Tylko konserwatyzm ma przyszłość

Obserwacja procesów społecznych i logika wskazują wyraźnie, że tylko konserwatyzm ma przyszłość.

Ludzkość powoli wychodzi z okresu naiwności i zafascynowania postępem technologicznym, bo pomimo postępu a może właśnie dzięki niemu narastają lawinowo kłopoty i pojawia się świadomość, że coś tu nie gra. Wskutek własnie rozwoju technologicznego pojawiło się dziwne a paradoksalne zjawisko, że tzw. media społecznościowe, które dają złudzenie wspólnoty, w gruncie rzeczy pełnią rolę odspołeczniającą.

Ale jest jeszcze inny paradoks. Ludzie badają świat ale największą tajemnicę dla czlowieka stanowi jego własny umysł i jego natura społeczna. Wskutek rozwoju nauki i technologii dowiedzieliśmy się sporo o funkcjonowaniu umysłu i jego społecznym pochodzeniu, ale jednocześnie wiedza ta stała się środkiem do manipulacji ludźmi na masową skalę. W efekcie zwykli ludzie, którzy stali się obiektem manipulacji propagandowej, zamiast uzyskać wiedzę o swoim umysłe i ją świadomie wykorzystywać, stracili możliwośc sterowania swoim umysłem, a co za tym idzie i własnym losem.

Dodajmy do tego jeszcze jeden paradoks.

W związku z tym, że umysł i natura ludzka były i nadal pozostają niedostępne refleksji szarego czlowieka, jego uwaga, zamiast do wnętrza kieruje się na zewnątrz. Stąd takie zainteresowanie ochroną środowiska. Ale jeżeli jesteśmy przy ochornie środowiska to podkreślmy, że mówiąc ściśle, chodzi tu o konserwację środowiska, jego zachowanie w moziwie niezmienionej formie. Postępowcy jak ognia, unikają tego pojęcia, żeby się komuś nie skojarzyło, i zastępują je słowem "ochrona". Podmiana języka to jest typowa taktyka lewactwa.

I teraz możemy, logiczne, powrócić do początku i pamiętając o konserwacji środowiska, stwierdzić, że priorytetem dla czlowieka jest nie co innego jak właśnie konserwacja jego natury społecznej i konserwacja przestrzeni społecznej z jej relacjami spolecznymi i ich ochrona przed czarnoksiężnikiem i jego uczniami. Czyli konserwacja środowiskla społecznego to jest to. A zatem nie ulega najmniejszej wątpliwości, żę tylko konserwatyzm ma przyszłość.

Nic dziwnego, że dostrzegł ten fakt amerykański psycholog kultury Jonathan Haidt i opisał w "Prawym umyśle", wskazując na fakt, że konserwatyzm opiera się na sześciu modułach moralnych podczas gdy liberalizm jedynie na trzech. Nie powinno więc nikogo zaskakiwać, że rozwiązania liberalne są mniej skuteczne bo mniej stabilne i bardziej chaotyczne, jako że bazują na słabszym fundamencie.

Wybór należy do państwa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Poza merytoryką tematu : kolejny to już twój temat na forum, w którym stawiasz jakąś tezę, pomijasz część dowodową, zamiast niej piszesz o czymś co ci się kojarzy z lew/lib ( media społecznościowe, ochrona przyrody) i przechodzisz do oczywistego, według ciebie wniosku. Popatrz na ten swój wywód raz jeszcze, i poszukaj odpowiedzi na tak postawioną tezę, że tylko konserwa ma przyszłość. Ja tego nie widzę . I jak już wspomniałem, posługujesz się podobnym schematem już kilka razy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeden zauważy szybciej logikę i prawidłowości w konserwatyzmie, inny wolniej, a jeszcze innemu życia braknie i nie zauważy ich w ogóle.
Ja już zauważyłem, chociaż bardzo długo mi zeszło. Gdybym patrzył tylko na PIS, to nadal brnąłbym w błędzie, bo nie jest to partia moich marzeń (delikatnie rzecz ujmując). Działania i dążenia liberałów, a w szczególności lewaków nie pozostawiają mi wyboru. Można powiedzieć, że dzięki opozycji PIS zyskuje moje poparcie. Łowca kiedyś napisał, że lepiej późno, niż wcale :)
" Łowca kiedyś napisał, że lepiej późno, niż wcale " . To nie łowca napisał, ale powiedział pewien Żyd, spóźniając się na pociąg.
Aż tak późno jeszcze nie jest. Do odjazdu pociągu jeszcze sporo czasu zostało, ale niektórzy powinni się spieszyć ;)
Ten wasz pociąg to niczym z wiersza Tuwima. Z tą różnicą, że wagony ma załadowane ( niczym ruski eszelon) tym co udało się w Polsce podpierniczyć ( CPK, Ostrołęka, respiratory, maseczki, milion samochodów elektrycznych, prezenty ślubne Janek Jeleń, Lotos, Orlen ) parowóz ma czerwoną gwiazdę na przodzie, maszynista pali w kotle złotówkami, kocioł zalany jest wodą święconą. Dokąd jedzie ten pociąg, nie trudno zgadnąć. Niedługo zmiana podwozia na szerszy rozstaw.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ha, ha, ha, typowa kacapska retoryka odwracania kota ogonem:

" a u was bijut Niegrow"

dla niekumatych czytaj:

u nas są łagry dla elementów antysocjalistycznych ale u was bijut Niegrow..
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Przeczytałem na portalu myśl dnia:
"Nigdy nie przeszkadzaj przeciwnikowi, kiedy popełnia błąd" - Napoleon Bonaparte.
Napisałem to co napisałem
Jeżeli ktoś ma zastrzeżenia, niech wskaże błędy. I wtedy można toczyć dyskusję.
Ponadto to nie jest wielostronicowy esej naukowy zawierający detale, lecz krótka notka zawierająca zasadniczy schemat problemu.
Bez konserwatyzmu nie ma przyszłości (czytaj teraźniejszości)...
Jednocześnie pozdrawiam rebeliantów, bez których mechanizmy konserwowania, zanikałyby z prędkością światła.
Never ending story ;)
Przeczytałem Twoją wymianę komentarzy z innymi tubylcami, i zgodzę się z głównym zastrzeżeniem: Dużo tu gadania a mało treści. Dowody na tezę jakoby tylko konserwatyzm miał być słuszny ciężko wyłapać z tekstu a i one są bardzo ogólnikowe i brakuje im jasnego ciągu logicznego.

A więc po kolei: Twój pierwszy argument mówi, że social media są konsekwencją progresywizmu(?), no bo przecież powstały w efekcie postępu technicznego. Zakładam, że miał być to przytyk do progresywizmu, bo inaczej nie widzę by ten argument jakkolwiek aplikował się do obrony konserwatyzmu.
Podobną tezę Stawiasz w kolejnym akapicie, tym razem pod lupę bierzesz nie social media a psychologię. Znowu, jak to się ma do konserwatyzmu, ja nie wiem.

Bo progresywizm to nie jest promowanie postępu technicznego! Zarówno progresywizm jak i konserwatyzm w formalnym znaczeniu znaczą "pogląd o zniesieniu lub zmianie albo zachowaniu porządku społecznego", a jeśli argumentujesz swoją wersję "konserwatyzmu", Doprecyzuj że chodzi Tobie o coś co można nazwać reakcjonizmem technicznym.

Ponadto Sugerujesz, że Zaprezentowałeś dowody na "paradoksalną" naturę progresywizmu. Gdzie w postulatach progresywizmu leży ta domniemana sprzeczność? Dowody na nią nie wskazują ze względu na ich naturę.

Twój trzeci argument uważam za nic tylko złośliwy przytyk do lewactwa i orwellizowanie grupy, z którą się nie Zgadzasz.

Skomentuję jednak zakończenie: Skąd założenie, że ilość "modułów moralnych" jakkolwiek wpływa na stabilność rozwiązań? I skąd pogląd, że mniej stabilne rozwiązania są gorsze? Ja, jako chlubny progresywista uważam, że rozwiązania które są w stanie się adaptować do sytuacji są lepsze niż te, które stoją jak stały pomimo warunków.

Z niecierpliwością czekam na odpowiedź :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
"rozwiązania które są w stanie się adaptować do sytuacji są lepsze niż te, które stoją jak stały pomimo warunków." Jest to podstawowa cechą inteligencji. Mam na myśli oczywiście adaptację.
Co do dowodów na słuszności stawianych przez łowcę tez, można postawić taką tezę : jego przekonanie co do słuszności swoich tez jest nie do podważenia. W udowadnianiu ich słuszności wykorzystuje on bogaty katalog przypadkowych teorii i spekulacji podobnych mu manipulatorów. Ma to wyglądać przytlaczająco dla nie wprawionego czytelnika, niczym biblioteka w Oxfordzie dla rapera. Gdy już przebrniemy przez część dowodową, pozostaje nam zazwyczaj dowiedzieć się o schyłku liberalizmu, zasłużonej przegranej Tuska, lub przeczytać że jesteś ( do wyboru) kacapem albo postkomuną.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Chciałbym, żebyś się mylił, ale niestety wydaje mi się że masz rację
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Konserwatyzm nie oznacza stania w miejscu. Konserwatyzm, to rozwój ewolucyjny, ale nie rewolucyjny. Lewactwo chce rewolucji, chce natychmiast przewrócić obowiązujący porządek do góry nogami. Majstrowanie przy prawach natury musi źle się skończyć i wcześniej, czy później to nastanie, dlatego tylko konserwatyzm ma przyszłość.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
I o to właśnie chodzi.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Temat- rzeka.

Jako przyczynę kłopotów społecznych widzę tu naiwność założeń i brak kojarzenia działań ze skutkami.

Bezmyślne, oparte na naiwności i krótkowzroczności działania dają fatalne skutki.
Ludzie żyją w świecie składającym się z paru poziomów rzeczywistości ,więc niezbędna jest ostrożność przy podejmowaniu działań, bo skutki mogą się objawić na różnych poziomach i w sposób nieoczekiwany..

Mamy do czynienia z automatycznym przenoszenie idei, że postęp, który pojawia się w nauce i technologii, sprawdzi się w sferze społecznej, a to jest mniemanie nieuprawnione. Najlepiej to widać w sferze cyfrowej, która powoduje masę fatalnych skutków w życiu młodych ludzi. Sfera cyfrowa wywołuje dominację wielkich koncernów cyfrowych, która niszczą demokrację, o czym mozna sobie poczytać w wydawanych ostatnio ksiązkach.

Jesteśmy też swiadkami gigantycznych manipulacji świadomością społeczną pod kątem zagwarantowania interesów etstablishmentu politycznego i gospodarczego, a to rujnuje demokrację i prowadzi do totalitaryzmu.

Generalnie rzecz biorąć obecny liberalno-konsumpcjonistyczny system postawiony jest na głowie, jezeli uprzytomnimy sobie, jaką rolę spełnia sektor bankowo-finansowy. Konstrukcja normalnego systemu społecznego musi opierać się na znajomości czynników składowych natury ludzkiej i uwzględnianiu ich w konstruowaniu systemu. Bez nich system działa przez jakiś czas, ale działa kulawo z uwagiu na brak stabilności wywołany brakiem tych czynników, a potem upada z hukiem.

Tak więc jest rzeczą nieuniknioną, że jeżeli cywilizacja Zachodu ma przetrwać, to musi dokonać rewizji załóżeń fałszywych liberalnychi zająć się zabiegami konserwującymi rolę natury ludzkiej w systemie społecznym.

Tak więć progresywizm jest efektem naiwności, bo przyczynia się do tworzenia złudnego przekonania, że krzywa wzrostu gospodarczego może piąć się wciąż do góry i że może towarzyszyć temu wzrostowi wzrost dowolnych zmian społecznych w ramach inżynierii spolecznej motywowanych ideologią.

Więcej konkretów tym temacie można znależć tu:
https://www.salon24.pl/u/zetjot/1247925,liberalni-plaskoziemcy
https://www.salon24.pl/u/zetjot/1167000,mistyfikacja-rownosci
https://www.salon24.pl/u/zetjot/1245015,lewiatan-papierowy-czyli-tzw-iii-rp
Tak to wygląda w konkretach.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Książka (42 odpowiedzi)

Znacie jakieś tytuły książek które warto przeczytać? Ostatnio czytałem Metro 2033 możecie coś...

nawilżacz powietrza (7 odpowiedzi)

Cześć Zacząłem się rozglądać za nowym nawilżaczem powietrza. Zależy mi na w miarę nowoczesnym...

Czym tłumaczyć wzmozoną aktywność kłamców i oszustów ? (10 odpowiedzi)

Polska trapiona jest przez plagę kłamstwa i oszustwa. Kłamstwo - zaprzeczenie prawdy jest jedną z...