o osiągach
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

michal

Sprawdzalem yariska 0-100 km/h i przy bezblednym starcie i zmianie biegow 12 s wyszlo, ale to posportowemu czyt. caly czas gaz do konca i lekkie wciskanie sprzegla. Pali gumy na 2 :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

do jacka

przy 150-180 pali ci 6,5.po co takie głupoty piszesz?może produkuje wachę?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

były uczeń KSP - opinia (3 odpowiedzi)

Jestem byłym uczniem KSP i mogę szczerze powiedzieć, że ta szkoła to totalne dno. Budynek jest...

Rodzic - opinia (4 odpowiedzi)

Nasze dziecko przeniosło się z tej szkoły, bo było źle traktowane przez wychowawcę, nauczycielkę...

Marta - ocena (4 odpowiedzi)

Super, super, super, polecam!