Toyota Yaris II

Toyota Yaris to "Samochód Roku 2000". W tym niewielkim autku reprezentującym segment B połączono kilka, zdawałoby się przeciwstawnych cech. Przy długości niewiele ponad 3,5 metra jest przestronne wewnątrz, idealnie nadaje się do miasta, jak i na dłuższe wycieczki. Jak to było możliwe? Przede wszystkim auto posiada dość długi rozstaw osi wynoszący 2,37 m. Jeżeli dodamy do tego wysokość prawie ...
więcej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Yariska

Droga Moniko! Po tym co przeczytałam bardzo proszę się wiecej nie wypowiadać na temat samochodów. Jeżeli ktoś wybierai Fiata i co gorsza Skodę nad Toyotę, to bez komentarza bo ręce opadaja. Szerokiej drogi! Po jakim mieście lub wsi się pani porusza?!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

do wszystkich

przeczytałem wszystkie opinie wiec wyraze i swoją

-silnik 1.0ltr i 200km/h zaprzecza prawom fizyki(no comment)

-yarisa z tico nie ma co porównywac bo to przepasc (na korzyśc yarisa oczywiscie-widze ,że własciciel tico przesiadł się z malucha i jest happy)

-serwisy toyoty w polsce sa do dupy-daleko im od standartów jakosci

-silniki 1.0 ltri 1.3 zdobywały nagrody silnika roku i nikt jeszce niczego lepszego nie wymysłił w benzynie i tak małej pojemnosci

-wersje z japonii sa duzo lepsze od europejskich -mimo starań mają wyzszy rezim technologiczny

-cena yarisa jest ok w porównaniu do innych małych samochodów -za ta cene otrzymujesz niezłe niezawodne auto

-kazde auto ma jakies wady fabryczne i we wszyswtkich cos piszczy-jeszcze nikt nikomu nie dogodził

-ludzie !!!jakie wy błedy robicie jazda do szkoły

-chyba idzie czas diesli

Pisze te opinie majac 2 kolejne toyoty -jestem z nich zadowolony i w zyciu nie przesiąde się na jakiegos 8 zaworowego golfa

Miałem w życiu (35 lat )5 samochodów i japońska techologia jest po prostu z*******a a co do walorów estetycznych sie nie wypowiadam kwestia gustu-włoskie auta sa najladniejsze ale nic poza tym.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do Darka

Tylko 1,4D-4D! Ja, podobnie jak Ty, przejeżdżam miesięcznie ok. 2000 km. Na 40 l. oleju robię 900-1000 km (w zależności od prędkości jazdy).
Nigdy nie dopuszczam, żeby jeżdzić na rezerwie. Tankuję do pełna (tylko w stacjach Shella) przy pierwszym jej błysnięciu i mam spokój przez miesiąc.
Chętnie podzielę sie innymi spostrzeżeniami na ten temat - kontakt: 45kosta@op.pl
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

dla sceptyka

ci "specjalisci" z AŚ i podobnych niemieckich czasopism robia wszystko zeby tylko popsuc markom japonskim wizerunek:( i to o czym pisze nie jest zadna tajemnica...wystarczy przeczytac pierwszy lepszy numer zeby zobaczyc faworyzowanie rodzimych(czyt. niemieckich) marek...co do rozlatujacego sie silnika po 100000km, ciekaw jestem co oni tam lali...moze tankowali w polsce i jezdzili na chrzczonym paliwie... ;]. pewnie nie oszczedzali tego Yarisa jak golfa czy focusa....poza tym jezeli problem by ten nie byl jednostkowym przypadkiem wowczas mielibysmy z plaga rozlatujacych sie silnikow w toyotach;)wystarczy sobie przypomniec zamarzajace silniki 1.4 16v VW... no coment... pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

dla sceptyka

ci "specjalisci" z AŚ i podobnych niemieckich czasopism robia wszystko zeby tylko popsuc markom japonskim wizerunek:( i to o czym pisze nie jest zadna tajemnica...wystarczy przeczytac pierwszy lepszy numer zeby zobaczyc faworyzowanie rodzimych(czyt. niemieckich) marek...co do rozlatujacego sie silnika po 100000km, ciekaw jestem co oni tam lali...moze tankowali w polsce i jezdzili na chrzczonym paliwie... ;]. pewnie nie oszczedzali tego Yarisa jak golfa czy focusa....poza tym jezeli problem by ten nie byl jednostkowym przypadkiem wowczas mielibysmy z plaga rozlatujacych sie silnikow w toyotach;)wystarczy sobie przypomniec zamarzajace silniki 1.4 16v VW... no coment... pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Yaris 1,3 kontra 1,4D

W najblizszym czasie zmieniam pracę i niezbędny staje się dla mnie mały w miarę ekonomiczny samochód. O ile juz się zdecydowałem na Yarisa to w kwestii wyboru silnika mam mały dylemat 1,3 benzyna czy 1,4D. Większość opinii dotyczy silnika benzynowego. I tu miałbym prośbę do dieselowców : czy mógłby sie ktoś z Was podzielić swoimi doświadczeniami - generalnie czy warto wyłożyć dodatkowo te parę tysięcy więcej ? ( planuję ok 2000 km/mies)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do Tigera i Tomka K.

W d.... wsadzic mozesz sobie zarowno osiagi swojego tico jak i cale to auto(o ile to mozna tak nazwac)!!! mam yarisa od okolo 4 lat , wersja japonska,zrobilem nim 80000km nie dosc ze nic a nic sie nie zepsulo to jezdzi super malo pali nie ma wrazenia ze sie przewroci przy zakrecie takiego jak w tym czyms co tico zwiecie,a jesli chodzi o przyspieszenie yaris pod gore tico z gory i ...daje sobie reke obciac ze yaris bylby gora Natomiast za punto czy fabie w zyciu bym sie nie zamienil i takie zdanie ma zapewne kazdy kierowca yarisa,a ze slyszenia wiem ze wiele osob kierowcow punto lub fabi z przyjemnoscia wymienilo by te "klakry" za Toyotke Yaris.
Jedno jest pewne nie ma lepszego auta w swjej klasie niz Yaris!!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

165 góra..

Szybciej niż 165 nie pojedzie (na A2).

Moim zdaniem swietny samochód ale nie bez wad (częściowo usuniętych w noweym modelu) - haczący wsteczny, stukająca klapa bagażnika (naprawiona na gwarancji), idiotyczny system odsuwania foteli w wersji 3 drzwiowej.

Jeździ fajnie, ale niestety ukradli mi go po 2,5 latach jazdy, więc może złodzieje zaczeli lubić japończyki...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tiger

Najlepsze opinie wyraza tutaj Tiger. :-((
Chlopie Ty nawet nie siedziales w Yarisie a co dopiero mowic o jezdzie.A moze pomyliles samochody.Jezeli nie to tylko pozostaje sie leczyc.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

KOROZJA ??????????

KOROZJA

MAŁO KTO WIE ŻE YARIS JEST NIE OCYNKOWANY I BIERZE GO RDZA NAWET JUŻ PO ROKU

Autor: MM MM@OP.PL przesłano 2004-02-22 (1401)
==========================================
Jak malo kto wie to znaczy,ze go nie bierze .
Mam go 4.5 roku i nic takiego nie widac - zreszta jeszcze nigdzie nie slyszalem takiej opinii.Moze rdzewieje "niewidocznie" ?
A jednak go bierze - wujek , ja odbieram nastepnego 1.3
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do Tiger

Przejedź się choćby Punto (102 Nm przy 2500) czy Fabią (112 Nm prz 3000) może to otwoży ci oczy. .... A dane katalogowe możesz sobie wsadzić w d..., bo moje Tico nie ma 17 do setki tylko 13 sek - sprawdzone w testach i na hamowni więc napewno poiwąchałbyś za mną smród. Pozdrawiam i życze miłej jazdy YARISEM!!!

Autor: Tiger przesłano 2004-03-09 (1472)
====================================
Na co mi sie oczy otworza.?
Sadzac z tego,ze podajesz max. moment to na przyspieszenia ??
Ani to Punto (mialem)-za mala moc , ani nawet ta Fabia (scigalem sie z kumplem) -za ciezka , nie dorownuja Yarisowi w dynamice.Od startu zostaja w tyle.
Co do Tico - mozesz pisac co chcesz i dale sie osmieszac.Skoro kwestionujesz dane producenta to ja tez moglbym powiedziec ze u mnie jest mniej do 100 niz producent podaje ,ale mi to niepotrzebne.Jest 12 s i to Ty moglbys wachac smrod za mna tylko ,ze nic nie smierdzi.
No chyba ze masz zamontowane nitro he he he
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wiocha tota ??????????????

Wiocha total!!

po przeczytaniu wszystkich opinii w czasopismach auto świat i tytg. motor stwierdzam że to wielkie NIC ... kosztujące wielkie pieniądze samochód typowy dla snobów

Autor: Wielki znawca przesłano 2002-10-26 (503)
=========================================
Jak przeczytales "wszystkie" opinie (w wiekszosci b.pozytywne) to wyrobiles sobie takie zdanie o tym samochodzie ?????
Rzeczywiscie zaslugujesz na miano WIELKI ZNAWCA- ale od cieplej wody !!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

DLA PANA MAXA

PROSZĘ O WYJAŚNIENIE, DLACZEGO W NOWEJ TOYOCIE YARIS PODNOSI SIĘ POZIOM OLEJU W SILNIKU .
SERWIS TOYOTY - MOŻE TO PAN W NIM PRACUJE - UWAŻA ŻE "JEST TO RZECZ NORMALNA W TYM SILNIKU". I JEST TO NAJWIĘKSZA GŁUPOTA JAKĄ SŁYSZAŁEM.
PROSZĘ O WYJAŚNIENIE RÓWNIEŻ INNYCH PRACOWNIKÓW SERWISU TOYOTY.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przepraszam za duplikat !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Spoko !

Mam pytanko, nie tylko do Yarisowców. Czy ktoś z Was, miał kiedykolwiek , doskonałe auto , albo inaczej, czy spotkaliście "człowieka" bez wad ?. To przeciesz, mimo całej dzisiejszej automatyki którą stworzył człowiek jest tak a nie inaczej. Przepraszm za okrótną prawdę i błędy, bo nie jestem w tym dobry.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Spoko !

Mam pytanko, nie tylko do Yarisowców. Czy ktoś z Was, miał kiedykolwiek , doskonałe auto , albo inaczej, czy spotkaliście "człowieka" bez wad ?. To przeciesz, mimo całej dzisiejszej automatyki którą stworzył człowiek jest tak a nie inaczej. Przepraszm za okrótną prawdę i błędy, bo nie jestem w tym dobry.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

chyba nie niezawodny

moj yaris ma przejechane 20000 km i chyba mam pecha bo silnik sie poci spod pokrywy rozrzadu. Chuba trzeba bedzie sprzedac.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

serwis człowiekowi wilkiem

Drogi Maxie !
Jestem pod wrażeniem tego co napisałeś. Niestety, choć pewnie trudno Ci w to uwierzyć-klient ma zawsze rację. Jeśli jeszcze tego nie odkryłeś to marnie cie przeszkolili. Jeżdżę Yarisem od dwóch lat i mam o nim dobre zdanie. Kilka dni temu oddałem auto do serwisu we Wrocławiu na gwarancyjny przegląd. Mieli usunąć też wyciek oleju z miski olejowej, poniewaz po naprawie sprzed miesiąca ciekło jeszcze bardziej... Po "przeglądzie" auto odebrałem brudne, silnik zachlapany olejem, a z miski olejowej...dalej ciekło. Auto przejechało 2 km i stanęło. Po rozebraniu silnika okazało się, że w serwisie nie dokręcono koła pasowego: możesz sie domyśleć co wtedy dzieje się z silnikiem: zniszczeniu ulegaja zawory, tłoki, głowica-silnik jest do kapitalnego remontu.
Chociaż toyota przyznała się do winy nie otrzymałem auta zastępczego, nie mówiąc o zadośćuczynieniu. Wymieniono tylko drobiazgi...choć uważam że powinienem dostac nowy silnik. Co powiesz na to ? Czy w takim serwisie Toyoty pracujesz?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

...a teraz do rzeczy

OK, nakrzyczalem na Was, a teraz do rzeczy. Mam Yarisa jako drugi samochod. Terra 1.0 z 2002 roku, przebieg ok. 35.000. Jako drugie autko, uzywane glownie do jazdy miejskiej sprawdza sie super, wysoka pozycja za kierownica jakos wyjatkowo mi nie przeszkadza (chociaz jako I samochodem jezdze Megane Coupe), bardzo wygodna obsluga, swietny predkosciomierz i obrotomierz - naprawde - po jezdzie Yarisem analogowe wskazniki wydaja sie niewygodne. Troche denerwuje kiepska widocznosc do tyłu jak na miejskie autko. Wszystkim przedmowcom, ktorzy maja zastrzezenia dot. osiagow, przypominam, ze ten silnik ma 998 cm pojemnosci !!! Fakt, trzeba go wysoko krecic (jak wiekszosc "Japonczykow"), dostaje kopa dopiero po 4000 obrotow, ale kreci sie dosc chetnie i ogolnie jak na tak maly silniczek jest dosc zwawy. Zuzycie benzyny w miescie ponizej 6 l zimą a naprawde nie jezdze wolno. Przeszkadza halas silnika, jest naprawde glosny (chociaz nowa Micra nie jest wcale lepsza), ale to tez kwestia zakresu obrotow na jakich jezdze. Dosc twadrde zawieszenie, ale mam przeciez tez renault. A jakosc wykonania ?? No coz, po Toyocie spodziewalem sie jednak troche wiecej. Cos czasem piszczy w tylnym zawieszeniu no i mechanizm tylnej kanapy wydaje rozne dzwieki - przy kazdym przegladzie przypominam o tym w serwisie i mam spokoj na ok 10.000 km. A potem znowu sie zaczyna. Aha, stukał tłumik srodkowy na biegu jalowym - podobno to problem wielu Yarisow, serwis to naprawil w 10 minut. Generalnie uwazam, ze to calkiem przyjemne autko miejskie, idealne do potrzeb mojej rodziny, na trasie tez nie jest zawalidroga chociaz z rozumialych wzgledow w podroze udaje sie Megane. Generalnie uwazam, ze Francuzi nie powinni zabierac sie na japonskie samochody, chociaz podobno jeszcze gorzej robia to Anglicy :-) Aha, czy ktos juz wymienial zarowke swiatel mijania po lewej stronie ?? Proponuje zostawic te czynnosc serwisowi (ja tak zrobilem), trzeba wymontowac akumulator !!! Pozdrawiam.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przypominam !!!

Przypominam Wam, ze to miejsce, jest przeznaczone do wymiany pogladow, opinii i doswiadczen zwiazanych z okreslonym modelem a nie do obrzucania sie blotem. Rozumiem doskonale, ze kazdy uwaza swoj samochod za wyjatkowy, ale zamiast sie wysilac na obelgi i pseudo inteligentne riposty umowcie sie po prostu na pasie na Zaspie i zalatwicie inaczej te sprawy. Niech opinie wyrazaja uzytkownicy Yarisa a nie posiadacze innych marek chcacy sie dowartosciowac a, w wiekszosci przypadkow widzacy Yarisa tylko na ulicy !
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum

Rodzice - ocena (3 odpowiedzi)

Fajna lokalizacja, ładny ogród, dzieci świetnie się bawią - bo dzieci zawsze świetnie się...

Ania - ocena (5 odpowiedzi)

Przedszkole Baśniowa Akademia na ulicy Baśniowej 10 w Gdańsku w okolicach Kowal, to prawdziwa...

B - ocena (3 odpowiedzi)

Moje dziecko chodzi do Mondo prawie od samego początku istnienia przedszkola. To miejsce gdzie z...