Toyota Yaris II

Toyota Yaris to "Samochód Roku 2000". W tym niewielkim autku reprezentującym segment B połączono kilka, zdawałoby się przeciwstawnych cech. Przy długości niewiele ponad 3,5 metra jest przestronne wewnątrz, idealnie nadaje się do miasta, jak i na dłuższe wycieczki. Jak to było możliwe? Przede wszystkim auto posiada dość długi rozstaw osi wynoszący 2,37 m. Jeżeli dodamy do tego wysokość prawie ...
więcej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak każde auto

Ma wady i ma swoje zalety.
Yarisem jeżdzę 2 lata.Nie miałem z nim najmniejszych problemów.Szybki,zwinny.Nie jedno auto nie ma z nim szans.Ale wtedy i pali.
5l to on pali przy setce bez gazu.Przy normalnej jezdzie średnia 6,5l
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak każde auto

Ma wady i ma swoje zalety.
Yarisem jeżdzę 2 lata.Nie miałem z nim najmniejszych problemów.Szybki,zwinny.Nie jedno auto nie ma z nim szans.Ale wtedy i pali.
5l to on pali przy setce bez gazu.Przy normalnej jezdzie średnia 6,5l
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Poieram

BRAWO !! Wreszcie jakas konkretna i sensowna opinia/relacja. Widac ze kolega wie o czym pisze!!
Oby wiecej tego typu opinii- ulatwi to zapoznanie sie z konkretnym autem.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Podsumowanie forum dla kupujcych yarisa

Przeczytalem wlasnie wszystkie opinie. Trwalo to z 40 min :/ Nie bede komentowal wypowiedzi ludzi typu tico jest lepsze. Zgadzam sie z opinia roznych odglosow w srodku wystepuja one w kazdym aucie w innej formie, ale przewaznie da sie ich pozbyc.
1.Co do foteli ze nie trzymaja to nie wiem o co wam chodzi przeciez to nie auto sportowe. 2.Spalanie roznie ludzie deklaruja ale srednio kolo 6,5 na miasto i 5,5 na trase trzeba liczyc ale to przeciez wszystko zalezy od nogi.
3.Predkosc max dla 1,0 to 166 km/h i taki wynik sie najczesciej pojawia w opiniach. Jakie tam 200 km/h jak tyle ledwo co moja primera 1,8 wyciaga. Ten wynik to ktos na zarty chyba podal a ludzie uwierzyli.
4.Do zwinnosci nie ma nikt zastrzezen i faktem jest ze w miescie mozna odstawic nie jedno mocniejsze auto
5.Awaryjnosc, o tym wypowiedzialem sie wyzej w poscie ale ludzie ogolnie pozytywnie oceniaja yariska pod tym wzgledem, jeszcze napisze o mej awarii po odwiedzinach serwisu. Wady fabryczne o ktorych przeczytalem juz nie na jednym forum to :
-klapa tylnia trzaskajaca - zaden problem dla serwisu
-zerzacy rozrusznik przy starcie na zimnie, na razie nie wiem czy to usuwaja bezpowrotnie
-zle wchodzi wsteczny czasami trzeba sie nameczyc
6.Fabia punto i yaris to auta dla dwoch roznych rodzajow ludzi. Fabia i punto to auta dla ludzi ktorzy mala jezdza chca auto tanie i w miare duze albo dla dziadka ktory jezdzi tylko do kosciola. Jezdzilem fabia od kolegi 1.2 cos tam. Jest bardzo cicha duzo w niej miejsca ale mulasta no i osobiscie nie podoba mi sie wogole i jak ktos tutaj dobrze stwierdzil jezdzi nia pol polski i 3/4 czechow i wyglada jak krowka ( to tylko opinia nie musisz sie zgadzac ;p ). Punto- jezdzilem nim jako elką mial 70 tys przeb. i wszystko bylo w nim rozklekotane. Z wygaldu nawet fajne. Duzo sie psuje ale czesci tanie.Yaris to auto dla osob ktore uzywaja tego wynalazku do przemieszczania sie a nie jako pokazowka dla sasiada chociaz i tak z nim mozna. Nie polecalbym yarisa jako auto rodzinne. Jazda tym autem w wiecej niz 2 osoby jest raczej nieprzyjemna. POLECAM SIE SZARPNĄĆ NA WERSJE Z SILNIKIEM 1.3 niewielka roznica w spalaniu ale przypuszczam i z tego co slyszalem ze 1,3 to juz naprawde godny polecenia silnik tymbardziej ze yaris to nie zakup na rok ale na lata i warto dac troche wiecej. Jak ktos nie lubi zwawo jezdzic to niech pozostanie przy 1,0. Dla mezczyzny jest napewno 1,3
7.Nowy model zmiany: podobno jest duzo ciszej w aucie i nie ma tych stukow i tych waszych swierszczy, wsteczny wchodzi normalnie no i jest duzo ladniejszy pomijajac to wersje bez zderzakow w kolorze nadwozia.
8.Warto porownac warunki kupna. Toyota daje najwiecej w tej samej cenie co inni najbardziej widac to w wersjach podstawowych. Radio poduszka wspom. kier. no i silnik o znakomitych osiagach.Wskaznik zuzycia paliwa pozwala kontrolowac spalanie caky czas. Silniki jak wiadomo w swojej klasie nie maja konkurentow. Gwarancja 3 lata = 3 lata spokoju i poczucia jakby sie mialo caly czas nowiutkie auto

Ogolnie polecam to auto dla kobiety, dla mezczyzny chyba cos wiekszego ewentualnie yariska 1,3 PROSZE PAMIETAC ZE PISZE TU O AUCIE Z KLASY AUT MALYCH W CENIE OK 40 TYS ZL A NIE POROWNUJE GO Z NP. Z VW 1,9 TDI KTORY KOSZTUJE 2 RAZY TYLE PAMIETAJCIE ZE ZA TA CENE MOZNA NP KUPIC 4 LETNIA HONDE ACCORD

popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

O yarisie obiektywnie

Wiec tak zaczne od poczatku. Auto było kupione w 2002 r. dla mojej mamy.Ma juz 30 tys km zrobione. Wybieralismy w autach do 40 tys. zl. Inne odpadaly. Wachalismy sie nad fiesta bo wszedl wtedy nowy model, ale sie okazalo ze silnik w nim do bani i w wyposazeniu nawet radio trzeba bylo dokupic. Kupując yarisa nie podobał nam sie z poczatku wizualnie, ale pokierowalismy sie rozsadkiem. 3 letnia gwarancja bardzo fajny silnik( chyba najlepszy w tej klasie nie liczac yarisa 1,3 ;p ), wyposazenie w tej cenie bylo interesujace. Dopoki tylko mama nim jezdzila auto sprawowalo sie swietnie. Od 5 miesiecy ( 7 tys km) jezdze rowniez nim ja. Nie jestem kierowca spokojnym czesto go krece od 3-5 tys obr i nie przejmuje sie polskimi drogami. W aucie pojawili sie usterki jeszcze nie wiem co ale wybieram sie do serwisu. Chodzi tu o odglosy z silnika przy ruszaniu i na niskich obrotach slychac jakies klekotanie. Przy 3 tys obrotow przy przyspieszaniu slychac jak cos rzezi podobno to jakies lozysko tak powiedzial kolega taty. Zobaczymy co na to serwis powie. Ponadto cos jest ze sprzeglem. Bardzo ciezko ruszyc plynnie, szarpie a czasami gasnie przy ruszaniu. Robi to wrazenie jakby byla za duza tarcza sprzegla do takiego malego silnika.Problem ze sprzeglem pojawil sie jeszce jak ja nie jezdzilem ( cos tam powiedzieli w serwisie na przegladzie ze jest nie tak z nim i przesmarowali). Moje odczucia do auta sa bardzo pozytywne. Auto zwawe ( gorzej przy 4 osobach ), duzo miejsca jak na jego wymiary zewn, zwinny i z wygladu zaczal mi sie podobac. Jedynie mam zal do toyoty o te odglosy z silnika bo to nie wypada na japonca z 30 tys km. Fakt, ze czesto jezdze na wys obrotach, ale japonskie silniki sa do tego stworzone. Co do serwisu toyoty to jestesmy bardzo zadowoleni. Kiedy auto mialo lekka stluczke toyota zajela sie wszystkim lacznie z walka z pzu wszystko potrwalo tydzien. Jak mielismy podobna rzecz z nissanem to robili nam laske ze przyjma rzeczoznawce i sie guzdrali z naprawa. Ogolnie auto naprawde godne polecenia. P.S. napisze jeszcze tu co z tymi usterkami jak odwiedze serwis
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

pomocy!

Jeżdże Toyotą zbyt krutko, aby przedstawiać swoją opinię, ale mam mały problem. Kupiłam samochód z "drugiej ręki" i ma on automatyczną skrzynię biegów niby potrafię ją obsługiwać, ale cały czas mam wrażenie, że nie do końca potrafie wykorzystać jej możliwości i nie oriętuję się zupełnie o co chodzi w tych jakiś trybach typu:"ODO" czy coś takiego. Pomóżcie totalnej laiczce!!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Toyota

Jaris jest dobry, ale denerwoje mnie to jak wlasciciele Yarisow, gloryfikuja swoje auta nie dajac racji bytu innym samochodom. Wypowiadajcie sie na temat swoich aut a nie piszcie od czego sa lepsze- to wasze zdanie. Ktos moze napisac ze np. trabant jest lepszy od Yarisa co jest zreszta niemozliwe. Mamy wolny rynek i naszczescie jest duzo ofert w tym przedziale cenowym. Dzieki temu na ulicach nie jest tak nudno. Co do Yarisow to osobiscie znam przypadki dgy auta zachowywaly sie wzorowo ale i takie kiedy potrafi;y napsuc nerwow wlascicielom. jak w kazdej marce z tym ze w toyocie to rzadkosc. To samo tyczy sie innych aut.
Ale od dawna wiadomo ze najlepsze auta na swiecie robia japonczycy, oczywiscie nie tylko toyota, natomiast najbardziej przeceniame auta-szzegolnie w polsce robia niemcy. Jak mialbyb kupioc golfa za np 60 tys to na 100% wolal bym Toyote. Przynajmniej wiem za co place a nie za sam znaczek na masce.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Toyota Yaris

Jestem wlascicielem Yarisa 1.0. Jest to super autko. Mam je juz 3,5 roku, przejechalem prawie 140.000 km. Osiagi wystarczajace jak na miejske autko, ale w trasie nim takze jezdzilem (np. do Luksemburga). Dla mnie malym mankamentem jest fakt, iz jest zbyt glosny (poprawilo sie to w nowym modelu) i siedzenie z przodu pasazera w wersji 3-drzwiowej fatalne (nie wraca do swojej pozycji, kiepsko sie je odchyla itd.). Poza tym nie ma co narzekac, a wymienione dwa drobiazgi rekompensuje mi spalanie (jak ktos potrafi tym jezdzic to srednio spala do 5.0 na 100 km w warunkach jazdy mieszanej). Powyzej 110 km zaczyna spalac wiecej, ale na autobanach w Niemczech przy jezdzie 150-180 spalal okolo 6,5 litra :) Potwierdzam rowniez zdanie, iz jest to autko bezawaryjne, ale po 130-140 tysiacach nalezy zrobic gruntowny przeglad :) Jesli ktos pisze ze to gowniane autko to niech zaproponuje w podobnej cenie lepsze. Zamierzam w tym roku sprzedac Yarisa a zastapie je Corrolla 1.4 D4D Disel. Poza tym mam w rodzinie jest klika roznych Toyotek (Yaris, Corolla, Avensis-stasza i nowa) i nie zmienie dobrego zdania o tej marce. Wszystkim polecam a szczegolnie Yarisa i Corolle!
Co do wczesniejszych opinii smieszne mi sie wydaly porownania do samochodow wloskich i koreanskich. Chcesz miec wydatki i klopoty to kup fiata albo jeszcze lepiej alfe (to sa dopiero buble)!
Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

drex

czytam opinie i mam wrazenie, ze duza czesc z piszacych nigdy nie jechala, ba! nawet nie siedziala w yarisie :-)) jesli chodzi o miejsce w srodku - panda czy clio to smiech :-))) (no prawda w renault wiekszy bagaznik), mam kolego 190cm wzroztu i bez problemu jezdzi na tylnym siedzeniu w yarisie, w swoim clio nie dal rady :-) poza tym, do swojego leje paliwo i to cala obsluga ;-) servis na przeglach pierwsza klasa, robia mnostwo rzeczy za friko (dolewanie plynow, wywazanie kol i inne sprawy ktorych nie ma w specyfikacji przegladu!!!) Jezdze sporo, mysle, ze wysmiewajacy yarisa maja kompleks z powodu nieposiadania tego czadowego autka:-)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

vviti lecz sie na nogi

Twój maluszek pewnie w tym roku będzie obchodził dwudziestopieciolecie i taki świetny humorek ci dopisuje.Tutaj z reguły przytacza się opinię na temat danego samochodu a nie opisuje swoje spostrzeżenia z jazdy na gaśnicy.Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie i powodzenia życzę!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najlepszy na smiecie!!!!

Super auto. Mam takie jedno 2002 1.0 16v vvti. (moc cos kolo 30 koni mechanicznych).Super silnik niezle przyspieszenie cos kolo 20-30 sekund(z gorki moze nawetmniej), MAX to cos kolo 105 (poco wiecej jezdzic), choc raz zduzej gorki lecialem niemal 112 km/h, ale emocje... Silnik proacuje cicho (ok 80 dB), tak ze mozna wsluchiwac sie w szum powietrza. Auto jest bardzo ale to bardzo ekonomiczne, w trasie przy predkosci 60-80 km/h pali jakies niecale 10 litrow w miescie jakies 15-17 litrow co jest naprawde dobry, rezultatem. Bagaznik to niemal przepasc ponad 100 litrow mozna wlozyc. Zawieszenie rewelacja czuc kazda najmniejsza nierownosc na jezdni i tak fajnie kolysze na zakretach... cos wspanialego. Awaryjnosc to przecierz toyota wiec nic sie nie psoje tylko lac benzyne olej do silnika (lub jak kto woli to do baku) i nic nie robic. Przejechalem juz ponad 5 tys km i nic naprawde nic sie nie zepsulo, musle ze wytrzyma jeszcze 4-5 razy tyle. Polecam ten samochod jest naprawde super, dla kazdego sie na da i kazdemuy bedzie sie podobac. niezly kolor srebrny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

do moniki

ty chyba jesteś blondynką
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

zdziwieni

yaris to najtanszy model toyoty niewiem czego niektórzy oczekuja ,fiat 126p to najtanszy model fiata(był) nie liczcie na luksusy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Alli

Ma Yarka z 99 roku z przebiegiem 55kkm. Jestem jego 2 wlascicielem. Auto napedza motor 1.0 68km. Potwierdzam opinie przedmowcow, dlatego nie bede sie rozpisywal, ale powiem tylko ze auto jest super. Maly ale bardzo dynamiczny silnik, do 120 jak rakieta ale nawet 140 pojedzie jak trzeba,choc jest wtedy troche glosno. Zawsze zapala, nigdy nie zawiodl. Mam tylko klopot ze spalaniem, jakbym sie nie staral to w miescei ni wzab nie da sie zejsc ponizej 8 litrow (moj rekord to 7,8). Czytam opinie niektorych gdzie im Yarki pala ponizej 6(w miescie), u mnie na trasie bierze 6.5 .Co moze byc tego przyczyna. Na przegladzie wymieniono wszystkie filtry, jezdze na mobil1, tankuje na roznych stacjach i zawsze pali tyle samo(mniejwiecej). CO mam z tym zrobic????
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Yaris2002/5d

Mam Yariska od 01.2003r. wersja 1.0Terra. Do tej pory zrobiłem 53000 km, bez większych usterek. Jedynie po około 10000 km pojawiło się pocenie w okolicach pokrywy zaworów i koła pasowego. Usunęli w serwisie . Jeżeli chodzi o inne spostrzeżenia to jestem bardzo zadowolony: przestronne wnętrze ( - mały bagażnik), małe spalanie, podoba mi się sylwetka.
A odnośnie tekstów na forum - nie jest miło czytać informacje , w których ludzie obrażają innych a sami reprezentują niski poziom intelektualny. Pozdrawiam wszystkich posiadaczy i sympatyków "Yarków"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Misiu

Masz racje ide do swojego 126, objechac pare Yariskow.
A ty z pewnoscia sie znasz na motoryzacji. Pewnie dzieki Yarkowi lyknoles sporo wiedzy o mechanice nie wotpie dlatego chyle glowe, moze sie czegos od ciebie naucze, pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Misiu

idż dopieszczaj swojego 126p bo tyle Ci zostało i nie zabieraj głosu na temat toyoty bo nie masz zielonego pojęcia o motoryzacji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mielec

Zalosna to jest Yariska,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do Mielca!

Ten kto pisał ten tekst powyżej powinien w końcu zacząć odrabiać lekcje bo niedługo koniec roku szkolnego.Chłopie przestań bujać w obłokach bo jesteś żałosny!!!!!!!!!!!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Slabiutki woz

Yaris to slabiutki woz a przy tym bardzo paskudnu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Inne tematy z forum

Rodzic - opinia (4 odpowiedzi)

Nasze dziecko przeniosło się z tej szkoły, bo było źle traktowane przez wychowawcę, nauczycielkę...

B - ocena (3 odpowiedzi)

Moje dziecko chodzi do Mondo prawie od samego początku istnienia przedszkola. To miejsce gdzie z...

Ania - ocena (5 odpowiedzi)

Przedszkole Baśniowa Akademia na ulicy Baśniowej 10 w Gdańsku w okolicach Kowal, to prawdziwa...