Tynkowanie i cekolowanie - ile kosztuje?

Orientujecie się ile obecnie kosztuje metr kwadratowy tynkowania wewnętrznego i cekolowania?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Tynkowanie i cekolowanie

Szpachlowanie, nie cekolowanie :)))

Myślę, że musisz precyzyjniej określić wymagania. Ściany do drapania, czy nie, z malowaniem czy bez, z materiałem czy sama robocizna i takie tam wpływające na cenę pierdy :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Tynkowanie i cekolowanie

Dzieki za wyprostowanie widac jak sie znam:-) Sciany przygotowane do nalozenia tynku zdrapane i skute wszystko. Interesuje mnie nalozenie tynku i szpachlowanie. Pomalujemy juz sami:-) Chce poznac cena za sama robocizne. Po podlodze prawie 70metrow kwadratowych trudno mi powiedzic ile metrow scian do zrobienia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Tynkowanie i cekolowanie

WITAM!! widzę ze znasz się na matematyce?? szkoda słów-- 4 klasa . W praktyce to 2,60 metra wysokość * długość ścian do o koła pomieszczenia == suma. to tyle!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Tynkowanie i cekolowanie

Odezwał się matematyk. A co z odliczeniem otworów drzwiowych i okien?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Tynkowanie i cekolowanie

otworów do 2 m kwadratowych się nie odlicza
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Tynkowanie i cekolowanie

Przy malowaniu nie odliczenia się oni okien ani drzwi chyba że robi to Kaszub albo Ukrainiec
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Francuz , majster się odezwal
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Tynkowanie i cekolowanie

O a od kiedy standard wysokosci mieszkania masz 2.60? Chyba na starowce w stolicy mieszkasz bo tam jest 3.20 jak dobrze pamietam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zatrudnij http://djpiotrkurowski.pl/szybkie-tynkowanie-scian/ wykonał bardzo dobrą pracę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Tynkowanie i cekolowanie

> Szpachlowanie, nie cekolowanie

Firma CEDAT z gdańskich Kokoszek wprowadziła na rynek Cekol. To była bodaj pierwsza w Polsce tak popularna gładź szpachlowa a i (tak podejrzewam) dział PR CEDAT-u się postarał, aby cekolowanie weszło do powszechnego języka. I weszło. Chwała im za skuteczność.
Kiedy Atlas próbował łysymi pałami wprowadzić gipsarowanie (Atlas jest producentem gładzi szpachlowej Gipsar)... to już była musztarda po obiedzie :D
Cekolowanie weszło już na tyle powszechnie do języka, że znane jest każdemu laikowi. I jeśli pójdzie do sklepu po gładź szpachlową, to oczywiście kupi Cekol ;)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Tynkowanie i cekolowanie

Fast F1 jest zarąbisty
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Tynkowanie i cekolowanie - ile kosztuje?

witam
około 180m2 wychodzi minus otwory dzrzwiowe i okienne o ile nie będą obrabiane a jeżeli chodzi o cene to od 16 do 22zł za m2..
Mam do czynienia z tym na codzien wiec mogę pomoc.
Pozdrawiam.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Tynkowanie i cekolowanie - ile kosztuje?

@łukasz:
Chyba niedoszacowałeś. Zakładając, że te 70 m2 to tylko 6 pomieszczeń:
- pokój 4x5 m
- pokój 3x5 m
- pokój 3x5 m
- kuchnia 4x2,5 m
- łazienka 2x2,5 m
- przedpokój 2x2,5 m
przy wysokości ścian 2,6m, powierzchnia ścian, bez otworów, to ok 230 m2
A pomieszczeń może być więcej, mogą mieć bardziej kiszkowate czy łamane kształty.
No i pozostaje kwestia, jak proste są ściany - i czy tynk ma je naprostować.
Myślę, Sabbi, że z piątkę musisz spokojnie odłożyć na robociznę. Bez materiału. Jak ktoś Ci zadeklaruje, że zrobi wszystko w tydzień za 2 kzł, to go zrzuć ze schodów :)
Albo go weź a dopiero potem wydaj tę piątkę + ze 2 kzł na skucie tego, co spieprzył. Albo płacz :)

I jeszcze coś takiego mi się skojarzyło..
image
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Tynkowanie i cekolowanie - ile kosztuje?

Jeszcze zależy jakie tynkowanie maszynowe, gipsowe czy może cementowo-wapienne? Ogólnie dużo przecież też zależy do firmy jakie daje stawki itd.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

14 zł chyba tyle bierze mój mąż za samą gładź
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

jedyna konkretna odpowiedz- bravo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

łazienki remont (37 odpowiedzi)

czy może ktoś polecić ekipę do remontu łazienki w bloku w gdyni czy warto kłaść kafelki na dużej...

Meble ogrodowe z surowego drewna (6 odpowiedzi)

Właśnie zakupiłem meble ogrodowe z surowego chyba sosnowego drewna. Pewnie wypadałoby je czymś...

Pytanie dotyczące planowania remontu domu (3 odpowiedzi)

Jesteśmy w fazie remontu domu opartego na pomysłach na serwetce (północne Toronto, bliźniak z lat...