Trójmiasto do bani

Mieszkałem w Warszawie, Mieszkałem w Krakowie, teraz przyszedł czas na trójmiasto i tylko odliczam dni jak będę mógł stąd wyjechać !!



Nad morzem jest fajnie, mówili. Czyste powietrze mówili.. Przyjechałem i .. masakra



- Komunikacja miejska jest tragiczna, zarówno w godzinach szczytu jak i poza nim.

- Wszędzie wszechobecna sól na chodnikach. Nigdy nie miałem tyle soli w mieszkaniu co tutaj. Chodniki odśnieżane jak już sól nie pomaga. Masakra jakaś. W tym śmiesznym tunelu pod dworcem można się zabić na schodach tak ślisko!

- Patlogia. Stojąc spokojnie i czekając na partnerkę w centrum, dwukrotnie byłem zaczepiany przez jakieś patologiczne typy, jeden idąc z dzieckiem w wózku i drąc się ze swoją "wybranką" rzucił w moim kierunku: "Co się gapisz, w ryj chcesz", druga - rozmawiając przez telefon przy Madisonie - podszedł jakiś patol i wydarł się "Buuu" wprost do ucha... do następnych przechodniów robił to samo..

- Słaba infrastruktura. Sklepy spożywcze? Sklepy całodobowe spożywcze ? Centrum miasta? zapomnij..

- Knajpy - kilka knajp na krzyż w centrum i to się nazywa rozrywką ?

- Mieszkam tu 3 miesiące. W tym czasie może 7 dni były słonecznych.. Masakra

- Non stop p***zi i wieje

- Pytałem się kilkukrotnie jak dojechać w jakieś miejsce w trojmiescie i za kazdym razem: o panie to daleko.. trzeba jechac tak i tak i tak i tak.. w efekcie 10 min jazdy haha.

- Okolice centrum miasta - jakieś pustkowia, ruiny, działki zarośnięte zielskiem,

- Parki i skwery kaczyńskich - mówi samo za siebie

- Dziurawe chodniki, dziurawe ulice, koleiny

- "Wysepki osiedla" - jedziesz po dzielnicach miasta i nic nic nic osiedle pozniej nic nic nic - osiedle - nic nic nic - osiedle

- Co chwile "dudni w uszach" jezdzac po trojmiescie i tych wzgorzach..

jedyny plus to powietrze które faktycznie jest bardziej czyste.. ale ponoć są jakieś beczki rakotwórcze w morzu i jakieś hałdy blisko



Ludzie dlaczego nie zmienicie miasta na lepsze? Współczuję wam z całego serca, że musicie tutaj być.
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 63

"Tak? A komu do tej pory jakąś łatkę przypiąłem?"

Mi próbujesz przypiąć. A skoro o tym mowa pisałeś że jestem przepełniony nienawiścią. Poproszę cytaty moich wpisów, które to potwierdzają.

"Tolerowanie szerzenia nienawiści nie jest tolerancją. To co wypisywała Twoja przyjaciółka Iza to odrażająca podłość."

Ciekawie podchodzisz do zagadnienia. Wpisy Izy są szeżeniem nienawiści a działalność prawdy i gdynianina uzasadnioną reakcją. I kto tu jest hipokrytą?

" Bronisz swoich znajomych, dla których robiłeś ogniska."

Co wy tak wszyscy nie możecie przeboleć tych ognisk? Trauma z dzieciństwa? Poważne popażenie czy jak?

"A co to za ludzie?"

Nie twój interes.

"Jeszcze raz należy tu napisać teksty, które Twoi przyjaciele wypowiadają?"

Kogo masz na myśli? Mam nadzieję że nie łowcę bo potraktuję to jak obelgę.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Cross jest być może z tych ostatnich rycerzy którzy stają zawsze w obronie słabszych, jest obiektywny i dba o równowagę.

postkomuna to zwykla banda zloczyncow, zlodziei kretaczy mordercow. postkomuna to jakas doza postideologizmu
a teraz działa zdradziecka banda szabesgojow folksdojczów ale nie pod przymusem jak za czasow wojny tylko z checi zysku

Powyższe słowa to chyba ta równowaga, o którą ten rycerz dba. Brawo.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Tak jak pisałem wcześniej chodzi Ci tylko o przypięcie kolejnej osobie kolejnej łatki.
Tak? A komu do tej pory jakąś łatkę przypiąłem?

Więc napiszę jeszcze raz. Nie zamierzam sekować kogoś za to że ma własne poglądy, nawet jeżeli są mi one kompletnie obce. To się nazywa tolerancją.
Nie Cross. Tolerowanie szerzenia nienawiści nie jest tolerancją. To co wypisywała Twoja przyjaciółka Iza to odrażająca podłość.

Natomiast zastanawia mnie to że tak bardzo nie możesz przeboleć tego że nie akceptuję chamstwa i głupoty twoich kolegów.
Pisałem już to kilka razy więc staje sie to już nudne. Udajesz czy nie rozumiesz? Ja nie organizuje ognisk żeby mieć kolegów. Nie brakuje mi przyjaciół, kolegów i znajomych.

Mimo że się tego wypierasz jesteś pewnie kolejnym członkiem wesołej gromadki, trle że mającym więcej ogłady.
Wiesz, zaczynasz sie powoli ośmieszać. Bronisz swoich znajomych, dla których robiłeś ogniska. A co to za ludzie? Jeszcze raz należy tu napisać teksty, które Twoi przyjaciele wypowiadają?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Dodam jeszcze że skoro zarzucasz mi że jestem przepełniony nienawiścią to zacytuj choć jeden mój wpis, który to potwierdza. Oczywiście poza tymi z bezsensownych nawalanek z Twoimi kolegami.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

"zwłaszcza końcówka", he he ... wrodzona skromność nie pozwoli niektórym zaprzeczyć ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

"Ty nie akceptujesz chamstwa i jesteś przepełniony nienawiścią, która akceptujesz u swoich kolegów."

Oczywiście Ty wiesz najlepiej jaki jestem. Mimo że mnie nie znasz. Tak jak pisałem wcześniej chodzi Ci tylko o przypięcie kolejnej osobie kolejnej łatki. Więc napiszę jeszcze raz. Nie zamierzam sekować kogoś za to że ma własne poglądy, nawet jeżeli są mi one kompletnie obce. To się nazywa tolerancją. Natomiast zastanawia mnie to że tak bardzo nie możesz przeboleć tego że nie akceptuję chamstwa i głupoty twoich kolegów. Mimo że się tego wypierasz jesteś pewnie kolejnym członkiem wesołej gromadki, trle że mającym więcej ogłady.

Kocio świetny wpis. Zwłaszcza końcówka.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Obawiam się że jednak źle oceniasz motywację Crossa, ja też tak na początku miałam, o jak my się pięknie z Crosem potrafiliśmy droczyć
ale trzeba przyznać, że Cross jest być może z tych ostatnich rycerzy którzy stają zawsze w obronie słabszych, jest obiektywny i dba o równowagę
Może dzisiaj te wartości wydają się dość archaiczne i egzotyczne ale tak jest
Jeśli chodzi o samą nienawiść to nie uważam jej za coś złego. To jest ludzkie uczucie jak każde inne, z całego wachlarza ludzkich uczuć.
W większości przypadków nienawiść wynika z bolesnych doświadczeń a ty uważasz że to jest coś odrazajacego? No to dziwnie.
Dbajmy o to by na forum pojawiały się posty merytoryczne, wartościowe, niosące za sobą jakiś komunikat, pogląd czy treść
Niestety komentarze niektórych tej treści ze sobą nie niosą, za to niosą że sobą dużą dawkę negatywnych emocji
A patologiczne jest to, że tymi emocjami próbują raczyć innych użytkowników
Ty, czy Cross potraficie wymieniać opinie, nawet te negatywne, zachowując pewien poziom dyskusji
reszta natomiast powinna się od was uczyć bo nie dorosła do korzystania z tego forum
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Nienawiść do Żydów to pogląd.
Nie Cross, nienawiść to nienawiść. Dla Ciebie (zapewne katolika) to coś normalnego i naturalnego a dla mnie coś odrażającego.

Natomiast obrzucanie kogoś obelgami... Nie akceptuję tego typu postępowania.
Różni nas to, że ja nie akceptuje w pierwszej kolejnośći szerzenia nienawiści a w drugiej chamastwa. Ty nie akceptujesz chamstwa i jesteś przepełniony nienawiścią, która akceptujesz u swoich kolegów.

Nie wiem po co z takim uporem bronisz przegranej sprawy.
Tu już widzę wilka, który zapędzony w róg musi zacząć gryźć. Czarno na białym pokazałeś tu (myśle, ze nie celowo) prawdziwego siebie i teraz nie wiesz jak wybrnąć.

Twoi koledzy zachowują się tu jak bydło.
Zastanawiające jest, że nie potrafisz uwierzyć, że dorosły człowiek ma grono przyjaciół, kolegów i znajomych, których nie poznał na forum internetowym. Pisałem Ci to kilka razy ale to widać abstrakcja.

Cytat: "postkomuna to zwykla banda zloczyncow, zlodziei kretaczy mordercow. postkomuna to jakas doza postideologizmu
a teraz działa zdradziecka banda szabesgojow folksdojczów ale nie pod przymusem jak za czasow wojny tylko z checi zysku".

Gratuluje Ci koleżanki. Również katoliczka? Jak rozumiem to jest savoir vivre - wiesz ten nie bydlęcy tylko z salonów. Gratuluje.

Jeszcze raz wyrażę duże zadowolenie, że ta dyskusja miałą miejsce. Myślę, że jeśli ktoś miał jakiekolwiek wątpliwości co do Twoich intencji, charakteru oraz Twoich wirtualnych przyjaciół to teraz już ich nie ma.
Cieszę się, że administratorzy blokują tych ludzi. Brzydzi mnie ta nienawiść, zakłamanie, chamstwo i wszechobecna zawiść.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nienawiść do Żydów to pogląd. Zły ale pogląd. Poglądy wyrażać może każdy. Nawet te złe. W granicach obowiązującego prawa. Natomiast obrzucanie kogoś obelgami za ich wyrażanie to zwykłe (i tu pada bardzo brzydkie słowo, którego cenzura by nie przepuściła). Nie akceptuję tego typu postępowania. Natomiast jestem na tyle tolerancyjny że nie zamierzam naskakiwać na kogoś za to że ma poglądy z którymi się nie zgadzam.
Nie wiem po co z takim uporem bronisz przegranej sprawy. Twoi koledzy zachowują się tu jak bydło. Niezależnie od tego jaka jest tego przyczyna nie widzę dla nich usprawiedliwienia. Dla mnie to koniec tematu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Dlaczego piszesz macie? Kolejna próba przypisania łatki?

Krytykujesz tylko jedną stronę. Wpisy Izy, pełne nienawiści, zazdrości, frustracji i wszystkiego co najgorsze nazywasz wyrażaniem poglądów. Wierz mi, że bardzo sie cieszę, ze tak kawa na ławę to wyszło.

A użytkownicy, których przywołujesz często w sposób chamki reagowali na wpisy Izy i łowcy.
Oni są winni a łowca z Izą wyrażali poglądy.

Podpisano: Folksdojcz.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

"Fajne macie "poglądy"."

Dlaczego piszesz macie? Kolejna próba przypisania łatki?

" ... ale nie do obrażania i pomawiania."

O tym musisz dyskutować z prawdą i gdynianinem. W obrażaniu i pomawianiu oni tu mają największe doświadczenie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Cieszę się, ze ta dyskusja miała miejsce i cieszę się, że to napisałeś.
Przynajmniej teraz mamy prawdę jak na tacy.
Fajne macie "poglądy".
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 7

zaraz, zaraz! ... do poglądów i owszem, każdy ma prawo, ale nie do obrażania i pomawiania.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

"Co teraz napiszesz?"

Napiszę że każdy ma prawo do własnych poglądów.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

niesprawiedliwą łatkę nienawidzącej wszystkich mających lepiej frustratki przypięli jej prawda i gdynianin

Cross, te cytaty nie są wymyślone. To napisała Iza - wiesz ta dobra, której ktoś przypiął łatkę nienawidzącej.
ECS – miejsce pseudodziałaczy ,szabrownikow,szmalcowników, gdzie sklada im sie kult, przepompownia kjasy,głupoty miernoty i kłamstwa.
Post komuna (czyli jak rozumiem przeciwnicy opcji rządzącej) to anda zloczyncow, zlodziei kretaczy mordercow. teraz działa zdradziecka banda szabesgojow folksdojczów.
Dotacje unijne – ukradzione pieniądze.

Ja całym sobą jestem przeciwny obecnej władzy. Jestem więc mordercą, folksdojczem, złodziejem i krętaczem, prawda?

Mieszkam w Gdańsku i jestem dumny (!!!), że jest tu Europejskie Centrum Solidarności. Jestem zatem szabrownikiem, szmalcownikiem, głupkiem, miernotą i kłamcą.

Jak Ci się to podoba Cross? Co teraz napiszesz?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Przykładowe cytaty z Izy, które według crossa są bardzo w porządku:

1. ECS słuzy tez do straszenia, do wmawiania ludziom ,ze to pomnik walki o" atrapa na zgliszczach przemysłu i złodziejstwa na polu ktorego ci "wolnosciowcy" dokonali cierniem w oku tych, ktorzy walczyli o te wolnosc naprawdę sanktuarium mieszanki klamstwa z odrobina prawdy miejscem schadzek pseudodziałn i pseudodziałaczy ,szabrownikow,szmalcownikow
miejscem gdzie sklada im sie kult, przepompownia kjasy,głupoty miernoty i kłamstwa. mam nadzieje ze z tego molocha da si9e kiedys zrobic cos pożytecznego.

2. postkomuna to zwykla banda zloczyncow, zlodziei kretaczy mordercow. postkomuna to jakas doza postideologizmu
a teraz działa zdradziecka banda szabesgojow folksdojczów ale nie pod przymusem jak za czasow wojny tylko z checi zysku

3. dotacje unijne to nie dotacje od unii to najpierw ukradzione a potem z łaska rozdawane pieniądze
wiec nie rozumiem czemu masz skrupuły wrecz przeciwnie---trzeba ich wziazc jak najwiecej---by odzyskac choc te czesc ,ktora nakradli

Możnaby mnożyć i mnożyć.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Dev, trójmiasto to jednak trzy autonomiczne miasta, posiadające trzy, oddzielne ośrodki władzy.
Być może kiedyś władze poszczególnych miast i spółki komunikacyjne skm, pkm, zkmy dojdą do porozumienia i będzie jeden bilet.
Na razie jest to jakiś problem dla mieszkańców, ale nie dyskwalifikujący życia w trójmieście.

Odnośnie jakości infrastruktury, nie zauważam znaczących różnic pomiędzy Warszawą, Krakowem i Gdańskiem. W każdym z tych miast są lepiej i gorzej utrzymane obiekty.

Biorąc pod uwagę walory turystyczne, to trójmiasto w całości znacznie lepiej wypada, bo choćby niewielki Sopot, znany i niezwykle popularny kurort nadmorski i uzdrowiskowy, podnosi wartość całego trójmiasta.

Warto też zauważyć, że cena mieszkań w Gdańsku i Gdyni dorównują cenom mieszkań w Krakowie, a ceny mieszkań w Sopocie znacznie przekraczają ceny warszawskie. Świadczy to o tym, że atrakcyjność trójmiasta w aspekcie miejsca zamieszkania, jest niewątpliwie bardzo wysoka.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Wyjaśniam. Dlatego że to nieprawda. Mo, że i jej wypowiedzi są chaotyczne, może i nie przepada za Żydami ale po pierwsze primo ma prawo do własnych poglądów (póki co nie jest to jeszcze karalne) a po drugie primo niesprawiedliwą łatkę nienawidzącej wszystkich mających lepiej frustratki przypięli jej prawda i gdynianin. A zrobili to dlatego że obaj są złośliwym trolami podnoszący sobie w ten sposób samoocenę.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Cross, wyjaśnij mi dlaczego ani razu nie padło "Iza jest winna nienawiści do Polaków, Żydów, ludzi mających od niej lepiej i cholera wie do kogo jeszcze"?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Dave, do czego ta dyskusja miałaby prowadzić? Ja kocham Gdańsk a Ty mnie przekonasz, że mam go nienawidzić?
Skoro tak niecierpisz tego miejsca to co tu robisz? O ile wiem nie ma przymusue mieszkania w Gdańsku.
Poza tym na opinie na temat Warszawy są w większości negatywne. Przykład bardzo słaby.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Inne tematy z forum

Szukam Fajnej Kobiety z Wrzeszcza (3 odpowiedzi)

Spotkajmy się, porozmawiajmy, może coś dobrego z tego wyniknie...

Migowskie Wzgórza (42 odpowiedzi)

Migowskie Wzgórza powstają blisko Jaśkowej Doliny i centrum Wrzeszcza, a jednocześnie na...

!!! PRACA !!! (3 odpowiedzi)

Cześć, szukam pracy na wakacje w Trójmieście. Jestem studentką j. angielskiego, biegle mówię...