Toyota Yaris II

Toyota Yaris to "Samochód Roku 2000". W tym niewielkim autku reprezentującym segment B połączono kilka, zdawałoby się przeciwstawnych cech. Przy długości niewiele ponad 3,5 metra jest przestronne wewnątrz, idealnie nadaje się do miasta, jak i na dłuższe wycieczki. Jak to było możliwe? Przede wszystkim auto posiada dość długi rozstaw osi wynoszący 2,37 m. Jeżeli dodamy do tego wysokość prawie ...
więcej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

do Maxa i częsciowo do Stana

Twoje samozadowolenie jest identyczne, jak wszyskich pracowników autoryzowanych sewisów niezaleznie od marki.
Stan - nie pytaj takich ludzi - on Ci i tak prawdy nie powie bo nie wie. Przecież Toyota to marka doskonała, juz z fabryki wychodzi dotarta, i najlepiej jak widzi serwis co określony czas, oczywiście bez przebiegu, tak aby mechanicy nawet nie wymienili oleju, ale ty za tą wymianę zapłacisz.....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

DO TEGO OD TICO

CZŁOWIEKU JEZDZIŁEM YARISEM PRZEZ 30 GODZIN NAUKI JAZDY I ZDAŁEM NA NIM EGZAMIN ZA 1 SZYM RAZEM W PIATEK I SUPER TO AUTO JEST. BRATOWA MA TICO I WŁASNIE TEN SZMELC KOREAŃSKI ZAMIERZA ZAMIENIĆ NA YARISA. 13 SEKUND w Tico hahaha ten złom ledwo do 90 km/h sie rozpedza a wyprzedzić nim PKS na wiejskiej drodzejadacy 80 km/h to tez już szczyt marzeń. O bezpieczeństwie nawet nie wspomnę!!!!!!!!!!!! sam też zamierzam za około 1,5 miesiaća kupić yariska 1.0 wie kto s moze jakie są koszty jego utrzymania ??????

Pozrawiam wszystkich Yarisowiczów-nie dajMY SIE LAIKOM :-)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

ogólnie

No pewnie że, najsłabsza marka włoska i koreański bankrut jest lepszy od tego skośnookiego wypierdka !
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

do Karoliny

Droga karolinko jeżeli Ty piszesz o wyższości Yarisa nad Punto czy Fabią to mogę polecić ci dobrego psychiatrę bo napewno masz jakieś zaburzenia i poważne omamy motoryzacyjne!!! Jedyne za co można cenić Yarisa to powiedzmy że za brak tzw awaryjności i koniec. To po prostu taki troche większy maluch za duże pieniądze - auto malutkie i mało komfortowe. Punto czy Fabia to wzór jeśli chodzi o ilość miejsca, funkcjonalność, komfort itp. Skożystaj z jazdy próbnej fabią czy punto - zobaczysz różnice. Pozdrawiam i życze szerokiej drogi!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

do eTom-a

Masz Yarisa i Ci głupio!!!, jeździłem tym autem z przebiegiem 10.000 km prawie 30 minut i stwierdzam że Yaris ma zawieszenie do kitu zupełny brak komfortu a przyspieszenie może i jest zrywne ale dopiero powyżej 4000 obr/min bo moment obr to tylko 90 Nm przy 4000 obr to cienizna. Co do miejsca to fakt że na zewnątrz jest większe ale jeśli chodzi o miejsce w środku to prawie to samo a z tyłu napewno mniej. Przejedź się choćby Punto (102 Nm przy 2500) czy Fabią (112 Nm prz 3000) może to otwoży ci oczy. Szanuje Toyote jedynie za "niską awaryjność" i tyle. I CZŁOWIEKU w cale nie zachwalam Tico (naucz się czytać) tylko wyrażam swoje subiektywne zdanie na temat Yarisa i nadal twierdze że nie ma róznicy między Tico biorąc pod uwagę różnice w cenie spodziewałem się czegoś więcej. A dane katalogowe możesz sobie wsadzić w d..., bo moje Tico nie ma 17 do setki tylko 13 sek - sprawdzone w testach i na hamowni więc napewno poiwąchałbyś za mną smród. Pozdrawiam i życze miłej jazdy YARISEM!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Do Karoliny

Złotko - jeżeli tak dobrze jeździsz jak piszesz, to przyjmij moje skromne GRATULACJE ! pa, buźka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

do MONKIKI

Moniko! Jesli ty porownujesz Fiata albo Skode, jeszcze do tego Fabie do niezawodnej marki jaka jest Toyota... to nie ma oczym mowic!
Moze najpierw powinnas sie nauczyc dobrze jezdzic tym samochodem - wele kobiet nieumie odkryc mozliwosci samochodu bo.. poiprostu slabo jezdzi... nieukrywajmy. Zawsze mialam Toyoty i zadna z nich nigdy sie niepsola, jezdzila rewelacyjnie. JEzdzilam wileoma samochodami i mam porownanie. !@letniej toyoty nieporownywalambym nawet z nowoa fabia niemowiac juz o punto
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

po 5 miesiącach

Jeżdżę Yarisem Terra już 5 miesięcy. Jak na razie wszystko w porządku, bez usterek ( po tak krótkim okresie nie może być). Czytałem opinie nt max prędkości. Z tym 200 km/h to chyba przesada. Na autostradzie Gliwice - Wrocław wycisnąłem tylko 166 i więcej się nie dało.
Spalanie 6,2. Jestem zadowolony, zobaczymy jak będzie dalej. odezwę się jeszcze
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

KOROZJA

MAŁO KTO WIE ŻE YARIS JEST NIE OCYNKOWANY I BIERZE GO RDZA NAWET JUŻ PO ROKU
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5

O Yarisie 1,0

Mieszkam w górzystej miejscowości. Od 4 lat jeżdżę 3d. yarisem 1,0, przejechałem ponad 60 tys. km. i mogę powiedzieć że samochód daje mi satysfakcję. Jest rzeczywiście bezawaryjny trzeba tylko pamiętać o o serwisie i odwiedzinach międzyprzeglądowych żeby to i owo dokręcić. Silniczek w warunkach górzystych sprawuje się nieźle ale szybko się męczy szczególnie jak samochód jest maksymalnie obciążony. Zamierzam jeszcze w tym roku nabyć nowy i będzie to chyba z silnikiem disla ale tylko yaris nie żaden inny.
Ps. Szkoda że tutaj wypowiadają się ludzie którzy nic nie mają do powiedzenia.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do Stana " tymińskiego"

Stary ,wydaje się że puściły Ci nerwy i trochę "odjechałeś tą kupą pokochanego złomu" !? "Raaadzę Ci , wyyyyyluzuj się !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Do Stana

Jesteśmy młodym małżeństwem i prowadzimy niewielką działalność gospodarczą. Od pewnego czasu poszukiwaliśmy oszczędnego samochodu. Twoje opinie o yarisie ropniaku sprawiły, że podjęliśmy decyzję i zadatkowaliśmy toyotę yaris 1,4 D-4D, odbiór na początku kwietnia. Dziękujemy i będziemy w kontakcie emailowym.
Gośka z mężem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do Małpy

Jeśli Ci to nie odpowiada, nie czytaj. Są tacy, którym to odpowiada. Jeśli masz jakieś uwagi ddo mnie zbierz się na odwagę i podaj swój adres, nie strzelaj z ukrycia. Pozdradwiam Małpę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do Stana

STARY ,TY CHYBA ROZMAWIASZ SAM ZE SOBĄ , CO ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Toyota Yaris Terra 1,4 D-4D

Wracam do swoich poprzednich wypowiedzi na temat diesla. Przejechałem ponad 1300 km. Przez pierwsze 500 km jeździłem spokojnie, nie przekraczałem limitu obrotów i szybkości. Po 1000 km zacząłem powoli zwiększać i jedno i drugie. Jeździłem już dieslem (isuzu 1,5 w Oplu Corsie - 185 tys. km), nie ma porównania. Silnik Yarisa jest o wiele zrywniejszy, mocniejszy, cichszy. Po wciśnięciu pedału gazu natychmiast wyrywa do przodu. Osiągnięcie w krótkim czasie szybkości
150 km/godz nie sprawia problemu. Po przebiegu
2 tys. km planuję przetestowanie go na max szybkości, t.j. 170 km/godz. narazie na krótkich odcinkach. ABS z EBD i wspomaganie kierownicy działają bez zarzutu. Bardzo dobrze sprawdzają się szerokie opony na kołach 14. Do tej pory we wnętrzu nic nie skrzypi. Przy dużych szybkościach hałas jest o wiele mniejszy niż we wspomnianej Corsie. Auto znakomicie trzyma się drogi i toru jazdy. Zużycie paliwa jest narazie nieco wyższe niż podaje producent, ale biorę poprawkę na okres docierania i w większości jazdę na niższych biegach z powodu złych warunków atmosferycznych. Średnio spalił 4,8 l/100 km, a więc i tak mało. Mam podstawy sądzić, że w normalnych warunkach zużycie będzie mniejsze. W najbliższej przyszłości planuję zamontować chlapacze przednie i tylne, co powinno ograniczyć przyklejanie się bryi pośniegowej do spodu samochodu. Tak czy inaczej auto jest oszczędne, wystarczająco dynamiczne, wygodne i ładne. Nie zamieniłbym się na inne, a miałem do wyboru VW Polo, Peugeota 206 i Toyotę Corollę (benzyna).
Pozdrawiam Wszystkich Yarisowców, którzy zawierzyli temu autu i mam nadzieję, że nas nie zawiedzie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dla Pani Moniki

Na wstępie chciałbym napisać iż miałem okazje jeżdzić Yarisem 1,0 i bardzo sobie chwalę ten samochód ponieważ jest zwinny w miarę szybki.
Muszę się przyznać,że długo szukałem odpowiedniego dla siebie samochodu w grę wchodziły takie marki jak VW polo,ibiza,fiesta i ta nieszczęsna "krówka" (fabia)
która niema wogóle wyglądu i prawie cała POLSka ma te "cudo".PO DŁUGIM NAMYŚLE I ROZWAŻENIU WSZYSTKICH ZA I PRZECIW wybrałem oczywiście TOYOTE YARIS 1,3 i uważam,że trafiłem za 100 punktów.Pozdrawiam i ZAPRASZAM NA JAZDĘ PRÓBNĄ !!!.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tiger czym Ty jezdziles ?????

Bo chyba nie Yarisem (moze ciemno bylo )
1.< mniej miejsca niz w Tico >
pocieszne
dł - Tico 3.34 m
Yaris 3.61 m
szer. Tico 1.4 m
Yaris 1.66 m (26 cm - przepasc)
2.< nie wspomnie już o przyspieszeniu...>
< Yaris po prostu toczy się toczy i nic, słabo
reaguje na gaz - cisne do podłogi na 2 biegu a
ono dalej się toczy i nic. >
naciskales aby gaz czy Ci sie wydawalo ?

Tico 41 KM 60 Nm
Yaris 68 KM 90 Nm (50% wiecej)

przyspieszenie do 100 km/h
Tico 17 s tragedia
Yaris 12-13.6 (zal. od wersji - waga)

Fajnie bys wygladal w Tico probujac sie spod swiatel z Yarisem
Jezeli Yaris sie tylko toczy to Twoje Tico chyba
pchasz zeby dojechac do celu
Przyznaj ze nie siedziales nigdy za kierownica Yarisa,bo i tak wychodzi ze nie masz o nim zielonego pojecia.

eTom
uzytkownik Yarisa (drugiego) od 5 lat,75000 km
zadnej usterki,nic nie trzeszczy



popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Wrażenia z jazdy próbnej

I ja postanowiłem skrobnąć pare słówek na temat Yarisa. Jeździłem 4 lata Tico 75 tyś. km przebieg aż w końcu przyszedł czas na zmianę autka. Przyjechałem tym Tico na jazde próbną do Toyoty wsiadłem za kierownice Yarisa i powiem szczerze nie odczułem żadnej różnicy między moim starym wysłużonym Tico a prawie nowym Yarisem bo auto testowe miało zaledwie 10 tyś. przebiegu. Liczyłem na to, że nowe auto zaskoczy mnie przyspieszeniem, komfortem, pracą zawieszenia, wyciszeniem, wykończeniem a w Yarisie tłukło się wszystko jak w Żuku z 78 roku, poza tym mniej miejsca niż w Tico a nie wspomnie już o przyspieszeniu gdzie to 13 sek do setki wogóle tego nie czuć. Yaris po prostu toczy się toczy i nic, słabo reaguje na gaz - cisne do podłogi na 2 biegu a ono dalej się toczy i nic. Naprawde byłem zainteresowany kupnem tego auta ale 20 minut jazdy spowodowało, że wogóle przestałem brać pod uwagę zakup tego modelu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

DO MAXA

PODZIWIAM TWOJĄ DUMĘ PRACY NA TAKIM STANOWISKU , ALE RÓWNOCZEŚNIE MYŚLĘ ,ŻE JESZCZE PRZED TOBĄ DŁUGA DROGA DO PEŁNEGO SAMOZADOWOLENIA. UWAZAM ŻE WSZYSCY TWOI KLIENCI, ZWRACAJĄCY SERWISOWI UWAGĘ O PEWNYCH USTERKACH MNIEJ LUB BARDZIEJ DOKUCZLIWYCH MAJĄ UZASADNIONE RACJE, NIE SĄDZE BY KTOŚ MARNOWAŁ CZAS I ZA PRZEPROSZENIEM ROBIŁ JAJA PRZEDE WSZYSTKIM Z SIEBIE I INNYCH. INNA SPRAWA IŻ WSZYSTKICH USTEREK NIE JEDNOKROTNIE NIE DA SIĘ WYKRYĆ OD RAZU. MYŚLĘ TEŻ ŻE NIEKTÓRZY Z POSIADACZY TYCH AUT SIĘ PRZELICZYLI I UWAŻAJĄ IŻ KUPILI DOSKONAŁEGO JAPOŃCZYKA.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do Maxa

Może Pan, jako fachowiec, wypowie się na temat silnika 1,4 D-4D i podpowie jak go docierać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Marta - ocena (4 odpowiedzi)

Super, super, super, polecam!

Rodzice - ocena (3 odpowiedzi)

Fajna lokalizacja, ładny ogród, dzieci świetnie się bawią - bo dzieci zawsze świetnie się...

B - ocena (3 odpowiedzi)

Moje dziecko chodzi do Mondo prawie od samego początku istnienia przedszkola. To miejsce gdzie z...