Uwaga na oszustów - Klienta na suknię z Nigerii-pytanie do dziewczyn,które wystawiały ogłoszenie

Słuchajcie dostałam maila od babki z Nigerii,że chce kupić ode mnie suknię ślubną,jest gotowa przelać kasę itp.Czy miałyście taki przypadek i nie jest to jakieś oszustwo?
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1

dziś dostałem też takiego sms i właśnie koresponduję ale coś mnie tchneło i wpisałem adres w google a tu juz trochę wpisów to na pewno jakiś wał też wystawiłem na olx pare zestawów mebli wypoczynkowych trzeba uważać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ten sam adres napisał do mnie . chciał kupić motor, pisał po angielsku, pieniądze na PayPal, ale najpierw miałam opłacić kuriera. oszust.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

dokładnie taka sama sytuacja, sprzedawałam motor, pieniądze wysyłają przez PayPal ale najpierw chca aby zapłacić kuriera. nie nabrałam sie. oszuści
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam. Właśnie przechodzę podobną sytuację. Wymieniałem się wiadomościami z osobą o dokładnie takim samym emailu. Gość prosił o założenie konta paypal i wysłania żądania zapłaty. Najgorsze jest to, że żądanie zapłaty wysłałem. Koleś ma moj adres i rzekomo ma podesłać kuriera. Obiecuje, że szybko wyśle pieniądze i będą widoczne na koncie paypal. Jak zakonczyła się Twoja sprawa?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja niestety dalem sie nabrac , wyslalem zegarek do Nigerii mial mi przelac 200 dolarow , teraz pisze ze to za mala tranzakcja i ze jego bank przelewa od 500 dolarow i abym przelal do jego kuzyna w Nigerii jeszcze 300 dolarowa jego bank odda mi cale 500 . Gosciu przedstawia sie jako Perry Cole
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bartek
2018-05-22 18:15:11
Witam dziś dostałem sms "is your item on olx for sale? reply my back to my email martinsdianna9@gmail.com"
Sprzedaję rower za parę tysiecy na olx ;) uważajcie !
Witam, wlasnie dostałam smsa "is your item still on sale", wystawiłam cały sprzęt nurkowy na olx.pl, martinsdianna9@gmail.com od razu chcą kupić bez obejrzenia, miałam wysłać polecenie płatności na paypal, i oni mi kasę przeleją, przyślą kuriera po towar i mam wysłać list przewozowy. A kasa na paypal nie wejdzie, OSZUŚCI!!!!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

m3gg
2018-05-18 12:41:00
Także na moje ogłoszenie na OLX odpowiedziała mailowo Maria Hynkova z adres mailowego: mariazoova@gmail.com, początkowo ucieszyłam się, że wreszcie uda mi się sprzedać sukienkę, zaproponowała + 650 zł do ceny, wysłała potwierdzenia z Citi, że przelew oczekuje na numer nadania przesyłki i wtedy będzie aktywowany. Spytałam w Citi, wygooglowałam... i w ten sposób udało mi się nie dać się oszukać. Także nie dajcie się nabrać!!
mariazoova@gmail.com tez dostalam maila od Maria Hynkowa w sprawie suknie slubnej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

m3gg
2018-05-18 12:41:00
Także na moje ogłoszenie na OLX odpowiedziała mailowo Maria Hynkova z adres mailowego: mariazoova@gmail.com, początkowo ucieszyłam się, że wreszcie uda mi się sprzedać sukienkę, zaproponowała + 650 zł do ceny, wysłała potwierdzenia z Citi, że przelew oczekuje na numer nadania przesyłki i wtedy będzie aktywowany. Spytałam w Citi, wygooglowałam... i w ten sposób udało mi się nie dać się oszukać. Także nie dajcie się nabrać!!
Dostałam tego tą sama wiadomosć z tego samego maila. Dziękuję ci za przestroge.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam dziś dostałem sms "is your item on olx for sale? reply my back to my email martinsdianna9@gmail.com"
Sprzedaję rower za parę tysiecy na olx ;) uważajcie !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Uwaga na oszustów - Klienta na suknię z Nigerii-pytanie do dziewczyn,które wystawiały ogłoszenie

Cześć. Wczoraj dostałam maila od Clary Lexx z Las Vegas, która rzekomo jest inżynierem żeglugi morskiej i płynie teraz statkiem dlatego nie może zadzwonić do mnie. Chcę przesłać mi pieniądze na PayPal i wysłać do mnie kuriera po suknie. Czy ktoś miał podobna sytuację?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Także na moje ogłoszenie na OLX odpowiedziała mailowo Maria Hynkova z adres mailowego: mariazoova@gmail.com, początkowo ucieszyłam się, że wreszcie uda mi się sprzedać sukienkę, zaproponowała + 650 zł do ceny, wysłała potwierdzenia z Citi, że przelew oczekuje na numer nadania przesyłki i wtedy będzie aktywowany. Spytałam w Citi, wygooglowałam... i w ten sposób udało mi się nie dać się oszukać. Także nie dajcie się nabrać!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie również motorówkę z ogłoszenia na olx . paypal mi każe zakładać jak napisałem że gotówką lub przelew na konto przy odbiorze łódki cisza
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

potwierdzam zarówno charakterystyczne "Czy" jak i adres e-mail martinsdianna9@inbox.lv pachną ściemą. Tym razem próbowali się zasadzić na moją łódkę wystawioną na OLX. Zaproponowałem rozliczenie gotówką, z reki do reki i ..... zapadła cisza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Uwaga na oszustów - Klienta na suknię z Nigerii-pytanie do dziewczyn,które wystawiały ogłoszenie

Hej ! Do mnie też mapisala niejaka Katie Pellet w sprawie sukni ślubnej, nieztety podałam już swoje dane na szczęście zorientowałam się, że to oszustwo...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jolcia D.
2011-02-08 09:16:35
Słuchajcie dostałam maila od babki z Nigerii,że chce kupić ode mnie suknię ślubną,jest gotowa przelać kasę itp.Czy miałyście taki przypadek i nie jest to jakieś oszustwo?
u mnie to samo, 6 maja dostałam zapytanie o wystawione na olx meble - sms "czy" i prośba o email na adres: martinsdianna9@inbox.lv
nie kontaktowałam się, pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

odpisałam tej kate pellet wprost, ze transakcja z mojej strony zostaje zakończona bo jest oszustem. od wczoraj zero odpowiedzi a wczesniej sprawie wymienialismy e-maile. wiec niestety....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzisiaj 100% podobna sytuacją, Kate Pallet bierze cały towar(suknie slubne) co my posiadamy na 5000 euro. niczym się nie interesuje. Tylko że już chce płacić i PayPal.
Pros
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

6 maja dostałem podobny sms tez zamiast nr. nadawcy jest słowo "czy". Wystawiłem na olx antyk za parę tysięcy. Osoba lub grupa osób prosiła bym odpisał w sprawie sprzedaży na e-mail martinsdianna9@gmail.com Wymieniłem z nim/nimi parę e-maili dotyczących szczegółów sprzedaży. chciał żebym założył paypala i przeleje mi pieniądze. Po samym nr. nadawcy wyczułem ze to ściema... uważajcie. Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak przeleje to wyślij :) ale kasa musi być na koncie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

oho, ja tez dostałam e-mail od kate pellet ze szkocji w sprawie zakupu wózka dzieciecego.
podałam juz namiar do mnie tzn adres niby dla kuriera i e-mail na pay pal. ale jak nie zobacze pieniedzy na koncie to paczki nie przesle.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

buty ślubne (24 odpowiedzi)

Hej dziewuszki :) poszukuję butów białych do sukni ślubnej. Z powodu problemu z kręgosłupem nie...

Piling do ciała który zdziała cuda-jaki polecacie? (25 odpowiedzi)

Chciałabym wygłacic skóte na rekach mam lekko zrogowaciały naskórek zawsze pomagało słonce lub...

MIEJSCE NA WESELE - TROJMIASTO I OKOLICE - POMOCY! (61 odpowiedzi)

Witam wszystkich serdecznie, Bardzo prosze o pomoc, namiary i opinie na sale/hotele/osrodki...