Trzymanie ubrań.. głupota..?

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko
Wiele z Was sprzedaje ubrania po pociechach..

Osobiście mam ich sporo (z 2, 3 ost lat, reszta u rodziców).. Ubrania są w większości nie zniszczone w ogóle, na niektórych slady normalnego użytkowania.. Wiekszość oryginalnych (bez znaczenia większego jak dla mnie).. Obuwie to samo, niektóre kilka razy załozone..

Planujemy jeszcze potomstwo.. ;) ale nie w najbliższym czasie.. I moje mysli są takie "Moze trafi się dziewczynka, to nie bedę musiała kupować wszystkiego na nowo" ..

Czy moje myslenie ma sens..? Chodzi o to czy ubranka się nie zniszczą w "tym" czasie..? Moze też tak robiłyscie..? A sprzedajecie po prostu bo nie planujecie już dzieci..?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Trzymanie ubrań.. głupota..?

ja sprzedawałam - jak bedzie mnie stan na kolejne dziecko to na ciuchy tez
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Trzymanie ubrań.. głupota..?

Nie do końca chodzi o to "stać" chociaż jest z tym powiązane "nie bedę musiała wydawać kolejny raz" .. Od dziecka przyzwyczajałam się mocno do rzeczy.. :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Trzymanie ubrań.. głupota..?

my z mężem chcemy dla Zosieńki rodzenstwo tak za 2 lub 3 lata tak więc część ciuchów zostawiam ale pojedyńcze sztuki tylko te super a których szkoda mi się pozbyć a byłam z nich bardzo zadowolona ale większość jest przeznaczona na sprzedaż mam też takie śpioszki w które córcia była w szpitalu ubrana i mam zamiar nigdy ich sie nie pozbyć taka troche głupotka.
mam w planach wywozic potem te ciuszki do domu moich rodziców bo u nas ciężko z miejscem na przechowanie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Trzymanie ubrań.. głupota..?

Ja osobiście nie uważam,że to głupota:) U mnie w rodzinie wiele osob tak robi, dzieki czemu jak ja urodziłam Szymka dostalam od cioć , kuzynek itp. calą wyprawkę. Ja też skladuje ubranka:) i choć nie chce juz wiecej dzieci (ale różnie to bywa) to wiem, że to co dostałam i troche dokupiłam oddam pierwszej dzidzi w rodzinie:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Trzymanie ubrań.. głupota..?

to wcale nie glupota - jesli masz ładne , zadbane ubranka a planujesz jeszcze dziecko to dobrze robisz , że je trzymasz - przejrzałabym je tylko i zostawiła te naprawdę fajne , ponadczasowe i te zupełnie niezniszczone
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Trzymanie ubrań.. głupota..?

ja mam dużo po starszej córce i teraz po 6 latach bede miała druga dziewczynkę,nic nie sprzedawalam co najwyżej oddawałam niektórych rzeczy nigdy nie sprzedam mam jakis sentyment do pierwszych śpioszkow do pierwszego dresika :)
dodam że moje córki mają kaftaniki które są jeszcze po mnie także sentymentalizm mam rodzinny

jednoczesnie śmieszą mnie stwierdzenia, że jak stać na dziecko to na wszystko dla dziecka również.. różne są sytuacje w .. cieszę sie,że są na świecie szczęściarze którym wiatr wieje w plecy a życie jest jak bajka.. usłane różami tylko pozazdrości
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Trzymanie ubrań.. głupota..?

Dyta.. To samo miałam jak Klaudia się urodziła.. wprawdzie wyprawkę mialam ale w pierwszych mies życia sporo ubrań dostała od rodziny.. nawet chyba do 2 roku życia.. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Trzymanie ubrań.. głupota..?

Rybka.. :))) tak robię.. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Trzymanie ubrań.. głupota..?

Ja także nie uważam że to głupota moja młodsza córka teraz nosi prawie wszystko po starszej. Obie urodziły się w okresie zimowym różnica jednego miesiąca. Cieszę się, że nie sprzedałam wszystkich ciuszków zostawiłam te najładniejsze i w najlepszym stanie. Raczej więcej dzieci nie planuje i właśnie niedługo zaczynam się brać za sprzedaż ciuszków tych najmniejszych aby mieć na ciuszki dla starszej córki :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Trzymanie ubrań.. głupota..?

No to nie jestem sama.. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Trzymanie ubrań.. głupota..?

ewaaa ja nie zakladam ze zawsze bedzi mnie na wszystko stac ale te pierwsze ciuszki niemowlece wolalam miec nowe - czasami kupuje uzywane ale tylko dlatego ze mi sie podobaja - poza tym mimo ze mieszkam w domu nie chce skladowac ciuszkow dzieciecych bo nei wiem czy gust mi sie nie zmieni.

Poza tym czemu mam sobie odbierac przyjemnosc kupowania nowych ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Trzymanie ubrań.. głupota..?

ja tez 3/4 odkladam bo jak trafi sie kolejny chlopak to juz wszystko bede miala a jak dziewczynka to wtedy bede sprzedawala:)
ale jak patrze to teraz duzo malzenstw ma albo dwie dziewczyny albo dwoch chlopakow albo poprostu tylko mi sie tak wydaje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Trzymanie ubrań.. głupota..?

lipunia ja też obserwuje ta tendencje
kiedys jakoś więcej parek-rodzeństwa sie spotykało
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Trzymanie ubrań.. głupota..?

Lipunia.. Jak się trafi chłopiec to też sprzedam.. ;) Znajoma zawsze marzyła o córce.. a ma dwóch synów.. i.. córkę pod serduchem.. :) w końcu jej się udało.. ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Trzymanie ubrań.. głupota..?

Moja Mloda ma 3 lata ponad, a ja nie sprzedalam po niec nic a nic :)
Niektore rzeczy po prostu odddałam, ale wiekszosc zostawiam

Nawet dzis o tym myslalam bo odkladalam za małe do kartonów kolejnych :)

Nie sprzedaje bo planujemy jeszcze dziecko wiec jesli bedzie dziewczynka bedzie jak znalazł :)
A poza tym duzo nowych ciuszkow dostalismy od siostry meza, ktora dzieci nie ma poki co wiec trzymam tez je dla niej!

A teraz uzbierało sie tego tyyyle, ze sprzedaz to byłoby ogromne przedsięwzięcie :D :D

Ja uwazam, ze sprzedając ciuszki po córce kasa mi sie rozejdzie na pierdoły, a tak w razie czego mam gotową wyprawkę na 3 lata :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Trzymanie ubrań.. głupota..?

Ja również zostawiam wszystkie ciuszki po córci dla następnego potomka, chociaż kolejną dzidzię planujemy dopiero za kilka lat. Tez nie mam gdzie tego trzymać więc wszystko ładnie pakuję i wywożę do rodziców. Zostawiłam też po małej zabawki, matę edukacyjną. Tylko wózek zamierzam sprzedać po zimie -chociaż mąż nie chce bo jemu nadal się podoba:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Trzymanie ubrań.. głupota..?

Wózek został też u rodziców.. :D również ciężko mi to trzymać, mało miejsca.. ale juz niedługio i będę miała miejsce.. ;) do rodziców musiałabym pocztą wysyłać.. :D drugi koniec PL..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Trzymanie ubrań.. głupota..?

Ja dzięki takiemu trzymaniu ciuszków przez kogoś otrzymałam ich bardzo dużo. Nawet ciuszki które były wieksze dostałam kolejno od 0-3, 3-6,6-9,9-12 mcy jeszcze przed narodzinami małej. Poprałam, poukładałam i jak mała wyrasta z obecnych miło wyjąć paczki z szafy i wyciągnąć następne. Sama nie trzymam bo po prostu nie mam na nie miejsca ale gdybym w najblizszym czasie planowała dziecko to myślę że bym zachowała te uniwersalne. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Trzymanie ubrań.. głupota..?

Moja najstarsza miała duuuużo ciuszków i w sumie- choć marzyłam o chłopcu- ucieszyłam sie , ze pod sercem noszę dwie dziewczynki :)

Wiecie ile ja mam po nich ciuchów????????????

ZATRZĘSIENIE :)

Właśnie wracam ze strychu, porządkowałam ciuszki i podzieliłam na 3 części- część mąż wywiezie do pracy dla dziewczyny której w listopadzie urodzi się dziewczynka a bieda w domku :(- a pozostałe po połowie jedną sprzedam a drugą zostawiam dla siorki lub szwagierki :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Trzymanie ubrań.. głupota..?

Po Janku oddałam i sprzedałam wsio, zostawiłam może kilka rzeczy,przypadkiem.

Fanie się kupowało nowe dla Jacka, ale kasa horyzontalna , dlatego teraz już co lepsze, zostawiam po starszaku:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Trzymanie ubrań.. głupota..?

ja nie planuje wiecej dzieci ale ciuszki odkladam nie sprzedalam ani jednej sztuki jakos mnie to nie kreci:-)za to dużo oddalam
chociaż pewnie kiedys wezme sie do kupy i posprzedaje bo tylko to leży i niszczeje a komus jeszcze posłuży
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Trzymanie ubrań.. głupota..?

Ja sprzedaję, nie zmieściłabym tego wszystkiego w mieszkaniu.

Drugiego dziecka nie planuję.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Trzymanie ubrań.. głupota..?

aaa ja mam identycznie.
Praktycznie wszystkie ciuchy po Młodej wywożę do rodziców, tylko się zastanawiam gdzie to będzie się mieścić, przecież ona rośnie i ciuchów coraz więcej będzie ;).

Od czasu do czasu sprzedam coś co mi się mniej podoba, albo mi się znudziło, ale generalnie Młoda ma za dużo ciuchów, w połowie nie chodzi bo nie ma kiedy, a ja kupuję kolejne ( to jakaś choroba :D)
I zastanawiam się później, że może by coś sprzedać, i tak w tym nie chodzi,ale jak coś mi się strasznie podoba to mi kurka szkoda ...

no! :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Trzymanie ubrań.. głupota..?

mi też szkoda się pozbyć, niektóre są takie śliczne a czasami w ogóle nie zdązyłam ubrać. Tym bardziej że planujemy drugie. Ale już nie mam gdzie tego trzymac. Niedawno oddałam 4 czy 5 worów, zrobiło się miejsce i już tego miejsca nie ma. Co chwile siedze w tych szafach i segreguję. Z tego wniosek, że bez sensu kupować za dużo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Trzymanie ubrań.. głupota..?

Ja sprzedaję tylko i wyłącznie dlatego, że nie będę miała więcej dzieci.
Gdyby było inaczej, na 100% bym zostawiła wszystko dla kolejnego i dopiero gdyby okazało się, że będzie innej płci to bym posprzedawała, żeby kupić dla maluszka nowe.
Także bardo dobrze robisz,po co sprzedawać ładne rzeczy, żeby później wydać dwa razy tyle na kolejne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Trzymanie ubrań.. głupota..?

ja zostawiam, posprzedaje to co typowo dziewczęce jeśli okaże się że drugi będzie chłopiec.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Trzymanie ubrań.. głupota..?

Ja nie planuję więcej dzieci więc wszystko sprzedaję lub oddaję zarówno ciuszki jak i sprzęty,zabawki z których córka wyrasta.
Nie mam też gdzie tego wszystkiego trzymać.

Jeśli planowałabym kolejne dziecko na bank trzymałabym wszystko.
Ciuchy tak szybko się nie zniszczą,przecież nie planujesz dziecka za 20 lat:) aczkolwiek po mnie przechowały się 2 sweterki,które nosiła moja córka a leżały w szafie 30 lat:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Trzymanie ubrań.. głupota..?

Jesli ma sie sporą rodzinę, a dziecko planuje się za max 2 lata wtedy warto. Tobie urodzi się chłopiec, kuzynce dziewczynka i można się wymienić ubrankami. Nie warto trzymać tego dłużej niż 2 lata, ciuszki wyjdą z mody a ty sie zagracisz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Trzymanie ubrań.. głupota..?

ja trzymałam -sprzedawalam dopiero po 2 :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Trzymanie ubrań.. głupota..?

Myśle, że tak szybko z mody nie wyjdą.. ;)

Parę rzeczy ma z kilku wcześniejszych lat.. A to dlatego, że jest szczupła.. :) mozna powiedzieć, że ciuchy rosną razem z nia.. :D np niektóre sukienki zmieniają się w tuniki.. :) spodenki, które były przed kolano są za pupę :D (tylko gumka w pasie poluźniona).. Ma wiele ulubionych ubrań.. na okrągło by chodziła w nich, a reszta.. Leżeć może.. ;)

Dlatego też szkoda mi ubrań tych, które były zakładane raz, kilka, w ogóle.. Może "następna" ponosi.. ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Trzymanie ubrań.. głupota..?

jeżeli masz sporo mc, to uważam że warto przetrzymać, jeżeli masz ciasno to lepiej sprzedać jako giga pakę na allegro.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Trzymanie ubrań.. głupota..?

sprzedaję bo nie mam gdzie tego trzymać, ale gdybym planowała jeszcze jakieś dziecko (nie ważne w jakim odstępie czasu) to bym zostawiła chociaż część, tylko musiałabym wywiezc do rodzicow bo u nas naprawde kiepsko z miejscem

na pamiątkę zostawiłam tylko kilka sztuk takich najmniejszych, Młoda będzie miała dla swoich lalek (ewentualnie swoich dzieci)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Trzymanie ubrań.. głupota..?

ja też zostawiałam i wywoziłam do mamy. Nawet te trochę gorsze żeby były na dobicie na podwórku. No i się przydały. Teraz systematycznie pozbywam się ubranek gdyż trzeciego maluszka nie planuję.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zobacz do sklepu http://ubrania-dla-dzieci.com.pl/ - mają fajny wybór.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Na pewno nie zobaczę- żenujące jedt takie odgrzewanie wątku sprzed 10 lat żeby tylko reklamę swoją wcisną
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kupuje używane jak i nowe, sporo też dostaje po kuzynce dla córki. Jedynie na czym nie oszczędzam to buty i kurtki/ kombinezony na zimę. Jest miesiąc że i 1000zl idzie na ciuchy, ( mam troje dzieci) a później np dwa miesiące nic nie kupuje ;)

Buty kupuję zwykle nowe:
https://ebuciki.com/

Jesli szukalibyście obuwia dla dzieci na wiosnę oraz na lato to w sklepie mają spory wybór.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum

czy ktos wyleczyl homeopatia cos wiecej niz katar i przeziebienie? (62 odpowiedzi)

np zapalenie ucha, problemy z drogami rodnymi, nerki, trzeci migdal? czy wierzylyscie w...

Tania, sprawdzoan firma kurierska (12 odpowiedzi)

Dziewczyny muszę wysłać wózek 3 w 1 na drugi koniec Polski, jaką firmę kurierska...

Dobra kawa i ciasto - jakie miejsca polecacie? (28 odpowiedzi)

Przy okazji niedzielnych spacerów szukamy fajnych miejsc, gdzie można wypić dobrą kawę i zjeść...